Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cienie Przybytku Lepszych Ofiar


  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#21 Epoka

Epoka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 263 Postów

Napisano 2007-10-16, godz. 17:01

Czyżby prorocza zapowiedź? 5 minut to 1/228 dnia. Stosując zasadę dzień za rok otrzymujemy 1/228 roku czyli 38 godzin. Wystarczy tylko rozpoznać pozafiguralną tożsamość żarówki piwnicznej i obrać punkt wyjściowy odliczania ;)

No co Ty Aldek, jaka tam prorocza...diabel siedzi w mojej piwnicy i robi wszystko aby mnie nie oswiecilo... ;)

#22 Epoka

Epoka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 263 Postów

Napisano 2007-10-16, godz. 18:34

Wracajac do tematu: "Lepsze ofiary" to ofiary z ludzi?

#23 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-10-16, godz. 19:07

Wracajac do tematu: "Lepsze ofiary" to ofiary z ludzi?

"ofiary te były obrazem tych, którzy staną się nowymi stworzeniami w Chrystusie, członkami Jego Ciała, Kościołem i wraz z Panem współdziedzicami wszystkich rzeczy." <str. 108>
Dołączona grafika

#24 Epoka

Epoka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 263 Postów

Napisano 2007-10-18, godz. 05:19

"ofiary te były obrazem tych, którzy staną się nowymi stworzeniami w Chrystusie, członkami Jego Ciała, Kościołem i wraz z Panem współdziedzicami wszystkich rzeczy." <str. 108>

"ofiary te były obrazem tych, którzy staną się nowymi stworzeniami ..." ale zanim stana sie nowymi stworzeniami sami najpierw sa OFIARAMI czy tak?
We przedmowie do " Cieni" pisze: "Pierwsze wydanie tej ksiazki ukazalo sie w roku 1881 i dzieki blogoslawienstwu Pana okazalo sie byc duza pomoca dla tych, dla których bylo ono szczególnie przeznaczone-dla Królewskiego Kaplanstwa. Wielu z nich stwierdzilo, ze byl to palec Bozy wskazujacy im w Starym Testamencie takie obrazy i figury, których nigdy wczesniej nie dostrzegali. W ten sposób prowadzilo ich to droga samoofiarowania, pokazujac im prawdziwe znaczenie biblijnych oswiadczen- _ äStawiajcie wasze ciala ofiara zywa", _ äDopelniajmy ostatków ucisków Chrystusowych", _ äJesli z nim cierpimy, z nim tez królowac bedziemy", _ äWynijdzmyz tedy do niego za obóz, noszac uraganie jego" -a takze wielu innych wersetów, które wykazuja zwiazek Pana i Jego ludu zarówno äw cierpieniach terazniejszego czasu, jak i w chwale, która ma nastapic".
P.S. Ja mam "Cienie" ze strony
http://www.heraldmag.../foreign/cp.htm

#25 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-10-18, godz. 19:48

ale zanim stana sie nowymi stworzeniami sami najpierw sa OFIARAMI czy tak?

Najwyraźniej tak.

P.S. Ja mam "Cienie" ze strony heraldmag.org

Wydanie jest to samo.
Dołączona grafika

#26 Epoka

Epoka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 263 Postów

Napisano 2007-10-22, godz. 15:51

Czy "Cienie" to podrecznik o inicjacji?

#27 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2007-10-22, godz. 17:53

Czy "Cienie" to podrecznik o inicjacji?

Czyżbyś chciała wreszcie TO przeżyć?
Niestety - nie ze mną. Jestem zbyt stary :P

#28 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-10-22, godz. 21:27

Czy "Cienie" to podrecznik o inicjacji?

Ja mam "Cienie" ze strony heraldmag.org


Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-10-22, godz. 21:28

Dołączona grafika

#29 Epoka

Epoka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 263 Postów

Napisano 2007-10-22, godz. 23:05

Czyżbyś chciała wreszcie TO przeżyć?
Niestety - nie ze mną. Jestem zbyt stary :P

Czyzbys Henryku chcial zachecic Furowiczow aby poszukali sobie co znaczy slowo inicjacja?

Użytkownik Epoka edytował ten post 2007-10-22, godz. 23:17


#30 Epoka

Epoka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 263 Postów

Napisano 2008-03-24, godz. 22:56

Czyzbys Henryku chcial zachecic Furowiczow aby poszukali sobie co znaczy slowo inicjacja?

O inicjacji:
http://inicjacje.rep...y/definicja.htm

Wybrane fragmenty "Cienie Przybtyku Lepszych Ofiar" :

Dwie czesci budynku Przybytku wyobrazaly dwa stany wszystkich, którzy podlegaja przemianie natury z ludzkiej na duchowa. Pierwsze pomieszczenie, Swiatnica Swieta, obrazuje stan wszystkich tych, którzy, (jako Lewici-usprawiedliwieni wierzacy) wydali swoja ludzka nature na smierc, aby mogli stac sie uczestnikami natury Boskiej (2 Piotra 1:4), po ich splodzeniu z Ducha. Drugie pomieszczenie, Swiatnica Najswietsza, przedstawia stan wiernych zwyciezców, którzy zdobeda Boska nature. Ci, gdy smierc zakonczy ich poswiecenie, zostana calkowicie przemienieni, narodzeni w pierwszym zmartwychwstaniu z smierci do Boskiej natury i bytu. Zadna ludzka istota, nawet pelna wiary, nawet obmyta z wszystkich grzechów oraz w oczach Bozych usprawiedliwiona i poczytana za doskonala, nie ma miejsca ani udzialu w duchowych rzeczach, przedstawionych we wnetrzu Przybytku i Swiatyni. Nie moze nawet wejrzec w duchowe sprawy w znaczeniu ich docenienia. Jednak podczas wieku Ewangelii takie istoty sa powolywane, aby poswiecily swoja ludzka nature na sluzbe Bogu, a w jej miejsce odziedziczyly nature duchowa-jako czlonkowie Ciala Chrystusowego. _ äCielesny czlowiek nie pojmuje tych rzeczy, które sa Ducha Bozego; <str. 20> i nie moze ich poznac, przeto, iz duchownie bywaja rozsadzone" (1 Kor. 2:14).
(...)
Na dziedziniec, czyli do usprawiedliwionego stanu ludzkiego, mozna wejsc tylko przez wiare. Aby osiagnac zmiane natury i stac sie Nowymi Stworzeniami, uczestnikami niebieskiego powolania i Boskiej natury, musimy nie tylko zachowac usprawiedliwiajaca wiare, ale takze uczynic cos wiecej. Wejscie do Swiatnicy Swietej oznacza wobec tego nasze zupelne poswiecenie sie na sluzbe Panu, splodzenie z Ducha i poczatek biegu po nagrode Boskiej natury. Warunki tego biegu to wypelnienie slubów, ukrzyzowanie usprawiedliwionego ciala, stawianie naszej ludzkiej woli i ciala ofiara zywa, zaprzestanie dazenia do ziemskich przyjemnosci, zaszczytów i pochwal, dla których mamy byc umarlymi, a zyc dla rzeczy niebianskich. Do tego stanu takze wchodzimy przez naszego Pana, Jezusa Chrystusa, który nie tylko otworzyl dla nas brame usprawiedliwienia przez wiare w Jego krew, ale takze otworzyl drzwi (pierwsza zaslone) do Przybytku, änowa droge zycia" -jako istoty duchowe-prowadzaca poprzez i poza wtóra zaslone, przez ofiarowanie naszego usprawiedliwionego ciala.

(...)
"Swiatnica Najswietsza przedstawiala udoskonalony stan tych Nowych Stworzen, które-wierne az do smierci-zdobyly wielka nagrode wysokiego powolania przez udzial w pierwszym zmartwychwstaniu (Obj. 20:6). Tam, za dwiema zaslonami-cielesnym umyslem i ziemskim cialem-otrzymaja chwalebne duchowe ciala i duchowe umysly. Beda podobni do swego Wodza i Poprzednika za zaslona, który, wszedlszy tam jako nasz Odkupiciel, poswiecil dla nas ädroge nowa i zywa" -nowa droge zycia (Hebr. 10:20; 1 Jana 3:2). "
(...)
Zrzekajac sie naszej usprawiedliwionej, ludzkiej woli, ludzkich dazen i nadziei, przechodzimy za pierwsza zaslone, czyli zaslone myslenia w sposób ludzki, uznajac nasza ludzka wole za umarla. Odtad nie polegamy juz na niej, lecz tylko na woli Bozej. Jestesmy teraz Nowymi Stworzeniami w Swiatnicy Swietej-w pierwszym z okregów niebieskich (Efez. 2:6, Diaglott). W sprawach duchowych-äglebokich rzeczach Bozych" -oswieca nas zloty swiecznik (Slowo Boze). Kazdego dnia jestesmy posilani i wzmacniani Prawda, przedstawiona w chlebach pokladnych, które mogli jesc tylko kaplani (Mat. 12:4). W ten sposób oswiecani i wzmacniani powinnismy codziennie skladac nasze ofiary na zlotym oltarzu. Ofiary te, bedace dla naszego Ojca mila wonia, moga byc przez Niego przyjete dzieki Jezusowi Chrystusowi. Por. 1 Piotra 2:5*.

Ja mysle, ze "Cienie...." sa o inicjacji.
*pogrubieniea dodane przeze mnie.

Użytkownik Epoka edytował ten post 2008-03-24, godz. 23:40


#31 Epoka

Epoka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 263 Postów

Napisano 2008-10-25, godz. 20:40

Epoka
Od czasów "sedziego", który w swej pysze powiedział, że Bóg na zawsze odrzucił Izraela i państwo Izraelskie nigdy nie będzie odbudowane WTS naucza, że Bóg na zawsze odrzucił cielesny Izrael, a wszystkie obietnice ST dotyczące Izraela spełniają się na "organizacji śJ".
Ile warta jest ta nauka oparta na wywodach "sędziego" pokazuje mapa polityczna Bliskiego wschodu.

Moze po prostu kiedy zauwazono, ze za ideologia syjonistyczna podazaja"cudzoziemcy", "sedzia" postanowil zaadoptowac taki potencjal i wykorzystac do wciaz syjonistycznych celow??

Użytkownik Epoka edytował ten post 2008-10-25, godz. 20:42





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych