Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podejście do krytykowania KK


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
34 replies to this topic

#1 MYSZ

MYSZ

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 229 Postów

Napisano 2007-04-09, godz. 07:38

niech mi ktos wyjaśni, czym różni się organizacja ŚJ od tzw. Babilonu, bo ja nie widzę żadnej różnicy?

Własnie,gdyby w ten sposób ktoś tu na forum okreslił KK,zaraz skrytykowanoby to i określono atakiem na KK.Jednak widzę,że katolicy mogą dowolnie "jeżdzic" po świadkach.Uwazam to za bardzo nie w porządku.Nie można w ten sposób.A jeśli to KK jest babilonem i wielką nierządnicą,pijaną krwią świętych?

#2 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-04-09, godz. 07:48

Własnie,gdyby w ten sposób ktoś tu na forum okreslił KK,zaraz skrytykowanoby to i określono atakiem na KK.Jednak widzę,że katolicy mogą dowolnie "jeżdzic" po świadkach.Uwazam to za bardzo nie w porządku.Nie można w ten sposób.A jeśli to KK jest babilonem i wielką nierządnicą,pijaną krwią świętych?

MYSZo nie zmieniaj tematu. Poza tym niech śJ odpowiedzą Sebastianowi na to pytanie, niech sami się bronią. Mogą to zrobić lub nie, wię po co zabierasz za nich głos?
Czesiek

#3 MYSZ

MYSZ

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 229 Postów

Napisano 2007-04-09, godz. 07:58

Nie zmieniam tematu,tylko kontynuuje wypowiedz.Ty też nie jestes katolikiem,więc po co się wypowiadasz za nich?nIE CHODZI TU O TO,KOGO BRONIĘ CZY NIE,TYLKO O POSTAWĘ!Widzi się żdżbło u kogoś a belki u siebie nie?Pamiętaj jedno,Jezus gdy był na ziemi,najbardziej draznił bogobojnych faryzeuszy i znawców zakonu,a lgnęli do niego grzesznicy i w nim znajdowali ukojenie.Może tu jest podobnie?

#4 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-04-09, godz. 08:26

Nie zmieniam tematu,tylko kontynuuje wypowiedz.Ty też nie jestes katolikiem,więc po co się wypowiadasz za nich?nIE CHODZI TU O TO,KOGO BRONIĘ CZY NIE,TYLKO O POSTAWĘ!Widzi się żdżbło u kogoś a belki u siebie nie?Pamiętaj jedno,Jezus gdy był na ziemi,najbardziej draznił bogobojnych faryzeuszy i znawców zakonu,a lgnęli do niego grzesznicy i w nim znajdowali ukojenie.Może tu jest podobnie?


MYSZo
jak trzeba to i prostuję wypowiedzi anty śJ, jeśli są przekłamaniem. Na tej samej zasadzie prostuję wypowiedzi anty KK.
A poza tym nie wdaję się w dyskusje o KK bo jestem na forum o śJ i staram się uszanować to po co zostało stworzone to forum. Stąd moje podejście, że jeśli nawet jakieś pytanie skierowane jest do śJ i wydaje się obelżywe, to niech odpowie na nie śJ. Natomiast nie na miejscu dla mnie jest, jak osoba postronna w obronie śJ atakuje KK. Chcesz podyskutować o KK, to są do tego inne fora, po co tu to robić.
Czesiek

#5 MYSZ

MYSZ

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 229 Postów

Napisano 2007-04-09, godz. 08:48

Zwróć proszę uwage tylko na jedno:w tym konkretnym przypadku o którym mówimy to katolik brzydko oskarżył świadka.Ja skrytykowałam tylko POSTAWĘ,że wybielając siebie ktoś skrytykował ,ba mocno osądził innych,a sam domaga się by nie krytykowano jego wyznania.KRYTYKUJĘ TYLKO I WYŁACZNIE POSTAWĘ!

#6 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-04-09, godz. 08:56

Własnie,gdyby w ten sposób ktoś tu na forum okreslił KK,zaraz skrytykowanoby to i określono atakiem na KK.Jednak widzę,że katolicy mogą dowolnie "jeżdzic" po świadkach.Uwazam to za bardzo nie w porządku.Nie można w ten sposób.A jeśli to KK jest babilonem i wielką nierządnicą,pijaną krwią świętych?


Postawy "najeżdżania" nie wolno popierać i każdy trzeźwo myślący człowiek nie będzie jej kontynuował. Istnieją jednak subtelne różnice: po pierwsze to KK dąży do pojednania i zrozumienia innych religii; po drugie druzgocąca krytyka KK jest jednym ze sztandarowych założeń świadków, a nie odwrotnie. To nie katolicy przedstawiają w swoich broszurach świadków (łącznie z obrazoburczymi ilustracjami) w jak najgorszym świetle, a jeśli nawet się to zdarza (bo czytałem takie publikacje), jest to margines, którego raczej nie popiera episkopat. Przeciwnie, czytałem różnego typu polemiki ze świadkami (pisane przez księży), w których zawsze pojawiała się chęć porozumienia, dialogu, modlitwy za SJ. Czy coś takiego można odnaleźć w "Strażnicy"...? Każdy, kto miał do czynienia z oficjalną propagandą WTS, sam dobrze wie...
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#7 MYSZ

MYSZ

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 229 Postów

Napisano 2007-04-09, godz. 09:07

Nie nazwałabym tego postawą pojednania,raczej chęci podciągnięcia,ba wchłonięcia pod siebie...Nawet jeśli zarzucane jest świadkom krytykanctwo KK,to właśnie katolik zrobil dokładnie to samo.I tak naprawdę dziwi mnie to,ze takie krytykowanie wymawia się świadkom,może powymawiajmy katolikom ich sposób do nawracania z przeszłości:albo przyjmujesz wiarę katolicką,albo ścinamy główkę.To byłoby to samo nieczyste zagranie.Wszędzie znajdzie się wiele nietaktów abiblijnych,więc proszę nie idealizujmy tak KK.Zostawcie osąd Bogu,bo było powiedziane,że nie każdy kto woła PANIE!,wejdzie do Bożego królestwa,nawet niektórym Jezus powie: odejdzcie-nie znam was.Nie pisze czy powie to świadkom czy katolkiom,więc bądzmy ostrożni i nie dajmy się wciągać w osądy!

#8 MYSZ

MYSZ

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 229 Postów

Napisano 2007-04-09, godz. 09:19

[post OT, z przeniesienia]

Sławni Świadkowie Jehowy

Być może i wszystkie wymienione osoby były świadkami/a może być i to pomówienie!/ale prawdopodobnie były też i katolikami,a wielu z nich jest dziś zafascynowanych okultyzmem,spirytyzmem,scjentologią itp.Gorszaca dla mnie sprawą jest to,gdy aktualny "wierzący katolik" zajmuje sie wróżbiarstwem i okultyzmem...

#9 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-04-09, godz. 09:23

MYSZ kto tu idealizuje kk? Czy protestowanie czasem wobec bzdur jakie można spotkać usłyszeć ze strony ŚJ to od razu obrona kk? Bądźmy poważni...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#10 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-04-09, godz. 09:25

Myszko chyba nie czaisz niekonsekwencji nauk WTS :) To nie kk wymawia innym bałwochwalstwo i niekonsekwencje tylko WTS ;) Czy Ty czytałaś w ogóle ich literature? Zaczynam w to poważnie już wątpić...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#11 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-04-09, godz. 09:29

MYSZ
Chcesz być taka anty KK, to mam do ciebie prośbę. Poszukaj sobie forum o KK i rób tam co chcesz w tym temacie. Tu jest forum o śJ i o nich i z nimi chciałbym dyskutować.
Ps. Jak myślisz co w wypowiedzi Sebastiana oznaczał taki mały znak "?", że jego wypowiedź od razu uznałaś za atak na śJ?
Czesiek

#12 MYSZ

MYSZ

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 229 Postów

Napisano 2007-04-09, godz. 09:35

Czytałam czytałam,ale zrozumcie,że te szukanie przez katolików minusów u świadków,dla mnie brzmi mniej więcej jak słynne powiedzenie:przyganiał kocioł garnkowi,lub biblijna sytuacja drzazgi i belki w oku innego.Nie osądzajmy innych,weżmy się za biblijne naprawy u siebie!Wiele jest do zrobienia....

#13 MYSZ

MYSZ

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 229 Postów

Napisano 2007-04-09, godz. 09:39

To dyskutuj o świadkach,ale nie krytykuj jednych -wybielając drugich!

#14 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-04-09, godz. 09:51

jako autor tego pytania, które wzburzyło MySZ-ę, wyjaśnię, co miałem na myśli...
pytanie padło w konkretnym wątku dot. "pracownik czy wolontariusz", a wątek ten był dyskutowany
gdy w innym temacie poruszano sprawę "konkordatów" państwa włoskiego ze świadkami Jehowy...

jest powszechnie znane, że ŚJ krytykują wszelkie stosunki państwa z Kościołem Katolickim, nazywając je "nierządem duchowym", a potem wyciągają z tego wnioski że katolicyzm jest wielką nierządnicą
z apokalipsy lub też główną częścią tej nierządnicy.

a tymczasem ich postępowanie wobec państwa ewoluuje i jest coraz bliższe temu, co sami krytykują...
w roku 1937 nie do pomyślenia byłaby "ratyfikacja konkordatu" przez WTS, obecnie już tak

skoro zatem sami zacierają różnicę pomiędzy sobą a krytykowanymi przez siebie religiami,
niech odpowiedzą czym się różnią od tzw. "Babilonu".

Sumując: NIE chodzi mi o utożsamienie ŚJ z kobietą opisaną w Ap 17 i 18, ale o zapytanie
czy nie jest są kotłem, który przyganiał garnkowi... Tylko tyle i aż tyle...

A teraz można powrócić do pytań MySZ-y i wyrazić opinię, czy moja wypowiedź była stosowna i na miejscu...

Użytkownik Sebastian Andryszczak edytował ten post 2007-04-09, godz. 12:17


#15 MYSZ

MYSZ

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 229 Postów

Napisano 2007-04-09, godz. 09:58

Nie chcę osądów,nie zgadzam się tylko na uwydatnianie siebie poprzez krytykę innych.Spróbujcie zrozumieć moje intencje:KK ma sam wiele do naprawiania,więc niech wezmie sie za to ,a nie ustalanie w którym miejscu świadek go skrytykował,w którym opluł,itp.i dowalić mu tym samym.

#16 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-04-09, godz. 10:00

Nie nazwałabym tego postawą pojednania,raczej chęci podciągnięcia,ba wchłonięcia pod siebie...



Droga Myszko, albo jesteś tak zaślepiona nieniawiścią do KK, że nie zadajesz sobie trudu, aby sprawdzić jaki jest cel pojednania między kościołami, albo celowo wypaczasz sens słowa "pojednanie" . Uwierzę w szczerość i prawdziwość Twojej wypowiedzi, jeśli zacytujesz z jakiegoś wiarygodnego źródła coś co świadczyłoby, o tym, że pod przykrywką ekumenii, pojednania i zrozumienia innych religii, KK usiłuje "wchłonąć" inne wyznania. Do tej pory(przeglądnęłam Twoje posty) wszyskie Twoje ataki na KK są (wybacz za określenie, ale nie znajduję innego, adekwatnego do Twoich postów) raczej "ujadaniem", niż oskarżeniem opartym na konkretnych dowodach.
W postach, gdzie ktoś wytknie Ci Twoja niekompetencję, po prostu milkniesz, i przerzucasz się do innego wątku, aby i tam narobić niepotrzebnego zamieszania.

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

PS.
Może na początek konkretnie nam opiszesz co miałaś na myśli pisząc: "KK ma sam wiele do naprawiania,więc niech wezmie sie za to" .

D.

#17 MYSZ

MYSZ

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 229 Postów

Napisano 2007-04-09, godz. 10:01

Nienawiść to odbiera świadek czytając te forum.Gloryfikujcie Boga A NIE kk,TYLE MOJEGO KOMENTARZA.

#18 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-04-09, godz. 10:09

Nienawiść to odbiera świadek czytając te forum.Gloryfikujcie Boga A NIE kk,TYLE MOJEGO KOMENTARZA.

Szczerze mówiąc, więcej się po Tobie nie spodziewałam, ale zawsze warto spróbować.

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#19 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-04-09, godz. 11:32

Nienawiść to odbiera świadek czytając te forum.Gloryfikujcie Boga A NIE kk,TYLE MOJEGO KOMENTARZA.


Może trochę więcej komentarza? Na czym polega ta "nienawiść"? Wiem doskonale, że SJ uwielbiają czuć się "nienawidzeni", bo wówczas "wypełniają proroctwa" :P . Tyle tylko, że na tym forum dość trudno o czystą "nienawiść". A podżeganie do nienawiści religijnej jest karalne i raczej na pewno tego typu posty zostałyby usunięte z tego miejsca. Czy każda krytyka musi oznaczać "nienawiść"? Nie bądźmy śmieszni.
O "gloryfikacji" KK już się nie wypowiem. Nie będę zniżał się do poziomu "a właśnie że nie gloryfikujemy". Kto ma oczy, niechaj czyta. I samodzielnie wyciąga wnioski.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#20 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-04-09, godz. 11:47

to przewrażliwienie na krytykę WTS-u zahacza prawie o balwochwalstwo.

Wydawałoby się że możnaby skrytykować kilkunastu seniorów tworzących ciało kierownicze i każdy śj powinien zrozumieć, że nie jest to "atakowanie" ani Boga Jehowy ani Jezusa Chrystusa i jako takie jest tylko i wyłacznie krytykowaniem niedoskonałego człowieka np. Don Adamsa czy Teodora Jaracza.

A tymczasem ŚJ obrażają się, jakby sprofanowano jakąś świetość...

Czyżby członkowie CK byli pół-bogami albo conajmniej nad-ludźmi?
Czyż zakaz ich krytykowania nie jest jakimś zalążkiem nowego, balwochwalczego kultu stworzeń?

Czy tylko ja mam takie wrażenie, że "Organizacja" stała się fałszywym bożkiem, odbierającym balwochwalczą cześć?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych