Skocz do zawartości


Zdjęcie

Konflikt ze Świadkami Jehowy


  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#21 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-03-09, godz. 21:46

A ten dalej swoje ...

Może wcześniej czytał Twoje posty :) , w których pisałaś:

Konkretnych przykładów nie podam, ponieważ już dawno pozbyłam się literatury SJ.
Niemniej wystarczy otworzyć jakąkolwiek niemalże publikację, aby znaleźć w niej pogardę dla innych wyznań, nawoływanie do "oddzielania się od świata" itp. (...)Bo żaden katolik nie straszy innych, że poniesie śmierć, jeśli katolikiem nie zostanie, bo katolickie publikacje nie oczerniają innych religii, nie uczą nietolerancji i nienawiści do innych wyznań (przynajmniej ja się z takimi nie spotkałam). (...)Poza tym uwolnienie się od wpływu organizacji posługującej się psychomanipulacją wcale nie jest łatwe i na pewno nie następuje "nagle". Nawet kiedy się już widzi, że chrystianizm u SJ bardzo kuleje to nauki wbijane sobie do głowy przez lata dają o sobie znać. Wymiana myśli na takich forach jak to pomaga w mentalnym uwolnieniu się od destrukcyjnego wpływu WTS.


Pozdrawiam cieplutko

Dosia

Użytkownik Noc_spokojna edytował ten post 2007-03-09, godz. 21:48


#22 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2007-03-09, godz. 22:37

Może wcześniej czytał Twoje posty :) , w których pisałaś:

Pozdrawiam cieplutko

Dosia


A od kiedy to Czesiek tak zważa na moje posty? :) Ale jeśli tak to czy nie mógłby zważać na te nowsze? :)

Mam na pewno więcej (konkretniejszych) powodów, żeby mieć żal do WTS, ale dawno doszłam do wniosku, że nie można całe życie stać w kątku i się nad sobą użalać: "bo to taka zła sekta była i tak bardzo mnie sksywdziła, pse pani ...". Ale Cześku, chwali ci się to, że "studiujesz" moje posty :P Może z czasem dojdziesz do tych bardziej pozytywnych :)

Użytkownik ewa edytował ten post 2007-03-09, godz. 22:37


#23 woks

woks

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 127 Postów
  • Lokalizacja:West Yorkshire

Napisano 2007-03-09, godz. 22:37

Faktem jest że przyrównywanie czyjegoś Kościoła do prpstytutki - jak często robią ŚJ w swoich publikacjach - nie może i nie jest miło odbierane.
Co oczywiście nie usprawiedliwia używania przemocy - werbalnej czy niewerbalnej w stosunku - do wygłaszających tego typu sądy.
I nie świadczy o Chrystusowym nastawieniu..
Wszystko to pokazuje mimo wszystko jedno - ŚJ swoim zacietrzewieniem i nienawiścią do innych nie odbiegają od ogólnego obrazu chrześcijaństwa..
i wbrew temu co głoszą - wpisują się w cały ten system dośc dobrze - swoimi metodami i mentalnością..
Ciekawe co myśli sobie Jezus kiedy patrzy na swoich uczniów... czy to spod znaku Prawosławia, Katolicyzmu czy ŚJ...
hmmm

pozdrawiam

woks
"W nadziei radośni, w ucisku cierpliwi, w modlitwie wytrwali" Rz. 12:12

#24 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2007-03-09, godz. 22:44

Faktem jest że przyrównywanie czyjegoś Kościoła do prpstytutki - jak często robią ŚJ w swoich publikacjach - nie może i nie jest miło odbierane.


Ale przecież kościół Cześka też nazywa KK prostytutką (wystarczy sobie poczytać Ulicę Prostą, jak bardzo protestanci "kochają" KK). I co? Teraz będziemy pluć jadem na protestantów?


Faktem jest że przyrównywanie czyjegoś Kościoła do prpstytutki - jak często robią ŚJ w swoich publikacjach - nie może i nie jest miło odbierane.
Co oczywiście nie usprawiedliwia używania przemocy - werbalnej czy niewerbalnej w stosunku - do wygłaszających tego typu sądy.
I nie świadczy o Chrystusowym nastawieniu..
Wszystko to pokazuje mimo wszystko jedno - ŚJ swoim zacietrzewieniem i nienawiścią do innych nie odbiegają od ogólnego obrazu chrześcijaństwa..
i wbrew temu co głoszą - wpisują się w cały ten system dośc dobrze - swoimi metodami i mentalnością..
Ciekawe co myśli sobie Jezus kiedy patrzy na swoich uczniów... czy to spod znaku Prawosławia, Katolicyzmu czy ŚJ...
hmmm

pozdrawiam

woks


Ale ogólnie to się zgadzam.

Użytkownik ewa edytował ten post 2007-03-09, godz. 22:44


#25 woks

woks

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 127 Postów
  • Lokalizacja:West Yorkshire

Napisano 2007-03-09, godz. 22:56

Cieszę się Ewuś....

pozdrawiam

woks
"W nadziei radośni, w ucisku cierpliwi, w modlitwie wytrwali" Rz. 12:12

#26 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2007-03-09, godz. 23:47

Cieszę się Ewuś....

pozdrawiam

woks


:)

#27 Nikita25

Nikita25

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 722 Postów

Napisano 2007-03-09, godz. 23:51

Ciekawe co myśli sobie Jezus kiedy patrzy na swoich uczniów... czy to spod znaku Prawosławia, Katolicyzmu czy ŚJ...
hmmm

pozdrawiam

woks
[/quote]

Fantastyczna wypowiedź Works, lepiej bym tego nie ujęła...
Pozdrawiam

#28 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-03-10, godz. 08:36

Ja nie wiem co Kościół Cześka mówi na większość tematów ponieważ protestantyzm to Kościoły, a prawosławie to również Kościoły. Wydaje mi się, że pomyłką jest generalizowanie.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#29 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-10, godz. 09:10

Samuelu, ja również zgadzam się z Twoją wypowiedzią. :)

Ja nie wiem co Kościół Cześka mówi na większość tematów ponieważ protestantyzm to Kościoły, a prawosławie to również Kościoły. Wydaje mi się, że pomyłką jest generalizowanie.

Faktycznie, co protestant to ma inne zdanie na temat katolicyzmu. Widać to po tej ankiecie na forum protestanckim. Na 12 osób, które do tej pory zagłosowały, tylko dwie uważają, że katolcyzm to Nierządnica Babilońska.
ankieta

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#30 woks

woks

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 127 Postów
  • Lokalizacja:West Yorkshire

Napisano 2007-03-10, godz. 09:15

Miło to słyszeć Marcinie .... z tego co wiem - nie tylko w tej kwestii się zgadzamy. :)

woks
"W nadziei radośni, w ucisku cierpliwi, w modlitwie wytrwali" Rz. 12:12

#31 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-03-10, godz. 09:20

A ten dalej swoje ...


Coś jednak jest w tym przysłowiu, kto z kim przystaje takim się staje. Skoro WTS nie przestaje ujeżdżać po innych kościołach, a szczególnie po KK, to dlaczego mam mu tego dalej nie wypominać?


A od kiedy to Czesiek tak zważa na moje posty? :) Ale jeśli tak to czy nie mógłby zważać na te nowsze? :)

Mam na pewno więcej (konkretniejszych) powodów, żeby mieć żal do WTS, ale dawno doszłam do wniosku, że nie można całe życie stać w kątku i się nad sobą użalać: "bo to taka zła sekta była i tak bardzo mnie sksywdziła, pse pani ...". Ale Cześku, chwali ci się to, że "studiujesz" moje posty :P Może z czasem dojdziesz do tych bardziej pozytywnych :)


Staram się czytać wszystkie posty, twoje także w tych tematach, które chcę czytać. Studiować to pewnie nie studiuję, bo jakoś tych bardziej pozytywnych nie znajduję, ostatnio, a jedynie dowalanie się do uczestników forum. Niemal tak, jak to robi WTS, bazując na błędach innych wywyższa się ich kosztem.
Jeśli jednak poprzez takie twoje posty Ewo nie zauważyłem tych bardziej pozytywnych, to może mi je wskażesz?
Czesiek

#32 stanislawcz

stanislawcz

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 62 Postów

Napisano 2007-03-10, godz. 09:35

Jak WTS pluje jadem na wszystkich chrześcijan, to dobrze. Jak natomiast inni wykazują fałsz WTS-u, to źle, to prześladują biednych śJ. Od początku WTS zbija swój kapitał na krytyce innych wyznań.

Jeśli stawiasz jakąś tezę, w tym wypadku o pluciu jadem przez ŚJ na inne wyznania chrześcijańskie to uczciwość wymaga podania przykładów. Jeżeli uważasz, że krytyka dogmatów np. katolickich na podstawie Biblii/abstrachując od interpretacji/ jest pluciem jadem na to wyznanie to jesteś w głębokim błędzie. Natomiast pluciem i wyśmiewaniem nauk ŚJ jest niewątpliwie katolicka apologetyka uprawiana np. przez Lewandowskiego, Zabiełłę, czy innych. Radzę poczytać.

#33 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-03-10, godz. 09:58

Jeśli stawiasz jakąś tezę, w tym wypadku o pluciu jadem przez ŚJ na inne wyznania chrześcijańskie to uczciwość wymaga podania przykładów. Jeżeli uważasz, że krytyka dogmatów np. katolickich na podstawie Biblii/abstrachując od interpretacji/ jest pluciem jadem na to wyznanie to jesteś w głębokim błędzie. Natomiast pluciem i wyśmiewaniem nauk ŚJ jest niewątpliwie katolicka apologetyka uprawiana np. przez Lewandowskiego, Zabiełłę, czy innych. Radzę poczytać.


Znam tą apologetykę i wiem ile tam jest napisane rzeczy na zasadzie porównania nauk WTS-u z Biblią. Także te osoby stosują podobną do WTS-owskiej krytykę nauczania Strażnicy poprzez porównanie tego co o sobie głosi WTS ze stanem faktycznym.
Natomiast kiedy poczyta się Strażnicę to raczej tam nie znajdziesz dobrze zrobionej apologetyki z nauczaniem KK czy innych kościołów chrześcijańskich. Chociażby broszura o Trójcy w której autor nie dyskutuje z nauczaniem KK ale ze swoją koncepcją na ten temat wykazując albo totalną ignorancję w tym temacie albo celowo zniekształca tą naukę w celu łatwiejszego wykazania, że się ma rację (czyli celowo oszukuje czytelników tej broszury) A ponieważ R. Franz opisał, że w centrali jest biblioteka dobrze zaopatrzona we wszelkie słowniki i opracowania Biblijne wydane przez chrześcijan tym samym raczej jest to celowe działanie.
A najbardziej "biblijna" dyskusja z poglądami chrześcijan w wydaniu WTS, to pewnie ta, kiedy czyta się, jaki to KK jest zły i znajduje się na końcu stwierdzenie, że kościoły protestanckie nie są lepsze bo są odłamem od KK - wypisz wymaluj "argument biblijny" w wykonaniu WTS.
Wybacz, ale nawet nie chce mi się przepisywać takich "biblijnych argumentów" WTS, więc weź sobie skorowidz i poszukaj sobie sam.
Czesiek

#34 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2007-03-10, godz. 10:00

Jeśli stawiasz jakąś tezę, w tym wypadku o pluciu jadem przez ŚJ na inne wyznania chrześcijańskie to uczciwość wymaga podania przykładów. Jeżeli uważasz, że krytyka dogmatów np. katolickich na podstawie Biblii/abstrachując od interpretacji/ jest pluciem jadem na to wyznanie to jesteś w głębokim błędzie. Natomiast pluciem i wyśmiewaniem nauk ŚJ jest niewątpliwie katolicka apologetyka uprawiana np. przez Lewandowskiego, Zabiełłę, czy innych. Radzę poczytać.


Pluciem i wyśmiewaniem nauk przez katolicką apologetykę uprawianą przez Lewandowskiego czy innych, uczciwość wymaga podania przykładów.

(Zabiełło nie jest katolikiem)

Użytkownik hi fi edytował ten post 2007-03-10, godz. 10:02


#35 woks

woks

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 127 Postów
  • Lokalizacja:West Yorkshire

Napisano 2007-03-11, godz. 09:29

UWażam że jest spora róznica między merytoryczną (bardziej lub mniej ) dyskusją o dogmatach a wyciąganiem z tego okereślonych wniosków.
I dotyczy to zarówno ŚJ - dla których jak ktoś wierzy w Trójcę - to już na pewno nie jest chrześcijaninem - i tych którzy - jak mój szanowny przedmówca - twierzą że zebrania ŚJ nie odbywają się w Imię Chrystusa.
A może by tak zastosować się do słów apostoła Pawła?
"Kimże ty jesteś że osądzasz cudzego sługę (...)" Rzymian 14:4 BW

pozdrawiam

woks
"W nadziei radośni, w ucisku cierpliwi, w modlitwie wytrwali" Rz. 12:12

#36 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-03-19, godz. 14:03


Ukraina: międzynarodowe sympozjum nt. sekt


We Lwowie odbyło się międzynarodowe sympozjum na temat prawnych, psychologicznych, medycznych i etycznych aspektach wpływu sekt na społeczeństwo. W obradach uczestniczyli specjaliści z Ukrainy, Białorusi, Rosji, Polski, Francji, Belgii oraz przedstawiciele władz oraz religii, wśród nich Kościoła rzymskokatolickiego, Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego, Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego Patriarchatu Moskiewskiego, Duchownej Administracji Muzułmanów Ukrainy.

Organizatorem sympozjum był społeczny instytutu badań nad religiami. Jego prezes Wołodymyr Chmil powiedział KAI, że instytucja ta powstała w 2006 r. we Lwowie jako reakcja grupy psychologów, prawników i przedstawicieli tradycyjnych Kościołów na obraźliwe dla wszystkich chrześcijan publiczne wypowiedzi świadków Jehowy. "Na Ukrainie działa wiele zarejestrowanych przez państwo sekt i pseudoreligijnych organizacji. Lwów jest historycznie religijnym i wielowyznaniowym miastem. Mieszkają tu katolicy obrządków bizantyjskiego i łacińskiego, prawosławni, protestanci. Nie możemy pozwolić, aby nowe sekty obrażały uczucia naszych wiernych i rozbijały społeczeństwo " - powiedział Chmil.

całość TUTAJ


--
źródło: KAI, gazeta.pl



.jb

#37 woks

woks

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 127 Postów
  • Lokalizacja:West Yorkshire

Napisano 2007-03-19, godz. 18:22

Sorki - ale ŚJ na Zachodniej Ukrainie - nie są "nową sektą". Działąją tam od lat 20-tych XXw. W przedwojennej Polsce połowa wszystkich ŚJ była właśnie z terenów należących dziś do Ukrainy. Więc - co byśmy powiedzieli na temat ŚJ - to takie przedstawianie ich - nie wróży obiektywnego podejścia do zagadnienia...


pozdrawiam

woks
"W nadziei radośni, w ucisku cierpliwi, w modlitwie wytrwali" Rz. 12:12

#38 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-03-20, godz. 06:06

woks raczej to sympozjum jest kontynuacją odpowiedzi na traktat WTS z końca 2006 roku ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#39 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2007-03-20, godz. 06:31

Od początku WTS zbija swój kapitał na krytyce innych wyznań.



Widocznie zapozyczyl "brzydki" zwyczaj od pierwszych chrzescijan, Inkwizycji i pierwszych protestantow :P
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#40 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-20, godz. 15:48

Widocznie zapozyczyl "brzydki" zwyczaj od pierwszych chrzescijan, Inkwizycji i pierwszych protestantow :P


Jak by nie było nie zmienia to faktu, że zwyczaj jest brzydki i niegodny prawdziwych chrześcijan, którymi ŚJ-wy się mianowali.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych