Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy jacyś ex-świadkowie są zielonoświątkowcami?


  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1 Ladybird

Ladybird

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 52 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-04-17, godz. 09:11

Przeszukałam całe forum, ale niezbyt wiele znalazłam na ten temat, a przynajmniej nie to, co mnie interesuje.
Chciałabym wiedzieć, czy są tu (albo czy znacie takie) osoby, które były świadkami Jehowy, a zostały zielonoświątkowcami lub przynajmniej miały z nimi kontakt (uczestniczyły w ich nabożeństwach), bądź też takie, które przez jakiś czas należały do kościoła zielonoświątkowców, ale już w nim nie są.
Interesują mnie wszelkie doświadczenia tych osób w tej materii.
Pozdrawiam.
Prawdomówny świadek nie kłamie, kłamstwa szerzy świadek fałszywy (Prz 14:5)

#2 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-04-17, godz. 13:21

Przeszukałam całe forum, ale niezbyt wiele znalazłam na ten temat, a przynajmniej nie to, co mnie interesuje.
Chciałabym wiedzieć, czy są tu (albo czy znacie takie) osoby, które były świadkami Jehowy, a zostały zielonoświątkowcami lub przynajmniej miały z nimi kontakt (uczestniczyły w ich nabożeństwach), bądź też takie, które przez jakiś czas należały do kościoła zielonoświątkowców, ale już w nim nie są.
Interesują mnie wszelkie doświadczenia tych osób w tej materii.
Pozdrawiam.

Ladybird
Przejdź się na ulicę Wawrzyniaka naprzeciw ulicy Królowej Korony Polskiej jest Kościół Zielonoświątkowy (taka zielona tablica przy wejściu, bo jak pomylisz wejścia, to wylądujesz w Cerkwi). O ile mnie pamięć nie myli, to znajdziesz tam byłych śJ. U Baptystów też są jak też w kilku innych społecznościach.

Użytkownik Czesiek edytował ten post 2007-04-17, godz. 13:21

Czesiek

#3 Ladybird

Ladybird

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 52 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-04-17, godz. 18:12

Przejdź się na ulicę Wawrzyniaka naprzeciw ulicy Królowej Korony Polskiej jest Kościół Zielonoświątkowy (taka zielona tablica przy wejściu, bo jak pomylisz wejścia, to wylądujesz w Cerkwi). O ile mnie pamięć nie myli, to znajdziesz tam byłych śJ. U Baptystów też są jak też w kilku innych społecznościach.


Tak Czesiu, wiem dokładnie, gdzie to jest (wszak szczecinianka jestem ;) ), ale szkopuł tkwi w tym, że chciałabym znać opinię wtejemniczonych "od podszewki'. Wiesz jak jest. Oczywistym jest, że jak tam pójdę, to 'tubylcy' będą sami siebie zachwalać pod niebiosa, natomiast ja nie chciałabym spędzić tam np. paru lat, żeby dowiedzieć się czegoś, co może mi powiedzieć ktoś, kto bardzo dobrze zna tą religię (tzw. stary wyżeracz:) )
To tak jak z nami, wiemy dobrze jakie plusy i minusy ma WTS i albo ktoś to akceptuje, albo nie.
Ale dzięki za zainteresowanie moim postem i chęć pomocy.
Pozdrawiam.
Prawdomówny świadek nie kłamie, kłamstwa szerzy świadek fałszywy (Prz 14:5)

#4 MYSZ

MYSZ

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 229 Postów

Napisano 2007-04-17, godz. 21:44

Byłam w kościele zielonoświątkowym przez 10 lat i do tej pory mam świetną relację z tymi ludżmi.Póżniej Bóg pokazał nam inną drogę i będąc Jemu posłuszni,zaczęliśmy spotykać się w centrum chrześcijańskim.Wiele denominacji różni się tylko nazwą na kościelnej tabliczce,bo podejście do kwestii biblijnych jest identyczne.
Idż śmiało do KZ,TYLKO DOBRE I BIBLIJNE RZECZY MOGĄ CIĘ TAM SPOTKAC.

#5 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-04-17, godz. 21:57

trochę się gubię. Skoro Twoją rozmówczynię mogą tam spotkać TYLKO dobre rzeczy, to dlaczego Tobie Bóg pokazał inną drogę? Znaczy Bóg chce abyś ty zaznawała złych rzeczy?

#6 MYSZ

MYSZ

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 229 Postów

Napisano 2007-04-17, godz. 22:18

Nie,mylisz się w ten sposób rozumując.Myślę,że trudno będzie mi wytłumaczyc ci jak odbiera się Bożą wolę dla swojego życia.Bóg pokazuje ludziom miejsca,w których ma coś dla nich do zdziałania.Widzisz,Bóg posyła ludzi w różne miejsca i nie oznacza to wcale,że któreś jest lepsze lub gorsze.Poprostu niekoniecznie musi być tak,że wsadzisz się w jedno miejsce i korzenie zapuścisz.Czasem jest to wędrówka,jak u apostołów,misjonarzy,itp.Ważne,że to Bóg tobą kieruje,a nie miotają tobą okoliczności.A relacje z wierzącymi,nieważne pod jakim szyldem widnieje kościół,zostają...

#7 Ladybird

Ladybird

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 52 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-04-18, godz. 10:25

Hm....
Myszko, dziękuję Ci, ale to trochę mało.
Może ktoś zna jakieś konkrety, plusy, minusy, własne doświadczenia - te dobre i te złe...
Prawdomówny świadek nie kłamie, kłamstwa szerzy świadek fałszywy (Prz 14:5)

#8 Ilyad

Ilyad

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 76 Postów

Napisano 2007-04-18, godz. 13:16

Hm....
Myszko, dziękuję Ci, ale to trochę mało.
Może ktoś zna jakieś konkrety, plusy, minusy, własne doświadczenia - te dobre i te złe...


Często jestem na nabożeństwach "zielonych" (sam jestem ex-em SJ od 10 lat). Można tam usłyszeć - podobnie jak w innych ugrupowaniach ewangelicznych - na kazaniach czystą, żywą Ewangelię oraz spotkać wielu autentycznie odrodzonych ludzi, posiadających Ducha Św. Polecam szczególnie kazania Mirosława Kulca (znajdziesz bez trudu w internecie jako pliki MP3). Społeczność zielonoświątkowców ma swoje problemy - jednym z nich jest nadmierne przywiązywanie wagi do charyzmatów duchowych - tzw. "charyzmania". Poczytasz o tym więcej na stronie:

www.ulicaprosta.net

Prowadzi tę stronę odrodzony chrześcijanin, który sam odszedł od "zielonych" i teraz demaskuje charyzmanię widoczną w wielu zborach. Warto poczytać forum. Nie ma idealnych społeczności - nie łudź się ! ;)

#9 george27

george27

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 331 Postów

Napisano 2007-04-18, godz. 13:59

Nie ma idealnych społeczności - nie łudź się ! ;)



Zieloni mają wiele problrmów w Usa u nas to tylko namiastka , natomiast uważam iż najlepszym miejcem dla EXow sa zbory czy to Zielonoswiatkowe, czy Wolnych Braci i innych którzy mają status niezrzeszonej społeczności tych wyznań, są to zazwyczaj małe grupki Braci którzy koncentrują się na Ewangelii a nie dysputach o tym czy dusza jest śmiertelna czy nie ( jak to czynili fazyzeusze i sadyceusze), i nikt tam nie narzuca drugiej osobie co ma czynić
Początkowo jej kult jako Królowej Niebios uznawany był za herezję. „Niech nikt ni czci Marii” –
zakazywał św. Epifaniusz, doktor Kościoła.


#10 Ladybird

Ladybird

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 52 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-04-19, godz. 09:37

Dzięki Ilyad i George za wasze wypowiedzi.
Trafiłam na ulicę prostą :), rzeczwywiście interesująca stronka.
Zdaję sobie sprawę, że każda społeczność ma swoje problemy, ani też nie ma idealnej społeczności. Chodzi o to, żeby nie było w niej obłudy i fałszu. Szukam miejsca, gdzie ludzie prawdziwie miłują Boga i krystalicznie czyste Słowo Boże, bez nadinterpretacji i dorabiania doktryn.
Prawdomówny świadek nie kłamie, kłamstwa szerzy świadek fałszywy (Prz 14:5)

#11 Ilyad

Ilyad

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 76 Postów

Napisano 2007-04-19, godz. 15:02

małe grupki Braci którzy koncentrują się na Ewangelii a nie dysputach o tym czy dusza jest śmiertelna czy nie ( jak to czynili fazyzeusze i sadyceusze),

Święte słowa przyjacielu:) (Jana 15:16). Z ust mi to wyjąłeś...

i nikt tam nie narzuca drugiej osobie co ma czynić

Zgoda. :) No.... chyba że to sam Pan narzuca lub stawia warunki ;) (Mat. 7:21, Jana 3:7)

#12 Ilyad

Ilyad

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 76 Postów

Napisano 2007-04-19, godz. 15:12

Chodzi o to, żeby nie było w niej obłudy i fałszu



To też się nie łudź. Nie wszyscy ludzie chodzący na nabożeństwa są narodzeni z Ducha. Wielu z nich to po prostu CIELEŚNI chrześcijanie, próbujący naśladować Jezusa na swój sposób - bez zaangażowania. U tych można spotkać się ze wszystkim co CIELESNE - to normalne. Gdy jednak SAM pastor zboru i starsi też tacy są - wtedy gorzej... :huh:

Użytkownik Ilyad edytował ten post 2007-04-19, godz. 15:14


#13 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-04-19, godz. 17:58

gdzie ludzie prawdziwie miłują Boga i krystalicznie czyste Słowo Boże, bez nadinterpretacji i dorabiania doktryn.

Ladybird na to nawet nie próbuj liczyć. Zapoznałem się chyba z kilkudziesięcioma kościołami i nadinterpretacje są wszędzie.

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#14 Ladybird

Ladybird

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 52 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-04-20, godz. 12:08

Ladybird na to nawet nie próbuj liczyć. Zapoznałem się chyba z kilkudziesięcioma kościołami i nadinterpretacje są wszędzie.


No to załamka :(
Trzeba szukać tych:

... innych którzy mają status niezrzeszonej społeczności tych wyznań, są to zazwyczaj małe grupki Braci którzy koncentrują się na Ewangelii a nie dysputach o tym czy dusza jest śmiertelna czy nie.

bo właśnie na czymś takim mi zależy.
Czytałam też forum zielonych, z którego wynika, że nie zawsze jest tam "wesoło". Właśnie z powodu o ktorym pisal Ilyad:

Gdy jednak SAM pastor zboru i starsi też tacy są - wtedy gorzej...

a 'Ulica prosta' też dała mi wiele do myślenia.

Jednak wierzę w słowa: "Szukajcie a znajdziecie".

Pozdrawiam i życzę Wam miłego dnia :)
Prawdomówny świadek nie kłamie, kłamstwa szerzy świadek fałszywy (Prz 14:5)

#15 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-09-09, godz. 21:23

bo właśnie na czymś takim mi zależy.

Biedroneczko, czytujesz może listy apostolskie? Zwróć uwagę ile jest tam napomnień za różne niedociągnięcia podczas podąrzania za Jezusem. Nawet bywało, że Wieczerza Pańska przebiegała w sposób niegodny! Natomiast to słynne stwierdzenie: "po tym poznają, że jesteście moimi uczniami, jeśli będzie wśród was miłość" jest wyzwaniem rzuconym nam przez Nauczyciela, a nie hasłem reklamowym: "po tym poznacie, że to moi uczniowie, bo u nich jest miłość". Cała ta ewangeliczność jest szyta grubymi nićmi.
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych