Skocz do zawartości


Zdjęcie

Raj na ziemi pod panowaniem Jezusa.


  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#21 pojawiamsieiznikam

pojawiamsieiznikam

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 264 Postów

Napisano 2008-05-27, godz. 16:41

1Co 15:50 bw A powiadam, bracia, ze cialo i krew nie moga odziedziczyc Krolestwa Bozego ani to, co skazone, nie odziedziczy tego, co nieskazone.

#22 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-01-19, godz. 07:05

W czasie panowania tysiącletniego Jezusa tu na ziemi będzie raj. Będzie to po armagedonie. Jezus wzbudzi wtedy miliopny
zmarłych żeby i oni cieszyli się życiem. Nikt nie będzie umierał ani chorował. Znikną kostnice, cmentarze i szpitale. Nie będzie różnych religii, bo wszyscy będą oddawać cześć Bogu Jehowie. Wszystko to jest przyżeczone Biblii już dawno.

Sylwio to ja poproszę o podanie z Biblii gdzie to pisze, bo jak na razie znalazłem jedynie zapewnienie, że podczas 1000 letniego panowania Chrystusa zmartwychwstaną tylko ci, którzy mają z Nim panować i nikt więcej nie zmartwychwstanie. Jest to zapisane w Obj. 20,4-6.
Więc poproszę o Biblijne dowody prawdziwości tego co piszesz. Możesz też poprosić Gambita o pomoc jak sama nie potrafisz tego znaleźć.
Czesiek

#23 Mario

Mario

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 577 Postów

Napisano 2009-01-19, godz. 11:10

Sylwio to ja poproszę o podanie z Biblii gdzie to pisze, bo jak na razie znalazłem jedynie zapewnienie, że podczas 1000 letniego panowania Chrystusa zmartwychwstaną tylko ci, którzy mają z Nim panować i nikt więcej nie zmartwychwstanie. Jest to zapisane w Obj. 20,4-6.
Więc poproszę o Biblijne dowody prawdziwości tego co piszesz. Możesz też poprosić Gambita o pomoc jak sama nie potrafisz tego znaleźć.


Czesiu, a ty kogo poprosiłeś żeby pomógł ci znaleźć ten jeden fragment z Apokalipsy?
Myślę, że jak poszukasz w Biblii to niejedno znajdziesz!

#24 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-01-19, godz. 17:30

Czesiu, a ty kogo poprosiłeś żeby pomógł ci znaleźć ten jeden fragment z Apokalipsy?
Myślę, że jak poszukasz w Biblii to niejedno znajdziesz!

Niejednego wyznawcę raju na ziemi podczas milenium prosiłem o podanie tych wersetów i jakoś nie mogli mi ich podać, w zamian podawali strażnicową papkę. A może ty Mario pomożesz śJ i innym wyznawcą raju w czasie 1000 lecia i podasz odpowiednie fragmenty z Biblii potwierdzające tę naukę. I nie odsyłaj mnie abym sam znalazł, bo jak do tej pory nic nie znalazłem to i nadal wątpię abym samodzielnie znalazł.
Czesiek

#25 Mario

Mario

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 577 Postów

Napisano 2009-01-19, godz. 19:17

Niejednego wyznawcę raju na ziemi podczas milenium prosiłem o podanie tych wersetów i jakoś nie mogli mi ich podać, w zamian podawali strażnicową papkę. A może ty Mario pomożesz śJ i innym wyznawcą raju w czasie 1000 lecia i podasz odpowiednie fragmenty z Biblii potwierdzające tę naukę. I nie odsyłaj mnie abym sam znalazł, bo jak do tej pory nic nie znalazłem to i nadal wątpię abym samodzielnie znalazł.



Czesławie,

kto szuka znajduje. Może czasu potrzeba więcej.

PS. Sylwia napisala:

W przyszłym raju nie będzie chorób.Nie będzie potrzeba lekarzy. Jezus na małą skalę pokazał tu na ziemi, co zrobi w przyszłości
dla ludzi mu wiernych.Nikt nie będzie głodował, jedzenia będzie w bród.Będziemy się żywić płodami ziemi i owocami. Człowiek nie
będzie już nie bez pieczny dla zwierząt, ani zwierzęta dla niego. Człowiek będzie żył zgodzie z bliźnim i Bogiem.


W Podstawowym Katechiźmie chrześcijańskim czytamy:
http://slavxrist.org/katechizm.htm

1.

68 Wraz z ponownym przyjściem Chrystusa, cykle czasu/historii i świata skończą się. Chrystus wskrzesi z martwych ludzkie ciała i nastąpi Ostateczny Sąd ogólny. Na koniec, Bóg przekształci i odnowi niebo i ziemię w nowe, sławne stworzenie. Patrz: Mt 24, 25; Rz 8,19-23.





Tak więc ziemia zostanie wraz z niebem odnowiona i przekształcona! A więc nie zostanie unicestwiona.




2.

również świat cały, głęboko związany z człowiekiem i przez niego zdążający do swego celu, w sposób doskonały odnowi się w Chrystusie" (Sobór Watykański II, konst. Lumen gentium, 48.)






Tak wiec również Sobór potwierdza, że ziemia zostanie odnowiona.







3.

1047 Wszechświat widzialny jest więc również przeznaczony do przemienienia, "by... przywrócony do pierwotnego stanu, służył już bez żadnej przeszkody sprawiedliwym", uczestnicząc w ich chwale w Jezusie Chrystusie Zmartwychwstałym (Św. Ireneusz, Adversus haereses, V, 32, 1).






Tak podaje Katechizm. A co do Biblii?

W Hebrajczyków 2:5 powiedziano o „przyszłej zamieszkanej ziemi”. W Objawieniu 5:10 wspomniano o tych, którzy jako współdziedzice Chrystusa mają z nim „królować nad ziemią”. A w Objawieniu 21:1-5 i 22:1, 2 podano zachwycający opis warunków, które zapanują na „nowej ziemi”, przywodząc na myśl rajski ogród Eden, gdzie rosło drzewo życia (Rodz. 2:9).


Czytamy również:

Izajasza 35:1: „Pustkowie i bezwodna okolica będą się wielce radować, a pustynna równina będzie się weselić i zakwitnie jak szafran”.


Psalm 37:10, 11, 29: "Jeszcze tylko chwilka, a już nie będzie niegodziwca; i zwrócisz uwagę na jego miejsce, a już go nie będzie. Lecz potulni posiądą ziemię i naprawdę będą się wielce rozkoszować obfitością pokoju. Prawi posiądą ziemię i będą na niej przebywać na zawsze”


I wiele innych miejsc znajdziesz pewnie sam. Więc nie skreślajmy tak od razu tego co napisała nasz koleżanka Sylwia!

Użytkownik Mario edytował ten post 2009-01-19, godz. 19:55


#26 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-01-19, godz. 19:30

Czesławie,

kto szuka znajduje. Może czasu potrzeba więcej.

Jeśli znalazłeś to się pochwal, a jak nie to w końcu zamilcz i daj szansę tym, co znalezli odpowiednie fragmenty z Biblii potwierdzające tą naukę.
Czesiek

#27 Mario

Mario

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 577 Postów

Napisano 2009-01-19, godz. 20:07

Jeśli znalazłeś to się pochwal, a jak nie to w końcu zamilcz i daj szansę tym, co znalezli odpowiednie fragmenty z Biblii potwierdzające tą naukę.


Zerknij do wcześniejszego wpisu!
Pozdrawiam

#28 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2009-01-19, godz. 20:55

Przecież Czesławowi nie chodzi o końcówke Objawienia czyli okres po sądzie ostatecznym, tylko o okres 1000 letniego panowania przed sądem ostatecznym.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#29 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-01-19, godz. 21:07

Zerknij do wcześniejszego wpisu!
Pozdrawiam

Zerknij do mojego pytania i pomyśl czy to dopisałeś rzeczywiście jest odpowiedzią na moje pytanie.
Czesiek

#30 byłaM

byłaM

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 158 Postów
  • Lokalizacja:W-awa

Napisano 2009-06-13, godz. 17:36

Ostatnio zaczepili mnie na ulicy, pokazali śliczny obrazek i zapytali, czy chciałabym żyć wiecznie w takich warunkach ;)
Odpowiedziałam, że absolutnie NIE.

-A gdyby ludzie byli dla siebie mili, kochali się, nie wojowali, budowali razem, żyli spokojnie i zawsze w szczęściu? Zwierzęta będą żyły w zgodzie z ludźmi...

Odpowiedziałam, że tym bardziej NIE, bo bym się w takim świecie zanudziła i że lizanie sobie nawzajem d...y nie jest w moim stylu.

Nie powiedzieli już nic. Pewnie nie mieli takiej odpowiedzi w "Prowadzeniu rozmów"...
"Twierdzenie, że wierzący czuje się szczęśliwszy od niewierzącego, nie znaczy nic więcej jak to, że pijany jest szczęśliwszy od trzeźwego."

#31 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2009-06-13, godz. 21:47

MARIO - to czy raj będzie na Ziemi, czy gdzieś w Kosmosie, nie ma znaczenia, bo najważniejszy jest fakt przebywania, i współdziedziczenia Króestwa Bożego, do którego tylko czątka ŚJ się przyznaje, a szkoda. Każdy kto wierzy w Jezusa i chce być Jego Dziedzicem - i dostąpić do rodziny "Dzieci Bożych" spodziewa się zupełnie czegoś innego, niż proponują nam ŚJ....

Cały NT "woła" do swoich dzieci, o tęsnocie przebywana w Niebie, a nie na Ziemi.....




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych