Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pobudują domy, i będą w nich mieszkać...


 • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 janna

janna

  Początkujący (1-50)

 • Członkowie
 • Pip
 • 46 Postów

Napisano 2007-02-25, godz. 16:35

Witam was, niedawno odeszłam od zboru, ale nie od Boga i teraz częsciej niz przedtem sprawdzam fakty i rewiduje swoje poglądy bo mam bardzo silne potrzeby duchowe, czego co ciekawe, nie odczuwałam będąc w zborze.Mam jednak mały problem, bo kty sie tak zagłębiam we wszystkie żródła i porównuję wybrane nauki kk z naukami śj to juz sama nie wiem w co wierzyc. Np:jak wytłumaczyc tekst z Izajasza 65:20-25 gdzie wyraznie jest napisane że 'pobuduja domy i że lew będzie jadł słome' a w innym miejscu że 'otworzą sie oczy slepych i uszy głuchych'...Stąd by wynikało, że zamierzeniem Boga jest zycie w raju na ziemi a nie w niebie. No chyba że w niebie też są zwierzęta...

Druga sprawa to trójca:staram sie jakos uporządkować swoje wierzenia i ostatnio przyglądałam się nauce o trójcy, jako czemuś co może niesłusznie odrzuciłam będąc śj. ale niestety nie znalazłam spokoju ducha. Bo jak pogodzić z trójcą wersety jak np:Jana 14:28 gdzie Jezus mówi:"Ojciec wiekszy jest niz ja", albo gdzie był Bóg gdy Jezus trzy dni lezał w grobie?Lub gdzie był Bóg gdy Jezus był w łonie Marii a potem żył na ziemi?Czy wówczas niebo było bez Boga skoro On był na ziemi?

Sami widzicie jakie to skomplikowane i tak mi trudno w niektórych kwestiach dojść do ładu, a wiem że musze umocnić swoja wiarę, żeby mimo iż nie przynależe teraz do żadnego kościoła, uzyskać zbawienie.Proszę podzielcie sie ze mną swymi spostrzeżeniami.

#2 Melchizedek

Melchizedek

  Początkujący (1-50)

 • Członkowie
 • Pip
 • 70 Postów

Napisano 2007-02-25, godz. 17:04

Witaj Janno

Mozna wiedziec CZEMU sie odlaczylas od zboru??

Co do raju na Ziemii niech przemowi Pismo. Prosze zerknij najpierw na Ksiege Rodzaju3:21,22

21 Pan Bóg sporządził dla mężczyzny i dla jego żony odzienie ze skór i przyodział ich. 22 Po czym Pan Bóg rzekł: «Oto człowiek stał się taki jak My: zna dobro i zło; niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki, aby zerwać owoc także z drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki»

Pierwsza para ludzka miala ZYC WIECZNIE NA ZIEMI.

A teraz Obj 21:2-5

2) I Miasto Święte - Jeruzalem Nowe ujrzałem zstępujące z nieba od Boga, przystrojone jak oblubienica zdobna w klejnoty dla swego męża. (3) I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi. (4) I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już odtąd nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już /odtąd/ nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły. (5) I rzekł Zasiadający na tronie: Oto czynię wszystko nowe. I mówi: Napisz: Słowa te wiarygodne są i prawdziwe

Kilka spraw:

1. Wizja spelnienia sie prosby zawartej w modlitwie Panskiej PRZYJDZ KROLESTWO TWOJE, BADZ WOLA TWOJA JAK W NIEBIE TAK I NA ZIEMII.

2. To nie ludzie wstepuja do nieba ale to Bog symbolicznie ZSTEPUJE na Ziemie. Z ludzmi - czlowieczymi istotami mieszkajacymi na Ziemii.

3. Ci poblogoslawieni ludzie nie beda umierac juz, bo SMIERCI NIE BEDZIE. Sam Bog daje gwarancje tej obietnicy. Skoro nie beda umierali to jak pojda do nieba?? i po co skoro Krolestwo Boze bedzie tez na Ziemii?

Nauka o Raju na Ziemii nie jest wymyslem SJ ale prawda objawiona w Biblii

Pozdrawiam

Użytkownik Melchizedek edytował ten post 2007-02-25, godz. 17:05

" Jeżeli tylko w tym zyciu pokładamy nadzieję w Chrystusie, to ze wszystkich ludzi jesteśmy najbardziej politowania godni" 1 Koryntian 15:19

#3 pawel r

pawel r

  Niepoprawne stworzenie Boga

 • Członkowie
 • PipPipPipPip
 • 4853 Postów
 • Płeć:Male
 • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-02-25, godz. 17:50

Po pierwsze mam takie odczucie że mogą Twoje potrzeby duchowe wynikać (ale moge się mylić!) z nowej sytuacji w której się znalazłaś i i starasz się określić co wiąrze się również z ta płaszczyzną. Druga sprawa to co mi się nasunęło to kwestia Trójcy. Ja wierzę w Jednego Boga w Trójcy. Nie zachęcam do wiary w Nią bo akurat ja wierzę ;), ale proponuje po prostu byś ją tylko zrozumiała z definicji. Z doświadczenia wiem że świadkowie Jehowy nie umieją nie tylko jej prawidłowo zdefiniować ale często lubia się na jej temat długo wywodzić, a błedów w publikacjach WTS jest na jej temat od groma.

Jeśli chodzi o to że Jezus powiedział iż Ojciec jest większy niż on to podam inny werset może to w czymś Ci pomoże.

Flp 2:5-8 Bw „Takiego bądźcie względem siebie usposobienia, jakie było w Chrystusie Jezusie,który chociaż był w postaci Bożej, nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu,lecz wyparł się samego siebie, przyjął postać sługi i stał się podobny ludziom; a okazawszy się z postawy człowiekiem,uniżył samego siebie i był posłuszny aż do śmierci, i to do śmierci krzyżowej.”

To tak z moich przemyśleń...

Nauka o Raju na Ziemii nie jest wymyslem SJ ale prawda objawiona w Biblii

Tak jak każda nauka ;)

Użytkownik pawel r edytował ten post 2007-02-25, godz. 17:54

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#4 Czesiek

Czesiek

  Elita forum (> 1000)

 • Członkowie
 • PipPipPipPip
 • 5701 Postów
 • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-02-26, godz. 09:02

Janna
Czytając Księgę Objawienia rozdziały od 20 do końca zwróć uwage na przebieg tam podanych zdarzeń.
1. Po Armagedonie związanie szatana na 1000 lat
2. zmartwychwstanie tych co mają panować z Chrystusem przez 1000 lat i nikt więcej nie zmartwychwstanie w tym czasie.
3. wypuszczenie szatana pod koniec 1000 lecia
4. bunt pod wodzą Goga i Magoga
5. Pokonanie buntowników, wrzucenie ich do jeziora ognistego, tak jak i szatana
6. powstanie wszystkich ludzi jacy kiedykolwiek żyli na sąd i ostateczne ich osądzenie
7. zniszczenie dotychczasowych niebios i ziemi i stworzenie nowych niebias i nowej ziemi
8. zstąpienie nowego Jeruzalemu od Boga w którym zamieszkają wybrani wraz z Bogiem i Barankiem.

Którego okresu dotyczy Izajasza 60,20-25, czy milenium, czy nowej ziemi? Najprawdopodobniej jak to czasami bywa z proroctwami ST po części jednego jak i po części drugiego okresu. Pod tym względem wyjaśnienia Biblii są wyjątkowo skąpe i warto poczekać, aż to zacznie się wypełniać zamiast snuć domysły które nic nie wniosą do tego, a tylko dostosują Biblię do czyichś przemyśleń.

Odnośnie Trójcy. Ja przyjmuję tą naukę ponieważ jest najlepszym wyjaśnieniem tego, co naucza Biblia na Temat tego, że Bóg jest jeden, a jednocześnie tego, że Biblia przedstawia trzy osoby jako posiadające cechy osobowe, które może mieć tylko Bóg. I do tego robi to w sposób nie zmieniający znaczenia tych wersetów.
Natomiast warto też pamiętać, że zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy tej koncepcji poruszają się w sferze pojęć których znaczenie ustalili filozofowie greccy i w oparciu o te pojęcia starają się obronić tą naukę jak i ją obalić. Dlatego ja osobiście wiedząc o tym nie lubie się wypowiadać w dziale o Trójcy, bo aby ta dyskusja miała jakiś większy sens to trzeba by zacząć od podania definicji słów jakimi się posługują obie strony.
Natomiast studium Biblii wskazuje na to, że Bóg jest Jeden, wskazuje też na to, że tak Pan Jezus jak i Duch Święty posiadają takie same cechy osobowości, jakie posiada Bóg Ojciec, a których nie posaiad nikt inny. I chcąc wybrnąć z tego to albo zmienia się znaczenie czytanych wersetów wypowaidających się o Panu Jezusie i Duchu Świętym (co dla mnie jest nie do przyjęcia) albo w pokorze przyznaje się, że nie można tego zrozumieć jak to do końca jest i wtedy można przyjąć jako wyjaśnienie naukę o Trójjedynym Bogu (przy czym nie jej karykaturę jaką przedstawia broszura WTS-u).
Czesiek

#5 lantis

lantis

  www.brooklyn.org.pl

 • Członkowie
 • PipPipPip
 • 668 Postów
 • Płeć:Male
 • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2007-02-26, godz. 10:01

Witam was, niedawno odeszłam od zboru, ale nie od Boga i teraz częsciej niz przedtem sprawdzam fakty i rewiduje swoje poglądy bo mam bardzo silne potrzeby duchowe, czego co ciekawe, nie odczuwałam będąc w zborze.Mam jednak mały problem, bo kty sie tak zagłębiam we wszystkie żródła i porównuję wybrane nauki kk z naukami śj to juz sama nie wiem w co wierzyc. Np:jak wytłumaczyc tekst z Izajasza 65:20-25 gdzie wyraznie jest napisane że 'pobuduja domy i że lew będzie jadł słome' a w innym miejscu że 'otworzą sie oczy slepych i uszy głuchych'...Stąd by wynikało, że zamierzeniem Boga jest zycie w raju na ziemi a nie w niebie. No chyba że w niebie też są zwierzęta...


Jak zapewne wiesz prawie każda doktryna ŚJ jest zaprzeczeniem doktryny katolickiej - poznając nauki KK faktycznie poznasz 2 strony medalu. Argumentacje ŚJ już znasz, więc zapoznanie się z argumentacją KK (w większości miejsc wspólną z argumentacją protestancką) pozwoli wyrobić sobie zdanie w danym temacie.

W internecie jest mnóstwo materiału - tyle, że można się w tym zgubić. Dlatego do poznania kontrargumentacji katolickiej polecam na razie kompedium - książkę Włodzimierza Bednarskiego "W Obronie Wiary" - porusza ona praktycznie wszystkie tematy odnośnie których toczy się polemika. Potem zabierz się za rozszerzanie wiadomości, korzystając z innych źródeł - taka moja rada, żeby się w tym wszystkim nie pogubić.

Oto spis treści:

PRZEDMOWA
OD AUTORA
1. RODOWÓD ŚWIADKÓW JEHOWY
2. BÓSTWO CHRYSTUSA
3. "ZRODZONY A NIE STWORZONY"
4. BRACIA I SIOSTRY CHRYSTUSA
5. CHRYSTUS I ARCHANIOŁ MICHAŁ
6. KRZYŻ CZY PAL?
7. ZMARTWYCHWSTANIE CHRYSTUSA
8. POWRÓT PANA
9. 1000 LAT KRÓLOWANIA
10. IMIĘ CHRYSTUSA
11. IMIĘ BOŻE
12. IMIĘ BOŻE W BIBLII 1000-LECIA
13. IMIĘ JEHOWA W BIBLII NOWEGO ŚWIATA
14. OSOBA DUCHA ŚWIĘTEGO
15. TRÓJCA ŚWIĘTA
16. TRÓJCA ŚW. W PISMACH OJCÓW KOŚCIOŁA
17. MARYJA
18. PRYMAT ŚWIĘTEGO PIOTRA
19. CZY ŚW. PIOTR BYŁ W RZYMIE?
20. DUCHOWE OJCOSTWO
21. ŻYCIE POZAGROBOWE W NAUCE ŚWIADKÓW JEHOWY
22. DUSZA NIEŚMIERTELNA
23. ŁOTR W RAJU
24. RAJ NA ZIEMI
25. NIEBO I 144 TYSIĄCE
26. ŚWIĘCI PAŃSCY
27. CZYŚCIEC
28. PIEKŁO
29. ARMAGEDON ŚWIADKÓW JEHOWY
30. KRÓLESTWO BOŻE
31. KANON PISMA ŚWIĘTEGO
32. TRADYCJA
33. DEKALOG I OBRAZY
34. NIEDZIELA
35. EUCHARYSTIA
36. CHRZEST
37. SPOWIEDŹ ŚWIĘTA
38. BOŻE NARODZENIE
39. WIELKANOC
40. NIEOMYLNOŚĆ KOŚCIOŁA I OMYLNOŚĆ STRAŻNICY
41. OKREŚLENIA "KOŚCIÓŁ KATOLICKI" I "ŚWIADKOWIE JEHOWY"
42. CELIBAT
43. DŁUGIE SZATY
44. SŁUŻBA GŁOSZENIA
45. SŁUŻBA WOJSKOWA
46. KREW
47. SZATAN W NIEBIE?
48. "CUDOWNA PSZENICA" I DOLARY
49. ROK 1914 I JEGO POKOLENIE
50. ROK 1915 I 1918
51. ROK 1925
52. "BETH-SARIM" J.F.RUTHERFORDA
53. ROK 1975
54. GRANICA ROKU 2000
55. ROK 607 PRZED CHRYSTUSEM
56. MORALNOŚĆ ŚWIADKÓW JEHOWY


Tutaj znajdziesz tą książkę: http://www.trinitari...g.php?dzialID=6

Druga sprawa to trójca:staram sie jakos uporządkować swoje wierzenia i ostatnio przyglądałam się nauce o trójcy, jako czemuś co może niesłusznie odrzuciłam będąc śj. ale niestety nie znalazłam spokoju ducha. Bo jak pogodzić z trójcą wersety jak np:Jana 14:28 gdzie Jezus mówi:"Ojciec wiekszy jest niz ja", albo gdzie był Bóg gdy Jezus trzy dni lezał w grobie?Lub gdzie był Bóg gdy Jezus był w łonie Marii a potem żył na ziemi?Czy wówczas niebo było bez Boga skoro On był na ziemi?


Wszystkie te zagadnienia można znaleźć w wyżej wymienionej książce, oraz w serwisie www.trinitarians.info - poświęconym obronie nauki o Trójcy, ale najpierw polecam jako wprowadzenie artykuł Jarka Zabiełły: http://watchtower.org.pl/jz-trojca.php

Użytkownik lantis edytował ten post 2007-02-26, godz. 10:06

Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#6 Colargol

Colargol

  Forumowicz (51-500)

 • Członkowie
 • PipPip
 • 319 Postów
 • Lokalizacja:południe Polski

Napisano 2007-03-17, godz. 16:50

janna nie prowadzi dalej rozmowy na temat swoich dylematów. Wyłamała się z Ś.J., bo coś jej nie pasowało. Ja do jej problemów z swojej strony dorzuciłbym też trochę dylematów. Np to, że "Centrala" nie analizuje rzetelności Kanonu i nie bierze do analiz naukowych również apokryfów. Czemu nie wyjaśnia się jak dochodziło do odstępstwa, że powstały ewangielie mówiące o dalszym życiu Jezusa. Te fakty jakby nie było przyczyniły się potem do powstania innych znaczących religii jak Manicheizm i Islam. Stało się to też przyczynkiem do powstania nauki o trójcy. Ci co bazowali na opowieściach o przeżyciu Jezusa w ziemskiej postaci nie uznawali go za syna bożego, tylko za proroka.W prowincji egipskiej Ariusz i jego poglądy były konkurencyjne w państwie rzymskim i przyczyniły się pośrednio poprzez Konstantyna do zaprowadzenia nowej nauki o dwójcy, potem o trójcy. Aby zażegnać konflikt religijny w państwie między Arianami, a chrześcijanami Konstantyn zamieszał w doktrynach.
Kanon biskupi wprowadzili już, gdy było znaczne odstępstwo w naukach jakie uznawali pierwsi chrześcijanie.
Miejmy nadzieję, że właśnie ta wiekowa praca analityczna Ś.J. wyłuskała z tych ochłapów kanonowych te główne wątki, które zbudowały spójną obecną rzeczywistość. Mam tu na myśli zagadnienie życia wiecznego, kwestii spornej. Identyfikacji Boga (ten sam co ujął wybrańców z Egiptu i wyprowadził), wyjaśnienie co do ducha i duszy, Smierci jako przepadnięcia na zawsze - totalne zniknięcie. Jeśli reinkarnacja, to spowrotem do pierwiastków materii ziemskiej. Nauka o okupie jako symbolika, do podjęcia bożej akcji do zmartwychwstania rzesz ludzkich.
Narzetelniejszą skarbnicą faktów i poglądów chrześcijańskich są wydaje mi się Dzieje Apostolskie. Napisane przed rozruchami w 70 roku, oraz listy Pawła i pozostałych apostołów pisane do wczesnych zborów. To nie uległo przekrętom doktrynalnym. Ewangielie pisane później mogły ulegać. Jest w Dz. Apost. mowa o koniecznej jedności poglądów.
Wielka to musi być satysfakcja dla Boga w kwestii spornej, jesli bez oficjalnie widocznej pomocy anielskiej ludzie rozeznają istotę rzeczy na podstawie pism i rzeczywistej sytuacji w świecie. Bez sztuczek z uzdrowieniami niebiańskimi znakami, czyli tym co ułatwia zawierzenie.

Użytkownik Colargol edytował ten post 2007-03-17, godz. 17:01


#7 Ladybird

Ladybird

  Początkujący (1-50)

 • Członkowie
 • Pip
 • 52 Postów
 • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-03-17, godz. 18:58

(...) staram sie jakos uporządkować swoje wierzenia i ostatnio przyglądałam się nauce o trójcy (...)

Sami widzicie jakie to skomplikowane i tak mi trudno w niektórych kwestiach dojść do ładu, a wiem że musze umocnić swoja wiarę, żeby mimo iż nie przynależe teraz do żadnego kościoła, uzyskać zbawienie.Proszę podzielcie sie ze mną swymi spostrzeżeniami.


Droga Joanno,

Odchodzac od organizacji ŚJ, mimo wszystko nie odchodzimy od toku rozumowania przyjętego od ŚJ. Chcemy nadal badać Pismo Święte poszukując własnej interpretacji spornych wersetów, skupiając się zwłaszcza na sprawach doktrynalnych. Ale nie tędy droga.

Najważniejsze jest zabieganie o bardzo bliską więż z Bogiem. Módl się i czytaj Pismo Święte, a jeżeli Twoje intencje są szczere, Bóg na pewno udzieli ci zrozumienia Pism za pomocą Ducha Św., a nie ludzkich wykładni. Nie polegaj na własnym rozumie.

Nie dzięki poznaniu, ale dzięki wierze zostaniemy zbawieni. Po za tym, nie wszystkie prawdy biblijne umysł ludzki jest w stanie ogarnąć. Myśląc kategoriami ludzkimi mówimy: albo Trójca, albo nie, bo nie jesteśmy w stanie zrozumieć innego ścisłego związku Boga, Syna Bożego i Ducha Świętego.

To co Ci napisałam jest oparte na moich własnych doświadczeniach i wierz mi, pomogło.

Pozdrawiam.
Prawdomówny świadek nie kłamie, kłamstwa szerzy świadek fałszywy (Prz 14:5)

#8 robert

robert

  Forumowicz (51-500)

 • Członkowie
 • PipPip
 • 119 Postów

Napisano 2007-08-23, godz. 16:41

Moim zdanie nie możemy literalnie odczytywać tego fragmentu jak i wielu innych. biblia nie słuzy do przekazania wiedzy tylko do nauki wiary. Jesli sie uprzemy na literalną wymowe każdego fragmentu Pisma to jak w zestawieniu z przytoczonym tu fragmentem wyglądają słowa Chrystusa "W domu Ojca mego jest mieszkań wiele" i wczesniej iż idzie On przygotować apostołom miejsce. to w niebie jest jakis blok dla wybranych a reszta bedzie mieszkała na ziemi w domach??? Absurd

#9 wojtek37

wojtek37

  Domownik forum (501-1000)

 • Członkowie
 • PipPipPip
 • 612 Postów
 • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-08-24, godz. 13:22

W domu Ojca mego jest mieszkań wiele" i wczesniej iż idzie On przygotować apostołom miejsce. to w niebie jest jakis blok dla wybranych a reszta bedzie mieszkała na ziemi w domach??? Absurd


No i właśnie dla tego, mają taki bałagan w swoim nauczaniu.

#10 belszaccar7

belszaccar7

  Forumowicz (51-500)

 • Członkowie
 • PipPip
 • 140 Postów
 • Lokalizacja:kolberg

Napisano 2008-02-20, godz. 15:02

zstąpienie nowego Jeruzalemu od Boga w którym zamieszkają wybrani wraz z Bogiem i Barankiem.powaznie myslisz ze to miasto szecian szklany wielkosci polski zejdzie doslownie z nieba na ziemie , a po co duchy na ziemi w tym termosie albo ludzie w szklarni niejako , dla mnie to bez sensu.no ale to moje zdanie.
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych