Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy Szatan ma ducha Bożego na zawsze?


  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 bury

bury

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 593 Postów
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano 2008-07-02, godz. 17:23

Najczęściej myślimy o Szatanie jako o o kimś z kim Bóg nie ma niczego wspólnego. Tak jest nam łatwiej. My z pewnością mamy go dość. Ale z Pisma wynika, że Szatan nie jest osobą odciętą od Boga przepaścią milczenia. Co wiecej ma z Nim kontakt, dyskutuje, kieruje prośby i ... jest wysłuchiwany!

Lk 22:31 Bw "Szymonie, Szymonie, oto szatan wyprosił sobie, aby was przesiać jak pszenicę."
Hi 2:5-6 Br „Ale spróbuj tylko podnieść Twoją rękę na niego, dotknij tylko jego kości albo ciała... (6) Powiedział tedy Pan do szatana: Dobrze! Pozwalam ci wziąć go w twoje ręce.

Swoją drogą, przypomina to pozycję Bogacza z przypowieści o Bogaczu i Łazarzu, który choć odciety od Ojca Abrahama cierpiał, to jednak widział go i mógł z nim rozmawiać. Cóż, Lucyfer dostał żcyie od Ojca, którego dzieci zaczął oskarżać. Czy to znaczy, że taka sytuacja będzie trwała wiecznie? Czy Szatan zostanie kiedyś oddalony od Oblicza Pańskiego? A może Szatan jest bytem niezniszczalnym, NIEZALEŻNYM od dopustu Boga? Co się stanie, gdy nasz Ojciec wypędzi Lucyfera sprzed swojego Oblicza?

Analogią wydaje mi sie to, co się stało z ludźmi w Eden. zostali wypędzeni sprzed Oblicza Boga, bezpowrtoenie odcięci od Drzewa Życia, które miało dać im życie wieczne. Mieli jeszcze Ducha Bożego, ale sprzeciwiali się mu, co skońćzyło się dla nich obróceniem w proch. Nie spotkały ich męki po śmierci, ale przed śmiercią. A powrót do prochu, z którego zostali wzięci nie był dla nich kontynuacją życia w cierpieniach z powodu odcięcia od Boga.

Ps 104:29 Bg „Lecz gdy ukrywasz oblicze twoje, trwożą sobą; gdy odbierasz ducha ich, giną, i w proch się swój obracają.”
Ps 104:29 Bw "Lecz gdy zakryjesz twarz swoją, trwożą się; Gdy zabierasz im tchnienie, giną I w proch się obracają."

Zastanawiam się, czy Szatan istnieje dopóki jest dopuszczany przed oblicze Boże, aby oskarżać dniem i nocą braci Jezusa. Czy nie ma duch od Boga warunkowo? Czy gdyby Bóg zabrał mu swego ducha nie byłoby z nim tak, jak z ludźmi, którzy w proch się obracają? zostanie ze swoimi naśladowcami oddalony od Oblicza Boga, co oznaczać będzie ZAGŁADĘ, a nie życie w jakimś asbtrakcyjnym stanie odcięcia od Boga.

2Tes 1:9 BT "Jako karę poniosą oni wieczną zagładę [z dala] od oblicza Pańskiego i od potężnego majestatu Jego"


PS
Czy Kościół Katolicki nie może wycofać się z nauki o piekle tak, jak wycofał sie w zeszłym roku z nauki o Limbusie?
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych