Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy WTS jest groteskowe


  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#21 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2009-02-09, godz. 14:07

Tu się zgadzam z Tobą. To jest bardzo dziwne i wymuszone. Robią to też niektórzy podczas zwykłej rozmowy. Doprawdy dziwne...

Na taką przypadłość cierpi większość wyznawców sekt, o kapłanach większych religii nie wspominając.

Tom Cruise o scjentologii:

[db]

#22 Dudu

Dudu

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 88 Postów

Napisano 2009-02-12, godz. 23:31

WTS może wydawać się groteskowe. Świadkowie ogólnie w głoszeniu i postawach również. Lecz wszystko to do czasu...
Jak poznaje się ich naukę to dochodzi się szybko do wniosku (mówię ze swojej perspektywy) , że z Bogiem to ona nie ma nic wspólnego. Nic a nic. Wprost przeciwnie jest ona wymierzona w Chrystusa Pana. A to już śmieszne nie jest...
Żal mi tych ludzi.


Pozdrawiam.

#23 Joachim20

Joachim20

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 55 Postów
  • Lokalizacja:Inąd.

Napisano 2009-02-12, godz. 23:41

Nie można mówić tak jak ty to robisz Dudu.
Mają z Bogiem wiele wspólnego. Ich nauki i ksiażki pomagały mi często w przezywciężaniu słabości(np.masturbacji) i pomagały rozgraniczać przesadę od normalności, którą potem sam zauważyłem :)

Także myślę, że nie jest z nimi tak źle :)

Pozdro.

#24 augustusgermanicus

augustusgermanicus

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Daleko

Napisano 2009-02-13, godz. 00:11

Mają z Bogiem wiele wspólnego. Ich nauki i ksiażki pomagały mi często w przezywciężaniu słabości(np.masturbacji)



Masturbacja jako slabosc? Poza tradzikiem i utrata wzroku to sa to p******y :)
Wlasnie tego typu rady udzielane przez WTS czynia je groteskowym.
Zainteresowanie siusiakami i tym jak Kowalski posowa Kowalska sa groteskowe i niewiele maja wspolnego z Bogiem.

WTS to creme de la creme groteskowosci.
Umbre Summum

#25 Joachim20

Joachim20

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 55 Postów
  • Lokalizacja:Inąd.

Napisano 2009-02-13, godz. 00:19

Przecież nawet w KK jest wielu Ojców i innych, którzy udzielają rad w tym aspekcie, mówią o tym itd.

Kiedyś moja dziewczyna powiedziała:
"Fajnie macie, że tak możecie sobie zajrzeć do jakiejś książki i zobaczyć jak to wygląda"
Cenie to, bo mi to pomaga być lepszym :) Jeśli sumienie mam oczyszczone dzięki ich radom to chyba coś w tym jest nie :)? To chyba sumienie wykazuje prawdziwość rad :).

Nie spotkałem się jeszcze z religią, która nie ma w sobie jakiejś "groteski" :)

Pozdrawiam.

#26 miedziana_cyna

miedziana_cyna

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 273 Postów

Napisano 2009-02-13, godz. 12:40

WTS jest bez wątpienia groteskowe, ale chyba każdy system religijny/światopoglądowy chociaż częściowo takim się wydaje dla osoby z zewnątrz. Dla mnie większą groteską jest ta cała współczesna "poprawność polityczna", np. że dzieci w szpitalu nie mogą mówić do rodziców "mamo"/"tato", by nie urazić sierot leżących z nimi na oddziale lub że nie można wystawiać przedstawienia o Trzech Świnkach, bo to obraża muzułmanów (dla nich świnie to zwierzęta nieczyste). Na tym tle WTS wygląda na ostoję normalności i zdrowego rozsądku.

Zresztą nawet jeśli weźmiemy pod uwagę tylko wierzenia religijne, to świadkowskie głoszenie z teczuszkami jest dla mnie bardziej rozsądne niż np. tybetańskie mielenie młynkami modlitewnymi.

Pozdrawiam! :)
Miedziana cyna, żelazny sód, wanadowy skand, berylowy tantal, kadmowy molibden...

#27 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-02-13, godz. 14:42

I tu się zgadzam z przedmówcą! WTS napewno nie jest mistrzem świata w dziwactwie ani w grotesce.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych