Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego Swiadków Jehowy trzeba kochac i szanowac?


  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#21 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2007-12-12, godz. 21:18

Owszem, niektórzy z nich są również pożałowania godni, ale nie wszyscy - i na tym polega właśnie cała trudność i sztuka, aby umieć takie sprawy odróżnić. Ekstremalne punkty widzenia typu "wszyscy są cacy" lub "wszyscy są do bani" nie będą tutaj (i nie tylko tutaj) odpowiednią pomocą.


Amen :)

cały świat jest przesiąknięty złem.
każdego trzeba kochać i szanować,


Amen one more time :)

#22 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2007-12-13, godz. 02:37

Bezkonkurencyjnie każdy człowiek zasługuje na szacunek bez względu na jego denominację etc ale wcale nie musimy zgadzać się z jego wyborem, zdaniem etc. ...

Gwałciciel, pedofil, morderca lub terrorysta etc. też zasługuje? Bo z definicji to też ludzie. Denominacja mnie mało interesuje - to rybka.

Grzesiu podajesz tutaj ekstremalne przypadki - tacy ludzie są przestępcami i w większym czy mniejszym stopniu ponoszą kary za swoje postępowanie a nie rozmawiamy tutaj o marginesie społecznym.

Życie składa się z wielu różnych czynników, przypadków i kontrastów - niestety, nie będzie to zawsze wspaniały krajobraz z pachnącymi kwiatuszkami, trzepocącymi skrzydełkami motylkami i prześlicznie spiewającymi słowikami. Zgwałcić wcale nie musi jakiś tam nie wiadomo jaki przestępca, może to zrobić również partner w małżeństwie - to tak na marginesie tematu o marginesie. I to wszystko nie jako umówiona wcześniej gra, tylko rzeczywiście. Bardzo interesującą sprawą jest też negowanie pewnych faktów przez ludzi, na przykład przy skonfrontowaniu Świadka Jehowy z zagadnieniem występowania pedofilii w organizacji, często pada odpowiedź: "U nas czegoś takiego nie ma". Jeśli chodzi o poruszone przeze mnie zagadnienie, to w sumie odpowiedzi mi nie udzielono na postawione przeze mnie pytanie, czy takie osoby też zasługują na szacunek, bo z definicji fungują jako osobniki ludzkiej rasy - a w zamian za to zostali oni zakwalifikowani bezpośrednio do przestępców i marginesu społecznego. Ale rozumiem, że została tutaj poruszona niełatwa kwestia, na którą być może nie da się w ogóle odpowiedzieć, więc nie należy się z jakąkolwiek wypowiedzią w tym tak bardzo specyficznym kierunku liczyć. Jak widać, cała ta problematyka wcale nie musi być tak bardzo od nas oddalona, jak nam się przeważnie wydaje, a marginalnym zagadnieniem - w obliczu tego wszystkiego - staje się kwestia denominacji, z której ludzie są tacy dumni i którą często na pierwszym miejscu stawiają.

#23 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-12-13, godz. 12:09

Wystarczy proste porównanie nauk WTS z tym co naucza Biblia aby to stwierdzić i móc mieć co do tego pewność.

Pewności raczej nigdy nie ma w takich sprawach, ale jedno jest - jak piszesz „proste” - że sam osobiście siedzisz w otoczeniu o „sekciarskich” ciągotkach, więc o jakiejkolwiek neutralności w Twoich wypowiedziach nie ma mowy - wybacz.


Dla twojego zrozumienia Oko-Rentgen
Jeśli na jakiś temat Biblia naucza jedno, a ktoś podajacy się za sługę Boga Jahwe naucza zupełnie coś innego, to oznacza, że taka osoba wcale nie jest sługą Boga Jahwe. I nie ma tu nic do rzeczy czy ten co robi takie porównanie jast w Kościele czy w sekcie, czy jest neutralny, czy zaangażowany. Kumasz to?
Czesiek

#24 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-12-13, godz. 13:10

Jeśli chodzi o poruszone przeze mnie zagadnienie, to w sumie odpowiedzi mi nie udzielono na postawione przeze mnie pytanie, czy takie osoby też zasługują na szacunek, bo z definicji fungują jako osobniki ludzkiej rasy - a w zamian za to zostali oni zakwalifikowani bezpośrednio do przestępców i marginesu społecznego.

"pokój ci obcy Pedofilu!"

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-12-13, godz. 13:12

Dołączona grafika

#25 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-12-13, godz. 13:11

Czesiek a kogo sluchaja katolicy Ojca i Syna? obydwoje wszak maja ochyde do balwochwalstwa dlatego bardziej szanuje SJ niz katolikow

Mnie nie obchodzi kogo słuchają katolicy. Zadałem tobie pytanie - jakiemu panu służą śJ? - i jakoś nie odpowiedziałeś na nie.
Czesiek

#26 Nikita25

Nikita25

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 722 Postów

Napisano 2007-12-13, godz. 18:47

Oko nie zapominaj, że pedofil też jest człowiekiem. Hubert owszem, ma rację twierdząc, że życie jest ekstremalne ....... W życiu najłatwiej jest wypowiadać słowa...gorzej już z ich realizacją...pozdrawiam :)

#27 george27

george27

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 331 Postów

Napisano 2007-12-13, godz. 18:47

Czesiu juz mialem kiedys sposobnosc wejsc z Toba w dyskusje ,nalezysz do ludzi ktorzy jednego dnia pisza jedno a drugiego juz nie pamietaja co napisali, spolka Andryszczak?
i nie pisz glupot ze SJ nie sluza Chrystusowi bo przyjdzie rzęsojadek w nocy i zje Ci wszystkie rzęsy i nawet dzieci w piaskownicy będą się śmiali z Ciebie
pozdr
Początkowo jej kult jako Królowej Niebios uznawany był za herezję. „Niech nikt ni czci Marii” –
zakazywał św. Epifaniusz, doktor Kościoła.


#28 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2007-12-14, godz. 01:15

Oko nie zapominaj, że pedofil też jest człowiekiem.

O to nikt nie pytał - to było założenie, pytanie brzmiało inaczej.

Użytkownik Oko-Rentgen edytował ten post 2007-12-14, godz. 02:03


#29 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-12-14, godz. 06:22

Czesiu juz mialem kiedys sposobnosc wejsc z Toba w dyskusje ,nalezysz do ludzi ktorzy jednego dnia pisza jedno a drugiego juz nie pamietaja co napisali, spolka Andryszczak?


george27
Udowodnij to pomówienie. Bo inaczej będziesz kolejnym kłamczuchem, który posługuje się w dyskusji o śJ kłamstwami i pomówieniami aby tylko obronić "dobre imię" WTS-u

i nie pisz glupot ze SJ nie sluza Chrystusowi bo przyjdzie rzęsojadek w nocy i zje Ci wszystkie rzęsy i nawet dzieci w piaskownicy będą się śmiali z Ciebie
pozdr

Ten kto służy Panu Jezusowi Chrystusowi jest posłuszny Jego słowom a nie nauczaniu WTS, które jest sprzeczne ze słowami Pana Jezusa.
ps.
i nie strasz mnie bo będę się jąkał ;) :) :)

Użytkownik Czesiek edytował ten post 2007-12-14, godz. 06:23

Czesiek

#30 george27

george27

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 331 Postów

Napisano 2007-12-14, godz. 21:21

w jakim ty swiecie zyjesz??? Przeciez jest mnostwo SJ ktorzy elastycznie podchodza do nauk WTS sa tam bo znalezli tam Pana trzeba to uszanowac a Ty? Klaniasz sie Pani Niebios dopuszczajac sie skrajnej duchowej rozpusty i tak sluzysz Panu????
Zdzblo widzisz u brata a belki u siebie nie dostrzegasz?
co do zarzutu poszukaj sobie mi sie nie chce
PS uwazaj rzesojadek niegrzecznym chlopcom nie tylko rzesy zjada
pozdr
Początkowo jej kult jako Królowej Niebios uznawany był za herezję. „Niech nikt ni czci Marii” –
zakazywał św. Epifaniusz, doktor Kościoła.


#31 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-12-14, godz. 21:45

hehe george27 wiesz, a ja myślę, że Ty jedząc codziennie na śniadanie trawę w sosie czosnkowym dokonujesz bałwochwalstwa. :P

A tak tyci poważniej w tej sprawie 'powiem', że Twój zarzut w stosunku do Czesia jest równie adekwatny co mój w stosunku do Ciebie. Nie mam zamiaru tego wyjaśniać, a jedynie podpowiem byś dalej nie strzelał tak infantylnych gaf, że poczytaj najpierw w co Czesiu wierzy, a później dostarczaj nam tego typu zabawy. Jeszcze w stosunku do mnie takie zarzuty bym zrozumiał - choć ciekawe czy byś zrozumiał tak naprawdę w co ja wierzę (jeszcze jakby co) - ale w stosunku do Czesia? Jak to się mówi największą wadą ignorantów jest brak wiedzy o własnym ignoranctwie. Au revoir

Użytkownik pawel r edytował ten post 2007-12-14, godz. 21:46

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#32 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-12-15, godz. 07:38

w jakim ty swiecie zyjesz??? Przeciez jest mnostwo SJ ktorzy elastycznie podchodza do nauk WTS sa tam bo znalezli tam Pana trzeba to uszanowac


Jakiego pana tam znaleźli? Jakiemu panu służą? I co to za świadkowie co nie szanuja nauczania swojego pana a wybierają z tego tylko to, co jest im wygodne?

a Ty? Klaniasz sie Pani Niebios dopuszczajac sie skrajnej duchowej rozpusty i tak sluzysz Panu????
Zdzblo widzisz u brata a belki u siebie nie dostrzegasz?
co do zarzutu poszukaj sobie mi sie nie chce
PS uwazaj rzesojadek niegrzecznym chlopcom nie tylko rzesy zjada
pozdr

A więc jesteś po prostu kłamcą i oszczercą. Nikim więcej. Nawet nie zbadałeś w co wierzę i obrzucasz mnie błotem? Czy takiego zachowania nauczył ciebie twój pan którego odnalazłeś dzięki "organizacji"?

Ps. A tak nawiązujac do tematu, jak tu szanować ludzi którzy tak jak ty nie szanują innych? Nie jesteś odosobniony w takim postępowaniu i niestety ale spotykam w realnym świecie śJ którzy tak jak ty się zachowują. Całe szczęście, że to jak na razie margines tych śJ z którymi miałem kontakt.

Użytkownik Czesiek edytował ten post 2007-12-15, godz. 07:41

Czesiek

#33 george27

george27

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 331 Postów

Napisano 2007-12-15, godz. 09:22

Roztropny obserwator tego forum z łatwością spostrzeże że moja aktywność na tym forum zamarła już dawno tak ostatnio wpadłem z nudów:)
zdawało mi sie ze Czesław spolkuje w loży razem z Andryszczakiem , skoro nie jestes Katolikiem wielke przepraszam z mojej strony i sory za rzęsojakda
pozdrawiam pokojem bożym
Początkowo jej kult jako Królowej Niebios uznawany był za herezję. „Niech nikt ni czci Marii” –
zakazywał św. Epifaniusz, doktor Kościoła.


#34 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-12-15, godz. 17:37

Loże, spiski, ;) rzydzi żondzoncy sifiatem ;) Oj, Goeorge27, czyżbyś słuchał pewnej radiostacji z Torunia?
Chyba nie, skoro masz jakąś awersję do Matki Pana Jezusa...
Ciekawe tylko sąd to przekonanie o spiskach masońskich (loża?)

#35 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-12-15, godz. 17:53

Loże, spiski, wink.gif rzydzi żondzoncy sifiatem wink.gif Oj, Goeorge27, czyżbyś słuchał pewnej radiostacji z Torunia?
Chyba nie, skoro masz jakąś awersję do Matki Pana Jezusa...
Ciekawe tylko sąd to przekonanie o spiskach masońskich (loża?)



Goeorge27 tylko tak z nudów.
pozdrawiam Andrzej

#36 george27

george27

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 331 Postów

Napisano 2007-12-15, godz. 18:53

tak sie relaksuje:)
sadze sie z firmą UK za dyskryminacje wiele stresu i wogole modlitwa jest potrzebana
Początkowo jej kult jako Królowej Niebios uznawany był za herezję. „Niech nikt ni czci Marii” –
zakazywał św. Epifaniusz, doktor Kościoła.


#37 george27

george27

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 331 Postów

Napisano 2007-12-15, godz. 19:26

Sebastian Matka Jezusa lezy w grobie tyle wiemy z PS wiec czemu wciaz bluznisz przeciw prawdzie?
Początkowo jej kult jako Królowej Niebios uznawany był za herezję. „Niech nikt ni czci Marii” –
zakazywał św. Epifaniusz, doktor Kościoła.


#38 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-12-15, godz. 22:55

Podaj tekst biblijny mówiący o tym, że Matka Jezusa leży w grobie albo (druga możliwość) że nikt z chrześcijan jeszcze nie zmartwychwstał (powód dowolny, np. taki że zmartwychwstanie zacznie się wraz z drugim przyjściem Chrystusa itp.)

Ja wiem, że wielu wiernych chrześcijan idzie do nieba. Nie ma w Biblii ani jednego słówka o tym, jakoby Maria zasłużyła na potępienie. Domniemuję więc, że jest ona w niebie. Pośrednio świadczy o tym także apokalipsa która w jednej scenie ukazuje arkę przymierza oraz niewiastę otoczoną przez gwiazdy i księżyc.

#39 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-12-16, godz. 22:39

Domniemuję więc, że jest ona w niebie.

Przecież wg nauczania Strażnicy również.
Dołączona grafika

#40 george27

george27

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 331 Postów

Napisano 2008-02-19, godz. 19:18

Adelfos a co Ty z ta straznica tak wyjechales? Niby ze jakis autorytet czy co ?
Początkowo jej kult jako Królowej Niebios uznawany był za herezję. „Niech nikt ni czci Marii” –
zakazywał św. Epifaniusz, doktor Kościoła.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych