Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowe niebo i ziemia - na zawsze pokój?


  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#61 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-12-21, godz. 02:06

a tak, nawet nie wiedzą ktoremu członkowi CK lub Betelczykowi powinni być wdzięczni :P

Friderickowi Franz'owi. Ale o tym można się dowiedzieć z "Kryzysu Sumienia" o którym gorliwi ŚJ nie wiedzą nic. Nawet to, że w ogóle taka książka istnieje!

#62 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2008-12-21, godz. 12:06

Relatywizm uważam za jedno z najbardziej niepokojących zjawisk obecnego świata. Według CK ŚJ mają oni prawo do własnej oceny tego co można zrobić dla dobra sprawy. Inni uważają z kolei że tylko oni mogą rzetelnie opisywać rzeczywistość.

Jeżeli przyjąć punkt widzenia CK (dla nich pewien absolutyzm) na ich rolę w zamierzeniu Bożym, ich postępowanie jest logiczne i podyktowane wyższą koniecznością. Zobacz:pawdob7 i wczuj się w inny sposób myślenia:

Świadkowie uważają się za wykonawcę Bożej woli. Jako taki, wykonawca będzie prześladowany przez świat podległy szatanowi. Naturalne jest dla nich że będą musieli podejmować działania temu zapobiegające. Dla niektórych ludzi może to wydawać się śmieszne i paranoidalne, ale jeżeli ktoś na serio odnosi do siebie pewne wersety mówiące o szczególnej Bożej łasce dla wybrańców, okaże się to naturalnym działaniem. To się nazywa strategia teokratyczna ( wypowiedzi Rachab w 2 rodz Ks. Jozuego)

Jeżeli uznać za właściwe poglądy ludzi negujących rzetelność działań CK, należy wszystkie działania ludzkie oceniać jednakowo. Szybko okaże się że nie ma poglądów obiektywnych, uczynków tylko prawych i ludzi poza układami. W żadnym wyznaniu. Więc dlaczego taka szczególna nagonka na ŚJ?

Przecież każda grupa religijna uważa się za pobłogosławioną przez Boga.

Ludzie są subiektywni, wierni swoim ideom, umrą za nie, nieważne czy mają rację czy nie. Czy motywy o których piszecie ( ucieczka od odpowiedzialności poprzez anonimowość ) są rzeczywiście motorem takich a nie innych działań ? Nie wiem.

Ale wiem że jeżeli chce się być obiektywnym, należy brać pod uwagę obie strony medalu.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#63 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-12-22, godz. 10:25

Jeżeli uznać za właściwe poglądy ludzi negujących rzetelność działań CK, należy wszystkie działania ludzkie oceniać jednakowo. Szybko okaże się że nie ma poglądów obiektywnych, uczynków tylko prawych i ludzi poza układami. W żadnym wyznaniu. Więc dlaczego taka szczególna nagonka na ŚJ?

Przecież każda grupa religijna uważa się za pobłogosławioną przez Boga.

Dick, ależ dokładnie z powyższymi Twoimi zdaniami się zgadzam! Dlatego pewnie się zorientowałeś, że podziękowałem definitywnie wszelkim systemom religijnym.

Dlaczego uprawiam "szczególną nagonkę" na ŚJ? Bo tylko te wyznanie znam tak dobrze. Bo wyssałem je z mlekiem matki. Bo to część mojego życia. Bo zrozumiałem dosyć dobrze mechanizmy psychomanipulacji tam działające ( tak mi się przynajmniej zdaje ). I wreszcie - bo to forum o ŚJ. Nie potępiam wszystkiego w czambuł, co związane z ŚJ. Znam wiele gorszych zagrożeń. Nie zmienia to faktu, że widzę poważne zagrożenia i tu. I tak dla przykładu ponad 40 lat życia mojej matki ubiegło pod dyktat Strażnicy. Poświęciła całe osobiste życie i szczęście. Zero samodzielnego myślenia. Zrobi wszystko, co centrala zapoda.

#64 rohan16

rohan16

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 Postów

Napisano 2011-09-24, godz. 07:17

This is what you wrote, it is incomprehensible to man, but it perfectly explains that God knows what will make the choice each of us, but each of us has free will. God is the master of time, so for him everything is happening in the present. But I do not understand why you think that, since eternity is lack of time, there is no risk that each of us will fall off over time. In this perspective of eternity is static, because after all time is also a measure of change. And since there will be no change, then there will also occur the thinking (which already can see some:)). How then to reconcile the lack of time with the Resurrection, in which people receive the body back?

Lincoln Power Steering Gear Box




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych