Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pieśni o Jezusie i do Jezusa - dlaczego ich nie ma w Biblii ?


  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#21 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-02-07, godz. 10:01

Dobrze, Dick, nikt Cię nie zmusza, żebyś śpiewał jakieś pieśni dla Jezusa. Jeżeli chcesz, ogranicz się tylko do psalmu 45 i do hymnu z Apokalipsy.

#22 grzegox

grzegox

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 20 Postów

Napisano 2007-02-07, godz. 10:20

Ja i Ojciec jedno jesteśmy (J10,30) Ale któż zgłębi tajemnicę Trójcy świętej...

Z mojego doświadczenia:
Swoją drogą, choć jestem gabarytowo większy od mojego półtorarocznego synka, czy daje mi to jakąś nad nim przewagę czy wyższość?? Mamy takie same prawa, tyle że pełnimy inne role. On ma być mi posłuszny, a ja mam ustalać w domu takie zasady, które będą stały na straży jego dobra.

Możemy więc chyba spojrzeć na relację Ojca i Jezusa analogicznie. Różnica jest chyba tylko jedna: że Jezus nigdy nie poprosi Ojca o coś, co nie byłoby zgodne z Ojca wolą, a Ojciec zawsze wysłucha swojego Syna i da mu to o co Ten go prosi.

Z pewnością w moich rozważaniach jest cała kupa uproszczeń i takich tam. Proszę więc nie przyczepiać się do lichości tego tekstu, ale spróbować odczytać myśl, którą starałem się w nim wyrazić. Oczywiście może być ona zarówno prawdziwa jak i fałszywa :) ...ale tak mi intuicja podpowiada :)

#23 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-02-07, godz. 11:32

grzegox myślę że mimo tego uproszczenia dobrze oddałeś sens relacji ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#24 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-02-07, godz. 13:17

Dick - zauważ że jednak w NT jest ślad, kiedy śpiewano Jezusowi, więc przestań bajdurzyć, bo..

J 12:11-16 BT
Gdyż wielu z jego powodu odłączyło się od Żydów i uwierzyło w Jezusa. Nazajutrz wielki tłum, który przybył na święto, usłyszawszy, że Jezus przybywa do Jerozolimy, wziął gałązki palmowe i wybiegł Mu naprzeciw. Wołali: Hosanna! Błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie oraz Król izraelski! A gdy Jezus znalazł osiołka, dosiadł go, jak jest napisane: Nie bój się, Córo Syjońska! Oto Król twój przychodzi, siedząc na oślęciu. Z początku Jego uczniowie tego nie zrozumieli. Ale gdy Jezus został uwielbiony, wówczas przypomnieli sobie, że to o Nim było napisane i że tak Mu uczynili."


#25 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-02-07, godz. 13:50

A czyż dzieci też nie wołały? ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#26 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-02-07, godz. 14:02

O Ojcu nie napisano że został "zrodzony" czy "spłodzony" a o Synu tak.


P.K.Dick
To że Pan Jezus został zrodzony przez Ojca dowodzi, że posiada inną naturę niż Ojciec, czy tę samą? Wszak Pismo świadczy o Panu Jezusie, że jest Jednorodzonym Bogiem
Czesiek

#27 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-02-07, godz. 17:40

Ja i Ojciec jedno jesteśmy (J10,30) Ale któż zgłębi tajemnicę Trójcy świętej...

oj słynny juz cytat na poparcie trójcy. chciałbym łaskawie przypomnieć, że była chyba dale również mowa o tym iż Jezus chciał, aby jego uczniowie byli jedno tak jak on z Ojcem. ciekawe, czy chciał przez to powiedzieć, że powinni być częścią trójcy. jak dla mnie chodzi niewątpliwie o jedność w myśleniu i działaniu. ale to tak na marginesie :)

#28 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-02-07, godz. 17:50

Ciekawe że Jezus nie mówił uczniom nigdy by być jedno z Nim...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#29 grzegox

grzegox

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 20 Postów

Napisano 2007-02-07, godz. 20:44

Sądzę Macieju, że właśnie o to chodzi, że "rozdarła się zasłona w świątyni" i Bóg otwiera się przed nami, zapraszając nas do wspólnoty z Nim - do uczestnictwa w życiu Trójcy świętej, do stania się jej częścią ;)

#30 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2007-02-07, godz. 20:49

Ej! Pawle, moment.
A poniższy werset?
J 17:21-22 Bp Aby wszyscy byli jedno, jak Ty, Ojcze, ze Mną, a Ja z Tobą, aby i oni byli z nami, aby świat uwierzył, żeś Ty mnie posłał.(22) Tę zaś chwałę, którą Mi dałeś, im przekazywałem, aby byli jedno, jak my jedno (jesteśmy).”
Nie poczytało się Bibli?
Co??
Iz 8:20 Bg „Do zakonu raczej i do świadectwa; ale jeźli nie chcą, niechże mówią według słowa tego, w którem niemasz żadnej zorzy.”

Użytkownik Henryk edytował ten post 2007-02-07, godz. 20:50


#31 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-02-07, godz. 20:53

Henryku nie przeczę, ale jak wielokrotnie można przeczytać Jezus wyszczególniał jedność Jezusa z Jahwe a jedność ludzi. Oto mi chodziło.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#32 Nikita

Nikita

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 325 Postów
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2007-02-07, godz. 22:47

Przekonać świadka o istnieniu w Biblii wersetów sławiących Jezusa niestety nie jest tak łatwo jak wmówić mu istnienie nowego światła prosto od Jehowy (przez WTSowski kanał)
Pamiętajcie o tym, drodzy bracia w odstępstwie...
"Pan mój i Bóg mój. (...) Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli"

#33 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-02-08, godz. 09:57

W Biblii też bezpośrednio nie ma opisu kiedy Jezus stał na jednej nodze :lol: , a jednak kiedy wsiadał na osiołka........! :blink: Więc pewne kwestje należy wyprowadzać z kontekstu, a nie z litery :P

#34 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-02-08, godz. 11:16

W Biblii też bezpośrednio nie ma opisu kiedy Jezus stał na jednej nodze :lol: , a jednak kiedy wsiadał na osiołka........! :blink: Więc pewne kwestje należy wyprowadzać z kontekstu, a nie z litery :P

Ależ Wojtku tak właśnie postępuje WTS, swoje nauki opiera nie na literze ale wyprowadza je z kontekstu.

Poza tym, to ponieważ Jezus stał na jednej nodze, to może warto wprowadzić naukę, że każdy naśladowca Jezusa powinien co najmniej godzinę dziennie stać na jednej nodze. ;)

A może warto pomyśleć nad tym jakich argumentów się używa?
Czesiek

#35 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-02-08, godz. 11:46

Ależ Wojtku tak właśnie postępuje WTS, swoje nauki opiera nie na literze ale wyprowadza je z kontekstu.

Poza tym, to ponieważ Jezus stał na jednej nodze, to może warto wprowadzić naukę, że każdy naśladowca Jezusa powinien co najmniej godzinę dziennie stać na jednej nodze. ;)

A może warto pomyśleć nad tym jakich argumentów się używa?


Ależ bracie nie zrozumiałeś mej intencji, bo faktem jest iż Jezus stał na jednej nodze. Tak samo iż w Biblii nie ma nigdzie wyrażenia "Trójca", ale pośrednio jasno wynika jaką naturę ma Syn, że uznawany jest przez chrześcijan za Boga - co jest faktem niezaprzeczalnym, co starają się podważać ŚJ.

Tak samo idzie w kwesti wychwalania Imieniu Jezusa - przecież nie ma większego nad NIM imienia pod słońcem i w kosmosie, więc wniosek jest jasny, wypadało by, byśmy wychwalali Jego np. w nowych pieśniach, mimo, iż nie ma wytaźnie takiego stwierdzenia w NT.

Wystarczy czasem nieco wysilić umysł i otworzyć serce na działanie Ducha więtego, a jak pewnie sam wiesz serce samo chce z miłości i wdzięczności oddawać chwałę Jezusowi.

#36 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-02-08, godz. 15:14

Ależ bracie nie zrozumiałeś mej intencji, bo faktem jest iż Jezus stał na jednej nodze. Tak samo iż w Biblii nie ma nigdzie wyrażenia "Trójca", ale pośrednio jasno wynika jaką naturę ma Syn, że uznawany jest przez chrześcijan za Boga - co jest faktem niezaprzeczalnym, co starają się podważać ŚJ.

Tak samo idzie w kwesti wychwalania Imieniu Jezusa - przecież nie ma większego nad NIM imienia pod słońcem i w kosmosie, więc wniosek jest jasny, wypadało by, byśmy wychwalali Jego np. w nowych pieśniach, mimo, iż nie ma wytaźnie takiego stwierdzenia w NT.

Wystarczy czasem nieco wysilić umysł i otworzyć serce na działanie Ducha więtego, a jak pewnie sam wiesz serce samo chce z miłości i wdzięczności oddawać chwałę Jezusowi.

Wojtku
niekiedy warto poprzestać na tym co napisane w Biblii, bo jeśli ktoś temu nie uwierzy, to co mu pomoże wykład z Chrystologii?
Czesiek

#37 Bogdan Braun

Bogdan Braun

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 401 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-02-08, godz. 15:48

Nikita napisała

Przekonać świadka o istnieniu w Biblii wersetów sławiących Jezusa niestety nie jest tak łatwo


Urocza Nikito :) ... Gdyby przyjąć Twoją tezę za poprawną to idąc tym (Nikitowym...) tropem należałoby zapytać Braci Protestantów, dlaczego taki opór stawiają, kiedy tak bardzo domagają się potwierdzenia w tekście biblijnym nauki o wyjątkowości Maryi w kontekście dogmatów Maryjnych???
O wyjątkowości Jezusa czy Maryi w naszym subiektywnym odbiorze decyduje nasza wiara zrodzona w umyśle i czasem i w sercu...A wersety biblijne tylko pozwalają nam w utwierdzaniu się w właściwej nam odpowiadającej wierze.
Pragnę podkreślić to jeszcze raz na tym forum, że treść zawarta w Biblii to nie zbiór dowodów (na sposób naukowy...) w oparciu, o które rodzi się nasza wiara. Biblia to księga wiary spisana przez tych ludzi, którzy pisząc tę księgę wierzyli w to, co pisali.
Przedstawiali np. Obraz Boga, jaki w ich umysłach już się zrodził...Opisywali to, w jaki sposób i dlaczego kochają Boga Ojca i jego Syna jedynego w swoim rodzaju.
Treść Biblii to mowa serc tych, co tę wspaniałą księgę napisali.
Oczywiście możemy w oparciu o treść Biblii prowadzić studia teologiczne jak się rysowała wiara pierwszych chrześcijan np. w kontekście nauki o Bogu, ale nie powinniśmy w oparciu o ową treść Biblii domagać się i przekonywać kogoś, że moja interpretacja tekstu biblijnego na pewno jest jedynie poprawna...
Oczywiście nie bez znaczenia jest w tym wszystkim rola Ducha Świętego to On ma moc każdego przekonać, aby każdy wyznał, że Jezus Chrystus jest Panem ku chwale Boga Ojca...Amen.

BB
W dowodzeniu słuszności własnych racji patrzmy na bliźniego jak na siebie samego.

#38 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-04-09, godz. 01:04

Jezus nie jest dziewczyną :)

ani Twoim kolegą!
Dołączona grafika

#39 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-04-09, godz. 01:17

oj słynny juz cytat na poparcie trójcy.

i jak zwykłe wyrwany z kontekstu! „I ja daję im życie wieczne, a one na pewno nie zostaną zgładzone i nikt ich nie wyrwie z mojej ręki. To, co mi dał mój Ojciec, jest większe niż wszystko inne i nikt nie może ich wyrwać z ręki Ojca. Ja i Ojciec jedno jesteśmy".” Podobnie w Objawieniu jest mowa o tronie Boga i Baranka. Ale to tak na marginesie...

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-04-09, godz. 01:18

Dołączona grafika

#40 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-04-09, godz. 11:30

Jezus nie jest dziewczyną :)

ani Twoim kolegą!



No tak. Więcej niż kolegą. Przyjacielem z tego co znam Dicka. :)

Użytkownik Olo. edytował ten post 2007-04-09, godz. 11:32

Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych