Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kongresy 2007


  • Please log in to reply
71 replies to this topic

#41 v

v

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 153 Postów

Napisano 2007-06-28, godz. 17:44

Drogi, v może niezbyt uważnie czytam posty, ale nie zauważyłam żebys gdzies przedstawił sie z imienia i nazwiska...Czy czegoś się wstydzisz, czy boisz ??? :blink:
Czy na kongresie będziesz miał wielki identyfikator? <_<

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

Droga nocko nie wstydzę się. W realu wszystkim jasno przedstawiłem moje poglądy a jeśli Ci powiem, że nazywam się Marcin Pawłowski pewnie niewiele Ci to powie. Zastanowiła mnie jedynie informacja jaką podała jb. Ale z tego co widzę chyba nie masz jakiś ciekawych doświadczeń w tym temacie ;)

#42 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-06-28, godz. 17:48

Jak ja czytam świadectwa to w ok 50% są podane dane z imienia i nazwiska - to dużo jak na internetowe informacje.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#43 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-06-28, godz. 18:36

Droga nocko nie wstydzę się. W realu wszystkim jasno przedstawiłem moje poglądy a jeśli Ci powiem, że nazywam się Marcin Pawłowski pewnie niewiele Ci to powie. Zastanowiła mnie jedynie informacja jaką podała jb. Ale z tego co widzę chyba nie masz jakiś ciekawych doświadczeń w tym temacie ;)

Drogi Marcinku, w realu znam wielu ex SJ i wszyscy przedstawiają się z imienia i nazwiska. Myślę, że tak jak twoje, również i ich nazwisko, tu na forum niewiele by nam powiedziało. Jesli chodzi o ex SJ których znam, nie zauważyłam, żeby się czegoś wstydzili, albo bali. Są to mili weseli ludzie, cieszący się życiem.

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#44 Maryhna

Maryhna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1695 Postów
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-06-28, godz. 22:23

pawełku ależ nie jest potrzebne żadne zaproszenie :P, a jak Cię porządkowy zapyta "kim Pan jesteś?" to odpowiadaj "dostałem ulotkę informującą o spotkaniu, chciałbym bliżej poznać środowisko świadków Jehowy" :)

ps: ofcourse ulotki przy sobie mieć nie musisz, będzie ich w brud w okolicach miejsca zgromadzenia :D

Użytkownik Maryhna edytował ten post 2007-06-28, godz. 22:24

Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

#45 Jarosław_P

Jarosław_P

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 219 Postów
  • Lokalizacja:Cork - Ireland

Napisano 2007-06-29, godz. 21:52

Schodzę sobie dziś do sklepiku, a tu niespodzianka...
Obok kosza na śmieci, który ładnie komponuje się z drzwiami wejściowymi na klatkę schodową, oprócz dzisiejszej poczty, przez otwór, którego zazwyczaj używa listonosz, wpadły dwie ulotki...
Normalnie zaproszenia...
"FOLLOW THE CHRIST" głosi nagłówek...
Zgromadzenie w Dublinie, całkiem niedługo, a ja mam już swoje własne zaproszenie...
A tak w ramach ciekawostki, mieszkam już w Irlandii "trochę czasu" i nigdy nie spotkałem ŚJ, nigdy nie dostałem żadnej publikacji, nie wiem gdzie się tu spotykają, a gdzieś muszą, w końcu to drugie co do wielkości miasto w Irl, więc jestem zaskoczony... :P
Pozdrawiam Wszystkich.
"Mostem między przekonaniami oddzielonymi największą przepaścią jest szlachetność"
Aleksander Świętochowski

#46 adi

adi

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 8 Postów
  • Lokalizacja:MALBORK

Napisano 2007-07-07, godz. 13:25

WITAM CO MYŚLICIE O KONGRESACH Ś.J TAKICH JAK NP.TEN KTÓRY ODBYWA SIĘ TERAZ W GDYNI

#47 all0

all0

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 38 Postów

Napisano 2007-07-07, godz. 16:36

Każdy kto był lub tam będzie odbierze to co tam sie dzieje inaczej bo omawianych tam tematów jest wiele czyż nie?

#48 Nikita

Nikita

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 325 Postów
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2007-07-07, godz. 19:46

Spotkałam dziś rano w skm-ce świadków zmierzających na kongresik. Rzucali się w oczy- tacy ładnie poubierani, parasole w rękach, składane krzesełka...
Przypomniał mi się wtedy film "Żony ze Stepford" :P
"Pan mój i Bóg mój. (...) Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli"

#49 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-07-08, godz. 21:38

Wybrałem się dzisiaj z ciekawości na zgromadzenie spoza mojego byłego, macierzystego okręgu. I okazuje się, że idą jakieś zmiany w zborze. Sprawę poruszam na innym forum omawiającym miedzy innymi tematykę Świadków Jehowy. A konkretnie tutaj: http://poznawac.webd....php?f=37&t=105
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#50 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-07-08, godz. 23:01

Najwyraźniej chodzi o to, o czym wcześniej wspomniał tutaj HATTI:

W sosnowcu wdzięki pozycji prezentował Antoni Tomaszewski z centrali :-)
Z ciekawych rzeczy; Wspomiany brat A. Tomaszewski zapowiedział niejasno, że jeszcze w tym roku spodziewają się wytycznych co do przyszłego roku 2008. Z tonu wypowiedzi można wywnioskować pewną tajemniczość. Poczekamy zobaczymy.

Rozumiem, że potwierdzasz powyższą relację: brat Tomaszewski, w odpowiednio tajemniczym tonie, oznajmił, że decyzją Ciała Kierowniczego w 2008 roku nastąpią jakieś istotne zmiany w religii świadków Jehowy.

Ja bym obstawiała coś mniejszego kalibru. Myślę, że może to mieć związek ze zmianami w dystrybucji Strażnicy. One wchodzą w życie właśnie w styczniu 2008 roku. Wraz z tą zmianą mogą pojawić się nowe wytyczne dotyczące (przykładowo) harmonogramu zebrań, prowadzenia studium, etc. Czegoś poważniejszego chyba nie zapowiada się w taki sposób i to z wielomiesięcznym wyprzedzeniem.

Chyba nie przesadzę, jeżeli stwierdzę, że dla pewnego grona szeregowych świadków efektem tajemniczości tego komunikatu będzie (przynajmniej chwilowe) doznanie poruszającego wyobraźnię oczekiwania, robienie sobie nadziei na wewnętrzną metamorfozę struktury Organizacji lub jej doktryn. Do tego wiecznie paląca kwestia krwi: także i w tym kierunku można snuć przypuszczenia co do interpretacji słów brata Tomaszewskiego.

A w 2008 roku okaże się, że właściwie nie było na co czekać, bo zmiany są symboliczne i żadnego świeżego powietrza w życie zborów i samych świadków nie wniosły... No, ale nie uprzedzajmy faktów, w końcu to tylko jedna z możliwości. Zobaczymy.
.jb

#51 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-07-09, godz. 07:25

Najwyraźniej chodzi o to, o czym wcześniej wspomniał tutaj HATTI:
Rozumiem, że potwierdzasz powyższą relację: brat Tomaszewski, w odpowiednio tajemniczym tonie, oznajmił, że decyzją Ciała Kierowniczego w 2008 roku nastąpią jakieś istotne zmiany w religii świadków Jehowy.

Ja bym obstawiała coś mniejszego kalibru. Myślę, że może to mieć związek ze zmianami w dystrybucji Strażnicy. One wchodzą w życie właśnie w styczniu 2008 roku. Wraz z tą zmianą mogą pojawić się nowe wytyczne dotyczące (przykładowo) harmonogramu zebrań, prowadzenia studium, etc. Czegoś poważniejszego chyba nie zapowiada się w taki sposób i to z wielomiesięcznym wyprzedzeniem.

Chyba nie przesadzę, jeżeli stwierdzę, że dla pewnego grona szeregowych świadków efektem tajemniczości tego komunikatu będzie (przynajmniej chwilowe) doznanie poruszającego wyobraźnię oczekiwania, robienie sobie nadziei na wewnętrzną metamorfozę struktury Organizacji lub jej doktryn. Do tego wiecznie paląca kwestia krwi: także i w tym kierunku można snuć przypuszczenia co do interpretacji słów brata Tomaszewskiego.

A w 2008 roku okaże się, że właściwie nie było na co czekać, bo zmiany są symboliczne i żadnego świeżego powietrza w życie zborów i samych świadków nie wniosły... No, ale nie uprzedzajmy faktów, w końcu to tylko jedna z możliwości. Zobaczymy.


W Warszawie nie było żadnych tajemniczych zapowiedzi.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#52 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-07-09, godz. 07:54

Pojadę jeszcze raz za tydzień do Sosnowca i postaram sie nagrać tę informację. Bo widzę, ze tam bywa ona powtarzana. Jeśli uda mi się ją nagrać zamieszcze gdzieś na serwerze i opublikuje na forum do którego podałem poniższy baner. Najlepiej jak każdy ją usłyszy i oceni osobiście. Natomiast myślę, że Antoni Tomaszewski nie chciałby się narazić na śmieszność i zgarnąć krytykę tych którzy jego z kolei nadzorują. Więc cos w tym musi być.

Użytkownik Olo. edytował ten post 2007-07-09, godz. 07:55

Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#53 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2007-07-09, godz. 08:12

W Warszawie nie było żadnych tajemniczych zapowiedzi.

Jesli dobrze pamietam to Jasko powiedzial cos takiego: "czekamy z niecierpliwoscia na wytyczne od CK w sprawie dalszych zgromadzen i ich organizacji".
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#54 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-07-09, godz. 09:05

A jednak widzicie, że coś jest na rzeczy.

No i nie wiadomo jak dokładnie brzmiała ta informacja. Ale jednak coś było.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#55 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-07-09, godz. 09:07

kiedyś tuż po uzyskaniu wolności i jeszcze przed gumowym rozciągnięciem pokolenia 1914 w 1995, starej daty głosiciele co roku jechali na "byc może ostatni przed armagedonem" kongres a wiosną szli na "byc może ostatnia przed armagedonem" pamiatkę i tak co roku... Wg nigdy nie opublikowanej drukiem tradycji ustnej, armagedon miał przecież nastać dokładnie w wieczór pamiatki.

Dziś można się z tego śmiać, ale pamiętam, jak mała dziewczynka dziwiła się, że mama nie pozwala jej zabrać na pamiątkę ukochanego kotka. Dla dziecka było oczywiste, że "gdyby akurat zaczął się armagedon" to wszyscy w Karpaczu poza miejscem zebrania mogą zginąć (kotek też). A dlaczego akurat podczas pamiątki koniec wydawał się bardziej prawdopodobny? Musiało to gdzieś usłyszeć.

Niewykluczone że przytoczone przez przedmówcę słowa brata Jaśko mogły wielu sędziwym osobom przypomnieć dawne oczekiwania i dawne poczucie bliskości armagedonu.

#56 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-07-09, godz. 09:11

Chyba nie przesadzę, jeżeli stwierdzę, że dla pewnego grona szeregowych świadków efektem tajemniczości tego komunikatu będzie (przynajmniej chwilowe) doznanie poruszającego wyobraźnię oczekiwania, robienie sobie nadziei na wewnętrzną metamorfozę struktury Organizacji lub jej doktryn. Do tego wiecznie paląca kwestia krwi: także i w tym kierunku można snuć przypuszczenia co do interpretacji słów brata Tomaszewskiego.


Dla szeregowych ŚJ takie komunikaty mają takie samo znaczenie jak daty za czasów Russela - "koniec jest blisko! ONI tam coś już WIEDZĄ!!! trza więcej głosić i w ogóle d...a w troki!"
[db]

#57 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2007-07-09, godz. 09:13

' date='2007-07-09 11:11' post='68529']
Dla szeregowych ŚJ takie komunikaty mają takie samo znaczenie jak daty za czasów Russela - "koniec jest blisko! ONI tam coś już WIEDZĄ!!! trza więcej głosić i w ogóle d...a w troki!"

Hm... Moze dla tych bardziej nawiedzonych to tak DB ale wsrod osob z ktorymi przebywalem nikt nie zwrocil uwagi na ten komunikat :)
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#58 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-07-09, godz. 09:16

A ja myślę, że to będą zmiany podważajace dotychczasowe praktyki lub wierzenia. Dlatego powoli przygotowuje sie grunt pod te zmiany, aby nie było zbyt wielkiego poruszenia gdy one przyjdą. "Podobnie" postępowano w artykułach, gdy nauka o pokoleniu z 1914 miała byc niebawem wycofana. Może się mylę. Ale tak mi sie coś zdaje.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#59 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-07-09, godz. 09:31

Czyli co. Mówiono coś nowego, czy nie?.

#60 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-07-09, godz. 09:52

A ja myślę, że to będą zmiany podważajace dotychczasowe praktyki lub wierzenia. Dlatego powoli przygotowuje sie grunt pod te zmiany, aby nie było zbyt wielkiego poruszenia gdy one przyjdą. "Podobnie" postępowano w artykułach, gdy nauka o pokoleniu z 1914 miała byc niebawem wycofana.


Nie przypominam sobie żadnych tego typu przygotowań. Po prostu przyszła nowa Strażnica z nowym światełkiem w artykułach do studium i już. Nie pamiętam nawet dokładnie, czy ten temat był wcześniej omawiany na zgromadzeniach. Natomiast wszelkie zapowiedzi w stylu "w przyszłym roku będą fajowe wydarzenia" okazywały się zapowiedziami kampanii Wiadomości Królestwa, kongresów międzynarodowych w Polsce lub okolicznych krajach albo wydania jakiejś długo oczekiwanej publikacji (np. PNŚ). Żadnych doktrynalnych fajerwerków.
[db]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych