Skocz do zawartości


Zdjęcie

program w TV Regionalnej


  • Please log in to reply
109 replies to this topic

#1 gwiazdka

gwiazdka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 111 Postów
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano 2006-12-09, godz. 16:25

Najprawdopodobniej 11 grudnia, w poniedziałek, o godz. 23:15, w programie TVP 3 Regionalna, będzie przedstawiony program poświęcony tematyce krwi, z udziałem byłych ŚJ.

#2 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-12-09, godz. 16:35

Trochę informacji tutaj: link

Reportaż ściśle jawny


Organizacja

Świadkowie Jehowy są trzecim co do wielkości ugrupowaniem religijnym. Wyznawców "organizacji" łatwo rozpoznać ze względu na sposób w jaki próbują werbować w swoje szeregi nowych członków, rozdają ulotki, gazety, np. "Strażnica" i nawiedzają mieszkańców w ich domach.

Świadkowie Jehowy stanowią hermetyczne środowisko w którym panują określone prawa i zasady. Jedną z reguł jest unikanie transfuzji krwi. O życiu dzieci decydują rodzice. Dzieci, które są składane niejako w ofierze Bogu są zazwyczaj niepełnoletnie, nie posiadają żadnych praw a ich stan lub wiek nie pozwala na samodzielne podjęcie decyzji o woli życia.

W naszym reportażu ofiary organizacji opowiedzą o swoich dramatycznych przeżyciach np. dziadek, który walczył o życie swojego 1,5 letniego wnuczka gdy jego rodzice zabronili lekarzom transfuzji krwi, ordynator oddziału intensywnej terapii dziecięcej. Na ten temat wypowiedzą się także: prezes sądu rodzinnego, ksiądz - autor książek i artykułów na temat świadków Jehowy. Przedstawimy również "wnętrze" organizacji.


Reportaż ściśle jawny w poniedziałek o 23:15.


.jb

#3 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-09, godz. 16:41

Trochę informacji tutaj: link


juz widze jak przedstawia wnetrze organizacji przy pomocy bylych swiadkow
[font=Tahoma]

#4 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-12-09, godz. 16:44

Hubercie, niestety, nie jest winą dziennikarzy, że nadarzyniacy nie chcą występować w TV wraz z odstępcami. A byłby to chyba jedyny sposób na zaprezentowanie wszystkich ZA oraz PRZECIW.

Jeżeli chciałbyś wystąpić jako obrońca ŚJ w jednym programie z jakimś ex-ŚJ np. Markiem Boczkowskim z AJWRB, znanym bliżej jako "Liberał", to byłbym zachwycony.

#5 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-09, godz. 16:46

Hubercie, niestety, nie jest winą dziennikarzy, że nadarzyniacy nie chcą występować w TV wraz z odstępcami. A byłby to chyba jedyny sposób na zaprezentowanie wszystkich ZA oraz PRZECIW.

Jeżeli chciałbyś wystąpić jako obrońca ŚJ w jednym programie z jakimś ex-ŚJ np. Markiem Boczkowskim z AJWRB, znanym bliżej jako "Liberał", to byłbym zachwycony.


moglbym to rozwazyc jesli pokytoby koszta podrozy i pobytu
[font=Tahoma]

#6 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-12-09, godz. 16:52

nie jest to pomysł na dziś ani na styczeń, bo Liberał jest chwilowo w Anglii, ale deklarował, że zawsze i wszędzie może podyskutować przed kamerami o krwi.

Marek opowiadał mi, że kilkanaście razy słyszał podobne deklaracje i kilkanaście razy jego rozmówcy rezygnowali, niekiedy w ostatniej chwili.

Marek twierdzi również, że raz jeden zdarzyło się, że jakiś ŚJ wystąpił w programie TV i przed kamerami przyznał rację swoim rozmówcom, że nauczanie WTS w sprawie krwi nie jest do końca sensowne oraz zadeklarował, że być może zgodziłby się na transfuzję dla dziecka. Po 14 dniach był już ex-ŚJ.

#7 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-09, godz. 16:54

nie jest to pomysł na dziś ani na styczeń, bo Liberał jest chwilowo w Anglii, ale deklarował, że zawsze i wszędzie może podyskutować przed kamerami o krwi.

Marek opowiadał mi, że kilkanaście razy słyszał podobne deklaracje i kilkanaście razy jego rozmówcy rezygnowali, niekiedy w ostatniej chwili.

Marek twierdzi również, że raz jeden zdarzyło się, że jakiś ŚJ wystąpił w programie TV i przed kamerami przyznał rację swoim rozmówcom, że nauczanie WTS w sprawie krwi nie jest do końca sensowne oraz zadeklarował, że być może zgodziłby się na transfuzję dla dziecka. Po 14 dniach był już ex-ŚJ.

a to miala byc zacheta ????
bo ja wlasnie zrezygnowalem...hihiihh
[font=Tahoma]

#8 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-12-09, godz. 16:57

wiedziałem od początku, że tak będzie.

#9 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-09, godz. 16:58

wiedziałem od początku, że tak będzie.

prorok czy cus????
[font=Tahoma]

#10 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-12-09, godz. 17:15

po prostu, takie są realia terrokratyczne.

#11 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-09, godz. 17:22

To stara taktyka SJ w kontaktach z mediami: najpierw unikać konfrontacji z adwersażem (bo jeszcze, nie daj Boże, miałby trochę racji), a później biadolenie, jak to "szatańskie media szkalują organizację" :P . Moje gratulacje.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#12 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2006-12-09, godz. 17:23

moglbym to rozwazyc jesli pokytoby koszta podrozy i pobytu

Nawet gdyby Cię zanieśli w lektyce to i tak na miejsce dotarłaby już sama galareta.

#13 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-12-09, godz. 17:24

Hubert, taka taktyka sie nazywa tchórzostwo. Aty przecieżtchórzem nie byłes nie jestes i mam nadzieje, ze nie będziesz.....
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#14 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-09, godz. 17:42

Hubert, taka taktyka sie nazywa tchórzostwo. Aty przecieżtchórzem nie byłes nie jestes i mam nadzieje, ze nie będziesz.....

tu nie chodzi o tchorzostwo, ale dzieki za slowa otuchy.
tylko o bezsens.


tu nie chodzi o tchorzostwo, ale dzieki za slowa otuchy.
tylko o bezsens.

no i szczerze to ja wole z Wami podywagowac.... miej swiatel ramp, a ja taki niesmnialy jestem
[font=Tahoma]

#15 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-09, godz. 18:08

Co rozumiesz jako "BEZSENS"? Przedstawienie własnej racji? To może wszelka dyskusja też jest bez sensu? Przecież SJ mają niebywałą okazję wydania świadectwa przed kamerami, więc dlaczego chowają głowę w piasek? Coś mi tu faktycznie śmierdzi tchórzowstwem B)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#16 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-09, godz. 18:17

Co rozumiesz jako "BEZSENS"? Przedstawienie własnej racji? To może wszelka dyskusja też jest bez sensu? Przecież SJ mają niebywałą okazję wydania świadectwa przed kamerami, więc dlaczego chowają głowę w piasek? Coś mi tu faktycznie śmierdzi tchórzowstwem B)

nie .. zasada jest inna.. SJ . nie podejmuja dialogu z bylymi _SJ ito wszystko. Gdyby taka audycja odbyla sie bez udzialu bylych SJ ale np. z udzialaem lekarzy prezentujacych inne stanowisko w tej kwestii albo gdyby byl zaproszony prawnik ktory mialby inneargumenty to pewniewzieli by udzial.. przeszkoda w tej dyskusji jest obecnosc bylych braci bez wzgledu na to co chca powiedziec i jak logiczne i madre bylyby ich wypowiedzi. a nie watpie zedyskusjabylaby ciekawa. objezalbym kazda jej wersje...Czy ktos to bedzie nagrywal???
[font=Tahoma]

#17 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-12-09, godz. 18:20

aha, czyli jak już się spotykać, to z osobami mniej kompetentnymi, a jak chodzi o fachowców np. z AJWRB to najlepiej zasłaniać się byle czym, ot, choćby zakazem kontaktów z odstępcami...

#18 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-09, godz. 18:22

aha, czyli jak już się spotykać, to z osobami mniej kompetentnymi, a jak chodzi o fachowców np. z AJWRB to najlepiej zasłaniać się byle czym, ot, choćby zakazem kontaktów z odstępcami...

nie nazwalbym tego byle czym. dla wielu sJ to jest priorytet. no i prosze nie szonglowac argumentami. jak chodzilo o KS to okazalo sie ze starsi nie sa fachowcami tylko ci z prawniczym wykrztalceniem sa. a jak idzie o dyspute to sie okazuje ze ci z Ajwrb sa tylko lekarzei prawnicy nie sa bo nie sa EX czy jak??
troche obiektywizmu i umierkowania wpodejzeniach
[font=Tahoma]

#19 gwiazdka

gwiazdka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 111 Postów
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano 2006-12-09, godz. 18:23

nie .. zasada jest inna.. SJ . nie podejmuja dialogu z bylymi _SJ ito wszystko.

A Twoja obecnośc tu na forum to jest niby monolog, tak?

#20 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-09, godz. 18:24

A Twoja obecnośc tu na forum to jest niby monolog, tak?

masz u mnie punkt!!!
powiem ci ze ja jestem nietypowym SJ nie wiesz nawet jak bardzo nietypowym... ale to temat na inny raz. moze juz wkrotce
[font=Tahoma]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych