Skocz do zawartości


Zdjęcie

odnosnie nazwy domeny


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
27 replies to this topic

#1 misiekpna

misiekpna

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 8 Postów

Napisano 2007-01-14, godz. 11:01

zastanawiam sie czy jezeli istnieje domena o nazwie www.watchtower.org ktos mógł zrobic domene podobną do tej a raczej taka samą tylko z koncowka "pl" czy to nie jest złamanie praw do posiadania nazwy domeny ?? jeżeli tak nie jest to prosze napisać dlaczego :) pozdrawiam

Użytkownik misiekpna edytował ten post 2007-01-14, godz. 11:02


#2 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-01-14, godz. 11:33

proste - kto pierwszy ten lepszy ;-)

Użytkownik sebol edytował ten post 2007-01-14, godz. 11:34

"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#3 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-01-14, godz. 11:38

Z tego co mi wiadomo domeny

- watchtower.org
i
- watchtower.org.pl

wobec prawa są zupełnie odrębnymi adresami a co za tym idzie może być każdy własnością innego podmiotu i nic je nie łączy, a także jedna strona (właściciel jednej z domen) do drugiej w sensie prawnym nic nie może zarzucić drugiej stronie - stricte co do samego adresu. B)

Każda domena jest czyjąś włąsnością a tu mamy dwie różne domeny i należą one do dwóch odrębnych podmiotów.

Użytkownik pawel r edytował ten post 2007-01-14, godz. 11:39

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#4 misiekpna

misiekpna

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 8 Postów

Napisano 2007-01-15, godz. 09:51

pytałem dlatego że ja miałem taką sytuacje miałem wykupioną domene pl w renomowanej firmie przykładowo www.reklama.org i tą domene mam zarejestrowaną przez firmę u ktorej ją wykupiłem i nikt nie ma prawa bez mojej zgody użyć w nazwie swojej domeny słowa reklama nawet jakby domena miała wyglądać tak : www.reklama.org.pl / i słuszne jest twierdzenie kto pierwszy ten lepszy ale jezeli watchtower.org było pierwsze to ta strona podlega karze jezeli tylko zostałby o to wystosowany wniosek do sądu . pozdrawiam

Użytkownik misiekpna edytował ten post 2007-01-15, godz. 09:53


#5 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-01-15, godz. 09:53

pytałem dlatego że ja miałem taką sytuacje miałem wykupioną domene pl w renomowanej firmie przykładowo www.reklama.org i tą domene mam zarejestrowaną przez firmę u ktorej ją wykupiłem i nikt nie ma prawa bez mojej zgody użyć w nazwie swojej domeny słowa reklama nawet jakby domena miała wyglądać tak : www.reklama.org.pl / i słuszne jest twierdzenie kto pierwszy ten lepszy ale jezeli watchtower.org było pierwsze to to forum podlega karze jezeli tylko zostałby o to wystosowany wniosek do sądu . pozdrawiam

Niezłą jazdę masz dzieciaku. ;)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#6 misiekpna

misiekpna

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 8 Postów

Napisano 2007-01-15, godz. 09:55

ciekawa podpowiedz :) Terebint

Użytkownik misiekpna edytował ten post 2007-01-15, godz. 09:56


#7 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-01-15, godz. 11:39

pytałem dlatego że ja miałem taką sytuacje miałem wykupioną domene pl w renomowanej firmie przykładowo www.reklama.org i tą domene mam zarejestrowaną przez firmę u ktorej ją wykupiłem i nikt nie ma prawa bez mojej zgody użyć w nazwie swojej domeny słowa reklama nawet jakby domena miała wyglądać tak : www.reklama.org.pl / i słuszne jest twierdzenie kto pierwszy ten lepszy ale jezeli watchtower.org było pierwsze to ta strona podlega karze jezeli tylko zostałby o to wystosowany wniosek do sądu . pozdrawiam


a jesteś tego pewien ? ;-) to zadam ci pytanie: jakich inne formalności dopełniłeś (opócz zakupu) ze masz takie prawo jakie opisałeś powyżej ?


ps. temat ochrony znaku był juz wałkowany znak

Użytkownik sebol edytował ten post 2007-01-15, godz. 11:45

"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#8 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2007-01-15, godz. 13:08

pytałem dlatego że ja miałem taką sytuacje miałem wykupioną domene pl w renomowanej firmie przykładowo www.reklama.org i tą domene mam zarejestrowaną przez firmę u ktorej ją wykupiłem i nikt nie ma prawa bez mojej zgody użyć w nazwie swojej domeny słowa reklama nawet jakby domena miała wyglądać tak : www.reklama.org.pl / i słuszne jest twierdzenie kto pierwszy ten lepszy ale jezeli watchtower.org było pierwsze to ta strona podlega karze jezeli tylko zostałby o to wystosowany wniosek do sądu . pozdrawiam





hahahahahaha!!!



Wyslij info do tych adresów:



reklama.pl zajęta transfer / delegacja
reklama.com.pl zajęta transfer / delegacja
reklama.com zajęta transfer / delegacja
reklama.net zajęta transfer / delegacja
reklama.org zajęta transfer / delegacja
reklama.biz zajęta transfer / delegacja
reklama.info zajęta transfer / delegacja
reklama.de zajęta transfer / delegacja
reklama.eu zajęta transfer / delegacja
reklama.co.uk zajęta transfer / delegacja
reklama.net.pl zajęta transfer / delegacja
reklama.waw.pl zajęta transfer / delegacja



i niech się chłopaki sadza miedzy sobą!



Cholera, ja mam w dowodzie zarezerwowany adres ,,ul. Mikołaja'' - czy moge podac wszystkich innych mieszkańców? A co z moim nazwiskiem? Czy moj ojciec może mnie wsadzić na kilka lat? A moje imię? Niecierpię, gdy ktoś ma takie samo. Czy moge wytocczyć procesy tym imiennikom, którzy urodzili sie po mnie?



Kurde, rośnie nam pokolenie SuperMenów, tj SuperPrawników:))

Będzie wesoło.

#9 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-01-15, godz. 13:10

Isz ja tobie wytocze proces, bo obchodzisz imieniny w ten sam dzien co ja !
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#10 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2007-01-15, godz. 13:11

Isz ja tobie wytocze proces, bo obchodzisz imieniny w ten sam dzien co ja !





A d...a! Ja mam bliżej do sądu! Będę pierwszy! Ty lepiej uwazaj na Sebastiana Andryszczaka, bo ten Cie poda za takie samo imie! Bedziesz musiał dodac Sebastian.PL do imienia :)))

#11 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-01-15, godz. 13:18

wole .de lub ue. ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#12 Maryhna

Maryhna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1695 Postów
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-01-15, godz. 13:27

:D
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

#13 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-01-15, godz. 14:46

dobra, Sebol, zawrzemy ugodę:
Sebastian.eu możesz sobie wziąć (bo ja nie lubię Unii), ale Sebastian.pl jest moje i już ;)

Opierając się na nowotworzonym prawie precedensowym "udowodnię", że skoro na Telepolis występuję jako "Sebastian PL" to mam prawa do domeny sebastian.pl

a mówiąc poważnie, słów pospolitych takich jak stolik, pielucha, podpaska czy reklama nie można zastrzec.
Co innego "pieluchy i podpaski" (taka znana firma, tyle że oni to piszą po angielskiemu)
Ale co ja będę tłumaczyć, "wybitny prawnik" i tak nic nie skuma...

Ja się tylko grzecznie zapytam, czy misieknpa jest z Poznania? Bo jeśli tak, to nie mam więcej pytań...

#14 misiekpna

misiekpna

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 8 Postów

Napisano 2007-01-17, godz. 21:39

myślałem ze na takim forum mam do czynienia z normalnymi ludzmi :) po za tym pytanie to było do Admina a nie do reszty. Jeżeli kogoś rozbawił mój post to trzeba było napisaćna priv a jezeli chcecie pisać o jakichs "pieluchach" to może polece co niektórym inne forum bo po co spamować Sebastian masz 2452 postów ciekawe ile z nich to "podpaski" i inne wymyślne rzeczy/ i prosze nie miej do mnie pytań pomimo tego że nie jestem z poznania :)

Użytkownik misiekpna edytował ten post 2007-01-17, godz. 21:44


#15 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2007-01-17, godz. 21:51

prosze nie miej do mnie pytań pomimo tego że nie jestem z poznania :)





To Sebastiana A. pytanie o Poznań to było takie pytanie z ,,ciekawości'', bo my juz tu mamy 1 ,,prawnika'' z Poznania;))

Ale myślę, że choć w luźnym tonie, wiesz dlaczego watchtower.org.pl jest domeną całkiem na miejscu:))

#16 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-01-17, godz. 22:26

ciekawa podpowiedz :) Terebint

Macieju, jaka podpowiedź? :blink:

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#17 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-01-18, godz. 10:38

misieknpa, poprzeglądaj te prawie 2.500 postów i sam wyciągnij wnioski, ile z moich postów "to podpaski"

skoro zacząłeś "dyskusję prawniczą" to chciałem Ci wyłożyć podstawy prawa własności do nazw i znaków towarowych. 1) Nie można zastrzec słów pospolitych 2) można zastrzec nazwę 3) zastrzeżona nazwa może składac się z dwóch lub kilku słów pospolitych. Pomyślałem sobie: po co pisać np. o "microsofcie" (mały i miękki), narażając się na obsceniczne żarty i zarzuty o wywoływanie nieprzyzwitych skojarzeń? Dlatego podałem przykład firmy produkującej "pieluchy i podpaski", bo ona jest znana i niekontrowersyjna.

#18 misiekpna

misiekpna

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 8 Postów

Napisano 2007-01-18, godz. 12:21

no i ta odpowiedz mi sie bardzo podoba i jest na poziomie/ a pytałem tak bo sam mialem podobną sprawe i chodziło własnie o pospolite słowo a jenak :) nie mogłem posiadac takiej domeny pozdrawiam

Użytkownik misiekpna edytował ten post 2007-01-18, godz. 12:23


#19 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2007-01-18, godz. 13:27

no i ta odpowiedz mi sie bardzo podoba i jest na poziomie/ a pytałem tak bo sam mialem podobną sprawe i chodziło własnie o pospolite słowo a jenak :) nie mogłem posiadac takiej domeny pozdrawiam





Bo była zajęta/zarezerwowana? To na pewno nie mogłes.

#20 misiekpna

misiekpna

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 8 Postów

Napisano 2007-01-18, godz. 21:46

lolllllllllll nie była zajęta ponieważ firma u ktorej chcialem zamówić domene zadzwoniła do włąsciciela domeny ktory w nazwie miał to niepospolite słowo i on sie nie zgodził zebym miał taką samą nazwę tylko o innej koncowce , on miał .pl a ja .ue :)

Użytkownik misiekpna edytował ten post 2007-01-18, godz. 21:47





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych