Skocz do zawartości


Zdjęcie

Głupoty na temat śJ


  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#1 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-07-28, godz. 07:31

Pamiętacie powódź tysiąclecia w Polsce?

Kiedyś jeden z pracowników, fan RM zarzucił mi, że w Strażnicy napisano, że ta powódź to kara od Boga za wizytę papieża w naszym kraju. :unsure: :lol:

Znacie jakieś podobne bzdety? To podzielcie się. ;)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#2 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-07-28, godz. 10:20

Takie bzdety o powodzi pisały niektóre katolickie gazety, uznając powódź za karę za głosowanie na LSD w 1993 roku, a z tych głupot robił sobie żarty Jerzy Urban, a więc faktycznie "gazety pisały" ale nie świadkowe tylko "świeckie". Może jakiś świadek zacytował np. polemiczny artykuł Jerzego Urbana i stąd nieporozumienie.



z podobnych głupstw ma mieście w Karpaczu pytano mnie w 2005 roku czy WTS ma jakieś poważne zarzuty wobec zmarłego JP2, bo niektórzy ŚJ mieli mówić, że on "uczynił więcej zła niż szef mafii sycylijskiej".



A była to tylko i wyłacznie prywatna opinia jednej głosicielki (skoro przyjeżdżając do kraju, JP2 umacniał ludzi w wierze, to osłabiał wpływy WTS przez co wiele osób "nie pozna prawdy" i może zginąć w armagedonie, stąd porównanie z mafią ktora ma "mniej ofiar na koncie"

#3 maniek

maniek

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 42 Postów

Napisano 2007-11-08, godz. 22:48

niektórzy tak se gadają, ale na serio to papierzu wokół nie gadali bracia, jedyne w dyskusjach czasami mówili, że był tylko człowiekiem chciał dobrze coś mu się udało, a;e był narzędziem w ręku szatana jak cały babilon wielki
"Jeśli jedna osoba ma urojenia, mówimy o chorobie psychicznej. Gdy wielu ludzi ma urojenia, nazywa się to Religią" Robert E. Pirsig

#4 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-11-09, godz. 07:16

Mała poprawka: Wedłg niektórych braci: "Nie ma żadnej wątpliwości,że Jan PAweł II był największym sługą Szatana na Ziemi". Pionier stały, ponad 30 lat w prawdzie, człowiek powazny, Kostrzyn, rok 2005.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#5 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-11-09, godz. 07:21

chyba juz o tym pisalem..
kiedys jedna siostra mowi do mnie bo w TV byl papiez , juz chory no i ta reka tak mu latala. ale jeszcze sie nie slinił. a on : patrz bracie jak nim szatan trzesie..
a mnie cholera na taka glupote wziela i choc on ok 80 lat miala ja do niej.
abratu Franzowi wzrok kto zabral tez szatan czy Jehowa????
i bylo po ploteczkach
[font=Tahoma]

#6 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-11-09, godz. 09:15

moja mama, jak już raczy ze mną porozmawiać , to na wszystko ma jedną odpowiedz, "a czego się spodziewałas w tym sztańskim świecie"......... z trudem sie powstrzymuję aby nie jeknąc ze śmiechu :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#7 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-11-09, godz. 10:21

"a czego się spodziewałas w tym sztańskim świecie"......... z trudem sie powstrzymuję aby nie jeknąc ze śmiechu :)

Powiedz jej że spodziewałas się strasznych rzeczy a znalazłaś tyle Miłości od Boga ;) (jesli to prawda rzecz jasna)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#8 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-11-09, godz. 14:07

To jak ci biedni ŚJ mogą być szczęśliwi w tym "szatańskim świecie" :blink: :o

#9 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-11-09, godz. 14:22

Ciało Kierownicze im wmawia parę razy w tygodniu na zebrniach że mają byc szczęsliwi bo żyja w duchowym raju :) A w kłamstwo które wypowiesz sto razy nawet sam uwierzysz a wiara czyni cuda :) A czyni, bo mój dziadziuś ma 99 lat i uwierzył że przezyje armagedon i nie może się zabrać z tego świata, od 10 lat wygląda jak śmierc , wszyscy lekarze mówią od 10 lat że to juz w tym miesiącu a on zyje :) Jak tak dalej pójdzie pociągnie jeszcze ze 100 lat, chociaz nie nastepny armagedon sj przewidzieli delikatnie na 2033? dobrze mówię? więc jeszcze kilkanaście lat :) Pobije rekord życia, oto co wiara czyni :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#10 Matuzalem

Matuzalem

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 803 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-11-09, godz. 15:08

nastepny armagedon sj przewidzieli delikatnie na 2033


O właśnie, jest to kolejna z głupot jaką ludzie o świadkach rozpowszechniają.

#11 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-11-09, godz. 16:55

O właśnie, jest to kolejna z głupot jaką ludzie o świadkach rozpowszechniają.

A na kiedy przepowiedzieli go naprawdę?

#12 v

v

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 153 Postów

Napisano 2007-11-09, godz. 20:08

Wasze wypowiedzi to kompletny OT. Może postaralibyście się pisać bardziej na temat ;) Trzeba być naprawdę bardzo skrzywdzonym, żeby w temacie głupoty na temat sJ pisać o głupotach jakie wypowiadają sJ.

#13 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-11-09, godz. 23:05

Spotkałem się z zarzutem, że świadkom nie wolno uczestniczyć w zbiórkach pieniędzy na cele charytatywne, na pomoc np. powodzianom itp., bo "religia im tego zabrania"... Inna strona medalu: SJ chętniej pomagają sobie samych niż osobom z zewnątrz. Toteż może i nic dziwnego, że sami prowokują plotki na swój temat.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#14 palo

palo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 264 Postów
  • Lokalizacja:Łódź, Polska

Napisano 2007-11-10, godz. 00:26

co do org. charytatywnych to ostatnio pojawil sie przypadek, ktory znam osobiscie, ze podczas zebrania (temat milosierdzie) jedna z siostr powiedziala, ze mozna tez dawac pieniadze na takie organizacje i nie spotkalo sie to z entuzjastycznym przyjeciem. Jednym z kontrargumentow bylo to, ze nie wiadomo gdzie wedruja te pieniadze i moga, na przyklad, posluzyc do zorganizowania 'Gwiazdki' czy czegos w tym stylu.

Nie wiem czy o to Ci dokladnie chodzilo ale, jak widac, nie jest to moze az taka glupota :)

#15 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-11-10, godz. 12:06

Pieniądze zawsze można było dawać... Pamiętam trzęsienie Ziemi w latach 80., bodaj na Filipinach... Wówczas braciszkowie byli nieco podzieleni: dawać czy nie. Jednak nigdy nie było odgórnych wskazówek, które mogłyby wstrzymywać wpłaty. Dlatego twierdzenie, że "religia świadkom tego zabrania" jest bzdurne.
Wyjątkiem jest przekazywanie środków na organizacje związane z KK (np. Caritas), no ale to chyba oczywiste... ;)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#16 palo

palo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 264 Postów
  • Lokalizacja:Łódź, Polska

Napisano 2007-11-10, godz. 15:54

Tak, masz racje. Oficjalnego zakazu nie ma :)

#17 baca

baca

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 20 Postów
  • Lokalizacja:Przemyśl

Napisano 2007-11-28, godz. 21:00

Głupot sie nasłuchałem o ŚJ dość, a to za sprawą ciemnoty i ogólnego niedorobienia. Ale ale,,,
Ostatnio wdepnąłem na forum satanistyczne, i tam jest podobna sytuacja. Powszechnie uważa sie tzw. satanistów podwórkowych za prawdziwych satanistów. A to 3-cia góralska prawda.
I-- o dziwo, wylali mnie po tygodniu. A tylko ich troszkę podprostowałem .
Hej!

#18 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-12-02, godz. 21:49


Sławek był kilkanaście lat członkiem świadków Jehowy. Podobnie jak jego rodzice. Nie potrafi nawet w przybliżeniu podać, ile godzin spędził na agitowaniu ludzi. I do czego był zdolny, by złowić kolejnego naiwniaka. Chodzenie od domu do domu – to klasyka, elementarz. On godziny spędzał na kolejowych peronach, na koncertach nielubianej muzyki rockowej, na katolickich pielgrzymkach wyśpiewywał z wielkim oddaniem oazowe piosenki (...)
--
źródło

Nieoficjalne głoszenie przez aktywne uczestnictwo w katolickich pielgrzymkach?
.jb

#19 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-09-04, godz. 20:12

W popularnej za sprawą pukania do naszych drzwi sekcie świadków jehowy spowiedź wygląda właśnie tak, że ludzie siedzą w kole i pokolei wychodzą na środek i "spowiadają się". Nie popieram tej sekty ale szczerze mówiąc to taka spowiedź przydałaby się nam...
--
źródło


.jb

#20 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2008-09-05, godz. 03:40

komitet sądowniczy w pokoju z okrągłym stołem ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych