Skocz do zawartości


Zdjęcie

Analiza nauk Straznicy -Słupsk 2007


  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#41 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2007-07-31, godz. 20:34

[...]
W kościele katolickim bierze mnie na wymioty.

Chakmach


Co Ciebie bierze? Wystrój kościoła? Modlitwy wiernych? A może rzeczywista obecność Jezusa w Najświętszym Sakramencie? Tak Go nienawidzisz, że bierze Ciebie na wymioty?

Użytkownik hi fi edytował ten post 2007-07-31, godz. 20:52


#42 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2007-08-01, godz. 13:33

Co Ciebie bierze? Wystrój kościoła? Modlitwy wiernych? A może rzeczywista obecność Jezusa w Najświętszym Sakramencie? Tak Go nienawidzisz, że bierze Ciebie na wymioty?


Nie .Nie przeczytałeś kontekstu.Ja mam takie odczucie ze kiedy wyczuwam tego ducha to mnie na powaznie na wymioty bierze.Nie umiem ci tego wytłumaczyć,ale to strasznie nie przyjemne uczucie.I zeby było jasne nie mówię tu o szczerych katolikach itd.Mówie o tym czym jest ta instytucja i jaki Duch nia prowadzi.jan powiedział badajcie duchy czy pochodza od Boga

Chakmach.

A co do ludzi to mamy miłowac a nie nienawidzić nie przyjaciół.:))

#43 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-08-02, godz. 01:24

Nie .Nie przeczytałeś kontekstu.Ja mam takie odczucie ze kiedy wyczuwam tego ducha to mnie na powaznie na wymioty bierze.Nie umiem ci tego wytłumaczyć,ale to strasznie nie przyjemne uczucie.

Rozumiem, że pozbyłeś się katolickich przekładów? Jeśli nie, to nadal będzie kołysać...
Dołączona grafika

#44 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2007-08-03, godz. 08:11

Nie .Nie przeczytałeś kontekstu.Ja mam takie odczucie ze kiedy wyczuwam tego ducha to mnie na powaznie na wymioty bierze.Nie umiem ci tego wytłumaczyć,ale to strasznie nie przyjemne uczucie.I zeby było jasne nie mówię tu o szczerych katolikach itd.Mówie o tym czym jest ta instytucja i jaki Duch nia prowadzi.jan powiedział badajcie duchy czy pochodza od Boga


Czyli masz jakiś dar od Boga do wyczuwania pewnie złych duchów w założonym przez Jezusa Chrystusa Kościele, a który to Kościół w pełni trwa w Kościele rzymskokatolickim? Dobrze zrozumiałem?
W jaki zatem sposób badasz duchy? Czy pomocne są w tym przypadku antykatolickie gazety typu Gazeta Wyborcza, Wprost, Przegląd...? :blink:

#45 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2007-08-03, godz. 09:56

Rozumiem, że pozbyłeś się katolickich przekładów? Jeśli nie, to nadal będzie kołysać...

Jakoś sobie radze.:)Co do przekładów nie mam takich problemów.Lubie grekę i hebrajski.Przekłądy tego typu itp sa przekadami.Nawet te interlinearne maja drobne błędy ale cóz to wkońcu przekłąd .Bardziej jak wgłebiam sie w ksiażki Jana Pawła II to nie daje na dłuższa mete rady.No i dziwny zapach tych ksiązek błee. itp.bardziej trawie Benedykta XVI..Siłą rzeczy musze czytac bo tyle bzdur czasem piszą lub manipulują filozofią ze trzeba uwrażliwiać czytelników tych mniej zapoznanych z Biblią.Bo często sie patrzy na Biblię przez pryzmat publikacjii a nie na nia samą.To powazny błąd.mamy te same problemy w adwentyżmie.niektórzy się pogubili.na szczęście tu jak wykładam kawe na ławe to mnie nie ekskomunikują.twardo gadamy i to mi sie podoba.Biblia i tyle.Chakmach

Czyli masz jakiś dar od Boga do wyczuwania pewnie złych duchów w założonym przez Jezusa Chrystusa Kościele, a który to Kościół w pełni trwa w Kościele rzymskokatolickim? Dobrze zrozumiałem?W jaki zatem sposób badasz duchy? Czy pomocne są w tym przypadku antykatolickie gazety typu Gazeta Wyborcza, Wprost, Przegląd...? :blink:

Smiesznie mówisz:) To znaczy pozytywnie mnie rozbawiłeś.:).Duch który jest w chrześcijaninie bada głębokie sprawy.Szczerze mówiąc jest tak ze jak ktoś ze mną rozmawia to duch go bada.Jeżeli delikwent nie jest z Boga to na dłuższa mete nie da rady.Nie wiem czemu tak jest ale jest.Nie wiem jak ci to wytłumaczyc.Jedynie mozemy się kiedys spotkac i porozmawiać.:).Chociaz to tez działa przez takie rozmowy jak te.:)To tyle.Nie bawmy sie w czary mary i chokus pokus.Niech Pan będzie naszym drogowskazem a Biblia niech rozeznaje pobudki serca(Hebr. 4:12)Chakmach

#46 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2007-08-03, godz. 10:12

Szczerze mówiąc jest tak ze jak ktoś ze mną rozmawia to duch go bada.Jeżeli delikwent nie jest z Boga to na dłuższa mete nie da rady.Nie wiem czemu tak jest ale jest.


A ja jestem z Boga czy nie jestem? Jak Tobie ten duch podpowiada? :unsure:

#47 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-08-03, godz. 12:26

Moim zdaniem wyżej zaprezentowane twierdzenie o badaniu ducha to wygodnicki sofizmat i usprawiedliwienie dla zbyt małej otwartości własnego serca i umysłu. Jak Chakmach z kimś się nie zgadza to mówi "mój rozmówca reprezentuje diabła" i już ma "problem z głowy". IMHO to zbyt proste i zbyt śmieszne aby mogło być prawdziwe.

#48 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-08-03, godz. 21:51

Nawet te interlinearne maja drobne błędy ale cóz to wkońcu przekłąd .

Czyli bez "ducha proroctwa" się nie obejdzie?
Dołączona grafika

#49 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2007-08-04, godz. 05:34

Czyli bez "ducha proroctwa" się nie obejdzie?


Gościu pewnie czyta Pismo Święte w oryginale. Nie mamy więc szans na polemikę. No i jeszcze mu "duch" pomaga.
Jestem załamany.

#50 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2007-08-06, godz. 09:47

A ja jestem z Boga czy nie jestem? Jak Tobie ten duch podpowiada? :unsure:

Duch bada Ciebie.Jesli pragniesz byc z Boga to będziesz z Boga :).Ten kto jest z Boga nie ma co do tego watpliwości.:)Jezeli narodziłeś się z ducha to jesteś dzieckiem Bozym.Na jakim etapie to już duch ci powie.Paweł modłił sie by ukształtował sie w nas Chrystus.:).To on jest tym kóry bada serce i nerki :) Ja nic nie badam.To duch bada.Czytaj słowo hebr. 4:12 tam jest napisane i powiedz mi co odkryłeś.Kiedy człowiek jest z Bogiem to oddaje się Chrystusowi.Krzyzuje własne ja.Wszystko moge w tym który udziela mi mocy.Kiedy jestem slaby wtedy jestem mocny.Jezus nasz Pan uczył.Bez Boga nic uczynic nie można.Mozna w sposób świecki,ale to nie ukrzyzowanie własnego ja.Pan pragnie bliskości z nami.Jak masz kontakt z Panem to dobrze.Ale warto zadac sobie pytanie co ten kontakt powoduje w moim zyciu.Czy nadal oglądam filmy z przemocą?.Czy nie uprawiam grzechu?.Czy oddaje sie mocy Chrystusa?Grzech jest w nas i to prawda,ale przez kontakt z Chrystusem jestesmy dziecmi Boga a nie diabła.Nie chcemy wtedy uprawiac grzechu.Dziecko Boga pragnie nie kłamac , nie zabijać , nie cudzołozyć nawet w myslach.To trudna droga.Dziecko Boże pragnie być u stup Golgoty by grzechy jego były naswietlone i by mógł byc zbawiony.Sabat to tez przykazanie Boze.Jezeli nie utrzymujemy kontaktu z Panem Sabatu to ciężko nam będzie.Bo nie przestrzeganie Sabatu tak jak pan pokazał to grzech.Spawiedliwość Chrystusa przywodzi nas do Ojca i jedna Go z nami.Ale jesli sie opieramy to czy duch w Tobie woła Abba?Sa dzieci Boga i dzieci Diabła.To trudna droga.Bóg umiłował świat tak bardzo ze syna za nas dał,aby ty wirząc miał zycie wieczne.Zycie jako dziecko Boze.Ten kto nie mułuje nie widział Boga bo Bóg jest miłoscią.Tak wiec mimo polemik mamy miłowac bliźnich i strac sie napełniac duchem dzień w dzien jak Chrystus Pan.Niech Bóg nasz kochany Ojciec doda ci błogosławieństw w byciu na drodze jaką jest Chrystus.Prawdziwie moimi uczniami jestescie jak jest w was miłosć.Ale czy przychodząc na ziemię zastane wiarę ?To pytanie do każdego kto pragnie chodzić w świetle.Chakmach

Moim zdaniem wyżej zaprezentowane twierdzenie o badaniu ducha to wygodnicki sofizmat i usprawiedliwienie dla zbyt małej otwartości własnego serca i umysłu. Jak Chakmach z kimś się nie zgadza to mówi "mój rozmówca reprezentuje diabła" i już ma "problem z głowy". IMHO to zbyt proste i zbyt śmieszne aby mogło być prawdziwe.

Dziwnie piszesz.Niech sąd twój będzie prawy o ile juz chcesz osądzac.Jestem w grzechu urodzony i jedynie Chrystus moze mnie Zbawić.Czasem moje słowa sa nie doskonałe.Ucze się od Ojca i mojego Pana Jezusa Chrystusa.Nie przypominam sobie jednak bym napisał to co ty napisałeś w takiej formie, lub żebym miał takie nastawienie serca jakie mi przypisujesz.To są twoje słowa.A słowa te są kłamstwem bowiem są nie prawdziwe.Ojcem kłamstwa jest Diabeł.Chakmach

Czyli bez "ducha proroctwa" się nie obejdzie?

Duch proroctwa jest opisany w Biblii Objawienie 19:10.To co Boze z Boga jest.Pozdrawiam Ciebie w imieniu Pana Jezusa Chrystusa:)Chakmach

Użytkownik Chakmach edytował ten post 2007-08-06, godz. 09:45


#51 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2007-08-07, godz. 10:33

Czyli bez "ducha proroctwa" się nie obejdzie?



Zapraszam na nowo otwarte bloogi http://muslimm.bloog.pl Mozna tam znaleźc materiał do pracy wśród muzułmanów.Inny to http://bibles.bloog.pl to odpowiedzi na często zadawane argumenty przeciw Biblii przez muzułmanów ale także przez innych


Chakmach

#52 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-08-07, godz. 18:32

Duch proroctwa jest opisany w Biblii Objawienie 19:10.To co Boze z Boga jest.Pozdrawiam Ciebie w imieniu Pana Jezusa Chrystusa:)Chakmach

Przepraszam, czy ja rozmawiam z kimś z KADS?
Dołączona grafika

#53 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-08-07, godz. 18:33

Przepraszam, czy ja rozmawiam z kimś z KADS?

Tak.

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#54 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-08-07, godz. 18:49

Bo nie przestrzeganie Sabatu tak jak pan pokazał to grzech.

Szczególnie za dni swojego ciała.

Tak.

Czy w Słupsku funkcjonuje inne słownictwo odnośnie określania pewnej pisarki? Wałbrzyscy wyznawcy właśnie jej piśmiennictwo określają "duchem proroctwa".

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-08-07, godz. 21:09

Dołączona grafika

#55 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-08-07, godz. 18:55

Czy w Słupsku funkcjonuje inne słownictwo odnośnie określania pewnej pisarki? Wałbrzyscy wyznawcy właśnie jej piśmiennictwo określają "duchem proroctwa".

Nie wiem. Musisz spytać się Chakmacha. Ja nie wiem, jak on już bardzo dał się już zindokrynować. ;)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#56 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2007-08-08, godz. 10:31

Tak.

Nie wiem czemu odpowiadasz za mnie.




Szczególnie za dni swojego ciała. Czy w Słupsku funkcjonuje inne słownictwo odnośnie określania pewnej pisarki? Wałbrzyscy wyznawcy właśnie jej piśmiennictwo określają "duchem proroctwa".

Duch proroctwa to termin Biblijny i dotyczy tych co przekazują Boze poselstwo.To co doskonałe jeszcze nie nadeszło więc proroctwa nadal są(1 Kor. 13 rozdz.). I Kościół Boży ma byc upominany przez Bozych proroków.Ich napomnienie i uczenie jednak nie moze być sprzeczne z Biblią.Wiele jest mówione na temat Ellen White. Ale jeśli interesuje ciebie ten temat to zapraszam na http://danycoma.bloog.pl Tam dostaniesz więcej informacji.Jest wiele błednych opnii na jej temat zreszta jak na wiele spraw jesli korzysta się tylko jako wiedzy z wyszukiwarki google .Wiele rzeczy wyrwanych z kontekstu i wiele zafałszowanych.Zachęcam do bezposredniego kontaktu i omawiania tematów i oryginalnych manuskryptów i historii.Ostatnio rozmawiam dużo z kimś kto odszedł z Koscioła Adwentystów Dnia siódmego.Mamy dobry stosunek.Dużo rozmawiamy ale w pewnych kwestiach niestety sie mijamy .Okazało się ze i on został zaskoczony w pewnych tematach ze niezbyt do konca wszystko zbadał zanim odszedł..Podjał decyzję odejścia ma prawo.Na szczęście w naszej wspólnocie można rozmawiać.Za rozmowę się nikogo nie wyklucza.Zwłaszcza jeżeli poważnie podchodzisz do rozmowy a nie z balastem uprzedzen czy problemów emocjonalnych.No cóż.Spory o słowa są zbędne.Czasem zdarzają się ale szczery człowiek szuka prawdy.A co on z nia zrobi to już jego sprawa.ChakmachPs. Co do pism Ellen White używa się sformułowania 'Duch proroctwa'.Co do książki pt. Dlaczego moja mama nie została świadkiem Jehowy to już ewangeliści są w Wałbrzychu .Jeden ma tą ksiażkę jak będziesz chciał mozęsz od niego skserować.Jak chcesz moge podac ci namiary gdzie są bracia to mozesz pójść do nich a potem z bratem i sobie skserować.Nakład jest wyczerpany więc przepraszam ale nie mamy narazie tej ksiazki.Pozostaje ksero.W imieniu Pana Jezusa pozdrawiam ciebie Chakmach
Ps.
Co do kwestii Sabatu.Nie wiem bo fragment jakis wyciąłes to jest to przykazanie jak każde inne.Kazdy z nas jest grzeszny ale to nie znaczy ze nie mamy mówić o moralnym pouczeniu Pana.To Jego nauka nie nasza.Na siłe nikogo nie zmusisz by przestał cudzołożyć ,pił czy kradł .Równiez nie mozesz nikogo zmusic by zaczął przestrzegac Sabat.To decyzja człowieka(Obj. 12:17).jak już podałem na http://prawdacom.bloog.pl nikt nie zniósł Sabatu ani innych przykazań.obowiązują wszystkie.Zostało tylko aktualnie zniesione prawo śmierci jak kiedyś było za cudzołustwo,łamanie sabatu itd.Nie musimy czuc się zniewoleni bo by zyć moralnie dla niektórych jest trudne ale w Chrystusie uda się to samo z sabatem.



Nie wiem. Musisz spytać się Chakmacha. Ja nie wiem, jak on już bardzo dał się już zindokrynować. ;)

To słowo 'zindoktrynizował' jest starym i nie aktualnym określeniem.Często banalnie wrzucanym do rozmowy.Uzywa sie go często tylko po to by uregulowac swój konflikt wewnętrzny zeby jak co to inni sie mylą a ja mam racje.Nie ma to nic wspólnego z poszukiwaniem prawdy.Pozatym pewne ramy doktrynalne(nauka Biblii))sa potrzebne by móc sie rozwijać.Jeżeli ich nie ma to człowiek łopocze jak statek bez steru.Pozdrawiam ciepło Chakmach

Użytkownik Chakmach edytował ten post 2007-08-08, godz. 10:41


#57 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2007-08-08, godz. 20:58

Co do pism Ellen White


Wspominasz panią Ellen White. Czy ta osoba była prorokinią? Dobrze kojarzę?

#58 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-08-08, godz. 21:35

Wiele jest mówione na temat Ellen White. Ale jeśli interesuje ciebie ten temat to zapraszam na http://danycoma.bloog.pl Tam dostaniesz więcej informacji.

Książki w/w przeczytałem osobiście. Odnośnie biblijnych zasad zdrowia i wychowania, to 2 stulecia wcześniej propagował je już m.in John Locke. Co do proroctw, wystarczająco jest nad czym główkować czytając te biblijne w kilku przekładach.

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-08-08, godz. 21:55

Dołączona grafika

#59 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-08-08, godz. 21:54

Ps. Co do pism Ellen White używa się sformułowania 'Duch proroctwa'.Co do książki pt. Dlaczego moja mama nie została świadkiem Jehowy to już ewangeliści są w Wałbrzychu .Jeden ma tą ksiażkę jak będziesz chciał mozęsz od niego skserować.Jak chcesz moge podac ci namiary gdzie są bracia to mozesz pójść do nich a potem z bratem i sobie skserować.

Wg Objawienia 'duchem proroctwa' jest czynność świadczenia o Jezusie, a nie "wybitna" jednostka. Książkę o mamie niezostającej ŚJ czytałem, bo znajoma ex-adwentystka przywiozła ze Świdnicy. Nie podaję dalej, ponieważ nie promuję literatury typu: choć do nas, bo u nas lepiej. Ze względu na brak daru jasnowidzenia nie spostrzegłem, że są już ewangeliści. A poza tym nie mam w zwyczaju chodzić za kimś i się prosić o coś... 2 lata żebrania o Znaki Czasu dla wałbrzyskich bibliotek wystarczą!
Dołączona grafika

#60 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2007-08-09, godz. 15:24

Wspominasz panią Ellen White. Czy ta osoba była prorokinią? Dobrze kojarzę?

Zapraszam jesli Ciebie to interesuje na http://danycoma.bloog.pl

Książki w/w przeczytałem osobiście. Odnośnie biblijnych zasad zdrowia i wychowania, to 2 stulecia wcześniej propagował je już m.in John Locke. Co do proroctw, wystarczająco jest nad czym główkować czytając te biblijne w kilku przekładach.

No cóż.Pierwszymi pionierami w tym byli Adam i Ewa:)

Wg Objawienia 'duchem proroctwa' jest czynność świadczenia o Jezusie, a nie "wybitna" jednostka. Książkę o mamie niezostającej ŚJ czytałem, bo znajoma ex-adwentystka przywiozła ze Świdnicy. Nie podaję dalej, ponieważ nie promuję literatury typu: choć do nas, bo u nas lepiej. Ze względu na brak daru jasnowidzenia nie spostrzegłem, że są już ewangeliści. A poza tym nie mam w zwyczaju chodzić za kimś i się prosić o coś... 2 lata żebrania o Znaki Czasu dla wałbrzyskich bibliotek wystarczą!

Zobacz dokładnie czym jest 'śiwadectwo Jezusa' a nie 'świadczenie o Jezusie' w Obj. 19:10.W grece bowiem tak to jest oddane.A ś'wiadectwem Jezusa' jest Duch proroctwa(Obj. 12:17 i Obj. 19:10).Dlatego jest to tak wazne by zrozumieć.Świadkowie Jehowy zniekształcili te dwa wersety.Ostatnio (dziś)uaktualniłem strone http://prawdacom.bloog.pl i tam w ostatnich rozdziałach dodanych to poruszam.Co do ducha proroctwa nie liczy sie wybitna jednostka ale przekaz Boga.W przesłaniu np. Nie liczył sie tyle Paweł co Jezus czy nie tak?.Lub w posłannictwie Jeremiasza nie tyle on sie liczył co poselstwo.Niektórzy stworzyli sobie Ellen White jako świetą.To błąd.Nie rozumieją takie osoby podstaw Biblii w tym temacie kim był prorok.Ewangelistów jest w Wałbrzychu siedmiu.Sa w zborze jak ciebie to interesuje.Jest tam tez moja dziewczyna i znajomi.Bardzo pozytywnie zareagowali na spotkanie z tobą.Cały dzien chodza od domu do domu.Maja troche już osób zainteresowanych więc to zabiera trochę czasu.Przykro mi ze masz negatywne doswiadczenia jak odbieram z adwentystami czy dostarczeniem literatury.Nie win mnie.Ja staram sie.Pisze szczerze jak jest.Jesli chcesz to mogę cię umówic z nimi byś mógł na spokojnie skserowac sobie książke.Tylko taką możliwość narazie widze.Pozatym oferowałem ci ze sam moge ci skserowac i wysłać ale nie podałeś adresu.Przeciez na siłę nie bede ciebie zmuszał.Ciesze sie ze moge z toba porozmawiac. Jak chcesz to podaj adres to wyślę ksero natychmiast.Jesli nie to daj prosze znac ja zadzwonię do mojej dziewczyny i spotkam cie z nimi bys sobie skserował ksiązke.Pozdrawiam ciepło w Panu Jezusie Chrystusie.Chakmach

Użytkownik Chakmach edytował ten post 2007-08-09, godz. 15:26





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych