Skocz do zawartości


Zdjęcie

kolejna 'trynitarna' strona


  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2004-05-28, godz. 08:08

Oto link kolejnej strony podejmującej temat obrony (w dużej mierze w kontekście zarzutów precyzowanych przez świadków Jehowy) dogmatu Trójcy Świętej:

http://republika.pl/trojca1/

(lub http://republika.pl/aquazoo/glowna.htm )

Można tam znaleźć zbiór artykułów (oraz ich fragmentów) takich autorów, jak: W. Bednarski, G. Żebrowski, J.Lewandowski, C. M. Czech, J. Zabiełło.

(Czyżby było to jakieś Wasze nowe przedsięwzięcie?)

.jb

#2 Jan Lewandowski

Jan Lewandowski

    Domownik forum (501-1000)

  • Moderatorzy
  • PipPipPip
  • 815 Postów

Napisano 2004-05-28, godz. 09:55

(Czyżby było to jakieś Wasze nowe przedsięwzięcie?)


Jeśli chodzi o mnie to ja nic o tym nie wiem. Grzesiek Żebrowski też raczej nie, bo nic wspólnie nie ustalaliśmy w tej sprawie. Jarek Zabiełło też raczej nie ma z tym nic wspólnego, znając jego już właściwie chyba wieczny brak czasu na cokolwiek związanego z apologetyką. Zresztą na pewno nie robiłby nic na serwerze republiki, prędzej gdzieś na swoim serwerze. Moim zdaniem jest to jakaś inicjatywa z zewnątrz.

#3 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2004-05-28, godz. 10:52

Nic mi o tym nie wiadomo. NIKT nie pytał sie przynajmniej mnie o pozwolenie na KOPIOWANIE artykułów i co więcej przedstawienie n iektórych jako TWÓRCZOSC autora www.

#4 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2004-05-28, godz. 11:17

Znalazłem nawet 'swój' artykuł, z tym że nie podpisany, przedstawiony jako czesc strony www autora. Juz się tym zająłem:

Do: Administratora http://republika.pl/trojca1/glowna.htm
Żądam natychmiastowego usunięcia z strony artykułu mojego autorstwa pt.: Nauka o Trójcy wg Brooklynu - Historia na ,,każda okazję'' (http://republika.pl/trojca1/naukao.htm) z powodu:
1) Naruszenia moich praw autorskich (nikt nie występował do mnie o zgodę na umieszczenie go). Oryginalny artykuł: http://www.brooklyn.....pl/trojca1.htm
2) Nie wskazanie na autora artykułu oraz źródła, co oczywiście nie eliminuje pkt 1.

W przypadku nie zastosowania się do w.w. żądania w ciągu 7-miu dni, jako plagiator powinien się Pan liczyć z dość przykrymi konsekwencjami swego postępowania.

Co więcej, widzę iż na Pana www jest znacznie więcej artykułów, które pierwotnie znalazły się na naszej stronie, w związku z tym - zgodnie z zasadami naszej strony - po uzyskaniu niezbędnych informacji od autorów i ich decyzji (pkt 2. c,e Zasad publikowania na Brooklyn Sp. B.O. - http://www.brooklyn.....pl/arch008.htm ) ostrzegam, iż nasze roszczenia mogą zostać poszerzone.

Iszbin (Brooklyn Sp.B.O.)

a) Do wiadomości: Admin strony http://republika.pl/trojca1/glowna.htm
B) Do wiadomości: [email protected]

#5 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2004-05-28, godz. 11:49

Już myślałam, że nowy projekt na boku powstaje.
A tymczasem wygląda to nieco inaczej.
Zatem przynajmniej co do tej sprawy mamy pełną jasność.

#6 grzesiek32

grzesiek32

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 184 Postów

Napisano 2004-05-28, godz. 11:56

jb, ale Ty masz czujne oko!!! Fajnie że jest ktoś, kto to wszystko śledzi w necie :)

Widzę, że niektóre arty są żywcem ściągnięte z Brooklynu, ale naszej stronki "trynitaryści" to ten gość chyba na oczy nie widział. Ale mimo wszystko miło by było mieć jakieś dodatkowe ręce chętne do współpracy.

Pozdr.

GZ

#7 zbiru

zbiru

    Początkujący (1-50)

  • Moderatorzy
  • Pip
  • 29 Postów
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2004-05-28, godz. 12:08

Widzę, że niektóre arty są żywcem ściągnięte z Brooklynu, ale naszej stronki "trynitaryści" to ten gość chyba na oczy nie widział. Ale mimo wszystko miło by było mieć jakieś dodatkowe ręce chętne do współpracy.
GZ


Ale chyba nie na pracy polegającej na kopiowaniu i wklejaniu całych fragmentów z innych stron z usuwaniem informacji o źródle? Ten koleś na żywca skopiował całe strony wprowadzając co najwyżej niewielkie modyfikacje (np. usuwająć autora tekstu, dzieląc artykuł źródłowy na części itp) Podpisał się pod tym wszystkim jako autor tego wszystkiego. Bezczelność bez granic, bo przecież te strony źródłowe są dosyć dobrze znane.

--
JZ

#8 grzesiek32

grzesiek32

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 184 Postów

Napisano 2004-05-28, godz. 12:24

grzesiek32 napisał:

Widzę, że niektóre arty są żywcem ściągnięte z Brooklynu, ale naszej stronki "trynitaryści" to ten gość chyba na oczy nie widział. Ale mimo wszystko miło by było mieć jakieś dodatkowe ręce chętne do współpracy.
GZ



Ale chyba nie na pracy polegającej na kopiowaniu i wklejaniu całych fragmentów z innych stron z usuwaniem informacji o źródle? Ten koleś na żywca skopiował całe strony wprowadzając co najwyżej niewielkie modyfikacje (np. usuwająć autora tekstu, dzieląc artykuł źródłowy na części itp) Podpisał się pod tym wszystkim jako autor tego wszystkiego. Bezczelność bez granic, bo przecież te strony źródłowe są dosyć dobrze znane.


Nie zauważyłem tego, ale masz rację. Ja widziałem tam tylko jeden swój artykuł i był on podpisany moim nazwiskiem. Myślałem, że część tej treści jest jego autorstwa. Co do tego to trochę przegiął. Ale jako ktoś, kto by się zajmował od strony czysto technicznej (administracja konta www, jego wygląd, itp.), to by się nam przydał, gdyż ja nie mam za bardzo czasu, aby się w to bawić, a on się wydaje w tym być całkiem nienajgorszy... I ma chęć to robić.

Pozdr.

GZ

#9 grzesiek32

grzesiek32

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 184 Postów

Napisano 2004-05-28, godz. 17:32

Dowiedziałem się, że jednak z tego kolesia to jest kawał skurczybyka, gdyż nie tylko uprawia plagiat, ale równiez chce się podszyć swoim emialem pod jednego znanego apologetę, który ma bardzo podobny adres. W każdym bądź razie już mi się odechciało jakiejkolwiej współpracy.

Pozdr.

GZ

#10 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-07-06, godz. 22:22

Pogryźli się trynitarze o prestiż. :)
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#11 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-07-06, godz. 22:42

Pogryźli się trynitarze o prestiż. :)

Myślę, że nietrafnie to ująłeś. Tutaj nie chodziło o to, że "pogryźli się trynitarze o prestiż", tylko o zwyczajną uczciwość, by szanować wiedzę, czas oraz zaangażowanie innych ludzi i nie przywłaszczać sobie autorstwa cudzych artykułów, bo jest to po prostu oszustwo.
.jb

#12 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-07-06, godz. 22:44

No dobrze. trynitarz oszukał trynitarza.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#13 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-07-06, godz. 22:59

A może: człowiek oszukał człowieka. Zdarza się.

No chyba, że ktoś z jakiegoś powodu uważa sytuację w rodzaju opisanej powyżej za argument w polemice z trynitarianami, wtedy faktycznie na takie szczegóły można do oporu zwracać uwagę.
.jb

#14 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-07-06, godz. 23:01

Życzę każdemu takiego podejścia do sprawy w wypadku Świadków Jehowy. :)
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#15 robert

robert

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 119 Postów

Napisano 2007-07-20, godz. 17:19

Może chciał dobrze a wyszło jak zwykle :)
Liczy sie wszak każda inicjatywa szkoda tylko ze nie uszanował autorów to faktycznie brzydkie ale na swetej wojnie dobry nawet złamany miecz :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych