Skocz do zawartości


Zdjęcie

Oczekiwanie na "nowe światło"


  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1 Magdalena

Magdalena

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 167 Postów
  • Lokalizacja:Złotoryja

Napisano 2007-03-21, godz. 14:23

>>

czyli pozostaje nam czekac.


Czekać, nic nie widzieć, nic nie słyszeć, kwestionować dowody przed ich poznaniem.

Przeciez nawet nie zadałes sobie trudu, zeby poznać skale i jakość tych dowodów.
Na samej Saharze istnieje 150 stanowisk badawczych potwierdzajacych istnienie zorganizowanych społeczności ludzkich na przestrzeni 12-5 tys. lat p.n.e., najpierw koczowniczych a potem osadniczych.
Zębów tez nie leczysz, bo za 20 lat będą same odrastać?

#2 Magdalena

Magdalena

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 167 Postów
  • Lokalizacja:Złotoryja

Napisano 2007-03-21, godz. 14:43

Nie no... :D
Rozwala mnie taka totalna ignorancja i czasem mi nerwy puszczą.
Nie gniewaj sie hubert o te zeby.

Może dla odmiany poczytaj sobie cos o początkach pisma w Chinach?
B)

#3 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2007-03-21, godz. 20:51

czyli pozostaje nam czekac.

Tobie na nowe światło :rolleyes:
gdyż do póki nie przeczytasz w strażnicy to nie uwierzysz, a cokolwiek tam napiszą będzie wiarygodne, aż nie napiszą inaczej .
ciekawe bardzo ciekawe, czy to ta wolność do której powołuje Bóg? A może tylko bożyszcza którym wierzysz?

Użytkownik dawid1234 edytował ten post 2007-03-21, godz. 20:53


#4 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-22, godz. 12:23

Nie no... :D
Rozwala mnie taka totalna ignorancja i czasem mi nerwy puszczą.
Nie gniewaj sie hubert o te zeby.

Może dla odmiany poczytaj sobie cos o początkach pisma w Chinach?
B)

Magdaleno
zbyt malo o mnie wiesz by nazywac mnie ignorantem. ja SJ znam od 1981 roku znam i posiadam ich literature kompletna od 1970 a wiekszosc od czasow Rutheforda.... tak sie sklada ze moja biblioteka wyposazona jest nie tylko w literature WTS ale i w rozne pozycje krytyczne do tej literatury... przez te lata nauczylem sie jednego (no moze wiecej niz jednego ale w tym temacie to nie jest wazne) a mianowicie:
ludzie moga myslec ze cos wiedza i nawet przedstawic to na pismie, nie potrwa jednak dlugo az znajda sie inni i beda twierdzic co innego i przedstawia jeszcze lepsze dowody.
nie bede sie powtarza wiec napisze tylko ... itd itp.....Jest takie przyslowie , ktore czesto slyszalem od katolikow, niewierzycych w to co mowi biblia: Papier wszystko przyjmie!!
moje doswiadczenie i co nieco glebsza niz tylko powiezchowna wiedza podpowiada mi ze wsrod tych stosow ksiazek i Straznic i popularno naukowych nowinek i tych zetelnie opracowanych rozpraw itd jedno sie nie zmienia i jedno nie podlega zmianom czasu.. mianowicie Bibliia i ja jej wierze a nie temu co pisze WTS i nie temu co przedstawiaja zmienni jak wiatr archelodzy , naukowcy, ewolucjonisci itp ( przynajmniej nie wszystkiemu.
jak mowi przyslowie : I slepej kurze trafi sie ziarnko tak i WTS oraz inni tez moga miec w wielu sprawach racje.
Nie ma jednak prawd sprzeczych ze soba a momo to pozostajachych prawdami... : albo biale albo czarne, albo trojca albo nie, albo Jehowa albo Baal itd
Ja wybieram Jehowe i jego dzielo biblie, czy sie myle w moim wyborze czas pokaze
Pozdrawiam Magdalenko i nie gniewam sie o przyklad z zebami.. nawet dziekuje bo przpypomnialas mi o terminie u stomatologa..hihih
[font=Tahoma]

#5 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-22, godz. 12:32

Tobie na nowe światło :rolleyes:
gdyż do póki nie przeczytasz w strażnicy to nie uwierzysz, a cokolwiek tam napiszą będzie wiarygodne, aż nie napiszą inaczej .
ciekawe bardzo ciekawe, czy to ta wolność do której powołuje Bóg? A może tylko bożyszcza którym wierzysz?

Dawidku do ciebie podobnie jak do Madzi mam pare slow.
co ty o mnie wiesz zeby pisac ze dla mnie wiarygodne jest to co napisza bracia w Straznicy??? piszesz tak tylko na podstawie ze jestem SJ???
a od kiedy to wszyscy SJ traktuja Straznice jako prawde absolutna??? Ja cenie sobie wiele rzeczy , ktore bracia redaktorzy opublikuja.
no bo jak sobie nie cenic mysli, kotre podkreslaja ze (dla przykladu) wszyscy jestesmy cenni w oczach bozych, lub ze Bog nie ocenia nas tak jak my sami siebie, albo ze na zbawienie nie mozna zapracowac tylko jest ono darem laski bozej. Jak nie cenic literatury, ktora podkresla cudownosc tego co nas otacza i mowi ze ta cala rzeczywistosc ma swego inteligentnego stworce???
tak mozemy dyskutowac o datch liczbach itd
Literatura WTs to nie tylko nowe swiatla poblyskujace raz za razem, to takze wartosciowa literatura, ktora pomaga ludziom w naszym 21 wieku zyc pomimo wszystkiego co sie wokol nas dzieje: terroryzm, wojny, bzrobocie, korupcja chorby i nieublagana smierc.
kiedy wiec nastepnym razem napiszesz cos w stylu :: biedny Swiadku Jehowy , co ty tam wiesz?? tylko to co ci w straznicy napisali ,pomysl chwil kilka lub postaraj sie tego biednego SJ poznac blizej, zapytaj o jego OSOBISTE poglady a nie wychodz z zalozenia ze jego wiara jest tozsama z naukami WTS. na tym forum spotkales moze wielu SJ , ktorzy krytycznie podchodza do nauk Straznicy, byc moze masz wlasnie do czynienia z jednymz nich, co nieznaczy ze pozwole rzucic kazde...g..no w swoich braci , na ktore oni nie zasluguja i na ktore (taka mam nadzieje) ja nie zasluguje tez
[font=Tahoma]

#6 Magdalena

Magdalena

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 167 Postów
  • Lokalizacja:Złotoryja

Napisano 2007-03-22, godz. 14:33

Zdaje się, że zaśmiecamy trochę wątek Hubercie :)
Moja uwaga o ignorancji nie dotyczyła całokształtu Twojej osoby a jedynie sposobu, w jaki podchodzisz do obszernego naukowego zagadnienia.

Piszesz, że tylko Bibia pozostaje niezmienna. A jaka ma być, skoro jej edycje zakończono wieki temu? My natomiast się zmieniamy i zmienia się nasza wiedza nt. otaczającego świata. Dlaczego odrzucasz wiedzę, nie zapoznawszy się z nią? Dlatego, że za jakiś czas pojawią się nowe dowody, nowe metody ?
Czy mamy nie wierzyć w istnienie rozpoznanych galaktyk tylko dlatego, że w przyszłości poznamy następne?
Przecież wiedza zawarta w Biblii tez jest niepełna, o czym mówi sama Biblia, a pomimo to przyjmujesz te niepełna wiedzę.

Ja nie rozumiem, dlaczego tak się bronisz. Przecież można posiadać jednocześnie i wiedzę i wiarę. A co to za wiara, co ma się zburzyć od przyznania, że nie wszystko w Biblii musi być chronologicznie poukładane i zgodne z ziemską miara czasu? Czy od tego Bóg przestanie istnieć, że gdy biblijny Adam latał z listkiem figowym po raju to Chińczycy już się posługiwali pismem?

#7 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2007-03-22, godz. 15:27

(...)
mianowicie Bibliia i ja jej wierze a nie temu co pisze WTS i nie temu co przedstawiaja zmienni jak wiatr archelodzy , naukowcy, ewolucjonisci itp ( przynajmniej nie wszystkiemu.
jak mowi przyslowie : I slepej kurze trafi sie ziarnko tak i WTS oraz inni tez moga miec w wielu sprawach racje.
(...)

No to juz mamy Huberta odstepce :)
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#8 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2007-03-22, godz. 22:14

Dawidku do ciebie i mam pare slow.
co ty o mnie wiesz zeby pisac ze dla mnie wiarygodne jest to co napisza bracia w Straznicy??? piszesz tak tylko na podstawie ze jestem SJ???

odnoszę się do Twoich wypowiedzi, a z tej wnioskuje że to co chcesz przekazać brzmi odmiennie od tego co piszesz

a od kiedy to wszyscy SJ traktuja Straznice jako prawde absolutna??? Ja cenie sobie wiele rzeczy , ktore bracia redaktorzy opublikuja.
nie wiem ale naruszasz doktrynę o jedności w owczarni Ale to tylko zauważam

no bo jak sobie nie cenic mysli, kotre podkreslaja ze (dla przykladu) wszyscy jestesmy cenni w oczach bozych, lub ze Bog nie ocenia nas tak jak my sami siebie, albo ze na zbawienie nie mozna zapracowac tylko jest ono darem laski bozej. Jak nie cenic literatury, ktora podkresla cudownosc tego co nas otacza i mowi ze ta cala rzeczywistosc ma swego inteligentnego stworce???

to piszą także inni, do których, i o nich, jak wiesz, bracia redaktorzy odnoszą się dość pogardliwie Nie muszę chyba cytować!

tak mozemy dyskutowac o datch liczbach itd
prywatnie tak w zborze nie , B)

Literatura WTs to nie tylko nowe swiatla poblyskujace raz za razem, to takze wartosciowa literatura, ktora pomaga ludziom w naszym 21 wieku zyc pomimo wszystkiego co sie wokol nas dzieje: terroryzm, wojny, bzrobocie, korupcja chorby i nieublagana smierc.
J.W.
kiedy wiec nastepnym razem napiszesz cos w stylu :: biedny Swiadku Jehowy , co ty tam wiesz?? tylko to co ci w straznicy napisali ,pomysl chwil kilka lub postaraj sie tego biednego SJ poznac blizej, zapytaj o jego OSOBISTE poglady a nie wychodz z zalozenia ze jego wiara jest tozsama z naukami WTS. na tym forum spotkales moze wielu SJ , ktorzy krytycznie podchodza do nauk Straznicy, byc moze masz wlasnie do czynienia z jednymz nich,
co nieznaczy ze pozwole rzucic kazde...g..no w swoich braci , na ktore oni nie zasluguja i na ktore (taka mam nadzieje) ja nie zasluguje tez

martwi mnie przypisywanie rzucanie g.... to co rzucam, to stanowisko oficjalne towarzystwa tzn, przeczytane w strażnicach, mogę zadać sobie trud i cytować tylko że do cytatów nie ma kto ze str. świadków poważnie odnieść.
więc jeżeli to czym rzucam nazywasz g... to ciekawe
przyjmij pozdrowienia bracie
Dawid


#9 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2007-03-22, godz. 22:28

No to juz mamy Huberta odstepce :)


Gdy to, co głoszono jako prawdę, prawdą nie jest, a potwierdzać miało (głoszone słowo) wybranie głoszącego, to głoszący jest wybrańcem? Czy uzurpatorem?

Gdy odbiera się innym prawo do poprawienia błędów, które się popełnia to jest to okazywani miłości? A Mat.5:43-48?

2 Moj.20:7, 5 Moj. 18:20-22. W liście do Hebrajczyków jest ujęta zasada 6:16,17 w związku z nią pytam: czy zapewnienia, że głosi się w IMIENIU JEHOWY w sytuacji, gdy treść okazuje się nieprawdą jest uświęcaniem?

Co jest sprawiedliwe odnośnie wyżej wymienionych punktów?





Czy w kierowanym duchem Jehowy zborze w naukach przekazywanych przez Boga Jego ludowi mogą zaistnieć nauki wyjaśnienie nie zgodnie z prawdą? Czy możliwe jest, że Bóg porządkuje to, co objawił?

A może to, co jest porządkowane nie zostało przez niego objawione? Całe czy w części? Przewodzący tzw. Ostatek każe czekać na korektę głoszonych przez siebie poglądów, dlaczego zatem skoro zauważają błędy osoby z poza tego grona nie zauważają tych błędów „namaszczeni”? A jeżeli zauważają to, czemu każą czekać latami na to aż sami je za błędy uznają i zmienią swe stanowisko? Czy przypisywanie sobie wyłączności na znajomość prawdy, (w sytuacji, gdy popełnia się błędy) nie jest pychą? Czy jak utrzymują jest pokornym usługiwaniem? Jakie wypowiedzi (proroctwa, wyjaśnienia,) potwierdzają wybranie przez Boga niewolnika, i Jego kierownictwo tym niewolnikiem?

Ile błędów? Ile sprzeczności w literaturze? Ile pomniejszania błędów można pokazać żeby wierzący zadali sobie pytanie:, CO POTWIERDZA TWIERDZENIA O WYBRANIU CIAŁA KIEROWNICZEGO I TAK ZWANEGO OSTATKA PRZEZ BOGA DO ROLI, JAKĄ SOBIE PRZYPISUJĄ?

Nie prawdą jest, że od początku istnienia Watch Tawer dokonano niewiele i to w dodatku kosmetycznych zmian. Są one w wielu przypadkach rewolucyjne, w wielu dokonywano korekty, gdy BÓG nie realizował pomysłów braci ś..

Strażnica Cnr.23 str.14 p.15 odmiennie niż Strażnica XCIV nr.17 s 20,21 i może ktoś umie pogodzić te twierdzenia z Strażnicą CVII nr.17 s14/15 s 16/17 p. 10,11 Czy cały okres działalności głoszenia od 1878 roku czy od 1914 może od 1919 od kiedy? Jak wygodnie w rozmowie akurat prowadzonej?



CIV NR 6 STR. 13-15 jedność, którą głoszą zawdzięczają duchowemu oświeceniu p.4.

Strażnica głosi nadzieje dla drugich owiec, (p.6) oświeca również w spełniających się proroctwach, dzięki wierze i nadziei oczekują spełnienia „wielu rzeczy”, które ogłasza Strażnica. „Tak to wiara i wypływająca z niej nadzieja służą określonemu celowi, a gdy ten jest już w pełni osiągnięty, dobiegają swego kresu” (p12)

. A co wtedy, gdy wskazywany cel jest nieosiągalny? Wiara okazała się fałszywą nadzieją karmiona i tym samym zwodnicza.

CO JEST PRAWDĄ? To pytanie o tyle ważne, że kiedy ustalimy, kiedy twierdzenie jakieś jest prawdą to prawdą pozostaje ono niezależnie od czasu.

CVII nr 13 Pytania czytelników. Czy fałszywe nauki to te, które są głoszone przez kogoś innego niż niewolnik? Czy jest jakieś inne określenie (rozróżnienie) prawdy i fałszu?

CVII nr 1 str. 14-16. ktokolwiek szerzy prywatne poglądy stawiając w niekorzystnym świetle wiernego niewolnika nie trzyma się „Głowy”.

CVII nr17 str. 15-16 p. 10,11. JEHOWA błogosławi im udzielając swego ducha, tak, iż znają JEGO zamierzenia i ustalone pory.

CVII nr 19 str. 15,16. BÓG udostępniał im na bieżąco „wszechstronną mądrość BOGA”.

CVII nr 18 str. 13, 14-15, 16-17, 17a, 18. Pozostawanie czystym bez skazy to min. Wszystkiego, co pozostaje w sprzeczności z naukami biblii. Więc przeciwstawianie się propagującym błędne nauki.

CVII nr 15 str.6-8. Czy tak krytyczne stanowisko nie czyni klasy Jeremiasza podobną w postępowaniu do tych, którzy biją swoich współsług za próby wykazywania błędów?

POGLĄDY GŁOSZONE 60 CZY TEŻ 80 LAT TEMU DZIŚ SĄ HEREZJĄ!!! ZA NIEKTÓRE OBOWIĄZUJĄCE DZIŚ WYKLUCZONO BY KIEDYŚ. CZY JEDNOŚĆ W CZASIE? CZY NOWE ŚWIATŁO JEST GODNYM WIARY WYJAŚNIENIEM???



1914 - przed 1914 nadzieję wiązane z tym rokiem zawiodły.
Po 1914 nauka o pokoleniu wydaje się przechodzić przeobrażenie w skutek wymarcia pokolenia 1914 roku.
Prorokowanie w „Miliony ludzi wyjaśnień obecnie żyjących nigdy nie umrą” dostosowanie wyjaśnień po nie spełnieniu się oczekiwań.
Król Północy.
5. Rok, 1975 na czym polegała jego przełomowość?

6. Wycofywanie się z poglądu, że ostatek przeprowadzi wielką rzesze przez bitwę armagedonu. Kto będzie dostarczał pokarmu duchowego, gdy sędziwi pomazańcy zakończą R23 s. 12/13 p.11

swój ziemski bieg? Strażnica z 1 lutego 1999 str.,19 p.22.



Czy wszystkie nauki zostały już skorygowane i są prawdziwe? Czy czas bliższy końca świata nie jest czasem, w którym potrzeba pokarmu na czas słuszny bardziej niż kiedykolwiek?

Twoja postawa Hubercie to akt desperacji

Użytkownik dawid1234 edytował ten post 2007-03-22, godz. 22:30


#10 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-03-23, godz. 21:29

Literatura WTs to nie tylko nowe swiatla poblyskujace raz za razem, to takze wartosciowa literatura, ktora pomaga ludziom w naszym 21 wieku zyc pomimo wszystkiego co sie wokol nas dzieje: terroryzm, wojny, bzrobocie, korupcja chorby i nieublagana smierc.

Skąd zatem stosy świeckich gazet w domach kolporterów Strażnicy? skąd zachwyt nad lekturą "Faktów i mitów", a pogarda np. dla czasopisma "Idź pod prąd"?
Dołączona grafika

#11 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-31, godz. 16:24

Zawdzięczam ŚJ życie, bo dla mnie życiem jest Słowo. To dzięki Niemu odwróciłam się od zła (ja grzeszę? - mówiłam kiedyś). Dla mnie Słowo jest niezmienne, to zmienia się człowiek i jego zrozumienie. I dlatego to światło tak migocze.

#12 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-03-31, godz. 18:12

Pseudoanaliza polskiej historii, przekręcanie faktów, spiskowe teorie, przy których Bubel jest malutki, a wszystko po to, aby obrzydzić człowiekowi Kościół... Czym różni się to całe "pod prąd" od "Faktów i Mitów"?

Nie wiedziałem, że jeden artykuł może zawierać aż tyle nienawiści do Kościoła Katolickiego.

#13 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-03-31, godz. 19:41

Pseudoanaliza polskiej historii, przekręcanie faktów, spiskowe teorie, przy których Bubel jest malutki, a wszystko po to, aby obrzydzić człowiekowi Kościół... Czym różni się to całe "pod prąd" od "Faktów i Mitów"?

Dlatego nie upowszechniam tej gazetki jako całości. Czasami podaję odnośniki, np. do jakiegoś krytycznego artykułu o ŚJ. Natomiast w Faktach i mitach już dwa razy trafiłem na artykuł 'reklamujący' jehowitów...

Nie wiedziałem, że jeden artykuł może zawierać aż tyle nienawiści do Kościoła Katolickiego.

Niestety w wydawnictwach katolickich także natrafić można na przykre treści :( Na szczęście nie we wszystkich :)

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-03-31, godz. 19:42

Dołączona grafika

#14 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-03-31, godz. 20:12

Dla mnie Słowo jest niezmienne, to zmienia się człowiek i jego zrozumienie. I dlatego to światło tak migocze.

?

Zawdzięczam ŚJ życie, bo dla mnie życiem jest Słowo. To dzięki Niemu odwróciłam się od zła

?

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-03-31, godz. 20:13

Dołączona grafika

#15 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-04-03, godz. 06:08

co ty o mnie wiesz zeby pisac ze dla mnie wiarygodne jest to co napisza bracia w Straznicy???

Proponuje napisać np. list do owych "braciów" redaktorów.

a od kiedy to wszyscy SJ traktuja Straznice jako prawde absolutna???

Jak na razie nikt z w/w nie podszedł do mnie z Pismem św. tylko z folderami reklamowymi...

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-04-03, godz. 06:14

Dołączona grafika

#16 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-04-03, godz. 06:56

Jak na razie nikt z w/w nie podszedł do mnie z Pismem św. tylko z folderami reklamowymi...

A gdy ja rzucam na światło dzienne nowe spojrzenie to atakujecie mnie jak wilki zamiast sami sobie sprawdzić dlaczego Słowo tak mnie uczy.

#17 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-04-08, godz. 13:16

A gdy ja rzucam na światło dzienne nowe spojrzenie to atakujecie mnie jak wilki zamiast sami sobie sprawdzić dlaczego Słowo tak mnie uczy.

Proszę zwracać się do mnie w l. poj. ponieważ piszę na podstawie własnych doświadczeń. Ciekawi mnie dlaczego nie ustosunkowałaś się do postawionych przeze mnie znaków zapytania pod Twoimi postami... Co takiego nie wyszłoby na światło dzienne, gdyby nie Twoja obecność na tym forum?
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych