Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowa książka rozdawana na kongresie w Sosnowcu


  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1 Xiondzu

Xiondzu

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 80 Postów
  • Lokalizacja:Górki Wielkie / niedal. Cieszyna - granica z Czechami

Napisano 2007-06-30, godz. 21:53

jak w temacie, tematyka ksiazki jak temat kongresu o naśladowaniu Jezusa.
wiecej info jutro, a jak sie uda to zrobie paczke skanow (lub OCR) ksiazki

#2 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-06-30, godz. 22:09

wow to może się przejde u mnie na kongres, reklamę robisz :D Czekam na najświeższe światełko z niepokojem :)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#3 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-07-01, godz. 18:28

Pierwsze zgromadzenia już za nami. Czy ktoś może podać co konkretnie było rozdawane. Jakie publikacje?
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#4 HATTI

HATTI

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 29 Postów

Napisano 2007-07-01, godz. 21:04

Książeczka w wydaniu kieszonkowym. Trzy duże rozdziały podzielone na podrozdziały, 192 strony. Z pobierznego zaznajomienia się mogę powiedzieć, że być może będzie to nieco ciekawsza pozycja od wielu innych do tej pory wydanych gazetko-książeczek. W sosnowcu wdzięki pozycji prezentował Antoni Tomaszewski z centrali :-)
Z ciekawych rzeczy; Wspomiany brat A. Tomaszewski zapowiedział niejasno, że jeszcze w tym roku spodziewają się wytycznych co do przyszłego roku 2008. Z tonu wypowiedzi można wywnioskować pewną tajemniczość. Poczekamy zobaczymy.
Widać również, że ŚJ w Polsce są już nas własnym garnuszku. W Sosnowcu celem oszczędności zmniejszyli ciśnienie w umywalkach. Dosłownie niewiele więcej od kropli :-) Ogólnie wrażenia pozytywne, jak zawsze czysto, pożądek, wszyscy grzeczni i poukładani, parkowanie szybkie i sprawne. Program dosyć dobrze dobrany. Mało przejaskrawionych i sztucznych wywiadów. Dla tych co byli w sobote przypominam o najlepszym punkcie czyli o ostatniej modlitwie. Takiej to ja dawno nie słyszałem. Może komuś udalo się nagrać? Mam w aparacie kilka fotek. Jak czas pozwoli(przeprowadzka) to zapodam.

#5 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2007-07-02, godz. 07:56

Dla tych co byli w sobote przypominam o najlepszym punkcie czyli o ostatniej modlitwie. Takiej to ja dawno nie słyszałem. Może komuś udalo się nagrać? Mam w aparacie kilka fotek. Jak czas pozwoli(przeprowadzka) to zapodam.


A o co konkretnie chodzi z tą modlitwą?
Co do umywalek - to słabiutkie ciśnienie zawsze takie było.

#6 A_Kloo

A_Kloo

    A_kloo

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 532 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga

Napisano 2007-07-02, godz. 08:19

;) Czy zauważyliście nowe światło jakieś??? :rolleyes:
Nie wierzę w to, że ‘życie w nieświadomości jest szczęściem’, nie wierzę, że zachęcanie ludzi do życia złudzeniami jest przejawem życzliwości. Wcześniej czy później iluzja musi zderzyć się z rzeczywistością. Im dłużej trwają złudzenia, tym bardziej bolesny jest powrót do rzeczywistości” Podpisuję się pod tymi słowami Raya Franza.

#7 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-07-02, godz. 09:30

Wspomiany brat A. Tomaszewski zapowiedział niejasno, że jeszcze w tym roku spodziewają się wytycznych co do przyszłego roku 2008. Z tonu wypowiedzi można wywnioskować pewną tajemniczość. Poczekamy zobaczymy.


Iiiiitam. Pewnie kolejna kampania "wiadomości królestwa" albo kongresy międzynarodowe w okolicy...
[db]

#8 Xiondzu

Xiondzu

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 80 Postów
  • Lokalizacja:Górki Wielkie / niedal. Cieszyna - granica z Czechami

Napisano 2007-07-02, godz. 10:16

Odnosnie nagran to jestem w posiadaniu z soboty cala czesc poranna i czesc popoludniowej, tak samo niedziela.

dodatkowo posiadam tez prawie caly kongres z kwietnia tego roku.

PS, jak wspomnialem jestem w stanie stworzyc serwer ftp na takie rzeczy, oczywiscie tylko dla zaufanych ludzi z forum.

Użytkownik Xiondzu edytował ten post 2007-07-02, godz. 10:17


#9 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-07-02, godz. 10:35

A w którym dniu była rozdawana publikacja? I czy wspomniano coś o Biblii w PNS z przypisami?
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#10 Xiondzu

Xiondzu

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 80 Postów
  • Lokalizacja:Górki Wielkie / niedal. Cieszyna - granica z Czechami

Napisano 2007-07-02, godz. 11:41

nie znam szczegółów, gdyż to nie ja tam byłem ale moja narzeczona (nieochrzczony śJ wychowywana w "prawdzie") wiem że książkę dostała w sobotę, a kongres zaczął się w piątek. Może od piątku już rozdawali ... ciężko mi powiedzieć bo NIE WIEM

#11 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-07-02, godz. 13:01

...książki- zwyczajowo (właściwie ogłasza się wydanie nowej publikacji ) rozdawane są w soboty. W piątek głosiciele zwyczajowo otrzymują broszury!

a czy oprócz książki, wydano jeszcze coś nowego ?

Użytkownik sebol edytował ten post 2007-07-02, godz. 13:02

"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#12 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-07-02, godz. 13:16

Przejeżdżałem koło centrum kongresowego w piątek po zgromadzeniu i widziałem wiele aut i autokarów które zakorkowały dwa sąsiednie ronda, tak że odcinek 2 kilometrów pokonaliśmy w 30 minut. Miałem okazję przyjrzeć się osobom w autokarach i pasażerom w samochodach. Nikt nie przeglądał nowych publikacji. Stąd rzeczywiście możliwe, że rozdawano je w sobotę. Ciekaw jestem jak wspomniana książka tłumaczy skąpość używania przez Jezusa imienia Bożego, o ile go używał, a ona o ile porusza ten temat. W ogóle ciekaw jestem wielu tematów. No ciekawe czego nowego mamy się spodziewać w 2008r. Osobiście chyba się wybiorę samotnie na zgromadzenie w Sosnowcu, w sobotę która właśnie będzie.

Użytkownik Olo. edytował ten post 2007-07-02, godz. 13:16

Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#13 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-07-09, godz. 07:42

Książka powiela nauki o:

- Jezusie Michale,
- przyjściu w roku 1914,
- konieczności naśladowania Jezusa w szeregach Świadków Jehowy, no bo gdzie by indziej ;)

Poza tym nic specjalnego.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#14 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-07-09, godz. 08:59

- konieczności naśladowania Jezusa w szeregach Świadków Jehowy, no bo gdzie by indziej ;)



Skoro Jezus nie jest Bogiem, to jak można się na stworzeniu wzorować - przecieź to bałwochwalstwo. :P

Ps 118:8 BT "Lepiej się uciec do Pana, niż pokładać ufność w człowieku."

#15 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-07-09, godz. 14:42

Coś w tym jest wojtek.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#16 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-02-10, godz. 17:33

Ciekawy komentarz Qustera: Uwagi na temat książki "Bądź moim naśladowcą"
.jb

#17 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-09-03, godz. 13:24

Rozważanie treści publikacji "Bądź moim naśladowcą" będzie miało miejsce podczas Zborowego Studium Biblii i rozpocznie się w tygodniu od 1 marca 2010.
.jb




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych