Skocz do zawartości


Zdjęcie

dlaczego mam depesje przez s.j?


  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1 były ś.j

były ś.j

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 16 Postów

Napisano 2007-05-27, godz. 22:53

nie wiem dlaczego mam depresje,wizje konca swiata i nie chce mi sie zyc.byłem s.j i z tego powodu mimo ze juz odszedłem boje sie konca swiata.chce zabic swoja rodzine czy to dobra mysl,czy mi sie w głowie pomyliło? pomocy!!!!

#2 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-05-28, godz. 05:14

Jak chcesz zabić swoją rodzinę, to faktycznie niedobrze.
Proponuję szybko iśc do lekarza i omówić ten problem z rodziną.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#3 Ilyad

Ilyad

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 76 Postów

Napisano 2007-05-28, godz. 06:05

nie wiem dlaczego mam depresje,wizje konca swiata i nie chce mi sie zyc.byłem s.j i z tego powodu mimo ze juz odszedłem boje sie konca swiata. pomocy!!!!


Rozumiem Twoje rozterki związane z odejściem od Jedynej. Sam przechodziłem podobne wiele lat temu. Pozwól że zadam kilka pytań pomocniczych, ponieważ pomoc jaką mogę Ci zaoferować (a chcę Ci pomóc) będzie zależna od odpowiedzi:

- co było powodem Twojego odejścia ?
- czy wierzysz w Boga ?
- czy wierzysz w Biblię jako źródło Bożego objawienia ?

chce zabic swoja rodzine czy to dobra mysl,czy mi sie w głowie pomyliło?



Z pewnością coś Ci się w głowie pomyliło. :huh:

Zapraszam na priva. :)

#4 Abriella

Abriella

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-05-28, godz. 14:58

...chce zabic swoja rodzine czy to dobra mysl,czy mi sie w głowie pomyliło? pomocy!!!!

Jesli to prowokacja - to marna!!!
jesli nawet byłes SJ jak twierdzisz- myśl zabicia swojej rodziny byłaby ostatnią jaka przyszłaby exowi na myśl- jesli juz to samobójstwo- a nie wymordowanie rodziny - jest tam wiele "dziwnych" rzeczy ale tam szanują zycie...( pomijając "krwisty fanatyzm").

A jesli naprawde masz takie myśli, to biegiem jeszcze dziś do psychiatry po leki- innego wyjscia nie ma. Najpierw musi powrócić zdrowy osąd, a potem zastanowisz sie co zrobić z wtłaczaną Ci ideologią Sj- wszystko po kolei- innej rady nie ma.
Jakby nie było - pozdrawiam.

#5 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2007-05-28, godz. 17:32

nie wiem dlaczego mam depresje,wizje konca swiata i nie chce mi sie zyc.byłem s.j i z tego powodu mimo ze juz odszedłem boje sie konca swiata.chce zabic swoja rodzine czy to dobra mysl,czy mi sie w głowie pomyliło? pomocy!!!!

Gościu!
Taki z Ciebie "były" jak z koziej d... trąbka.
Znałem i znam wielu "byłych".
Wszyscy byli normalnymi, uczciwymi ludźmi.
Stroisz sobie żarty z kogoś (czegoś) o czym nie masz pojęcia.
Idź do psychiatry, lub nie rób sobie żartów!
Żyj długo.
Jednego nie rozumie - dlaczego miałbyś zabić rodzinę?!

#6 Nilrem0

Nilrem0

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 454 Postów
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano 2007-05-28, godz. 18:01

Ja nie wiem czy to jest dobry pomysł żeby :

...omówić ten problem z rodziną...

zważywszy na fakt że

...chce zabic swoja rodzine...


Ja bym proponował, póki co jedynie kontakt z psychologiem/psychiatrą ewentualnie z jakimś dobrym przyjacielem, lub życzliwą osobą.
To w co wierzysz nie jest prawdą, jest tylko tym w co wierzysz a umysł pozwoli Ci tego doświadczyć. Zrobi wszystko aby to na czym się koncentrujesz, o czym ciągle myślisz stało się możliwe do doświadczenia.

#7 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-05-28, godz. 20:42

Były ś.j. obowiązkowo musisz zgłosić się do lekarza. Nie koniecznie psychiatry jeśli sie tam wstydzisz pójść. Może to być na początku lekarz pierwszego kontaktu. Poproś o jakiś lek antydepresyjny który zazwyczaj zadziała po około 1 lub 2 tygodniach. Tyle czasu potrzeba zanim zwiększy zawartość dopaminy w twoim mózgu aby zmniejszyć objawy depresji. Na początek może to być fluoksetyna sprzedawana pod różnymi nazwami handlowymi, np jako Seronil. Lek nie powoduje komplikacji. Ale aby nie doszło do tragedii może już jutro udaj się do lekarza i poproś o coś z pochodnych benzodiazepin. Może to być alprazolam który bywa sprzedawany jako Zomiren, Alprox, czy też Afobam. Przy czym Zomiren jest najtańszy jako lek generyczny, bo kosztuje 9 zł za 30 tabletek 0,5 mg. Lek działa kojąco już po 15 minutach i pozwala trzeźwiej spojrzeć na rzeczywistość usuwając lęki i niepokoje. Oczywiście jest sprzedawany tylko na receptę. Jeśli rzeczywiście masz taki problem jak piszesz to proszę udaj sie do lekarza jak najszybciej.

Ale poza tym chciałbym się spytać od jak dawna odwiedzasz fora i strony internetowe podważające twój dotychczasowy światopogląd? Jak długo parasz się podważaniem nauk Świadków Jehowy i roztrząsaniem dylematów na które nie możesz znaleźć odpowiedzi? Pytam bo przeglądając wszystkie twoje dotychczasowe posty, wiem że prowadzisz taki tryb życia. Nie wystarczy tylko złagodzić objawy, ale należy sięgnąć do źródła ich powstawania.

Użytkownik Olo. edytował ten post 2007-05-28, godz. 20:44

Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#8 agent terenowy:)

agent terenowy:)

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 284 Postów

Napisano 2007-05-28, godz. 20:50

Nie jesteś pierwszym, co ma takie myśli o zabijaniu rodziny. Ja mialem podobnie. I podejrzewam, że te myśli to jakas diabelska robota. Tak przynajmniej bylo u mnie. Po prostu diabeł wmowil mi, że to moje własne myśli, żeby mnie potem oskarżać, że zdechnę w armagedonie, że jestem do niczego. Ci, co piszą, że były ŚJ nie moze miec takich myśli, po prostu tego nie przeżył.
Kto przyjmuje pomazańca jako pomazańca, otrzyma nagrodę pomazańca. (por. Mat 10, 41).

#9 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-05-28, godz. 20:57

To klasyczne objawy zaburzeń nerwicowo depresyjnych opisywany w medycynie niezależnie od wyznania i światopoglądu. Jednak podstawą jest rozpoznanie jego podłoża. Lecz póki co trzeba natychmiast zadziałać lekami. Pisze o tym jak najbardziej poważnie, bo w styczniu tego roku, jeden z bliskich mi ŚJ popełnił samobójstwo. Dzwoniłem do niego gdy dowiedziałem się o jego problemach, lecz jako starszy nie przyjął pomocy osoby trzymającej sie poza zborem jaką jestem obecnie.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#10 agent terenowy:)

agent terenowy:)

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 284 Postów

Napisano 2007-05-28, godz. 21:01

Mi pomogło to, że po prostu powiedziałem o tych sprawach Jezusowi. On sam powiedzial: "Przyjdźcie do mnie wszyscy utrudzeni i obciążeni, a ja was pokrzepię"(Mt 11, 28)
Kto przyjmuje pomazańca jako pomazańca, otrzyma nagrodę pomazańca. (por. Mat 10, 41).

#11 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-05-28, godz. 21:05

W literaturze medycznej spotkałem się z historią księdza który z podobnych przyczyn musiał zrezygnować z kapłaństwa. Osobiście też słyszałem o przypadkach ŚJ którzy mają podobne problemy. Choroba nie wybiera.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#12 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-29, godz. 12:18

Olo jestem pod wrazeniem fachowosci... byc moze powinnismy porozmawiac
[font=Tahoma]

#13 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-05-29, godz. 13:22

Mi pomogło to, że po prostu powiedziałem o tych sprawach Jezusowi. On sam powiedzial: "Przyjdźcie do mnie wszyscy utrudzeni i obciążeni, a ja was pokrzepię"(Mt 11, 28)

Hm..
Jak dzisiaj rozmawiałem z Jezusem, nic mi nie wspominał że zna jakiegoś agenta terenowego ;)
Oj chyba kitujesz ;)

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#14 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2007-05-29, godz. 13:49

Ci, co piszą, że były ŚJ nie moze miec takich myśli, po prostu tego nie przeżył.

Prawda.
Nie przeżywałem tego. Nie byłem SJ.
Znam natomiast kilku "byłych", którzy są (lub byli- ludzie wiekowi- już nie żyją) członkami Zboru, w którym i ja jestem.
Jedyne, co im "doskwierało", to brak nakazu głoszenia od domu do domu.
I co dziwne, nikt ich nie rozliczał i nie przymuszał do tego, jeśli nie chodzili.
To musi wynikać z własnego serca. Nie każdy także nadaje się do takiego zadania.

#15 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-05-29, godz. 17:46

Hm..
Jak dzisiaj rozmawiałem z Jezusem, nic mi nie wspominał że zna jakiegoś agenta terenowego ;)
Oj chyba kitujesz ;)



tego nie można skomentować (błazen)
pozdrawiam Andrzej

#16 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-05-29, godz. 17:56

tego nie można skomentować (błazen)

(błazen) ?
Czesc!
Ja jestem P.K.Dick.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#17 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-29, godz. 19:45

nie wiem dlaczego mam depresje,wizje konca swiata i nie chce mi sie zyc.byłem s.j i z tego powodu mimo ze juz odszedłem boje sie konca swiata.chce zabic swoja rodzine czy to dobra mysl,czy mi sie w głowie pomyliło? pomocy!!!!

a skad wiesz ze masz to przez SJ?? slyszalem o wielu ludziach, ktorzy maja wizje , czy tez strach przed koncem a nigdy Sj nie byli???

marna manipulacja... jesli byles SJ to powinienes wiedziec jaki numer ma formularz raportu ze sluzby ( to tak na poczatek)
tylko bez podpowiadania, prosze
[font=Tahoma]

#18 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-05-29, godz. 19:58

czy każdy jest z zawodu księgowym? ja byłem x lat ŚJ, ale większość z nich obywaliśmy się be zestandaryzowanych formularzy pamiętam za to pisane na zwykłej kartce skróty "K" "B" "Cz" "G" "O" "S" a wcześniej także "DN". I co? Z testu Hunberta wychodzi że nigdy nie byłem ŚJ! o wielki ROTFL...

#19 Ilyad

Ilyad

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 76 Postów

Napisano 2007-05-30, godz. 06:03

To musi wynikać z własnego serca



To prawda.

Nie każdy także nadaje się do takiego zadania.



Nieprawda. To zwykła wymówka, próba usprawiedliwienia swojej BEZCZYNNOŚCI w służbie dla Boga, lub efekt nie posiadania Ducha Świętego (bądź jedno i drugie). Znam brata, który od urodzenia był w ugrupowaniu w którym jesteś (i w którym ja również byłem szereg lat) i na moje pytania "dlaczego nie głosimy ?" odpowiadał właśnie że "ja nie nadaję się do tego". Dzisiaj Z RADOŚCIĄ W SERCU wychodzi na ulicę i rozdaje NT pod szkołami i nie twierdzi JUŻ że się do tego nie nadaje. Powiedz co mogło spowodować taką metamorfozę w jego życiu ? Przecież całe, ponad 40-to letnie życie był chrześcijaninem....

Użytkownik Ilyad edytował ten post 2007-05-30, godz. 06:04


#20 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-06-06, godz. 20:42

Były ś.j. obowiązkowo musisz zgłosić się do lekarza. Nie koniecznie psychiatry jeśli sie tam wstydzisz pójść. Może to być na początku lekarz pierwszego kontaktu. Poproś o jakiś lek antydepresyjny który zazwyczaj zadziała po około 1 lub 2 tygodniach. Tyle czasu potrzeba zanim zwiększy zawartość dopaminy w twoim mózgu aby zmniejszyć objawy depresji. Na początek może to być fluoksetyna sprzedawana pod różnymi nazwami handlowymi, np jako Seronil. Lek nie powoduje komplikacji. Ale aby nie doszło do tragedii może już jutro udaj się do lekarza i poproś o coś z pochodnych benzodiazepin. Może to być alprazolam który bywa sprzedawany jako Zomiren, Alprox, czy też Afobam. Przy czym Zomiren jest najtańszy jako lek generyczny, bo kosztuje 9 zł za 30 tabletek 0,5 mg. Lek działa kojąco już po 15 minutach i pozwala trzeźwiej spojrzeć na rzeczywistość usuwając lęki i niepokoje. Oczywiście jest sprzedawany tylko na receptę. Jeśli rzeczywiście masz taki problem jak piszesz to proszę udaj sie do lekarza jak najszybciej.

Ale poza tym chciałbym się spytać od jak dawna odwiedzasz fora i strony internetowe podważające twój dotychczasowy światopogląd? Jak długo parasz się podważaniem nauk Świadków Jehowy i roztrząsaniem dylematów na które nie możesz znaleźć odpowiedzi? Pytam bo przeglądając wszystkie twoje dotychczasowe posty, wiem że prowadzisz taki tryb życia. Nie wystarczy tylko złagodzić objawy, ale należy sięgnąć do źródła ich powstawania.

Były Ś.J. zaniepokoiła mnie Twoja nieobecność na forum. Jesli rzeczywiście jest tak jak piszesz, proszę zastosój się do mojej rady. Poza tym jeśli uznasz to za stosowne prosze odpisz na moje pytanie które ponawiam:

Chciałbym się spytać od jak dawna odwiedzasz fora i strony internetowe podważające twój dotychczasowy światopogląd? Jak długo parasz się podważaniem nauk Świadków Jehowy i roztrząsaniem dylematów na które nie możesz znaleźć odpowiedzi? Pytam bo przeglądając wszystkie twoje dotychczasowe posty, wiem że prowadzisz taki tryb życia. Nie wystarczy tylko złagodzić objawy, ale należy sięgnąć do źródła ich powstawania.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych