Skocz do zawartości


Zdjęcie

Boża Służba Brooklynowi


  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 Xiondzu

Xiondzu

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 80 Postów
  • Lokalizacja:Górki Wielkie / niedal. Cieszyna - granica z Czechami

Napisano 2007-11-25, godz. 00:42

jak w temacie zatem może zacznę od cytatu:

NSK GRUDZIEŃ 2007 str 5, szpalta 2 zdanie 1.

(...) Na corocznych zgromadzeniach Jehowa dostarcza nam duchowy "pokarm we właściwym czasie", przygotowany przez "niewolnika wiernego i roztropnego" (Mat24:45). W przygotowanie tych uczt duchowych włożono wiele pracy. (...)"


Mam nadzieję że pogrubienie wraz z podkreśleniem wystarczająco eksponują przekaz.
Jednak dla mniej kumatych napiszę w przykładach (prawie jak Jezus :P ):


PS: dla lepszego zobrazowania sytuacji zamienię kolejność

przygotowany przez "niewolnika wiernego i roztropnego"

Przykład dla porównania

Założenia przykładu:
- jestem żonaty
- jako małżeństwo mieszkamy z rodzicami
- nadarza się okazja by odwdzięczyć się rodzicom za pomoc na starcie małżeństwa więc jako że ja lubię eksperymentować w kuchni więc ja gotuję obiad

Opis sytuacji:
wraz z żoną uzgodniliśmy że w podzięce urządzimy obiad rodzinny dla naszych rodziców/teściów. podzieliliśmy się obowiązkami z powodu czego na mojej głowie zostało wymyślenie schabowego z frytkami i sałatką z biedronki, posprzątanie, nakrycie do stołu


Jehowa dostarcza

Założenia przykładu:
- podział ról ustanowił żonę kelnerką
- zadnego wchodzenia na teren stanowisk pracy
- kiedy ja odbębnie danie szefa kuchni siadam do stołu razem z rodzicami i razem czekamy na obsługę kelnerki

Opis sytuacji:
po upieczeniu schaba, wyciągnięciu ziemniaków z frytkownicy i otwarciu słoika sałatki siadam do stołu wraz z rodzicami, żona - kelnerka tak przygotowane części obiadu przynosi wszystko na stół i siada razem z nami do obiadku.

telegraficzny skrót wydarzeń:
ja przygotowuję obiad, żona dostarcza go na stół.

Pewnie znajdą się osoby, które powiedzą że się czepiam, moim zdaniem jednak jest inaczej - zwracam uwagę na szczegóły nie mające znaczenia dla samego przesłania artykułu, lecz w samej konstrukcji tego konkretnego zdania stawia WTS ponad Bogiem.

PS: Nie jestem pewien co do działu w jakim piszę, w razie czego przenieście w odpowiedni dział.

Pozdrawiam WSZYSTKICH SERDECZNIE Maciej Ciemała @ Xiondzu

#2 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2007-11-25, godz. 04:08

Jednak dla mniej kumatych napiszę w przykładach (prawie jak Jezus :P ):

na mojej głowie zostało wymyślenie schabowego z frytkami i sałatką (...)

Jezus i schabowy - interesująca konstelacja

#3 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-11-25, godz. 04:32

Jezus i schabowy - interesująca konstelacja

Podobnych interesujących "konstelacji" jest w ewangelicznych przypowieściach wiele.
Dołączona grafika

#4 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-11-25, godz. 10:42

Napisze to wprost.

Otóż Bóg Jehowa nie jest już władcą świata, tylko posłańcem dostarczającym pokarm. Nowe swiatłoi lepsze zrozumienie tworzy CK bez pomocy Boga. taka jest wymowa tego zdania. Ja osobiście uwazam, ze to raczej błąd tłumacza i przecinek w złym miejscu (jak często w humorach z zeszytów szkolnych)
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#5 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-11-25, godz. 15:21

Na corocznych zgromadzeniach Jehowa dostarcza nam duchowy "pokarm we właściwym czasie", przygotowany przez "niewolnika wiernego i roztropnego"


Ten cytat po prostu pokazuje prawdę, że Bóg Jahwe jest tylko dla WTS-u szyldem pod którym publikuje swoje nauki. Szyldem na który CK nie zważa, ale głosi to, co uważa, że Bóg powinien głosić.
Czesiek

#6 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-11-25, godz. 15:32

No niestety, takie zdania i artykuły mają na celu wzmocnienie przekazu i znaczenia pokarmu dostarczanego przez Ciało Kierownicze, natomiast jesli tylko Ciało się pomyli, i musi coś odwołac albo zmienić, od razu słyszymy głosy, że NIEWOLNIK nie rosci sobie prawa do nieomylności.
Więc jesli NIWEOLNIK nie rosci sobie prawa do nieomylności, i jak wskazuje historia mylił sie wielkokrotnie ( prosze nie tłumaczyć że światło coraz jasniej świeci, bo wykładnia tych którzy niby zmartwychwstana i niezmartwychwstana z sodomy i gomory zmieniała się kilkakrotnie i to tylko z tak na nie i znów na tak i znów na nie itd, więc gdyby swiatło jasniej zasweciło to zmiana byłaby tylko jednokrotna :) ) więc wniosek NIEWOLNIK JEST OMYLNY.
Jakim więc prawem, wmawia się milionom ludzi, że to co napisze Niewolnik, ciało, jest POKARMEM POCHODZĄCYM OD SAMEGO BOGA? OD samego Boga to co najwyżej Pismo świete pochodzi, i to i tak nie wiemy w jakim tłumaczeniu jest najwierniejsze oryginałowi.........
nie potrafiłam uwierzyć.......




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych