Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skutki podważenia daty 607 pne dla prawdziwości nauczania WTS


  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#1 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-04-12, godz. 19:47

Kiedyś Hubert wyraził pogląd, ze jeśli nawet ktoś podważy rok 607 pne nie podważy to jego "wiary w Jehowę"...
Hubert pisał, że "nie modli się" słowami "Jehowo, który w 607 pne zburzyłeś Jerozolimę"...

Zauważcie jednak, że:

Jeśli nie 607, to naliczenie 2520 lat da nam inny rok niż 1914

Jeśli czasy pogan nie skończyły się w 1914, wtedy trzeba zanegować "inspekcję Jezusa w świątyni" datowaną 1914 lub 1918

Do tej pory WTS twierdzi że Jezus po swoim niewidzialnym powrocie wybrał sobie grupkę badaczy i uznał ich za swoich sług, dlatego mają prawo nazywać się "niewolnikiem wiernym i roztropnym"

A jeśli Chrystus nie wrócił ani w 1914 ani w 1918? To "niewolnik" nie jest żadnym niewolnikiem...

A jeśli tzw. "niewolnik" nie jest "niewolnikiem" opisanym w Biblii, to jakie ma prawo do pouczania owiec i całego świata?...

Podsumowanie: z zanegowania roku 607 pne wynika że tzw. "niewolnik" NIE REPREZENTUJE JEHOWY BOGA...

Czy powyższe rozumowanie zawiera jakikolwiek błąd? A jeśli nie, to czy można zignorować taki wniosek?
A może ja jestem w błedzie i pominąłem jakąs istotną okoliczność?
Może da się jakoś obronić autorytet niewolnika nawet po zanegowaniu wszelkich dat?
Czekam na Wasze przemyślenia...

Użytkownik Sebastian Andryszczak edytował ten post 2007-04-12, godz. 19:50


#2 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-04-12, godz. 19:52

Sebastian.

Jesli nie ma 607 nie ma 1914, jesli nie ma 1914 nie ma paruzji nie ma znaków obecności, nie ma zbliżającego sie Armagedonu

Jesli nie ma 607 nie ma 1914 nie ma przybycia i nie ma wyboru niewolnika wiec nie ma niewolnika, nie ma kanału, nie ma nowego światła, a wszystkie nauki są tylko ludzką filozofią.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#3 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-04-12, godz. 19:56

Na pewno można ignorować fakt że rok 607 to mit i ignorować rodzące się tego konsekwencje - czego przykładem jest postawa Huberta. Oczywiście rok 607 nie podważa wiary w Boga i Jego Słowo, ale podważa nauki WTS... oczywiście to można ignorować...

1Kor 6:12 BT "Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko mi wolno, ale ja niczemu nie oddam się w niewolę."
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#4 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-04-12, godz. 19:58

Arturze, dziękuję że streściłeś i doprecyzowałeś moją wypowiedź...
A teraz czekamy na merytoryczną ripostę HC, Huberta, Macieja lub innego ŚJ...
Ciekawe, czy napiszą coś sensownego co obalałoby ww. mój i Twój sposób rozumowania dot. niewolnika...

Bo to, że przyznają, że byli uczniami samozwańców, którzy nie reprezentują i nigdy nie reprezentowali Boga, jest mało prawdopodobne...

#5 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2007-04-12, godz. 22:41

Arturze, dziękuję że streściłeś i doprecyzowałeś moją wypowiedź...
A teraz czekamy na merytoryczną ripostę HC, Huberta, Macieja lub innego ŚJ...
Ciekawe, czy napiszą coś sensownego co obalałoby ww. mój i Twój sposób rozumowania dot. niewolnika...
Bo to, że przyznają, że byli uczniami samozwańców, którzy nie reprezentują i nigdy nie reprezentowali Boga, jest mało prawdopodobne...





Jesli niektorzy uwazaja ze jestesmy uczniami samozwancow to znaczy twierdza ze uznaja Jezusa za samozwanca :( .

Nie jestesmy uczniami WTS-u

Tak jak i pierwsi chrzescijanie nie padali do stop Apostolow ( choc niektorzy probowali ) tak i my nie padamy wzorem niektorych innych ludzi do stop "naszych" : ojcow, pastorow, biskupow, popow itp zwanych ludzi .

WTS jest dla nas jedynie narzedziem ktore pozwala nam w sposob zorganizowany spelniac wole Jehowy i jego Syna polegajaca na oglaszaniu jego zamierzen i tresci Jego listu do ludzkosci - Pisma Swietego .

Nie dziwi nas ze ci wszyscy ktorzy zwykli padac do ludzkich stop nie wyobrazaja sobie abysmy traktowali tych naszych braci ktorzy udzielaja sie w sluzbie jako czlonkowie CK lub innych sluzb inaczej niz wspolbracmi .

Niedawno pewien starszy zboru sasiedniego opowiadal nam jak spotkal osobiscie brata pracujacego od onad 40 lat w Brooklynie . Zadal mu pyatnie o przywilej ktorym sie cieszy tam , odpowiedz brzmiala : glosiciel Dobrej Nowiny .

Wydaje mi sie ze niektorzy z nie tylko tutaj obecnych maja jakies problemy z kalendarzami :( , tzn sluzyli kiedys Jehowie z powodu jakiejs daty lub strachu przed jakas data, lub w oczekiwaniu na jakies wydarzenie .

Faktem jest ze na poczatku gdy zaczalem poznawac SJ i sluchac ich slow zaczalem sobie liczyc ile moze zostac do tego Konca Systemu Rzeczy .

Mialem byc moze szczescie trafic na ludzi ktorzy sluzyli Jehowie tak jak gdyby Armagedon mial nastapic juz jutro ale organizujac swoje zycie tak jak gdyby mial nastapic za 1000 lat .

Jezus Chrystus powiedzial wyraznie :

Mat 22 36 «Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe37 On mu odpowiedział: «Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. 38 To jest największe i pierwsze przykazanie

I nigdzie w tym urywku nie pisze ze "z powodu nadchodzacego Armagedonu"

Niewazne sa dla mnie daty: Wazne ze poznalem zamierzenie Boze w stosunku do ludzkosci i Ziemi i ze nie miotam sie pomiedzy Lewica i Prawica bo wiem ze zaden czlowiek nie zaprowadzi porzadku takiego jaki moze dac tylko i wylacznie Ksiaze Pokoju !

A o tym mowi, pisze i rozglasza JEDYNIE WTS ! co nie wszystkim jest a reke .

Pozdrawiam tych ktorych moge . Nie mam ochoty na puste gadki i przepychanki slowne . T co pisze wiem bo jest poparte Pismem Swietym . Jesli niektorzy z Was czytajac Pismo Swiete natrafiaj na przyklad na werset :

Mt 23:9 BT „Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie.”

I nie sprawia im problemu padanie przed stopy jakiegos czlowieka, calowanie go po rekach i pierscieniach, nazywanie go na dodatek swietym ...... to jest to ich wola i wybor i im tego nie zabronie . Moim zadaniem bedzie jedynie pokazac im BIBLIJNY punkt widzenia na ta sprawe . Jesli oni pomimo to stwierdza ze wola tradycje od Pisma to tez nic mi do tego . To sprawa miedzy Bogiem i nimi . Nie bede sie z nimi szarpal, wsadzal do wiezienia, biczowal ani wyrywal paznokci za herezje . Ja wiem ze chce sluzyc Jehowie i nie obchodzi mnie to za ile czasu przyjdzie Koniec . On przyjdzie bo tak obiecal to na lamach Biblii . i to jest fakt .

Użytkownik homme_curieux edytował ten post 2007-04-13, godz. 04:40

Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#6 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-04-13, godz. 05:10

HC, a może teraz tak coś w temacie? B)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#7 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2007-04-13, godz. 06:26

Niestety, to co piszesz Sebastian, jest poprawne. Dlatego taka wydawałoby się bzdura jak niewłaściwy rok zburzenia Jerozolimy powoduje tak daleko idące konsekwencje. Można to ignorować, jak Hubert, ale nie zmienia to faktów. Rok 607 albo 587 - wbrew pozorom to baaardzo duża różnica.

Użytkownik Fly edytował ten post 2007-04-13, godz. 06:47


#8 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2007-04-13, godz. 07:56

Jesli niektorzy uwazaja ze jestesmy uczniami samozwancow to znaczy twierdza ze uznaja Jezusa za samozwanca :( .

Nie jestesmy uczniami WTS-u

Tak jak i pierwsi chrzescijanie nie padali do stop Apostolow ( choc niektorzy probowali ) tak i my nie padamy wzorem niektorych innych ludzi do stop "naszych" : ojcow, pastorow, biskupow, popow itp zwanych ludzi .

WTS jest dla nas jedynie narzedziem ktore pozwala nam w sposob zorganizowany spelniac wole Jehowy i jego Syna polegajaca na oglaszaniu jego zamierzen i tresci Jego listu do ludzkosci - Pisma Swietego .

Nie dziwi nas ze ci wszyscy ktorzy zwykli padac do ludzkich stop nie wyobrazaja sobie abysmy traktowali tych naszych braci ktorzy udzielaja sie w sluzbie jako czlonkowie CK lub innych sluzb inaczej niz wspolbracmi .
(...)

Tylko nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawe ale przyjmujac bledne nauki WTS'u stajesz sie jego uczniem. Malo tego 99% SJ nawet nie probuja sprawdzic czy aby te nauki ktore przedstawia WTS na lamach chociazby straznicy sa zgodne z Biblia i rzeczywistoscia.
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#9 george27

george27

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 331 Postów

Napisano 2007-04-13, godz. 08:23

U SJ jest ogolne zaciemnienie, zaczepilo mni wczoraj dwoch braci, jak to zwykle bywa jeden duzo gadal drugi waznie sie przysluchiwal:)
Poruszylem kwestie roku 607 zamotal sie troche, potem motyw Jehowy w nowym testamencie obruszyl sie znow:) ale jak rzeklem o ONZ, nie dowierzal, pomysl mi wpadl na mysl co by zaprosic do domu i ukazac prawde na papierze-uszli czym preczej:)
Początkowo jej kult jako Królowej Niebios uznawany był za herezję. „Niech nikt ni czci Marii” –
zakazywał św. Epifaniusz, doktor Kościoła.


#10 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2007-04-13, godz. 08:37

U SJ jest ogolne zaciemnienie, zaczepilo mni wczoraj dwoch braci, jak to zwykle bywa jeden duzo gadal drugi waznie sie przysluchiwal:)
Poruszylem kwestie roku 607 zamotal sie troche, potem motyw Jehowy w nowym testamencie obruszyl sie znow:) ale jak rzeklem o ONZ, nie dowierzal, pomysl mi wpadl na mysl co by zaprosic do domu i ukazac prawde na papierze-uszli czym preczej:)

Jakby to powiedziec... SJ maja taki system obronny. Jesli nie potrafia czegos wyjasnic to... uciekaja czym predzej bo jeszcze ta druga strona okarze sie Szatanem we wlasnej osobie :) Ale w sumie nie dziwie sie im skoro uczono ich ze ONZ jest organizacja szatanska a sami do niej nalezeli zatajajac to przed "seregowymi" SJ
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#11 Nilrem0

Nilrem0

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 454 Postów
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano 2007-04-13, godz. 09:58

Gdy ja rozmawiałem z moją lubą i po pewnym czasie przyjęła że CK mogło się pomylić. [ Dotyczyło to r. 607, zmian w kwestii krwi ], to po prostu skwitowała to stwierdzeniem że to są tylko ludzie i też się mogą pomylić. A gdy zapytałem co jeśli znowu się pomylą, co jeśli teraz też się mylą ?? Powiedziała że jest to możliwe że znowu się pomylą. To są tylko ludzie :blink: A gdy zaczeliśmy rozmawiać o tym że są natchnieni przez Boga, z powagą pytała się mnie : Czy ty wogule wierzysz że oni są natchnieni przez Boga [namaszczeni] :blink: .
Ja wymiękam, u mnie działa po prostu zwykła logika, ale chyba nie u każdego <_<
To w co wierzysz nie jest prawdą, jest tylko tym w co wierzysz a umysł pozwoli Ci tego doświadczyć. Zrobi wszystko aby to na czym się koncentrujesz, o czym ciągle myślisz stało się możliwe do doświadczenia.

#12 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-04-13, godz. 10:03

Jesli niektorzy uwazaja ze jestesmy uczniami samozwancow to znaczy twierdza ze uznaja Jezusa za samozwanca :( .

Nie jestesmy uczniami WTS-u

Tak jak i pierwsi chrzescijanie nie padali do stop Apostolow ( choc niektorzy probowali ) tak i my nie padamy wzorem niektorych innych ludzi do stop "naszych" : ojcow, pastorow, biskupow, popow itp zwanych ludzi .

WTS jest dla nas jedynie narzedziem ktore pozwala nam w sposob zorganizowany spelniac wole Jehowy i jego Syna polegajaca na oglaszaniu jego zamierzen i tresci Jego listu do ludzkosci - Pisma Swietego .

Nie dziwi nas ze ci wszyscy ktorzy zwykli padac do ludzkich stop nie wyobrazaja sobie abysmy traktowali tych naszych braci ktorzy udzielaja sie w sluzbie jako czlonkowie CK lub innych sluzb inaczej niz wspolbracmi .

Niedawno pewien starszy zboru sasiedniego opowiadal nam jak spotkal osobiscie brata pracujacego od onad 40 lat w Brooklynie . Zadal mu pyatnie o przywilej ktorym sie cieszy tam , odpowiedz brzmiala : glosiciel Dobrej Nowiny .

Wydaje mi sie ze niektorzy z nie tylko tutaj obecnych maja jakies problemy z kalendarzami :( , tzn sluzyli kiedys Jehowie z powodu jakiejs daty lub strachu przed jakas data, lub w oczekiwaniu na jakies wydarzenie .

Faktem jest ze na poczatku gdy zaczalem poznawac SJ i sluchac ich slow zaczalem sobie liczyc ile moze zostac do tego Konca Systemu Rzeczy .

Mialem byc moze szczescie trafic na ludzi ktorzy sluzyli Jehowie tak jak gdyby Armagedon mial nastapic juz jutro ale organizujac swoje zycie tak jak gdyby mial nastapic za 1000 lat .

Jezus Chrystus powiedzial wyraznie :

Mat 22 36 &laquo;Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe37 On mu odpowiedział: &laquo;Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. 38 To jest największe i pierwsze przykazanie

I nigdzie w tym urywku nie pisze ze "z powodu nadchodzacego Armagedonu"

Niewazne sa dla mnie daty: Wazne ze poznalem zamierzenie Boze w stosunku do ludzkosci i Ziemi i ze nie miotam sie pomiedzy Lewica i Prawica bo wiem ze zaden czlowiek nie zaprowadzi porzadku takiego jaki moze dac tylko i wylacznie Ksiaze Pokoju !

A o tym mowi, pisze i rozglasza JEDYNIE WTS ! co nie wszystkim jest a reke .

Pozdrawiam tych ktorych moge . Nie mam ochoty na puste gadki i przepychanki slowne . T co pisze wiem bo jest poparte Pismem Swietym . Jesli niektorzy z Was czytajac Pismo Swiete natrafiaj na przyklad na werset :

Mt 23:9 BT „Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie.”

I nie sprawia im problemu padanie przed stopy jakiegos czlowieka, calowanie go po rekach i pierscieniach, nazywanie go na dodatek swietym ...... to jest to ich wola i wybor i im tego nie zabronie . Moim zadaniem bedzie jedynie pokazac im BIBLIJNY punkt widzenia na ta sprawe . Jesli oni pomimo to stwierdza ze wola tradycje od Pisma to tez nic mi do tego . To sprawa miedzy Bogiem i nimi . Nie bede sie z nimi szarpal, wsadzal do wiezienia, biczowal ani wyrywal paznokci za herezje . Ja wiem ze chce sluzyc Jehowie i nie obchodzi mnie to za ile czasu przyjdzie Koniec . On przyjdzie bo tak obiecal to na lamach Biblii . i to jest fakt .


Jest jeszcze wiele wersetów, które powinny Cię odstraszyć od filozofii WTS-u np. o podwójnych odważnikach, pamiątce śmierci Jezusa i spożywaniu emblematów, o nadziei niebiańskiej, o fałszywych prorokach którzy wskazują na obecność Jezusa czym wprowadzają w błąd innych.

Nie wierzysz w to co pisze Biblia, tylko w to co tłumaczy Ci samozwańcza - jak wykazano - grupka starszych panów, wierzących w swoje powołanie.

Jeśli szczerze wierzysz w Biblię, to zweryfikuj nieprawdę i podziel się nią z braciom starszym, albo napisz do WTS-u.
Wtedy się dopiero przekonasz, jaki to jesteś z nimi równy.

Po co ja to wogóle piszę ...

Użytkownik Padre Antonio edytował ten post 2007-04-13, godz. 10:04

"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#13 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-04-13, godz. 10:13

HC, a kto Ci broni być uczniem Jezusa? Tyle tylko, że w TYM temacie chodzi raczej o to, że nie warto ślepo podążać za wypaczoną nauką Mistrza. To nie Jezus wymyślił sobie bajeczkę o roku 607, a później 1914...

Można sparafrazować klasyka, czyli Krzysztofa Kononowicza:
"Jeśli dla świadków nie będzie roku 607
to... nie będzie niczego".

Amen
:lol: :D
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#14 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-04-13, godz. 10:19

Jesli niektorzy uwazaja ze jestesmy uczniami samozwancow to znaczy twierdza ze uznaja Jezusa za samozwanca :( .

Stefanie, nikt nie uważa Jezusa za samozwańca...

Zostaw na chwilę kapłanów kk w spokoju i odpowiedz WPROST na pytanie:

Jeśli 607 jest datą błędną, a zatem Chrystus nie wrócił w 1914 to czy można obronić tezę że Chrystus po powrocie na ziemię (który nie nastąpił) wybrał sobie określoną grupę na swojego "niewolnika wiernego i roztropnego"?

#15 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-04-13, godz. 10:43

A czy możliwe jest tłumaczenie, że to Jehowa celowo puścił w świat błędną datę zburzenia Jerozolimy, żeby uzasadnić namaszczenie WTS-u? Skoro WTS zdolny jest do "proroczej pomyłki" (pomyłka, dzięki której zgadzają się daty proroctw - autentyczny wyciąg z literatury świadkowskiej "Czego naprawdę uczy Biblia"), to tym bardziej Jehowa posługuje się takimi metodami? Co by było, gdyby zaczęli tłumaczyć, że przyjmując datę 607 spełnili wolę Boga? Moi Świadkowie często podkreślali, że oni spełniają każde polecenie Boga, choćby najbardziej nielogiczne, a nawet akcentowali ową nielogiczność, bo to dowodzi ich posłuszeństwa.

(Żeby nie było wątpliwości - uważam, że wszystkie polecenia Boga są logiczne, a te nielogiczne rozkazy, o których oni wspominali to tylko interpretacja samozwańczych proroków.)

#16 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-04-13, godz. 10:58

Przypisywanie Jehowie (Bogu Ojcu) krętactwa i posługiwania się kłamstwem i oszustwem, to ciężkie bluźnierstwo. Dziwne że ŚJ tego nie dostrzegają...

#17 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-04-13, godz. 11:12

Kiedyś, gdy byłem jeszcze ŚJ uznałem że 586/7 musi być błędny, bo:

wg obliczeń WTS od 607 do 537 minęło dokładnie 70 lat
wg obliczeń przeciwników spustoszenie kraju trwało ok. 68lat
a zatem WTS "ufa Biblii" a inne wyznania "ufają bardziej ludziom niż Bogu"
Ponadto, założyłem że skoro szatan rządzi światem możliwy jest ogólnoświatowy spisek w tej dziedzinie.

Dopiero później zauważyłem że nawet 607 pne nic nie pomoże WTS-owi bo Daniel mówi o latach 360 dniowych, a więc 2520 lat trwałoby 907.200 (dziewięćset siedem tysięcy dwieście) dni a zatem ok. 2485,5 roku słonecznego. Czyli do obrony WTS-owskiego roku 1914 "potrzebny" byłby rok 572 lub 573

Na sam koniec znalazłem artykuł udowadniający biblijność daty 586/7

#18 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-04-13, godz. 11:24

A czy możliwe jest tłumaczenie, że to Jehowa celowo puścił w świat błędną datę zburzenia Jerozolimy, żeby uzasadnić namaszczenie WTS-u? Skoro WTS zdolny jest do "proroczej pomyłki" (pomyłka, dzięki której zgadzają się daty proroctw - autentyczny wyciąg z literatury świadkowskiej "Czego naprawdę uczy Biblia"), to tym bardziej Jehowa posługuje się takimi metodami? Co by było, gdyby zaczęli tłumaczyć, że przyjmując datę 607 spełnili wolę Boga? Moi Świadkowie często podkreślali, że oni spełniają każde polecenie Boga, choćby najbardziej nielogiczne, a nawet akcentowali ową nielogiczność, bo to dowodzi ich posłuszeństwa.

(Żeby nie było wątpliwości - uważam, że wszystkie polecenia Boga są logiczne, a te nielogiczne rozkazy, o których oni wspominali to tylko interpretacja samozwańczych proroków.)


Równie dobrze można wierzyć w to, że bog jest ale go nie ma, że stworzył świat 6000 lat temu i podrzucił szkielety wymarłych zwierząt, australopiteków, etc. dla hecy, że jest trójcą i jednocześnie nią nie jest, że kocha ludzi ale ich nie kocha, że jest logiczny ale nielogiczny, etc.
W końcu dochodzimy do punktu w którym zaczynamy się zastanawiać, po co jakieś wyliczanki skoro wszystko może być cudowne, oszukane, pomylone, zażartowane, etc.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#19 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-04-13, godz. 11:37

Jesli niektorzy uwazaja ze jestesmy uczniami samozwancow to znaczy twierdza ze uznaja Jezusa za samozwanca :( .

Nie jestesmy uczniami WTS-u

(...)

Czyli co Homme Curieux
Kłamstwem jest jakoby WTS nauczał, że Pan Jezus powrócił w 1914 roku i objął panowanie w niebie, a następnie z wszystkich religii wybrał właśnie was jako prawdziwą religię, która jako jedyna głosiła ewangelię o Królestwie? Czyli kłamstwem jest jakoby WTS nauczał, że wtedy Pan Jezus ustanowił "niewolnika" poprzez który zaczął dawać "pokarm na czas słuszny, a wszyscy, którzy nie uznają owego "niewolnika" są przeciwnikami Boga.
Czyli kłamstwem jest jakoby WTS wyliczał datę spełnienia się proroctwa o paruzji w 1914 roku w oparciu o datę zburzenia Jerozolimy i Świątyni w 607 roku p.n.e.
A jeśli WTS tak naucza to może skończysz udawać, że tak nie jest

Jak zwykle zamiast obrony nauczania WTS-u ty wolisz udawać, że to inni są źli, a śJ głoszą prawdę. Zaatakowałeś innych i stwierdzasz, że nie masz ochoty na przepychanki słowne, bo inni padają do stóp jakimś ludziom.

Jeśli śJ nie są uczniami WTS-u tylko Pana Jezusa jak twierdzisz, to dlaczego nauki WTS-u przedkładają nad to co nauczał Pan Jezus? Dałem ci tego przykład w innym wątku ale jak to twoim zwyczajem na konkretne pytania nie odpowiadasz tylko udajesz, że nigdy nic takiego nie zostało napisane.
Czesiek

#20 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-04-13, godz. 12:39

Myślę, że wielu ŚJ nie dostrzega wniosków wynikających z błędności roku 1914

Przypominają człowieka, który uważałby się za właściciela domu, mając "mocne" dokumenty: akt notarialny sporządzony przez kancelarię notarialną w Karpaczu oraz wyciąg z ksiąg wieczystych prowadzonych przez sąd w Karpaczu. Dopóki ktoś nie wie, że w miejscowości Karpacz nie ma i nigdy nie było ani kancelarii notarialnej ani wydziału żadnego sądu, mógłby ufać tym dokumentom. Ale jak się dowie, to ma dowód że został oszukany. I koniec. Nie ma żadnego tłumaczenia. A treść tych "aktów" jest bez znaczenia. Wartość ich jest mniejsza niż papieru toaletowego, bo są za twarde...

Podobnie jesli ktos powołuje sie na zamianowanie przez Jezusa dokonane po powrocie na ziemie, a Jezus jeszcze nie wrócił, to od razu widać, że to zamianowanie jest lipne...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych