Skocz do zawartości


Zdjęcie

po oficjalnym odłączeniu


  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#21 andreaZZ

andreaZZ

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1069 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2009-06-25, godz. 08:02

Tu zawarta jest cała esencja mojego pozostawania formalnie śJ. Obawiam się, ze jako dla osoby niemile widzianej (intruza) zabrakłoby dla mnie wolnego miejsca na sali. Bo jest tak duży przypływ ludzi do zboru, że czasami trudno znaleźć dla siebie krzesło. A nie czuję się zwolniona z obowiązku, by bliskiej mi osobie nie umożliwić dotarcia na zebranie lub do służby kaznodziejskiej.


Gdyby moja mama żyła, też bym zajął takie stanowisko jak Ty. Myślę, że to zdrowe podejście.

"Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swym autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan, lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez Boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym"
[Siddhartha Gautama]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych