Skocz do zawartości


Zdjęcie

ŚJ, ONZ i szkarłatna bestia (Strażnica z 1 czerwca 2003)


  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#1 zbiru

zbiru

    Początkujący (1-50)

  • Moderatorzy
  • Pip
  • 29 Postów
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2003-04-20, godz. 22:37

Jak donoszą wieści z pl.soc.religia w najbliższej Strażnicy z 1 czerwca 2003 Świadkowie Jehowy po raz kolejny zostaną zmuszeni do zmiany swoich doktryn. Być może Jehowa wziął pod uwagę wybryk swoich samowzwańczych pupilków, kiedy to ciskając gromy na ONZ jednocześnie zapisali się do tej szatańskiej organizacji (vide:http://watchtower.org.pl/onz.phtml)

#2 kpikus

kpikus

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 5 Postów

Napisano 2003-05-13, godz. 16:13

"Nowe światło" w Strażnicy z 1 czerwca 2003 to chyba jakiś blef. Mam ją przed sobą i nie widzę ani słowa o ONZ :(

#3 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2003-05-13, godz. 16:17

"Nowe światło" w Strażnicy z 1 czerwca 2003 to chyba jakiś blef. Mam ją przed sobą i nie widzę ani słowa o ONZ  :(



I na tym polega nowe Światło... ale nie zamierzam Ci tego tlumaczyć, poszukaj artykułów o tym
Pozdrawiam, iszbin

#4 kpikus

kpikus

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 5 Postów

Napisano 2003-06-16, godz. 14:26

A jednak blef... :?

#5 Merline

Merline

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 9 Postów
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano 2003-06-28, godz. 09:55

Hej,

mam cytat z angielskiej straznicy z 1. czerwca 2003. Niestety nie mam polskiego wydania:

Quote:

"11 Gog of Magog is identified as Satan the Devil in his debased condition since 1914. As a spirit creature, he cannot carry out his attack directly, but will use human agencies to do his deeds. Who will these human agencies be? The Bible does not give us details, yet it does give us certain indications that can help us to identify who they will be. As world events unfold in fulfilment of Bible propecies, we gradually get an ever clearer picture. Jehovah's people avoid speculation but remain spiritually alert, fully aware of political and religious developments that fit into the framework of Bible prophecy.

12 The prophet Daniel sheds light upon a final attack against God's people, writing: "He [the king of the north] will certainly go forth in a great rage in order to annihilate and to devote many to destruction. And he will plant his palatial tents between the grand sea and the holy mountain of Decoration."-- Daniel 11:44-45.

13 In the context of the Bible, "the grand sea" was the Great Sea, or the Mediterranean, and "the holy mountain" was Zion, of which Jehovah said: "I, even I, have installed my king upon Zion, my holy mountain." (Psalm 2:6; Joshua 1:4) Thus, in a spiritual sense, the land "between the grand sea and the holy mountain" represents the prosperous spiritual estate of anointed Christians. They are no longer identified with the sea of humanity alienated from God, and they are looking forward to ruling with Christ Jesus in the heavenly Kingdom. Clearly, God's anointed servants, along with their loyal companions of the great crowd, will be the target of the king of the north when he launches his vicious attack in fulfillment of Daniel's prophecy.--Isaiah 57:20; Hebrews 12:22; Revelation 14:1."


Pozdrawiam, Merline

#6 Merline

Merline

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 9 Postów
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano 2003-06-30, godz. 12:11

Witajcie ponownie,

do rozjasnienia tematu znalazlam wlasnie ciekawa stronke, ktora moim zdaniem warto przeczytac, streszcza mianowicie ta cala sprawe ONZ i zmian dogmy z tym zwiazana: http://warsaw.com.pl...n/onzbestia.htm

Dziwi mnie to, ze tutaj ktos twierdzil, jakoby w tej straznicy nie bylo nic na ten temat. Oj zle sie studiowalo straznice, zle....;-)

Cytat ze Straznicy z 1.06. po polsku brzmi: ''Gog z Magom to ponizony od roku 1914 Szatan Diabel. Jako istota duchowa, nie moze przeprowadzic swego ataku osobiscie, dlatego uczyni to za posrednictwem ludzi. Jakie wykorzysta do tego grupy czy tez. organizacje? Biblia nie podaje w tej sprawie szczególów, ale zawiera wskazówki pozwalajace nam sie zorientowac, kim Diabel moze sie posluzyc. W miare rozwoju wypadków spelniajacych proroctwa biblijne sytuacja bedzie dla nas coraz jasniejsza. Sludzy Jehowy wystrzegaja sie domyslów, lecz pozostaja czujni duchowo, w pelni swiadomi rozgrywajacych sie wydarzen politycznych i religijnych, które odpowiadaja proroczym zapowiedziom Pisma Swietego.''

Ciekawe co sie teraz stanie z ksiazka "Final Objawienia...". Czy wyladuje tez w otchlani niepamieci jak wiele innych ksiazek WTS?

Pozdrawiam serdecznie, Merline

#7 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2003-06-30, godz. 12:42

Witajcie ponownie,

do rozjasnienia tematu znalazlam wlasnie ciekawa stronke, ktora moim zdaniem warto przeczytac, streszcza mianowicie ta cala sprawe ONZ i zmian dogmy z tym zwiazana: http://warsaw.com.pl...n/onzbestia.htm


Witam,
Wydaje mi się, że wszyscy lub też zdecydowana większość użytkowników tego Forum zna wspomnianą przez Ciebie "ciekawą stronkę" www.warsaw.com.pl/brooklyn ... Może dlatego, iż to jest Forum między innymi tej właśnie witryny 8)

Pozdrawiam

#8 Merline

Merline

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 9 Postów
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano 2003-06-30, godz. 12:51

Och przepraszam, ale sama musialam sie do tego tematu najpierw "dokopac";-))))

Bezposredniego odnosnika z tego watka (ani z forum) jeszcze nie bylo...a "kpikus" zdawal sie byc nieco zaniepokojony...

Co bylo pierwsze, jajko czy kura, ja sie dostalam najpierw na forum, przez szukarke znalazlam potem strony wachttower.com.pl. Zdarza sie. Czy to takie niezwykle?

Pozdrawiam, Merline

#9 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2003-06-30, godz. 13:12

Zdarza sie. Czy to takie niezwykle?


Owszem zdarza się.
Po prostu Twoja informacja została przeze mnie nieco uzupełniona :]
Przy okazji zachęcam do przeglądania zakładki "Użytkownicy" -znajdziesz tam między innymi informacje o stronach www osób korzystających z Forum. Tą drogą można ewentualnie natrafić na dalsze informacje dotyczące świadków Jehowy. :roll:
.jb

#10 Merline

Merline

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 9 Postów
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano 2003-07-01, godz. 09:14

Dziekuje Ci bardzo za tip, skorzystam na pewno, powoli wgryzam sie w polskie stronki. Uczestnicze na ogol w niemieckich grupach dyskusyjnych i z niemieckojezycznych stron pobieram wiadomosci. Z tego co zauwazylam sa polskie stronki swietne, i nic w nich nie brakuje:-) Jak sie chce to sie znajdzie wszystko na kazdy temat:-)

Najlepsza, najobszerniejsza i do tego neutralna stronka niemiecka ktora znam jest www.xzj-infolink.de

Pozdrawiam Cie serdecznie, M.

Jak to jest, ze tu tyle ludzi zarejestrowanych, a postow za to na palcach jednej reki mozna policzyc? Czemu nie pisza?

Acha, i czego czlowiek zostaje nieustannie automatycznie wylogowany (po kilku minutach) z forum? Czy mozna tu cos zmienic? Wczoraj przepadl mi w ten sposob post, teraz je pisze w innym programie;-)

#11 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2003-07-01, godz. 20:16

"Merline":
"Uczestnicze na ogol w niemieckich grupach dyskusyjnych i z niemieckojezycznych stron pobieram wiadomosci. "

-W takim razie proponuję informować nas czasem, co ciekawego się tam dzieje, jakie kwestie są tam najczęściej poruszane, etc.
Przy okazji zapytam -czy są to grupy dyskusyjne polemizujące z nauczaniem ŚJ, czy też oni sami wypowiadają się na ich łamach? Jaka jest specyfika tych list dyskusyjnych?
[ewentualnie możemy kontynuować temat w nowym wątku]


"Merline":
"Jak to jest, ze tu tyle ludzi zarejestrowanych, a postow za to na palcach jednej reki mozna policzyc? Czemu nie pisza?"

-Myślę, że wiele osób użytkuje Forum biernie -tzn. czyta, ale powstrzymuje się od wypowiedzi. Co jest tego przyczyną, trudno mi dociec. Dla mnie osobiście to Forum nie jest jakimś szczególnie "kontrowersyjnym" miejscem, zatem nie wiem, w czym leży problem...

"Merline":
"Acha, i czego czlowiek zostaje nieustannie automatycznie wylogowany (po kilku minutach) z forum? Czy mozna tu cos zmienic? "

-Hmm ... czy masz włączoną opcję automatycznego logowania po wejściu na stronę Forum, czy też logujesz się za każdym razem, kiedy tu wchodzisz? Można to sobie zaznaczyć przy logowaniu, wtedy system zapamięta Twoje parametry i nie będzie trzeba logowania ponawiać [chyba, że wyczyści się folder cookies]. Wydaje mi się, że to może pomóc w rozwiązaniu tego problemu. Tak sądzę :roll:

Pozdrawiam
.jb

#12 Merline

Merline

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 9 Postów
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano 2003-07-01, godz. 20:57

"-W takim razie proponuję informować nas czasem, co ciekawego się tam dzieje, jakie kwestie są tam najczęściej poruszane, etc.
Przy okazji zapytam -czy są to grupy dyskusyjne polemizujące z nauczaniem ŚJ, czy też oni sami wypowiadają się na ich łamach ? Jaka jest specyfika tych list dyskusyjnych ?
[ewentualnie możemy kontynuować temat w nowym wątku] "

Toz to uczynilam ponizej, w temacie do sprawy krwi:-)

"-Myślę, że wiele osób użytkuje Forum biernie -tzn. czyta, ale powstrzymuje się od wypowiedzi. Co jest tego przyczyną, trudno mi dociec. Dla mnie osobiście to Forum nie jest jakimś szczególnie "kontrowersyjnym" miejscem, zatem nie wiem, w czym leży problem..."

Tylko co tu ma sie czytac, jak nikt nie pisze...Akurat to forum zdaje mi sie miejscem milym na dyskusje, jesli nie ma sie ochoty na ataki agresjii jakie istnieja na otwartych grupach dyskusyjnych. Moderacja nie jest rownoznaczna z wylaczaniem nieodpowiednich osob. Ale w Internecie tez obowiazuja zasady gry. Tak zwana etykieta (netykieta). Internet zapewnia anonimowosc, wiec nie ma czego sie bac...

"-Hmm ... czy masz włączoną opcję automatycznego logowania po wejściu na stronę Forum, czy też logujesz się za każdym razem, kiedy tu wchodzisz ? Można to sobie zaznaczyć przy logowaniu, wtedy system zapamięta Twoje parametry i nie będzie trzeba logowania ponawiać [chyba, że wyczyści się folder cookies]. Wydaje mi się, że to może pomóc w rozwiązaniu tego problemu. Tak sądzę :roll: "

Dzieki, tak zrobilam i zaraz sie okaze, czy jestem jeszcze on:-)

Pozdrawiam, M.

#13 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2003-07-01, godz. 21:16

"-Tylko co tu ma sie czytac, jak nikt nie pisze...Akurat to forum zdaje mi sie miejscem milym na dyskusje, jesli nie ma sie ochoty na ataki agresjii jakie istnieja na otwartych grupach dyskusyjnych. Moderacja nie jest rownoznaczna z wylaczaniem nieodpowiednich osob. Ale w Internecie tez obowiazuja zasady gry. Tak zwana etykieta (netykieta). Internet zapewnia anonimowosc, wiec nie ma czego sie bac...


W takim razie i ja przyłączam się do tego "apelu" Merline:
-wypowiadajcie się, pytajcie o nurtujące Was kwestie ...
-przy zachowaniu zasad netykiety naprawdę nie ma się czego obawiać :twisted:

#14 kpikus

kpikus

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 5 Postów

Napisano 2003-07-02, godz. 13:24

Dziwi mnie to, ze tutaj ktos twierdzil, jakoby w tej straznicy nie bylo nic na ten temat. Oj zle sie studiowalo straznice, zle....;-)


Mimo wszystko wydaje mi się, że nie można mówić o "Nowym świetle" w Strażnicy z 01.06, bo nie stwierdza ona jawnie, że ONZ nie jest Bestią. Owszem, mówi: Biblia nie podaje w tej sprawie szczegółów, co jest oczywistym zachwianiem dawnej pewności Świadków w tej kwestii, ale jednocześnie dodaje: ale zawiera wskazówki pozwalające nam się zorientować, kim Diabeł może się posłużyć (w domyśle ONZ!). Po publikacji tej Strażnicy rozmawiałem ze Świadkami i oni wciąż uważają, że ONZ jest Bestią, więc co to za "Nowe światło"?
Myślę, że Strażnica z 01.06, a w szczególności fragment o Gogu, stanowi raczej "przygotowanie gruntu" (świadczy o tym zwłaszcza zdanie: W miarę rozwoju wypadków spełniających proroctwa biblijne sytuacja będzie dla nas coraz jaśniejsza") dla rzeczywistego "Nowego światła", tak żeby któraś kolejna broszura miała się na co powołać, niż samo "Nowe światło"...

Pozdrawiam,
kpikus

#15 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2003-07-02, godz. 19:55

kpikus
Nowe światło kryje się w stwierdzeniu "Słudzy Jehowy wystrzegają się domysłów
Do tej pory "ciało kierownicze" śmiało głosiło kim jest Bestia, którą posłuży się szatan, teraz wystrzego się domysłów.
Cóż pochnie to obłudom, ale to już nie moja sprawa.
Czesiek

#16 Merline

Merline

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 9 Postów
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano 2003-07-02, godz. 20:23

Witaj kpikus,

Nowe Swiatlo przychodzi czasem niepostrzezenie. Ani sie obejrzysz a juz nikt nie pamieta, ze Bestia bylo kiedys ONZ. I o to chodzi. Gdyby NS przybylo gromem i blyskiem, kazdy moglby sobie ta zmiane przypominac. Subtelne zmiany, ciche, daja mozliwosc znikniecia starych informacji w krainie zapomnienia. Byc moze nie jest to takie istotne, ze wiekszosc SJ jeszcze nie zauwazyla tej subtelnej zmiany, ale fakt, ze od tej chwili wobec innych, oficjalnie nie mozna SJ zarzucic jakoby porownywali ONZ wlasnie z ta bestia, jest istotne. Byc moze ze wzgledu na te kontakty SJ z ONZ.

Swiatlo na temat pokolenia 1914 przyszlo w podobny sposob. Wyrazilo sie w jednym krotkim zdaniu w Straznicy, czy nie?

Zgadzam sie z Czeskiem, te Nowe Swiatlo, ale tez kazde z Nowych Swiatl, wyrazaja sie w zdaniu: SJ wystrzegaja sie spekulacji;-))))))

Pozdrawiam bardzo serdecznie, M.

#17 kpikus

kpikus

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 5 Postów

Napisano 2003-07-03, godz. 11:53

Dzięki Merline i Czesiek za wyjaśnienia w sprawie "Nowego światła". To rzeczywiście byłoby zbyt banalne, gdyby "ciało kierownicze", ni z gruszki, ni z pietruszki rzuciło hasło, że ONZ nie jest już Bestią... A swoją drogą to myślę, że niejeden student psychologii mógłby napisać niezłą pracę magisterską na temat technik psychomanipulacji w Strażnicy :wink:

Pozdrawiam,
kpikus

#18 L_E_A

L_E_A

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 40 Postów
  • Lokalizacja:Górny Śląsk

Napisano 2005-07-06, godz. 20:46

"ciało kierownicze" śmiało głosiło (...), teraz wystrzego się domysłów.

Wszyscyśmy śmiertelnikami, czułymi na gorąco. Tak więc, jeśli raz parzymy paluszki, to następnym razem dmuchamy na zimne, czyż nie?
Osobiście, nie dziwię się Niewolnikowi. Taki ludzki jest, bo jaki niby ma być?

#19 metalowa_glowa

metalowa_glowa

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 75 Postów

Napisano 2005-07-06, godz. 21:08

a czy czasem "niewolnik" nie jest czymś w rodzaju medium słyszącego boga? nie powinni się mylić, no chyba że sam jehowa się myli , w końcu na jego podobieńśtwo jesteśmy stworzeni, tylko, że wtedy pytanie co to za bóg?

#20 Profanka

Profanka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 487 Postów
  • Lokalizacja:z południa

Napisano 2005-07-08, godz. 22:51

Czy może tutaj ktoś odpowie mi czy mam rację gdy twierdzę , że w 17 rozdziale Objawienia jest mowa o dwóch kobietach a nie o jednej ? Pisałam już o tej sprawie ale nikogo to nie zainteresowało.Towarzystwo Straznica podje wyjasnienie, że tam jest tylko jeden Babilon Wielki, a mnie sie zdaje że nie. Może sie myle ? :huh: Uważam , że jedna to " nierządnica siedząca nad wodami" a druga to" kobieta siedząca na bestii" :blink:
... I poznacie prawdę , a prawda was wyswobodzi ... Cóż to jest prawda?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych