Skocz do zawartości


Zdjęcie

Potomstwo ŚJ


  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#21 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-08-10, godz. 04:29

post przeniesiony >

Ktos na forum napisal ze :
"godzą sie na chrzest [/b] aby spełnić te wymogi.I tu już zaczyna sie sekciarstwo i niestety chamstwo."

W tym tonie powinno sie dodac iz :
Ponadto "presja" rodzicow powoduje ze :
1/ Sikaja do nocnika a pozniej do sedesu
2/ zaczynaj uzywac noza i widelca
3/ Zaczynaja uczyc sie alfabetu, tabliczki mnozenia i dowiaduja sie ze Swiat nie konczy sie na ulicy na ktorej mieszkaja
4/ Dowiaduja sie ze nie wolno bic innych , ani dac sie bic
5/ Dowiaduja sie ze na spacerze nie wolno pluc na ludzi
6/ Ze Bog istnieje i ma zamiar zrobic porzadek na tym swiecie

I to jest chamstwo ....... ( wedlug ) niektorych forumowiczow

Wedlug niektorych forumowiczow SJ powini wiec byc moze postepowac nastepujaco :

1/ Pozwolic dzieciom i mlodym ludziom sikac i wyprozniac sie gdzie popadnie aby zachowac naturalne popedy
2/ Karmic dzieci ze wspolnej miski i zagladac innym do jamy gebowej aby zobaczyc co inni przezuwaja aby zachowywaly sie ich dzieci "naturalnie" i bez wplywu na zachowanie glupich konwenansow
3/ Nie wysylac dzieci do szkol bo to pogwalcenie prawa mlodosci do swobody i wolnosci
4/ Pozwolic na upuszt ich energii w sposob absolutnie niekontrolowany aby nie lamac ich charakteru
5/ jak powyzej
6/ Przekazac potomstwu ze jak dorosna juz i beda dorosli to powie sie im o takim czyms/kims jak Bog ktory wedlug niektorych forumowiczow nakazal glupio ksztalcic w swojej wierze swoje dzieci :-)
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#22 Ma

Ma

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 417 Postów

Napisano 2006-08-10, godz. 06:02

[
HC, przeciez ty piszesz jak obłakany jakiś a może jesteś obłakany? Nie chodzi tym co pisali przed tobą o to że nie nalezy uczyć swoich dzieci. Należy je uczyć, wiary którą się wyznaje również ale decyzja o chrzcie nie może być pod presją i w wieku, gdzie właściwie nie jest się jeszcze w pełni ukształtowanym. Nie myl i nie pisz zaraz o tym w jakim wieku chrzci się dzieci w KK, bo to jest zupełnie cos innego. Ktoś ochrzczony w KK może bez żadnych przeszkód i sankcji ze strony wspólwyznawców zmienić wiarę, może być również ateistą. Wśród świadków wiąże się to jednak ze zbyt duzym ryzykiem utraty akceptacji przyjaciól a nawet swoich bliskich- matki, ojca. Twoje drwiny są conajmniej nie na miejscu, bo to jest sprawa poważna. Znałam osobę ochrzczoną pod presją zboru, bo była młoda, nie miała rodziców, zaczęła studiować biblię ale mieszkała z chłopakiem i była na nich wywierana tak ogromna presja żeby wzięli słub że w końcu to zrobili. Oczywiście małżeństwo 19- latków bardzo szybko się skończyło a młodzi ludzie obydwoje zostali wykluczeni. Odsunęli się od nich wszyscy. Pamiętam takie zdarzenie- jechałam autobusem, ta dziewczyna wykluczona przysiadła się do mnie, rozmawiałyśmy (byłam jeszcze świadkiem). Do autobusu weszła młoda siostra- pionierka, która z taką pogarda na mnie spojrzała, jakbym coś złego robiła. Oczywiście następnego dnia cały zbór juz wiedział ze ja kontakty z odstępcami utrzymuję.
Ta wykluczona dziewczyna naprawdę w pewnym okresie całkiem zagubiona, nie miała gdzie mieszkać, mieszkała z chłopakiem , szukała jakiejs drogi dla siebie, to osoba bardzo wartościowa. Po zerwaniu tego beznadziejnego małżeństwa i zerwaniu ze świadkami skończyła studia. Ma teraz dobra pracę i narzeczonego, który jest jej wart.
Co będzie z dzieckiem przypuśćmy 12-15 letnim które weżmie chrzest a w wieku 18 lat dojdzie do wniosku że popełniło błąd lub nie zniesie wstrzemięźliwości seksualnej bo wiadomo w tym wieku hormony szaleją? Wykluczyć, zerwać kontakty, niech dalej wychowuje się samo.
Ma

#23 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2006-08-10, godz. 17:56

Co będzie z dzieckiem przypuśćmy 12-15 letnim które weżmie chrzest a w wieku 18 lat dojdzie do wniosku że popełniło błąd lub nie zniesie wstrzemięźliwości seksualnej bo wiadomo w tym wieku hormony szaleją? Wykluczyć, zerwać kontakty, niech dalej wychowuje się samo.


I umyć ręce, bo przecież "zrobiliśmy co było w naszej mocy, reszta w rękach Dżehowy".
[db]

#24 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-08-10, godz. 18:33

HC czy Ty tak udajesz z tymi tekstami że nie rozumiesz przesłania czy Ty naprawdę tak myślisz? Bo nie chce mi się wierzyć że nie rozróżniasz tak znacznych i oczywistych różnic... :blink:

Powiedzcie mi ludzie czy on se jaja stroi czy on poważnie?? :o
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#25 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-08-10, godz. 18:58

HC czy Ty tak udajesz z tymi tekstami że nie rozumiesz przesłania czy Ty naprawdę tak myślisz? Bo nie chce mi się wierzyć że nie rozróżniasz tak znacznych i oczywistych różnic... :blink:

Powiedzcie mi ludzie czy on se jaja stroi czy on poważnie?? :o


Na poważnie robi sobie jaja, bo nic sensownego na obronę WTS nie może znaleźć. A pewnie wstyd mu się przyznać przed sobą, że dał się zwieść "niewolnikowi"
Czesiek

#26 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-08-10, godz. 19:47

HC jest po prostu w sytuacji nie do pozazdroszczenia. Za wszelką cenę broni absurdów, balansując na granicy absurdu i szaleństwa. Nawet byłoby lepiej, gdyby był niespełna rozumu... Bo każdy normalny człowiek w tej sytaucji by oszalał.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#27 aurora

aurora

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 116 Postów
  • Lokalizacja:poznan - czerwonak

Napisano 2006-08-13, godz. 21:26

do Yogii:zostales w koncu swiadkiem J ?
czy nadal jestes sympatykiem "prawdy"
zadales sobie wiele trudu zeby przekonac ta mloda osobe do trwania w wierze jej rodzicow a sam co uczyniles, jakie postepy? ;)

#28 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2006-08-13, godz. 21:41

cytat Hommka

Pozwolic dzieciom i mlodym ludziom sikac i wyprozniac sie gdzie popadnie aby zachowac naturalne popedy


A to jest nawet dość ciekawe.....powiedzmy "prawie gdzie popadnie" i już będzie alles gut.
B) B)

#29 ABC...

ABC...

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 72 Postów
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano 2006-09-04, godz. 12:10

>> Wiem doskonale co czujesz, bo 3 lata temu znalazlam sie poza organizacja, sama jak palec, bez przyjaciól i rodziny.
... i bez Boga?


Pare lat temu ¨odpadlam¨ od organizacji. Pierw uderzyla mnie wszechobecna obluda (rowniez u SJ - a moze zwlaszcza), poczucie odosobnienia itd. Przezylam prawdziwa pustke duchowa, ale teraz... Mysle, ze Bog nigdy nie byl blizej. Bubu, glowa do gory. I mysl, dziewczyno, mysl duzo i uwiez, ze naprawde na swiecie jest przynajmniej kilkoro prawdziwie wspanialych ludzi. ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych