Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak skorzystać z usług Pośrednika będącego jednocześnie Panem?


  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 bury

bury

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 593 Postów
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano 2008-04-08, godz. 22:25

Czyli chcesz powiedzieć, że mamy się modlić do Boga, czyli do naszego Ojca przez Jezusa. Masz rację. Ja natomiast zadaje, być może dla Ciebie i innych głupie pytanie, a co to znaczy modlić się do Ojca Pana Jezusa przez Jezusa Jego Syna?Mam pytanie: czy można modlić się do Jezusa? A jakich sprawach sprawach należy zwrócić sie do Ojca a w jakich do Syna? A skoro Jezus to Ojciec Odwieczny, to czy można powiedzieć „Ojcze nasz, Panie Jezu”? Czy ten, który wysłuchuje modlitwy to ktoś inny niż ten który je realizuje?

Wielu odpowie być może tak: „modlić się przez Jezusa” oznacza to samo, co „modlić się w imieniu Jezusa”. Chodzi mianowicie o to, by dać wyraz swojej wierze w Jezusa jako Syna Bożego i uznania go jako swojego Pana. Jako niewolnicy Pana Jezusa nie prosimy o coś dla siebie, ale dla zrealizowania woli naszego Pana. Prosimy w taki sposób i o te rzeczy, które podobają się naszemu Panu. Mamy nadzieję na wysłuchanie ze względu na stosunek naszego Pana do Boga. Coś pominąłem?

Ładne tłumaczenie, ale nadal nie rozumiem na jakiej podstawie zrównano te dwa pojęcia? Dla mnie „przez” znaczy tyle co „za pośrednictwem”. Modlitwa to rozmowa tyle, że z Bogiem. Rozmawiać z Bogiem przez Jezusa to korzystać z jego pośrednictwa w dojściu do Boga jako Decydenta. Rozumiem, więc ze chodzi o przedstawianie swojej prośby jednej osobie (Jezusowi), żeby ona następnie przedstawiła ją komuś, kto decyduje (Bogu Ojcu).

A co jeśli pośrednikiem jest jednocześnie pełnomocnik, dziedzic, czy wręcz Pan?

To jego zgoda załatwia sprawę. Chwała przypada jednak Właścicielowi, choć za jego pośrednictwem. Jezus jest Pośrednikiem, ale również Panem, bo jemu Ojciec przekazał wszelką władzę na niebie i ziemi. Jezus jako Sędzia i Wykonawca Sądów, jako Dawca życia jest Panem i Decydentem. Dostał to imię od swego Ojca, co sprawia, że chwała przypada jego Ojcu. Ale oznacza to również, że mam się modlić we wszelkich sprawach do Jezusa. On w imieniu Ojca, jako Pan ma moc wysłuchać każdą prośbę zgodną z jego wolą. On jednocześnie, jako człowiek, jako Baranek Boży jest sam dla siebie powodem do wysłuchania tych próśb.

Jezus powiedział: "Ojciec jest we mnie", a także "Ojciec oddał wszystko w ręce Syna, aby wszyscy czcili Syna tak, jak Ojca". Jezus nie musi prosić Ojca o cokolwiek, bo już wszystko dostał od Niego. Skoro Jezus daje życie i odbiera, sądzi i usprawiedliwia został uczyniony Ojcem Wieczności, Bogiem Mocnym. Imię Ojca zostało dane Jezusowi! On jest, więc Ojcem naszym i Bogiem Wszechmogącym ku chwale Boga Ojca.

Jezus powiedział takie słowa:
'dana mi jest wszelka władza i oto jestem z wami'.
Czy wiec potrzebujesz kogokolwiek prócz Jezusa?
Czy zwrócisz sie do niego słowami Ducha:
"Przyjdź Panie Jezu!"?

Użytkownik bury edytował ten post 2008-04-08, godz. 22:30





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych