Skocz do zawartości


Zdjęcie

Baza danych śJ?


  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 matt

matt

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 20 Postów

Napisano 2008-08-02, godz. 08:25

Koledzy,

Mój syn chodzi do klasy ze świadkiem Jehowy. A raczej to rodzice zostali parę miesięcy temu formalnie śJ, a on nie miał oczywiście wyjścia. Chłopak powiedział kolegom w klasie, że jest zapisany (on i rodzice) na jakiejś stronie czy w jakimś komputerze, nawet że można tam wejść przez internet. Dotyczyć to miało właśnie wstąpienia do organizacji.

Niestety, moje dziecko słabo pamięta jak to było dokładnie, a nie sądzę również by jego kolega miał pełną świadomość gdzie ich dane zostały zanotowane.

Czy zbory prowadzą jakąś elektroniczną rejestrację swoich członków? Ale nie w postaci arkusza Excela, ale coś w rodzaju dostępnej z zewnątrz centralnej bazy danych?

(przenieście ten temat, chyba złe subforum wybrałem...)

Użytkownik matt edytował ten post 2008-08-02, godz. 08:26

"[Świadkowie Jehowy] starają się postępować z ludźmi tak, jak chcieliby, żeby z nimi postępowano (Mateusza 7:12) ("Świadkowie Jehowy w XX wieku", s. 21)

#2 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2008-08-02, godz. 09:14

Nie spotkałem się, aby SJ mieli jakieś specjalne wts-owskie oprogramowanie ! niewykluczone, że niektórzy starsi wykorzystują w swojej pracy osobiste komputery! i oni z duchem czasu idą ;-) (istnieje specjalne oprogramowanie, ale jest on związane z tłumaczeniem publikacji WTS z angielskiego na inne języki, ale to inna bajka )

a jeżeli chodzi o tego chłopca ;-) to może mu chodziło o zapisanie się na naszej klasie ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#3 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-08-02, godz. 12:35

za moich czasów próbowano "uwspółcześniać" niektóre wyobrażenia symboliczne, oparte na Biblii. Jeden super oryginalny starszy na wykładzie w którym cytował werset "[Jezus] przyjdzie jak złodziej w nocy" powiedział od siebie, że dzisiaj zapewne nikt by Jezusa nie porównywał do złodzieja tylko np. do sanepidu (też przychodzi na kontrolę z nienacka, kto czysty ten się nie ma czego bać, a kto ma na koncie jakieś brudy niech drży)...

Pamiętacie zapewne doniesienie NSK o małym chłopcu, który był święcie przekonany że ludzie ze świata uważają, że życie wyłoniło się z bulionu = z rosołu w sensie zupy gotowanej na kurzym udku... bo nie znał naukowego pojęcia "bulion pierwotny).

Idąc tym tropem, być może chłopiec słyszał o tzw. "Bożej księdze życia", w której Jehowa kiedyś zapisywał imiona swoich sług gęsim piórem,a teraz zapewne niebo zostało na jakimś wykładzie skomputeryzowane ;) i być może Jehowa prowadzi tę ewidencję komputerowo... ;) Jest to prawdopodobne bo słyszałem kiedyś w zborze porównanie że Boża mądrość przewyższa miliardy razy najlepsze komputery świata. Jeśli ktoś snuje takie porównania, to czasami ktoś go błędnie (zbyt dosłownie) może zrozumieć...

#4 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-08-02, godz. 14:15

Ja też myślę, że musi istnieć jakaś baza danych :) sj i ich dzieci, którzy to mają żywą nogą przejść przez armagedon. Ja myślę, że to dobry pomysł, aby takową mieli, bo przecież Bóg mógłby się pomylić i kogoś pominąc ;) A tak proszę Boże oto lista "naszych" a reszta NIECH GINIE - bo nas nie słuchali :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#5 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-08-02, godz. 15:53

Czy zbory prowadzą jakąś elektroniczną rejestrację swoich członków? Ale nie w postaci arkusza Excela, ale coś w rodzaju dostępnej z zewnątrz centralnej bazy danych?

Słyszałam, że zbory z USA korzystają z serwisu JW.org, do którego otrzymują loginy i hasła. Czy dotyczy to Polski, tego nie wiem, ale jest to możliwe. Informacja na temat logowania się na stronie brzmi:

Kto powinien logować się na stronie jw.org?

Dodatkowe funkcje tej strony dostępne dla zalogowanych użytkowników służą wymianie informacji z miejscowym Biurem Oddziału Świadków Jehowy. Przydziela ono konta poszczególnym użytkownikom. Nie przewiduje się tworzenia osobistych kont na prośbę indywidualnych osób.


W Polskim Internecie można także spotkać strony zborów lub prywatne strony świadków Jehowy, gdzie po zalogowaniu się członkowie zboru mogą na przykład zapoznać się z materiałami zborowymi.
.jb

#6 matt

matt

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 20 Postów

Napisano 2008-08-04, godz. 17:50

JW.org jest po polsku, można się po polsku logować, więc zapewne o to chodziło. Na pewno nie o naszą klasę :).
"[Świadkowie Jehowy] starają się postępować z ludźmi tak, jak chcieliby, żeby z nimi postępowano (Mateusza 7:12) ("Świadkowie Jehowy w XX wieku", s. 21)

#7 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2008-08-04, godz. 18:01

JW.org jest po polsku, można się po polsku logować, więc zapewne o to chodziło. Na pewno nie o naszą klasę :).

... normalnie Armagedon ;-) nawet można se Straszaka ściągnąć „nie dla plebsu” ;-)

Użytkownik sebol edytował ten post 2008-08-04, godz. 18:02

"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#8 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-08-05, godz. 06:29

JW.org jest po polsku, można się po polsku logować, więc zapewne o to chodziło. Na pewno nie o naszą klasę :).

Ale watpie aby tam byla baza danych kto jest a kto nie jest SJ - chociaz... w WTSie jest wszystko mozliwe ;)
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych