Skocz do zawartości


Zdjęcie

Datowanie roku 607


  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 alan

alan

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 114 Postów

Napisano 2008-05-28, godz. 21:18

Witam chciałbym się zwrócić z prośbą do wszystkich forumowiczów.
Potrzebuję wszelkie informacje jakie są dostępne w necie na poparcie roku 607 jak również na obalenie tegoż roku. Chodzi mi o żródła do których ciężko jest trafić oraz o których się mało co słyszy (np. opracowania profesorów historii). Prosiłbym darować sobie informacje z publikacji ŚJ, chcę mieć dokumentację tylko i wyłącznie naukową a później ja poddać konfrontacji z naukami ww.
Moga to być oddnośniki do danych stron ( polsko i angielskojęzyczne) jeśli ktoś ma w swoich zbiorach jakieś wartościowe materiały i chciał się ze mną podzielić bardzo byłbym wdzięczny.
Odkupię stare publikacje z początku poprzedniego wieku (polskie lub angielski)

#2 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-05-29, godz. 06:43

Witam chciałbym się zwrócić z prośbą do wszystkich forumowiczów.
Potrzebuję wszelkie informacje jakie są dostępne w necie na poparcie roku 607 jak również na obalenie tegoż roku. Chodzi mi o żródła do których ciężko jest trafić oraz o których się mało co słyszy (np. opracowania profesorów historii). Prosiłbym darować sobie informacje z publikacji ŚJ, chcę mieć dokumentację tylko i wyłącznie naukową a później ja poddać konfrontacji z naukami ww.
Moga to być oddnośniki do danych stron ( polsko i angielskojęzyczne) jeśli ktoś ma w swoich zbiorach jakieś wartościowe materiały i chciał się ze mną podzielić bardzo byłbym wdzięczny.

Bylo sporo tresci chocby na tym forum oraz na brooklyn.org.pl. Szukajcie a znajdziecie.
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#3 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2008-05-29, godz. 09:38

(...) na poparcie roku 607 jak również na obalenie tegoż roku.

A niech się nawet i minuty w tym datowaniu zgadzają! W proroczym śnie wyjaśnianym przez Daniela wyraźnie oznajmiono, że wykładnia dotyczy Nebukadnezara, a nie Jerozolimy, która już leżała w gruzach. Natomiast ewangelista Łukasz wspomina o deptaniu odbudowanej Jerozolimy. Nijak tego nie można powiązać ze sobą, jeśli przeczyta się więcej z tych fragmentów niż wyraz "czasy".
Dołączona grafika

#4 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-05-29, godz. 14:43

Bylo sporo tresci chocby na tym forum oraz na brooklyn.org.pl.

Odpowiednie zestawienie artykułów w serwisie brooklyn.org.pl można znaleźć tutaj: link
.jb

#5 alan

alan

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 114 Postów

Napisano 2008-05-29, godz. 18:25

Wielkie dzięki za wskazówki. Jeśli by ktoś jeszcze miał jakieś strony to prosze bardzo o info. Z drugiej strony jestem bardzo ciekaw ile jest stron poza WTS które chćby w najmniejszym stopniu zbliżały się do tego roku?? :rolleyes:
Odkupię stare publikacje z początku poprzedniego wieku (polskie lub angielski)

#6 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-05-29, godz. 18:34

napewno zbliżają się do 607 rpne strony epifanistów i badaczy pisma świetego :P




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych