Skocz do zawartości


Zdjęcie

ŚJ a hymny narodowe


  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#21 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-11-05, godz. 12:59

Dosia!!!!!! juz cie nie kocham!!!!!! buuuuuu
[font=Tahoma]

#22 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-11-05, godz. 13:19

Dosia!!!!!! juz cie nie kocham!!!!!! buuuuuu

Hubercik, ryki są na nic...;). Mnie nie można nie kochać :lol: .

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#23 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-11-05, godz. 13:51

Hubert napisał:

liżo bądz uprzejma pokazac mi gdzie napisalem ze SJ to jedyna prawdziwa religia... no prosze cie!!!!

a Dośka już przytoczyła sentencję Huberta, że "nie ma zbawienia poza zborem ŚJ...

Spróbujmy to usystematyzować:

Albo oprócz ŚJ istnieją inne prawdziwe religie i z tych dwóch, trzech czy tysiąca prawdziwych religii zbawienie zapewnia tylko religia ŚJ, a inne (też prawdziwe) zapewniają potępienie.

Albo ŚJ są religią fałszywą podobnie jak inne religie, ale wśród różnych fałszywych religii prawdziwy Bóg upodobał sobie fałszywą religię świadków Jehowy i tylko im zapewnia zbawienie.

Albo ...

Ma ktoś inne pomysły?

#24 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-11-05, godz. 14:03

A ja mam coś na usprawiedliwienie Hubercika:

The Watchtower z 1 grudnia 1960, s.725 (Strażnica nr6 z 1961, s.15)

Poza moralnie czystą organizacją Bożą nie ma życia wiecznego.


Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#25 miedziana_cyna

miedziana_cyna

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 273 Postów

Napisano 2007-11-05, godz. 17:50

Najgorsze u ŚJ jest to, że oni nie widzą żadnej różnicy między patriotyzmem, nacjonalizmem i szowinizmem. Pomijając różne definicje encyklopedyczne, które zresztą wyraźnie odróżniają te pojęcia, ja osobiście rozumiem to w ten sposób:
Patriotyzm - troska o sprawy swojego kraju (jego rozwój, panowanie porządku i bezpieczeństwo) oraz o jego dobrą opinię w świecie
Nacjonalizm - uważanie narodu za dobro najwyższe, mające pierwszeństwo przed wszystkimi innymi wartościami
Szowinizm - uważanie własnego narodu za lepszy od innych, któremu naturalnie należą się większe prawa niż innym narodom
Za właściwą postawę z wymienionych uznaję tylko patriotyzm i nie uważam, że bycie patriotą czyni ze mnie lub z kogokolwiek nacjonalistę/szowinistę. To tak jakby wrzucać do jednego wora np. Abrahama Lincolna i Adolfa Hitlera, gdyż i jeden, i drugi otaczał wielkim szacunkiem swój kraj. Szkopuł w tym, jak ten "szacunek" rozumiał.

Pozdrawiam :)
Miedziana cyna, żelazny sód, wanadowy skand, berylowy tantal, kadmowy molibden...

#26 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-11-06, godz. 06:46

idac za twoja definicja patriotyzmu to wiekszosc SJ jest lepszymi patriotami niz inni obywatele danego kraju, bo:1. uczciwiej placa podatki czym okazuja troske o sprawy kraju2. okazuja troske o sprawy kraju np . dbaniem o zdrowie w kwestii nalogow przez co nie uszczuplaja panstwowych funduszy przez leczenie iz z narkomanii, raka pluc czy alkoholizmu3. klada wielki nacisk na wartosci rodzinne i sie w zasadzie ich trzymaja co wplywa na sprawy panstwa w ten sposob ze wyrastajace w takich rodzinach dzieci sa mniej podatne na negatywny wplyw zlego towarzystwa co eliminuje u nich tzw. wybryki hulignskie, itp.4. klada nacisk na posluszenstwo (wzgledne) dla legalnych wladz co ma wplyw na rozwoj panstwa np. gospodarczy gdy nie udzielaja swego poparca (w zasadzie) w strajkach5. okazuja starania o sprawy panstwa gdy resocjalizuja wiezniow co zmniejsza koszta ich utrzymania a to skolei nie obciaza fonansowo nas wszystkichitd itp..... naturalnie wiele z tych punktow i inne tez, nie wymienione przezemnie wprowadza w zycie takze wielu innych chrzescinan jednak nie tak solidnie i gremialnie jak SJ. inni wola skladac wience pod pomnikiem nieznanego zlonieza a potem obciazac nasze wspolne fundusze leczac sie z alkoholizmu. wola klaniac sie dodlu jak przysalo na prawdziwych patriotow a potem nie placic podatkow. wola calowac sztandar a potem na nasz koszt zyc wygodnie w kryminale.... ot patriotyzm i definicje

Hubert napisał:a Dośka już przytoczyła sentencję Huberta, że "nie ma zbawienia poza zborem ŚJ...Spróbujmy to usystematyzować:Albo oprócz ŚJ istnieją inne prawdziwe religie i z tych dwóch, trzech czy tysiąca prawdziwych religii zbawienie zapewnia tylko religia ŚJ, a inne (też prawdziwe) zapewniają potępienie.Albo ŚJ są religią fałszywą podobnie jak inne religie, ale wśród różnych fałszywych religii prawdziwy Bóg upodobał sobie fałszywą religię świadków Jehowy i tylko im zapewnia zbawienie.Albo ...Ma ktoś inne pomysły?

Panie SA... Pan uwaza zebym ja nie zaczol byc sarkstyczny!!!!
[font=Tahoma]

#27 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-11-06, godz. 09:09

(...) naturalnie wiele z tych punktow i inne tez, nie wymienione przezemnie wprowadza w zycie takze wielu innych chrzescinan jednak nie tak solidnie i gremialnie jak SJ. (...)


Hubert
Już nie raz wychodziło w dyskusjach na forum to, że tak naprawdę śJ są tacy sami jak reszta społeczeństwa w którym żyje. Ich zachowanie niczym się nie różni a i dzieci śJ też potrafią jak ich nikt z organizacji nie widzi pokazywać jak nie szanują zasad swoich rodziców.
Więc może przestań uprawiać propagandę bez pokrycia. Zostaw tą działalność politykom.

Użytkownik Czesiek edytował ten post 2007-11-06, godz. 09:10

Czesiek

#28 liza

liza

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 515 Postów

Napisano 2007-11-06, godz. 09:14

idac za twoja definicja patriotyzmu to wiekszosc SJ jest lepszymi patriotami niz inni obywatele danego kraju, bo:1. uczciwiej placa podatki czym okazuja troske o sprawy kraju2. okazuja troske o sprawy kraju np . dbaniem o zdrowie w kwestii nalogow przez co nie uszczuplaja panstwowych funduszy przez leczenie iz z narkomanii, raka pluc czy alkoholizmu3. klada wielki nacisk na wartosci rodzinne i sie w zasadzie ich trzymaja co wplywa na sprawy panstwa w ten sposob ze wyrastajace w takich rodzinach dzieci sa mniej podatne na negatywny wplyw zlego towarzystwa co eliminuje u nich tzw. wybryki hulignskie, itp.4. klada nacisk na posluszenstwo (wzgledne) dla legalnych wladz co ma wplyw na rozwoj panstwa np. gospodarczy gdy nie udzielaja swego poparca (w zasadzie) w strajkach5. okazuja starania o sprawy panstwa gdy resocjalizuja wiezniow co zmniejsza koszta ich utrzymania a to skolei nie obciaza fonansowo nas wszystkichitd itp..... naturalnie wiele z tych punktow i inne tez, nie wymienione przezemnie wprowadza w zycie takze wielu innych chrzescinan jednak nie tak solidnie i gremialnie jak SJ. inni wola skladac wience pod pomnikiem nieznanego zlonieza a potem obciazac nasze wspolne fundusze leczac sie z alkoholizmu. wola klaniac sie dodlu jak przysalo na prawdziwych patriotow a potem nie placic podatkow. wola calowac sztandar a potem na nasz koszt zyc wygodnie w kryminale.... ot patriotyzm i definicjePanie SA... Pan uwaza zebym ja nie zaczol byc sarkstyczny!!!!

Gdy nie uczestnicza w strajkach to raczej popieraja kieszenie bosow ,patronow ,czy wlascicieli zakladow a nie panswta bo panstwo to wszyscy obywatele, wedlug twojej teorii to alkoholicy to ludzie zli itp ,gdzie ta chrzescijanska wyrozumialosc, dokoptuj jeszcze ludzi kalekich i chorych psychicznie bo i oni nie placa podatkow , pionierzy stali u SJ tez nie placa podatkow, czytalam ostatnio ,ze u SJ jest duzo ludzi z zalamaniami psychicznymi ,patrz depresja, bedac w takim stanie to pewnie tez nie moga pracowac i placic podatkow , nie idealizuj wspanialego swiata SJ ludzi bez skazy ,bez problemow bo juz w te bajki nitk nie uwierzy i nie mieszaj pojec, ludzie ze swiata nie skladaja sie tylko z alkoholikow i narkomaznow a ich dzieci to sami huligani, tylko widzisz ludzie swiata sa ludzmi ktorzy dopuszczaja ta ewentualnosc ,ze mozna sie zalamac ,ze mozna pic( alkoholizm jest choroba - to nie znaczy byc zlym!) i stwarzaja struktury aby pomoc ludziom w tych sytuacja bo widzisz sama wiara w Jehowe nie zawsze pomaga - patrz na siebie <_< , SJ gremialnie i solidnie dziala na rzecz innych no takich klamstw i bzdur to jeszcze nie czytalam , wymien mi organizacje SJ ktore dzialaja na rzecz biednych ,bez domnych, kobiet maltretowanych, bo chrzescijanskich organizacji ktore to robia jest tysiace , porownywac ludzi skladajacym hold sztandarom z kryminalistami, wiesz szkoda mi takich ludzi jak Ty to chyba ciezko zyc na swiecie jak tylko sie widzi na okolo same zlo ale jak to mowia kazdy mierzy swoja miara, dobry czlowiek widzi dobro a gdy zauwaza zlo stara sie temu zaradzic ,zly to widzi tylko zlo a zamiast temu zaradzi woli uciekac i obwiniac innych <_<

#29 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-11-06, godz. 09:28

W NSK z 2003 roku, podano jaki dobroczyny wpływ na Naród Polski i jego społeczeństwo mają ŚJ.

Wtedy nasz niezrównany kolega Iszbin na łamach brooklynu dał taką odpowiedź:



''1. Uczymy ludzi kierować się w życiu biblijnymi normami moralnymi.''

Taką normą moralną jest także wstrzymywanie się od krwi (przyrównane de facto do ''gwałcenia''), które w Polsce przyniosło już ''wspaniałe'' efekty, a na pewno długo jeszcze będzie przynosić. Brooklynie, dziękuję w imieniu społeczeństwa polskiego.

''2. Uczymy uczciwości i szacunku dla władzy''

Tak, a pięknym i wzorcowym przykładem w Polsce było unikanie płacenia podatku VAT (dopiero wyrok sądu pomógł Świadkom zostać ''uczciwymi''), a obecnie permanentne łamanie a przez to posiadanie Ustawy o Prawie Prasowym ''dokładnie tam.'' Brooklynie, dziękuję w imieniu społeczeństwa polskiego.

''3. Uczymy drugich żyć ze wszystkimi w zgodzie - bez względu na rasę, narodowość, czy grupę społeczną''

Dodam, że nie dotyczy wykluczonych (osobniki te są ''zezwierzęcone'', są antychrystami etc.) oraz tych co nie słuchają nauk Brooklynu (kozły do wybicia w Armagedonie). Brooklynie, dziękuję w imieniu społeczeństwa polskiego.

''4. Pomagamy bliźnim w ulepszaniu życia rodzinnego, zachęcając ich do stosowania zasad biblijnych.''

A jeżeli któreś z członków nie chce stosować w.w. zasad ''biblijnych'' (czyt. zasad Brooklynu), to potrafimy zrobić z życia rodzinnego piekło na ziemi. Brooklynie, dziękuję w imieniu społeczeństwa polskiego.

''5. Nauczyliśmy już tysiące ludzi czytania i pisania''

Uzupełniając myśl: aby mogli zostać Świadkami Jehowy i czytać przede wszystkim literaturę Brooklynu oraz bez problemu wypełniać co miesiąc sprawozdania z głoszenia.

''6. Staramy się nieść pomoc ofiarom klęsk żywiołowych''

Pod warunkiem, że ofiarami są Świadkowie Jehowy.

''7. Przyczyniliśmy się do zapewnienia wolności religijnej, z której korzystają wszyscy obywatele''

Ja ująłbym to odwrotnie: burzące ład społeczny zachowanie m. innymi Świadków powoduje, że są głosy, które chcą delegalizować wiele ugrupowań religijnych (w tym Bogu ducha winnych małych, nikomu nie szkodzących grupek) i trzeba wciąż na różnych szczeblach bronić wolności religijnej, nie zważając na to, że niektóre grupy ją zwyczajnie nadużywają.



Widzę ,że niewiele się w tej sytuacji zmieniło.....
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#30 kjt

kjt

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 623 Postów
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano 2007-11-06, godz. 09:31

Dodałbym jeszcze jedno - ŚJ odrzucają edukację, a więc ich potencjał nie jest wykorzystywany. I to jest wymierna strata dla społeczeństwa, kiedy zamiast inżyniera czy innego magistra mamy sprzątaczkę. Inna sprawa, że nawet matura zaczyna przeszkadzać w przyjmowaniu "nauki" WTS, a więc walka z edukacją członków jest w zasadzie walką o byt KC z Brooklyna.
"Ta dama była głupia, ja też jestem głupi i głupi jest każdy, kto sądzi, że udało mu się przejrzeć zamiary Boga"
Księga Bokonona, część autobiograficzna

#31 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-11-06, godz. 15:31

ciezko zyc na swiecie jak tylko sie widzi na okolo same zlo ale jak to mowia kazdy mierzy swoja miara, dobry czlowiek widzi dobro a gdy zauwaza zlo stara sie temu zaradzic ,zly to widzi tylko zlo a zamiast temu zaradzi woli uciekac i obwiniac innych <_<

O tym między innymi jest w treści "Mazurka Dąbrowskiego".
Dołączona grafika

#32 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-11-06, godz. 15:41

Gdzie?
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#33 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-11-06, godz. 15:59

Gdzie?

Treść utworu motywuje do działania.
Dołączona grafika

#34 liza

liza

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 515 Postów

Napisano 2007-11-06, godz. 16:24

O tym między innymi jest w treści "Mazurka Dąbrowskiego".

Adelfos wyrazaj sie jasniej czyzby to byla jakas aluzja? :)

#35 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-11-06, godz. 18:32

Adelfos wyrazaj sie jasniej czyzby to byla jakas aluzja? :)

Chodzi mi o to, że aspołeczne zachowania m. in. Świadków Jehowy nie wynikają z przemyślanych decyzji, lecz czysto "wróblowych" reakcji. Ja jestem pełen podziwu dla ludzi, który bronili swojego okupowanego państwa, ponieważ robili to także w moim imieniu, czy to mi się podoba czy nie. Inną sprawą jest niezadowolenie z obecnej sytuacji wyzwolonego kraju, w ktorym przyszło mi żyć. Moje nawiązanie do treści "Mazurka Dąbrowskiego" to pokojowe zwrócenie uwagi na bezzasadność nazywania np. 'modlitwą do kawałka szmaty' rozbrzmiewający w czyimś sercu hymn. Pieśń ta motywowała kiedyś innych do walki "za naszą i Waszą wolność".

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-11-06, godz. 18:34

Dołączona grafika

#36 liza

liza

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 515 Postów

Napisano 2007-11-07, godz. 08:31

Chodzi mi o to, że aspołeczne zachowania m. in. Świadków Jehowy nie wynikają z przemyślanych decyzji, lecz czysto "wróblowych" reakcji. Ja jestem pełen podziwu dla ludzi, który bronili swojego okupowanego państwa, ponieważ robili to także w moim imieniu, czy to mi się podoba czy nie. Inną sprawą jest niezadowolenie z obecnej sytuacji wyzwolonego kraju, w ktorym przyszło mi żyć. Moje nawiązanie do treści "Mazurka Dąbrowskiego" to pokojowe zwrócenie uwagi na bezzasadność nazywania np. 'modlitwą do kawałka szmaty' rozbrzmiewający w czyimś sercu hymn. Pieśń ta motywowała kiedyś innych do walki "za naszą i Waszą wolność".

Teraz zrozumialam i zgadzam sie z Toba :)

#37 miedziana_cyna

miedziana_cyna

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 273 Postów

Napisano 2007-11-07, godz. 19:50

Jedną z najbardziej porażających dla mnie nauk ŚJ jest to, że oni uważają instytucje państwa z jednej strony za będące dominium szatana, od którego należy się jak najbardziej odseparować (nie głosować, nie służyc w wojsku itd.), a z drugiej strony za konieczne do utrzymania porządku i obrony swobód, także ich własnych.

Ja nie rozumiem np. tego, że ŚJ nie mogą być policjantami, ale kiedy ktoś im coś ukradnie lub na nich napadnie, to nie omieszkają wziąć się pod obronę policji. Istna schizofrenia :unsure: To tak jakby ci wszyscy nie-świadkowie służyli świadkom jako spece od "brudnej roboty", będąc policjantami, żołnierzami, radnymi, sędziami, ministrami itd. Podobnie jest w Indiach, gdzie członkowie wyższych kast wysługują się w pewnych uważanych za nieczyste, acz niezbędnych pracach członkami klas niższych.

Jak ŚJ mogą domagać się poszanowania własnych praw od instytucji, które nazywają mianem złych, szatańskich, babilońskich itp.? Skoro ziemskie państwa są organizacjami szatańskimi, to wówczas czemu organizacja Boża domaga się od nich ochrony i poszanowania? Niechże mi ktoś to wytłumaczy ten absurd!

Pozdrawiam :)
Miedziana cyna, żelazny sód, wanadowy skand, berylowy tantal, kadmowy molibden...

#38 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-11-07, godz. 23:01

Niechże mi ktoś to wytłumaczy ten absurd!

Klasyczny przykład ogólnoświatowej bigoterii.
Dołączona grafika

#39 Epoka

Epoka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 263 Postów

Napisano 2007-11-07, godz. 23:35

Jedną z najbardziej porażających dla mnie nauk ŚJ jest to, że oni uważają instytucje państwa z jednej strony za będące dominium szatana, od którego należy się jak najbardziej odseparować (nie głosować, nie służyc w wojsku itd.), a z drugiej strony za konieczne do utrzymania porządku i obrony swobód, także ich własnych.

Ja nie rozumiem np. tego, że ŚJ nie mogą być policjantami, ale kiedy ktoś im coś ukradnie lub na nich napadnie, to nie omieszkają wziąć się pod obronę policji. Istna schizofrenia :unsure: To tak jakby ci wszyscy nie-świadkowie służyli świadkom jako spece od "brudnej roboty", będąc policjantami, żołnierzami, radnymi, sędziami, ministrami itd. Podobnie jest w Indiach, gdzie członkowie wyższych kast wysługują się w pewnych uważanych za nieczyste, acz niezbędnych pracach członkami klas niższych.

Jak ŚJ mogą domagać się poszanowania własnych praw od instytucji, które nazywają mianem złych, szatańskich, babilońskich itp.? Skoro ziemskie państwa są organizacjami szatańskimi, to wówczas czemu organizacja Boża domaga się od nich ochrony i poszanowania? Niechże mi ktoś to wytłumaczy ten absurd!

Pozdrawiam :)

Brac! My i nasze scisle ukierunkowane interesy...

#40 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2007-11-08, godz. 07:57

Jedną z najbardziej porażających dla mnie nauk ŚJ jest to, że oni uważają instytucje państwa z jednej strony za będące dominium szatana, od którego należy się jak najbardziej odseparować (nie głosować, nie służyc w wojsku itd.), a z drugiej strony za konieczne do utrzymania porządku i obrony swobód, także ich własnych.

Ja nie rozumiem np. tego, że ŚJ nie mogą być policjantami, ale kiedy ktoś im coś ukradnie lub na nich napadnie, to nie omieszkają wziąć się pod obronę policji. Istna schizofrenia :unsure: To tak jakby ci wszyscy nie-świadkowie służyli świadkom jako spece od "brudnej roboty", będąc policjantami, żołnierzami, radnymi, sędziami, ministrami itd. Podobnie jest w Indiach, gdzie członkowie wyższych kast wysługują się w pewnych uważanych za nieczyste, acz niezbędnych pracach członkami klas niższych.

Jak ŚJ mogą domagać się poszanowania własnych praw od instytucji, które nazywają mianem złych, szatańskich, babilońskich itp.? Skoro ziemskie państwa są organizacjami szatańskimi, to wówczas czemu organizacja Boża domaga się od nich ochrony i poszanowania? Niechże mi ktoś to wytłumaczy ten absurd!

Pozdrawiam :)

Tak jak Rydzyk. Unia be Unia fuu Unia to wytwor Szatana a jesli chodzi o kase (dotacje) to jest kochana
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych