Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ludzie przewrotni są odrazą dla Pana


  • Please log in to reply
85 replies to this topic

#81 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2008-08-13, godz. 20:12

Prz 11:20 NS „Ludzie o spaczonym sercu są dla Jehowy obrzydliwością, lecz nienaganni na swej drodze są dla niego rozkoszą.”

W założonym przez Ciebie qwaz temacie wyczuwa się pragnienie sprawiedliwości i innych cech, które powinny dominować wśród ludzi. Popieram i pragnę uczyć i wdrażać się ich w życiu.

Drogi Gambit
Ja chętnie Cię wysłucham co Cię złego spotkało a może i pomogę.

Czy powyższa Twa deklaracja jest prawdziwa? Jeśli tak, to niewiele oczekuję, tylko abyś odniósł się do poniższych wypowiedzi AFFENI skierowanych do gambita. Czy tak mają wyglądać ‘owoce ducha’ Świadków Jehowy, którzy reprezentują Boga pod tym imieniem? Jak porównasz daty, to nastąpiły wkrótce po Twych powyższych wypowiedziach.Do poprzedniego mojego wskazania, nie ustosunkowałeś się, jak obiecałeś. A teraz?

AFFENI 2008-08-08 10:27 [PM]
.potrzebny ci dobry specjalista,psychoterapeuta.ten kozioł przed domem to juz najwyzszy dowód determinacji.nie pozdrawiam.

stasiu [...] na starosc zbaraniałeś jak ten baran na skalniaku.

.Nie pozdrawiam dziadostwa.

AFFENI 2008-08-08 21:53 [PM]
. teraz robisz to na trzezwo gorsze rzeczy."Wraca pies do wymiocin a świnia do tarzania w błocie"?, aha......i te błędy w pisowni-są powalające.

Mam też pytania. Na jakiej podstawie wydaje takie opinie? Czy można tak się zachowywać z pominięciem kroków wskazanych przez Pana Jezusa, a zawartych w Ewangelii Mat. 18:15-17. Sprawdź jego pozostałe nieliczne posty i oceń jaki cel w nich przemawia . Czy wszedł na forum by uczestniczyć w sposób merytoryczny w naprawianiu niewłaściwych nauk i zachowań wskazanych przez Syna Bożego Jezusa, czy raczej dostrzega się nastawienie przeciwne w pozyskiwaniu miłością? Czy jego zachowanie (Twego ''brata") licuje z wypowiedzią Jezusa a dotyczącą znaku rozpoznawczego Jego naśladowców; ‘po owocach ich poznacie’? Czy zbór AFFENI powinien zareagować? Jeśli tak, to jak?

PS
Nie piszę po to aby się użalać nade mną. Celem jest by znane były fakty, które mają wskazać na rzeczywisty wizerunek danej religii. Pisarze działalności Jezusa i pierwszych zborów nie ukrywali uchybień. Ja też mam uchybienia i oczekuje zdrowej i merytorycznej krytyki. ,,Gdyby mnie smagał prawy, byłaby to lojalna życzliwość, a gdyby mnie upominał, byłby to olejek na głowę,…” (Ps.141:5,PNŚ)
-- gambit
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#82 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-08-13, godz. 20:38

W założonym przez Ciebie qwaz temacie wyczuwa się pragnienie sprawiedliwości i innych cech, które powinny dominować wśród ludzi. Popieram i pragnę uczyć i wdrażać się ich w życiu. Czy powyższa Twa deklaracja jest prawdziwa? Jeśli tak, to niewiele oczekuję, tylko abyś odniósł się do poniższych wypowiedzi AFFENI skierowanych do gambita. Czy tak mają wyglądać ‘owoce ducha’ Świadków Jehowy, którzy reprezentują Boga pod tym imieniem? Jak porównasz daty, to nastąpiły wkrótce po Twych powyższych wypowiedziach.Do poprzedniego mojego wskazania, nie ustosunkowałeś się, jak obiecałeś. A teraz? Mam też pytania. Na jakiej podstawie wydaje takie opinie?


Odpowiedzialność zbiorowa? :huh:

#83 qwaz

qwaz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 136 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-08-20, godz. 14:26

Odpowiedzialność zbiorowa? :huh:


Nie znam Affeniego i nie próbujcie zrzucić na mnie odpowiedzialności za jego wypowiedzi.

A może on to prowokator?

Użytkownik qwaz edytował ten post 2008-08-20, godz. 14:27


#84 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-08-20, godz. 20:36

A teraz kim jesteś?
Jesteś SZCZĘŚLIWYM CZŁOWIEKIEM?
Jeśli tak to dlaczego tu przesiadujesz?

rozumiem, że także nie jesteś szczęśliwy skoro tu zaglądasz :) idąc twoim tokiem rozumowania :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#85 ichtisek

ichtisek

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 41 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2009-02-09, godz. 22:01

Masz rację - ja miałem podobnie. Też myślałem, że mnie zwodzi szatan, więc w końcu zwierzyłem się z moich problemów starszym zboru i poprosiłem ich o pomoc, i... fik wyleciałem ze zboru. :lol:

Na serio. :blink:

ojej... :unsure: no to...chyba Chwała Panu...
Panie do kogóż pójdziemy?

#86 ichtisek

ichtisek

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 41 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2009-02-09, godz. 22:50

To że są lepszymi rodzicami, dziećmi, pracownikami to że starają się, że mają jakiś cel, jakieś idee dla których warto umrzeć, czy to jest złe?

Pozdrawiam
[/quote]
To jest wspaniałe! Właśnie takimi czyni nas Jezus! :)
Panie do kogóż pójdziemy?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych