Skocz do zawartości


Zdjęcie

Left Behind


  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-27, godz. 19:38

Co to za film/książka? Na forach protestanckich się ten temat od czasu do czasu przewija, a ja nie wiem, o co chodzi?

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#2 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-12-27, godz. 20:43

W skrócie opisano to tutaj: link
Tutaj link do strony LeftBehind.com: link
A tu artykuł o kontrowersjach wokół gry komputerowej opartej na "Left Behind": link (lub na forum: link)
.jb

#3 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2006-12-27, godz. 20:49

Obejrzałem bodajże wszystkie 3 filmy z tej serii.
Kino klasy C.
Te sceny jak to "prawdziwi chrzescijanie" znikają , "czyli zostają porwani".. ech, daruj sobie Terebint, szkoda oczu i czasu.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#4 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-12-28, godz. 07:21

Obejrzałem bodajże wszystkie 3 filmy z tej serii.
Kino klasy C.
Te sceny jak to "prawdziwi chrzescijanie" znikają , "czyli zostają porwani".. ech, daruj sobie Terebint, szkoda oczu i czasu.


Dlaczego P.K.Dick szkoda czasu. Bo film prezentuje opcję porwania Kościoła przed wielkim uciskiem?
To tylko powieści i filmy, a że prezentują pogląd bardziej chrześcijański a nie śJ na to co ma nadejść, to od razu szkoda czasu?
A przy okazji widać, że propaganda śJ, że tylko oni zwracają uwagę na to co się stanie pod koniec czasów ostatecznych legła w gruzach, bo są ludzie, którzy próbują i w postcji powieści przybliżyć to, czego spodziewają się chrześcianie podczas dni poprzedzających powrót Pana Jezusa.
Czesiek

#5 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-09-11, godz. 13:23

Co to za film/książka? Na forach protestanckich się ten temat od czasu do czasu przewija, a ja nie wiem, o co chodzi?

Jeśli chcesz obejrzeć, to daj znać, wyślę Ci pocztą, bo mam w formacie DivX. Obecnie czekam na odpowiedź w sprawie zamówienia w jakości DVD, ale będę mógł odebrać dopiero w listopadzie po powrocie z Hiszpanii.
Dołączona grafika

#6 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-09-11, godz. 19:21

Adelfos a jakie masz części? Bo ja obejrzałem, tylko pierwszą i drugą, a słyszałem, że jest więcej.

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#7 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-09-11, godz. 19:48

Od filmów trzeba coś wymagać a nie tylko bla bla bla...
Te 3 filmy to kino dla młotków, takie mam zdanie.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#8 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-09-12, godz. 05:48

Adelfos a jakie masz części? Bo ja obejrzałem, tylko pierwszą i drugą, a słyszałem, że jest więcej.

Filmowych adaptacji serii książkowej pod tym samym tytułem na razie są trzy. Ostatnia jest dostępna oficjalnie w sprzedaży na polskim rynku, ale nie jest warta wydania kwoty, na jaką została wyceniona.

Te 3 filmy to kino dla młotków, takie mam zdanie.

Ja również nie zgadzam się w kilku szczegółach z przedstawioną tam interpretacją niektórych fragmentów biblijnych, ale nie widzę powodów, dla których miałbym obraźliwie odnosić się do osób zafascynowanych tymi filmami. Mam nadzieję, że będziesz spokojniej reagował na krytykę Strażnicowych interpretacji, jesli ktoś wyrazi się równie prostacko na temat Twoich zainteresowań. W przeciwnym razie nie omieszkam regularnie Ci tego wypominać :rolleyes:

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-09-12, godz. 05:52

Dołączona grafika

#9 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-11-28, godz. 12:39

Ja jestem z kolei zaskoczony, jak bardzo protestanci ufają przemyślenią autora tej książki/filmu. Ogromna ilość widzów po prostu bezkrytycznie akceptuje ten film, jak by jakąś teologiczną prawdę. :blink:

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych