Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kawał opowiedziany przez Świadka J. (Jezus na ziemi)


  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#1 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2003-03-30, godz. 15:10

Do papieża w Watykanie wpada rozgorączkowany portier i mówi.
- Ojcze Świety mam dobrą i złą wiadomośc, od której zacząć?
- Od dobrej oczywiście!
- Jezus powrócił na ziemię, właśnie przed chwilą do nas zadzwonił!
- No dobrze, a ta zła?
- On dzwonił z Brooklynu!
:lol:

#2 Kruq

Kruq

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 39 Postów

Napisano 2003-03-31, godz. 11:55

behehehehe :D

#3 R. Murecki

R. Murecki

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 Postów

Napisano 2003-04-05, godz. 21:36

No coz...nie wiem czy mam plakac czy sie smiac z tego kawalu.Mysle, ze szacunek nalezy sie Ojcu Swietemu.

#4 vikers

vikers

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 38 Postów

Napisano 2003-04-30, godz. 05:43

No coz...nie wiem czy mam plakac czy sie smiac z tego kawalu.Mysle, ze szacunek nalezy sie Ojcu Swietemu.


Pod warunkiem że chodzi o OJCA ŚWIĘTEGO w Niebie jak uczy Pismo, innego wszak niema

#5 wert

wert

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 Postów

Napisano 2003-05-05, godz. 20:49

super!!! :lol:

#6 KASIA

KASIA

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 Postów

Napisano 2003-06-20, godz. 21:06

:( BEZNADZIEJNY

#7 Kruq

Kruq

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 39 Postów

Napisano 2003-06-20, godz. 22:14

KASIA napisała w piątek 2003-06-20 22:06

Jestem świadkiem Jehowy i cieszę sie, ze mogę służyć jedynemu prawdziwemu Bogu.


W takim razie co tutaj robisz?

#8 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2003-06-20, godz. 22:19

:(  BEZNADZIEJNY


Cóż, kawał jak kawał, pretensje do autora, jednemu się podoba, innemu nie.
Pzdr
iszbin


#9 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2003-07-24, godz. 12:19

No coz...nie wiem czy mam plakac czy sie smiac z tego kawalu.Mysle, ze szacunek nalezy sie Ojcu Swietemu.


Pod warunkiem że chodzi o OJCA ŚWIĘTEGO w Niebie jak uczy Pismo, innego wszak niema

taki jestes madry to czemu w nowym test jest wiele slow odnoszacych sie tytulem ojciec i to tez w listach ? 8)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#10 vikers

vikers

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 38 Postów

Napisano 2003-07-24, godz. 12:34

taki jestes madry to czemu w nowym test jest wiele slow odnoszacych sie tytulem ojciec i to tez w listach ? 8)


Ja mądry? ROTFL
Dawaj "cytatę" to pomyślimy ;) czy napewno chodzi o Papieża

#11 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2003-07-24, godz. 12:41

taki jestes madry to czemu w nowym test jest wiele slow odnoszacych sie tytulem ojciec i to tez w listach ? 8)


Ja mądry? ROTFL
Dawaj "cytatę" to pomyślimy ;) czy napewno chodzi o Papierza

a co ci tytul papieza szkodzi ? Ojciec - slowo to jest wielokrotnie napisane w NT a nie mam tu przy sobie Pisma wiec jak mi nie wierzysz na slowo to trudno ... nie rozumiem zazutu ? a jak tu nie posadzac o wyrywkowosc ?
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#12 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2003-07-24, godz. 17:11

taki jestes madry to czemu w nowym test jest wiele slow odnoszacych sie tytulem ojciec i to tez w listach ?  8)


Ja mądry? ROTFL
Dawaj "cytatę" to pomyślimy ;) czy napewno chodzi o Papierza

a co ci tytul papieza szkodzi ? Ojciec - slowo to jest wielokrotnie napisane w NT a nie mam tu przy sobie Pisma wiec jak mi nie wierzysz na slowo to trudno ... nie rozumiem zazutu ? a jak tu nie posadzac o wyrywkowosc ?


Czy masz w NT zwrot "Ojciec Święty" w odniesieniu do człowieka? Zacytuj, proszę.
Ja znajduję te słowa w Ewangelii wg św. Jana 17:11 -mamy tam modlitwę Jezusa skierowaną do Boga Ojca i to właśnie On [Bóg Ojciec] jest adresatem tego zwrotu:
"Ja nie jestem już na świecie, ale oni pozostają nadal na świecie. Ja zaś wracam do Ciebie. Ojcze Święty, strzeż ich mocą Twojego imienia, tego imienia, które i Mnie dałeś, aby tak jak My stanowili jedno."
[Biblia Warszawsko-Praska]


Powiedz, gdzie zatem widzisz to wielokrotne zastosowanie zwrotu "Ojciec Święty" albo gdzie widzisz w Biblii nazywanie "Ojcem" [nie "ojcem"] kogoś [tzn. człowieka] oprócz Boga?

.jb

#13 vikers

vikers

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 38 Postów

Napisano 2003-07-24, godz. 21:29

Ja znajduję te słowa w Ewangelii wg św. Jana 17:11


A ti, ti wyprzedziłeś mię deczko :)

#14 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2003-07-24, godz. 21:35

A ti, ti wyprzedziłeś mię deczko :)


... tylko kilka godzin... :)
.jb

#15 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2003-07-26, godz. 13:10

drodzy chlopcy wezme sobie kiedys Pismo spradze gdzie to i dodam wam moj komentarz i moze sie ucieszycie ...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#16 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2003-07-26, godz. 14:49

drodzy chlopcy wezme sobie kiedys Pismo spradze gdzie to i dodam wam moj komentarz i moze sie ucieszycie ...


Pozostajemy w oczekiwaniu Twojej odpowiedzi.

PS. Jakie "drodzy chłopcy"? Pozwól, że Cię nieco poprawię: "chłopcy i dziewczynki" :)

.jb

#17 vikers

vikers

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 38 Postów

Napisano 2003-07-26, godz. 15:17

drodzy chlopcy wezme sobie kiedys Pismo spradze gdzie to i dodam wam moj komentarz i moze sie ucieszycie ...


czekam z niecierpliwością DROGI CHŁOPCZE ;)
może nas ucieszysz?

PS. ja niemam nic do Papieża, to mądry i wykształcony człowiek,
ale człowiek, a nazywanie go tytułem którego Jezus użył w stosunku do Boga to chyba przesada nieuważasz?

#18 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2003-07-26, godz. 15:46

PS. ja niemam nic do Papieża, to mądry i wykształcony człowiek,
ale człowiek, a nazywanie go tytułem którego Jezus użył w stosunku do Boga to chyba przesada nieuważasz?


Widzisz, vikers, pawel r zamierza nam udowodnić słuszność takiego tytułowania posługując się przy tym Pismem Świętym [jak sam wspomina powyżej: "wezme sobie kiedys Pismo spradze gdzie to" ].
Tak więc tym bardziej się cieszę, że dowiem się czegoś nowego w tej kwestii. :)

.jb

#19 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2003-08-09, godz. 12:11

ach moi kochani i kochane nie wiedzialem ze was tak ta sprawa poruszyla - obecnie zadko tu zagladam lecz widze wyjasnie wpierw jedno
Oczywiscie ze dokladnie nie ma takichiego sformulowania Ojciec swiety ale co nie znaczy ze musi byc zle czy tez bledne, pierwsi chrzescijanie czesto nazywali siebie swietymi jak i stosowano slowo ojciec w stosunku do nauczycieli czy innych powazanych osob a juz napewno wlasnych tatusiow czyli ojcow ;) wiec kwestia zgrania slow ktore okazuja szacunek Janowi Pawlowi II i temu jaka piastuje funkcje ... chyba mi nie powiecie ze wogule nie mowiono i to juz do nikogo "ojciec" na wzorz slow ktore SJ cytuja - ojca mamy jednego ... ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#20 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2003-08-09, godz. 12:47

ach moi kochani i kochane nie wiedzialem ze was tak ta sprawa poruszyla - obecnie zadko tu zagladam lecz widze wyjasnie wpierw jedno
Oczywiscie ze dokladnie nie ma takichiego sformulowania Ojciec swiety ale co nie znaczy ze musi byc zle czy tez bledne, pierwsi chrzescijanie czesto nazywali siebie swietymi jak i stosowano slowo ojciec w stosunku do nauczycieli czy innych powazanych osob a juz napewno wlasnych tatusiow czyli ojcow ;) wiec kwestia zgrania slow ktore okazuja szacunek Janowi Pawlowi II i temu jaka piastuje funkcje ... chyba mi nie powiecie ze wogule nie mowiono i to juz do nikogo "ojciec" na wzorz slow ktore SJ cytuja - ojca mamy jednego ... ;)


Sytuacja przedstawia się następująco:
Zamierzałeś przez weryfikację Biblii udowodnić swoje stanowisko w kwesti słuszności nazywania papieża Ojcem Świętym.
My natomiast wskazaliśmy, że nigdzie w Biblii nie ma takiego określenia w odniesieniu do człowieka.
Tymi słowami zwrócił się Jezus do Boga, więc korzystanie z tego zwrotu celem oddania zasług papieżowi jest nadużyciem.
Wyraźnie też bylo napisane, że nie chodzi o używanie zwrotu "ojciec/ojcowie" [a1>dla nazwania nauczycieli, ojców ziemskich, duchowych przewodników, etc.], ani o termin "święty/święci" [a2>np. zwrot "święci mężowie" w rozumieniu nazewnictwa pierwszych chrześcijan dla określenia ludzi głębokiej wiary i moralności życia] lecz określenie "Ojciec Święty" [a3], które występuje w Biblii w kontekście Osoby Boga Ojca. Dla mnie między jednym [a1, a2], a drugim [a3] jest czytelna różnica.
Stąd -jak widać -wniosek taki, że niestety [albo na szczęście] nie ma w Piśmie Świętym podstaw dla poglądu, jaki został przez Ciebie zaprezentowany.

Pozdrawiam

.jb




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych