Skocz do zawartości


Zdjęcie

BYLI ŚJ LUB BYLI CZLONKOWIE INNYCH SEKT - POZNAŃ


  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#1 fibit

fibit

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 15 Postów

Napisano 2007-04-14, godz. 11:05

Witam!
Jestem uczniem LO i mam za zadanie nakrecic reportaz. Duzo myslalem nad tematem, gdyz chcialem, zeby byl bardzo ciekawy. W koncu doszedlem do wniosku, ze bardzo dobrym tematem byloby przedstawienie zagrozen plynacych z sekt, gdyz wielu moich kolegow i kolezanek ze szkoly nie zdaje sobie sprawy, czym naprawde one sa (reportaz ten bedzie przedstawiany na forum szkoly). W zwiazku z tym prosze bardzo o pomoc. Chcialbym przeprowadzic krotki wywiad z jakas osoba kompetentna, ktora sie zna na rzeczy (ktora by dobrze wytlumaczyla i ukazala istote tego problemu), oraz z osoba, ktora moglaby przedstawic swoje swiadectwo na ten temat (oczywiscie w razie potrzeby moze zostac nalozona cenzura i zmieniony glos). Prosze Was bardzo o pomoc! Odezwijcie sie do mnie na maila [email protected] lub tu na forum. Z gory wielkie dzieki! Moze w jakis sposob przyczynicie sie do tego, ze moi rowiesnicy beda bardziej czujni i nie beda "olewac" tej sprawy...
Pozdro:))))))))))))))

#2 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-04-14, godz. 11:39

A ten reportaż to ma być filmowy? Czy tylko tekst do czytania?

#3 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-04-14, godz. 11:41

A ten reportaż to ma być filmowy? Czy tylko tekst do czytania?

Nakręcić raczej sugeruje film.
Czesiek

#4 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-04-14, godz. 11:45

kto z "naszych" (członków forum) jest z Poznania?

#5 fibit

fibit

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 15 Postów

Napisano 2007-04-14, godz. 14:26

Oczywiście, że film... :). Bardzo Was proszę o pomoc:D

Użytkownik fibit edytował ten post 2007-04-14, godz. 16:36


#6 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-04-14, godz. 17:18

Ja

i qwerty

a i Arek Wiśniewski
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#7 fibit

fibit

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 15 Postów

Napisano 2007-04-14, godz. 17:45

Dzięki wielkie za zainteresowanie się moim postem, za wszelkie materiały i pomoc:). Mam nadzieję, że nakręcę film, który w jakiś sposób trafi do moich rówieśników, tak że zdadzą sobie oni sprawę jakie zagrożenia niosą za sobą sekty. Pozdrawiam Was serdecznie i oczywiście, jeśli ktoś ma jeszcze jakieś materiały i będzie chciał mi pomóc, to chętnie z tej pomocy skorzystam:)))).

#8 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-04-14, godz. 18:44

skromna reprezentacja, ale nawet w tej dwójce (bo Artur NIE jest ex-em) znalazła się jedna osoba wierząca i jedna niewierząca. Masz więc możliwość wskazania, że z winy WTS-u wielu ex-ów popada w niewiarę...

#9 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-04-14, godz. 19:49

Możecie też zrobić wywiady przez Skypa :) A później głos się puści na jakiś obraz jak to w reportażach. Można też się przejść i odwiedzić wszystkie budynki różnych wyznan uważanych za sekty... Zrobić tego typu migawki...

Aaaaaa i naszła mnie jeszcze jedna sprawa :D To taka z mojej strony autoreklama. Fibit mógłbys zrobić też migawki ze srton internetu zajmującymi się różnymi wyznaniami ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#10 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-04-14, godz. 21:33

no przestroga dobra rzecz..... ale chyba jednak i tak cudów nie zdziała..... młodzi ludzie mają swój świat, i są najmądrzejsi :) pozostaje wierzyć, że nie są łatwowierni i sprawdzają wszystko w necie, w koncu społeczeństwo się uzależnia od netu, i odkryją stronę watchtower forum, zanim zostaną sj....... pozdro
nie potrafiłam uwierzyć.......

#11 fibit

fibit

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 15 Postów

Napisano 2007-04-14, godz. 21:40

Dzięki za Wasze wszystkie pomysły... oczywiście wykorzystam je:D... a co do odwiedzania siedzib sekt... szczerze, to się trochę boję:PPPP

Uwierz mi qwerty, że są osoby w moim wieku (18 lat:), dla których ta przestroga będzie ważna...

Użytkownik fibit edytował ten post 2007-04-14, godz. 21:52


#12 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2007-04-15, godz. 09:19

fibit, przejście się na Salę Królestwa nie jest jakimś niebezpiecznym przeżyciem. ;) Musiałbyś tylko wcześniej poczytać o wierzeniach świadków, bo łatwo byłoby Cię przekonać do ichniego sposobu postrzegania świata. ;)
Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.

#13 fibit

fibit

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 15 Postów

Napisano 2007-04-15, godz. 09:38

No... może trochę przesadziłem, że się boję. O świadkach już dużo czytałem i oglądałem kilka filmów. Powiedzcie tylko co ja miałbym zrobić odwiedzając ich siedzibę??

#14 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2007-04-15, godz. 10:11

...No... może trochę przesadziłem, że się boję...

Zawsze można przeprowadzić małą, kosmetyczną autokalibrację w myśleniu - gratulujemy.

...Powiedzcie tylko co ja miałbym zrobić odwiedzając ich siedzibę??

Trudne zagadnienie, ale jeśli bywamy osobami wierzącymi, to można wstępnie przed odwiedzinami się lekko pomodlić.
Nigdy nie zapominajmy także o odpowiednio dopasowanym okryciu ludzkiego ciała.
Pozdrawiam

Użytkownik Oko-Rentgen edytował ten post 2007-04-15, godz. 10:14


#15 fibit

fibit

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 15 Postów

Napisano 2007-04-15, godz. 10:30

Oko-Rentgen oczywiście, że się modlę, cały czas, o to bym pomyślnie nakręcił ten reportaż i bym nikogo w nim przez przypadek nie uraził.
Ja po prostu nigdy nie byłem w siedzibie ŚJ i nie wiem w jakim celu miałbym się tam udać i do kogo tam podejść... Dajcie mi jakąś radę i proszę także o modlitwę.

#16 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2007-04-15, godz. 10:45

...Dajcie mi jakąś radę...

Proszę bardzo:
W obliczu tych konstelacji, które nam pokrótce przedstawiłeś, odradzam na chwilę
obecną wszelkich reportaży - oczywiście nie ze względu na sezon albo pogodę.
Warto wcześniej zaczerpnąć trochę istotnego doświadczenia w tej ww. dziedzinie, zanim coś utrwalimy na taśmach.
Ale zrobisz tak, jak to uznasz za słuszne - twoja sprawa i zarazem twój wybór.
To raczej wszystko z mojej strony, pozdrawiam.

#17 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2007-04-15, godz. 11:24

Fibit, a jesteś pewien że ŚJ chciałbym zaliczyć do sekt, o których ma być reportaż? Można ich lubić albo nie i uważać ich wierzenia za dziwne, ale nie sposób pominąć faktu, że są obecni w Polsce od 100 lat, są prawnie zarejestrowani a w dodatku jest to trzecia liczebnie religia w kraju.

#18 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-04-15, godz. 11:47

fibit, mam wrazenie ze mowisz to co chcemy usłyszec .........
jest w tym cos?
nie potrafiłam uwierzyć.......

#19 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-04-15, godz. 12:59

Widzisz Fly, jesli by wziąśc tylko Straznice z 1 kwietnia to mamy modelowy przykład sekty z guru w postaci CK.

Dla mnie osobiście to przykład "nadsekty". Otóz rozrost i metody działania z XIX wieku sprawił iz w wielu sprawach (pomino rozpaczliwych wysiłków CK) SJ odeszli od metod i działan przypisywanych sekcie. obecnie stoją na rozdrożu, albo zmiana w normalną religię (czyli dalsza liberalizacja i porzucenie kolejnych nauk)
albo próba powrotu (z góry skazana na nie powodzenie). Co nie zmienia faktu ,że pobyt u SJ moze (wciąż jeszcze) powodować zagrożenie zdrowia i życia psychicznego, duchowego i fizycznego.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#20 fibit

fibit

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 15 Postów

Napisano 2007-04-15, godz. 13:26

Czy wy uważnie czytaliście mój post?? To jest zadanie domowe, aczkolwiek traktuje to baaaardzo poważnie. Robiąc ten reportaż nie chciałem wspominać w nim nic o ŚJ. Chciałem go zrobić o Hare Kriszna (gdyż o nich wiem dość dużo, ponieważ moja koleżanka w niej była), ale ponieważ nie znalazłem osób, które mogłyby opowiedzieć swoje świadectwo przed kamerą (moja koleżanka mieszka teraz w Anglii) postanowiłem, że zrobię go m. in. o ŚJ. Termin mam do czerwca.
qwerty... niby co by miało w tym być?? Mam 17 lat (we wrześniu kończę 18) i bynajmniej nie mam złych intencji... Proszę Was jedynie o pomoc. Proszę osoby, które miały styczność z jakąkolwiek z sekt, lub ze ŚJ (piszę tak, ponieważ wiele osób nie traktuje ich jak sektę) o to by zgodzili się opowiedzieć o tym przed kamerą! W razie czego mogę nałożyć cenzurę, oraz zmienić głos. To bardzo ważne :) .




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych