Skocz do zawartości


Zdjęcie

Twoja reakcja na usunięcie "studium książki".


  • Please log in to reply
35 replies to this topic

Ankieta: Twoja reakcja na usunięcie "studium książki".

Jaka jest twoja reakcja na wiadomość o usunięciu "studium książki"?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2008-04-26, godz. 20:46

Jakie jest wasze zdanie na temat usunięcia zborowego studium książki, prowadzonego w domach. Interesują mnie odczucia zwłaszcza praktykujących Świadków Jehowy. Konkretnie odczucia. Czy poczuliście ulgę, radość, rozczarowanie? A może żal, że przez lata mogło to być tylko zbędnym balastem? Ciekaw jestem też wszelkich innych opinii.

Ja osobiście pisałem w pokrewnym temacie ponad trzy lata temu.
Przytłaczająca ilość zebrań.

Użytkownik Olo. edytował ten post 2008-04-26, godz. 20:42

Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#2 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2008-04-27, godz. 11:01

Jak sugerowałem na zebraniach kilka lat temu, że zebrań jest za dużo, to było be. I to w dodatku wywrotowe. A teraz stało się i jest święte. :rolleyes:
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#3 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-04-27, godz. 11:24

Możliwe reakcje i ich prawdopodobne przyczyny:

Osoby, które mają rodziny, pracują, mają inne zobowiązania i mnóstwo spraw na głowie, będą bardzo zadowolone ze zmiany.

Osoby starsze, samotne i bez zobowiązań, mogą nie być zadowolone, bo dotychczas chętnie uczestniczyły w studium książki, które było dla nich również dobrą okazją do podrzymywania i inicjowania kontaktów ze współbraćmi.

Osoby, w których domach i mieszkaniach odbywało się studium książki, mogą być niezadowolone, bo traktowały to jako pewnego rodzaju wyróżnienie, przywilej, czasem może jako okazję, by jakoś przed innymi zabłysnąć lub nawet pochwalić się meblami, pięknym wnętrzem, etc.

Osoby bardzo gorliwe, bez względu na posiadane zobowiązania lub ich brak, mogą być niezadowolone, bo w ramach swej gorliwości ("wszystko dla Jehowy") i tak były gotowe do systematycznego uczestnictwa w studium książki i robiły to z chęcią oraz wielkim zaangażowaniem.

--
Czy to trafne zestawienie? Co można jeszcze do tego dodać?
.jb

#4 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-04-27, godz. 11:30

Czy to trafne zestawienie? Co można jeszcze do tego dodać?

Możliwe jest jeszcze jedno: wszyscy przez Ciebie wymienieni będą zadowoleni ( nikt nie wyrazi żadnej opinii ), gdyż rozporządzenie pochodzi od samego Jehowy. ( WTS=Bóg )

#5 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2008-04-27, godz. 11:33

No ale to wtedy może wyrazić pozytywną opinię.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#6 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-04-27, godz. 11:55

Możliwe jest jeszcze jedno: wszyscy przez Ciebie wymienieni będą zadowoleni ( nikt nie wyrazi żadnej opinii ), gdyż rozporządzenie pochodzi od samego Jehowy. ( WTS=Bóg )

To też jest możliwe.

Co do samego wyrażania opinii w tej sprawie: na przestrzeni zboru będą dominować pozytywne uwagi ("Jehwa się o nas troszczy", "Niewolnik dba o potrzeby zboru i postąpił rozsądnie"), a negatywne reakcje pewnie nie będą publicznie wyrażane, bo nikt nie będzie chciał polemizować ze stanowiskiem CK. Ale po powrocie do domu, w zamkniętym gronie najbliższej rodziny, bardziej konkretne i nie tylko pozytywne komentarze mogą się pojawić. Moje zestawienie popłynęło w kierunku określenia także tych reakcji.
.jb

#7 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-04-28, godz. 08:41

Czyżby nikt na tym forum nie uczęszczał na zebrania? Na razie zagłosowali tylko Ci, którzy na zebrania nie uczęszczają. ;)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#8 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2008-04-28, godz. 14:51

Ja rozmawiałem już z dwoma aktywnymi ŚJ. I wierzącymi. Wyraziły swoją radość i ulgę z powodu zmiany.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#9 pojawiamsieiznikam

pojawiamsieiznikam

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 264 Postów

Napisano 2008-04-29, godz. 08:21

Z punktu widzenia SJ to mniejsze obciążenie czasowe - a więc na plus.
Z punktu widzenia ex-SJ to brak możliwości podyskutowania na tematy doktrynalne - a więc na minus.

Ja nie głosuje.

#10 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2008-04-29, godz. 10:59

Ja rozmawiałem już z dwoma aktywnymi ŚJ. I wierzącymi. Wyraziły swoją radość i ulgę z powodu zmiany.

Tak niewiele, a taka radość ?
No, to może czas na apel, do odpowiednich czynników, aby nie ustawały w pomysłach czynienia " ulg i radości" poczciwym szaraczkom.
Jeżeli, to tak bardzo cieszy i stanowi ulgę, no to czemu nie znieść czwartkowych zgromadzeń?
Może wszyscy na to czekają? No i jaka ulga.
A zresztą idźmy na całość. Czemu nie zaprzestać niedzielnych zbiórek ?
A tak w ogóle, jeżeli do kogoś te słowa "trafiają" choć troszkę ? To czemuż by nie kopnąć, tego całego brooklyn'skiego gnoju w d...ę i mieć raz na zawsze spokój.
A potem już tylko radość i ulga.
Do dzieła rodacy !!!
Powodzenia

Użytkownik polarm edytował ten post 2008-04-29, godz. 11:19


#11 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-04-29, godz. 11:31

A tak w ogóle, jeżeli do kogoś te słowa "trafiają" choć troszkę ? To czemuż by nie kopnąć, tego całego brooklyn'skiego gnoju w d...ę i mieć raz na zawsze spokój.

Co prawda ująłbym to delikatniejszymi słowami, ale samą ideę POPIERAM !!

#12 pojawiamsieiznikam

pojawiamsieiznikam

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 264 Postów

Napisano 2008-04-29, godz. 13:16

To czemuż by nie kopnąć, tego całego brooklyn'skiego gnoju w d...ę i mieć raz na zawsze spokój


Jak bym spotkał tego z brooklynu to chybabym go kopnął dosłownie w d..e.

#13 Xiondzu

Xiondzu

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 80 Postów
  • Lokalizacja:Górki Wielkie / niedal. Cieszyna - granica z Czechami

Napisano 2008-05-07, godz. 23:24

choc nie jestem sJ (i nigdy nie bylem i nie bede) to dla mnie osobiscie nie jest na reke ubicie tego "studium". pewnie zaraz dostane nagane za propagowanie dalej takiej ilosci zebran, jednak jak juz zauwazono w innym temacie czesta praktyka sa "zaklady cukiernicze ZEBRANKO". Zbor z ktorym mam kontakt - znaczy sie znam troche osob z tego zboru, jest dosc Lightowy jesli chodzi o rozmowy i zebrania, a grupa ksiazki do ktorej nalezy moja narzeczona spotyka sie bardzo na luzie na te zabrania; dokladniej czytaja co maja poczytac, a pozniej drugie tyle czasu na pogaduchy przeznaczaja oczywiscie z kawusia/herbatka i ciasteczkiem. bardziej jednak martwi mnie TSSK ktore odbywa sie w piatek, a na ktore rodzinka mej lubej wraz z nia sama nie uczeszczaja praktycznie nigdy - co wiaze sie z tym ze nie robia az takiego prania mozgu (brak szkolen, przerabiania scenariuszy etc). Po nowemu jak beda chcieli isc na ksiazke to sila rzeczy na TSSK i wszystkich innych tez beda musieli wysiedziec i wysluchac, czyli polaczenie ksiazki z TSSK = wiecej prania mozgu z wieksza iloscia ludkow za jednym razem.

MNIE SIE TO NIE PODOBA :/ i mowie stanowcze "no pasara" :angry: :angry:

#14 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-05-08, godz. 07:08

Krążył dawniej taki dowcip: Icek kupił sobie kozę i trzymał ją w domu. Ponieważ mu śmierdziało, więc ją sprzedał i poczuł ulgę (może ktoś ten dowcip lepiej pamięta?). W WTS sytuacja jest podobna. Uważam, że likwidacja zebrania to dobry pomysł. Będzie więcej czasu na zajęcia pozalekcyjne. Nastepny krok to będzie przeniesienie zbiorowych spędów ze stadionów do lokalnych hal.

#15 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2008-05-08, godz. 12:48

Nastepny krok to będzie przeniesienie zbiorowych spędów ze stadionów do lokalnych hal.

No tak, bo świecki stadion zostanie zarmagedonowany a miejsca prawdziwego wielbienia pozostaną na wieki...
Dołączona grafika

#16 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-05-08, godz. 19:11

Nastepny krok to będzie przeniesienie zbiorowych spędów ze stadionów do lokalnych hal.

TS może wprowadzić również inne zmiany dotyczące zgromadzeń: na przykład zredukować kongresy do dwóch dni, a ze zgromadzeń obwodowych zrezygnować w ogóle. Wydaje się to całkiem prawdopodobne. A w przypadku tego pierwszego jest to nawet do zrealizowania już na przestrzeni najbliższych lat.
.jb

#17 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-05-08, godz. 19:15

TS może wprowadzić również inne zmiany dotyczące zgromadzeń: na przykład zredukować kongresy do dwóch dni, a ze zgromadzeń obwodowych zrezygnować w ogóle. Wydaje się to całkiem prawdopodobne. A w przypadku tego pierwszego jest to nawet do zrealizowania już na przestrzeni najbliższych lat.

No właśnie. Chyba o tym pierwszym pomyśle była już jakaś wzmianka na forum? Skrócenie z 3 dni do 2 to byłby również cool pomysł.

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#18 A_Kloo

A_Kloo

    A_kloo

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 532 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga

Napisano 2008-05-08, godz. 19:24

TS może wprowadzić również inne zmiany dotyczące zgromadzeń: na przykład zredukować kongresy do dwóch dni, a ze zgromadzeń obwodowych zrezygnować w ogóle. Wydaje się to całkiem prawdopodobne. A w przypadku tego pierwszego jest to nawet do zrealizowania już na przestrzeni najbliższych lat.

I znowu kolejna sala będzie w Warszawie ziała pustką i chłodem :rolleyes:
Nie wierzę w to, że ‘życie w nieświadomości jest szczęściem’, nie wierzę, że zachęcanie ludzi do życia złudzeniami jest przejawem życzliwości. Wcześniej czy później iluzja musi zderzyć się z rzeczywistością. Im dłużej trwają złudzenia, tym bardziej bolesny jest powrót do rzeczywistości” Podpisuję się pod tymi słowami Raya Franza.

#19 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-05-08, godz. 20:34

A pamiętacie zgromadzenia czterodniowe? To dopiero była masakra... W którym roku to było?
[db]

#20 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-05-08, godz. 23:18

A pamiętacie zgromadzenia czterodniowe? To dopiero była masakra... W którym roku to było?


"Nosiciele światła"? 1992?
takie mam info. Poprawcie

Użytkownik kantata edytował ten post 2008-05-08, godz. 23:39





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych