Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co moze dać człowiekowi czytanie tego forum?


  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1 Lordian

Lordian

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 10 Postów

Napisano 2007-05-03, godz. 20:41

Witam. Chciałbym was spytać co może dać człowiekowi czytanie i pisanie na tym forum. Pytam szczególnie stałych bywalców jak to wpłynęło na wsze życie i na inne osoby które tu obserwujecie. Czy sprawa jest warta zachodu?

#2 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-05-03, godz. 20:59

Witam. Chciałbym was spytać co może dać człowiekowi czytanie i pisanie na tym forum. Pytam szczególnie stałych bywalców jak to wpłynęło na wsze życie i na inne osoby które tu obserwujecie. Czy sprawa jest warta zachodu?

a skąd to pytanie ?
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#3 Ladybird

Ladybird

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 52 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-05-03, godz. 21:33

Witam. Chciałbym was spytać co może dać człowiekowi czytanie i pisanie na tym forum.


To samo pytanie można by zadać autorom lub czytelnikom np. różnych książek.
Każdy pisze lub czyta na tematy, które go interesują.

(...) jak to wpłynęło na wasze życie i na inne osoby które tu obserwujecie.


To zależy od tego z jakich pobudek oraz jakich treści ludzie szukają, a potem - co z posiadaną wiedzą zrobią.

Czy sprawa jest warta zachodu?


Każdy może spędzać swój wolny czas, według swojego uznania.
Ty także.

Pozdrawiam.
Prawdomówny świadek nie kłamie, kłamstwa szerzy świadek fałszywy (Prz 14:5)

#4 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-04, godz. 12:06

Zależy, kto (i po co) pyta. Jeśli osoba, która odłączyła się od organizacji (została wykluczona) szuka wsparcia, to z pewnością je tutaj znajdzie. Jeśli ktoś będzie chciał zapoznać się z merytoryczną krytyką nauk SJ, to również nie powinien mieć problemów z odszukaniem właściwych postów. Natomiast poszukiwacze sensacji mogą być zawiedzeni; niestety, nie publikujemy relacji z mieszania krwi ani nie piszemy, ile dolarów za godzinę głoszenia dostawaliśmy ;) :P :lol:
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#5 dancer

dancer

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 10 Postów

Napisano 2007-05-04, godz. 12:43

Zależy, kto (i po co) pyta. Jeśli osoba, która odłączyła się od organizacji (została wykluczona) szuka wsparcia, to z pewnością je tutaj znajdzie. Jeśli ktoś będzie chciał zapoznać się z merytoryczną krytyką nauk SJ, to również nie powinien mieć problemów z odszukaniem właściwych postów. Natomiast poszukiwacze sensacji mogą być zawiedzeni; niestety, nie publikujemy relacji z mieszania krwi ani nie piszemy, ile dolarów za godzinę głoszenia dostawaliśmy ;) :P :lol:


Zanim sam wszedłem na forum wielokrotnie bywałem tu jako gość, nie ze wzglądu na to że ŚJ ktoś chce dokopać.
Zależy mi na tym aby znależć przyczynę wielu fałszywych dogmatów i tych które sami SJ wymyślili i tych legend które krążą wśród ludzi z poza Oragizacji o Świadkach. Forum jest ok.

#6 Lordian

Lordian

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 10 Postów

Napisano 2007-05-04, godz. 14:48

a skąd to pytanie ?

Pytam, bo nikt nie wie tyle na temat tego forum jak ci którzy tu bywają. :) A zarazem odzew, ton wypowiedzi i zawiła, bądź, szczera, agresywna bądź przyjazna tonacja pierwszych głosów jakie sie pojawiły w odpowiedzi na moje pytanie jest najlepszą wizytówką tutejszego klimatu.

A dlaczego spytałeś skąd to pytanie?

#7 Ladybird

Ladybird

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 52 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-05-04, godz. 15:28

A zarazem odzew, ton wypowiedzi i zawiła, bądź, szczera, agresywna bądź przyjazna tonacja pierwszych głosów jakie sie pojawiły w odpowiedzi na moje pytanie jest najlepszą wizytówką tutejszego klimatu.


A do jakiej tonacji zaliczasz mój post? - ja bym go nazwała dyplomatycznym :), nie dopatrzyłam się też żadnej agresji w innych postach.
Dobrze byłoby, żebyś napisał coś więcej o sobie i swoich potrzebach, to wtedy powiemy Ci szerzej, czy znajdziesz to czego szukasz.
Prawdomówny świadek nie kłamie, kłamstwa szerzy świadek fałszywy (Prz 14:5)

#8 Lordian

Lordian

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 10 Postów

Napisano 2007-05-04, godz. 15:51

Potrzebuję obiektywnego spojrzenia na religię świadków Jehowy na tle innych światopoglądów.

#9 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-04, godz. 17:09

ja odeszłam od sj. Mi to forum pomaga nie zwariowac. Nikt nie zrozumie tak dobrze mnie jak ten kto takze odszedł, w normalnym zyciu byli nie wiedza o sobie nic, nie znaja sie, tu moge znalezc osoby, ktore maja podobne doswiadczenia do moich i mnie rozumieją.

Użytkownik qwerty edytował ten post 2007-05-04, godz. 17:11

nie potrafiłam uwierzyć.......

#10 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-05-04, godz. 18:08

A dlaczego spytałeś skąd to pytanie?

Wiesz ja jestem osobą, która raczej nie wypowiada się na temat swoich uczuć ! jak to się nazywa? Ekstrawertyk ? czy inna "cholera" ? poloniści pomóżcie !!!???być może Ty jesteś osobą otwartą więc powiedz nam(mi) jakie masz wrażenia ze swojej bytności tu na forum ?

Potrzebuję obiektywnego spojrzenia na religię świadków Jehowy na tle innych światopoglądów.


i następne pytanie "po co Ci to?"

Użytkownik sebol edytował ten post 2007-05-04, godz. 18:06

"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#11 Ladybird

Ladybird

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 52 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-05-04, godz. 18:38

Potrzebuję obiektywnego spojrzenia na religię świadków Jehowy na tle innych światopoglądów.


Na tym forum generalnie można znaleźć spojrzenie na religię ŚJ 'from outside', czyli spostrzeżenia osób, które spędziły w WTS niejednokrotnie wiele lat i dzięki temu znają doskonale, z własnego doświadczenia wszystkie złe (albo dobre) strony tej organizacji, co osobie, która np. przymierza się żeby zostać ŚJ, zajęłoby lata.
Żeby było jasne, nikogo nie namawiamy do porzucenia organizacji WTS, jeżeli jest jej członkiem. W świetle poznanych faktów, każdy powinien podjąć samodzielną decyzję.

Większość z nas, to byli ŚJ, którzy mieli na tyle otwarte umysły, aby nie poddać się bezkrytycznie temu, czego naucza 'niewolnik wierny i rozumny'. Dzięki temu forum, tak jak napisała Qwerty, wiemy że nie jesteśmy osamotnieni w naszych poglądach, dzielimy się przemyśleniami na temat tej organizacji oraz doświadczeniami.

Są tu również osoby, które są ŚJ, ale pomimo zakazu 'niewolnika', żeby nie angażować się w 'odstępcze' dysputy, nie są na tyle zaślepieni, żeby 'niewolniczo' służyć 'niewolnikowi' :). I dzięki temu to forum zyskuje pewną dozę obiektywizmu :).
Prawdomówny świadek nie kłamie, kłamstwa szerzy świadek fałszywy (Prz 14:5)

#12 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-05-04, godz. 19:02

Sebol, aleś mnie teraz zdziwił...

Ty jesteś osobą "ukrywającą uczucia"? ROTFL...
No to chyba cały dzień ukrywasz je, a wieczorami wylewasz na forum...

Bo o co jak o co, ale o ukrywanie uczuć nie podejrzewałbym Cię...

#13 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-05-04, godz. 19:07

są tu również osoby nie będące śJ którzy tutaj zrozumieli że nie można na siłę wyciągać świadków z organizacji.

pozdrawiam
pozdrawiam Andrzej

#14 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-05-04, godz. 19:48

Sebol, aleś mnie teraz zdziwił...

Ty jesteś osobą "ukrywającą uczucia"? ROTFL...
No to chyba cały dzień ukrywasz je, a wieczorami wylewasz na forum...

Bo o co jak o co, ale o ukrywanie uczuć nie podejrzewałbym Cię...

ciekawe ;-) ciekawe;-) no to powiedz coś o mnie ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#15 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-04, godz. 20:08

Potrzebuję obiektywnego spojrzenia na religię świadków Jehowy na tle innych światopoglądów.


No to luz :) . Jeśli chodzi o to forum, to według zasady "szukajcie, a znajdziecie". A myślę, że wcale nie trzeba długo szukać.



Wiesz ja jestem osobą, która raczej nie wypowiada się na temat swoich uczuć ! jak to się nazywa? Ekstrawertyk ? czy inna "cholera" ? poloniści pomóżcie !!!???być może Ty jesteś osobą otwartą więc powiedz nam(mi) jakie masz wrażenia ze swojej bytności tu na forum ?
i następne pytanie "po co Ci to?"

Introwertyk. Ale jakoś ni cholery mi to do Ciebie nie pasuje :P . Gra pozorów? B)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#16 Lordian

Lordian

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 10 Postów

Napisano 2007-05-04, godz. 21:35

Dziękuję wam za odpowiedzi. Jakoś sobie poradzę w moich poszukiwaniach. Znajomy dał mi kilka linków do for internetowych. Oczywiście nie zdołam być wszędzie ze względów ograniczeń i chciałem tylko wybadać ich status quo. On też pisuje tylko nie wiem pod jakimi nickami.

Użytkownik Lordian edytował ten post 2007-05-04, godz. 21:35


#17 Lordian

Lordian

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 10 Postów

Napisano 2007-05-04, godz. 21:47

Powiem więcej. Prawdę mówiąc ten znajomy to mój tata. Ale mnie to za bardzo nie interesuje. A czytając tutejsze wypowiedzi, chyba jednak nie jestem tu mile widziany. Ja tylko pytałem, a tutaj pytania w zamian. Szkoda. Ale od czasu do czasu będę tu zaglądał. Zresztą o reszte popytam tate.

#18 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-05-05, godz. 05:43

Powiem więcej. Prawdę mówiąc ten znajomy to mój tata. Ale mnie to za bardzo nie interesuje. A czytając tutejsze wypowiedzi, chyba jednak nie jestem tu mile widziany. Ja tylko pytałem, a tutaj pytania w zamian. Szkoda. Ale od czasu do czasu będę tu zaglądał. Zresztą o reszte popytam tate.

hmm nie denerwuj się i nie zniechęcaj ! po prostu wyskoczyłeś z dziwnymi pytaniami ! jak zauważyłeś tu na forum są różni ludzie! są tu „zaciekli” ŚJ ale są też „zaciekli” anty-ŚJ! Cały wachlarz poglądów ! więc wybieraj temat, który Tobie najbardziej pasuje i czytaj ! i udzielaj się ! i być może znajdziesz odpowiedz na swoje pytania! Zalazłeś to forum, znalazłeś stronę Brooklynu – moim zdaniem – 2 największe nośniki informacji o SJ w polskim Internecie.

ps. a jeszcze jedno organizujemy zlot bywalców m.in. tego forum więc zapraszam więcej w wątku ZLOT 2007

Użytkownik sebol edytował ten post 2007-05-05, godz. 05:49

"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#19 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-05-05, godz. 05:56

Powiem więcej. Prawdę mówiąc ten znajomy to mój tata. Ale mnie to za bardzo nie interesuje. A czytając tutejsze wypowiedzi, chyba jednak nie jestem tu mile widziany. Ja tylko pytałem, a tutaj pytania w zamian. Szkoda. Ale od czasu do czasu będę tu zaglądał. Zresztą o reszte popytam tate.

Lordian
Zadajesz pytanie, na które można dać wiele odpowiedzi i może się okazać, że odpowiedzi są nie na temat.

Co może dać człowiekowi czytanie i pisanie na tym forum.


Odpowiedź na to pytanie zależy od tego kim jest czytający to forum i czego poszukuje.

Przede wszystkim zaś da możliwość zapoznanie się z poglądami ludzi na temat tego, w co wierzą śJ.
Czesiek

#20 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-05-05, godz. 08:57

To Forum jest OK, przecież to skarbnica wiedzy o SJ, można więc zweryfikować z rzeczywistością co i jak. No o bracia pomagają odkryć krętactwa CK - przecież to bezcenna wiedza. :o

Użytkownik wojtek37 edytował ten post 2007-05-05, godz. 08:59





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych