Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nienawiść do WTS


  • Please log in to reply
32 replies to this topic

Ankieta: Nienawiść do WTS

Czy kiedykolwiek czułeś nienawiść do WTS?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-08-13, godz. 20:11

Dziś na protestanckim forum przeczytałem takie coś:

"Były więzień nazistowskiego obozu koncentracyjnego odwiedził przyjaciela, który wraz z nim dzielił to ciężkie doświadczenie.
- Czy przebaczyłeś nazistom? - zapytał przyjaciela.
- Tak.
- A ja nie. Ciągle trawi mnie nienawiść do nich.
- W takim razie - powiedział łagodnie przyjaciel - oni nadal cię więżą."


Mam do Was pytanie, zarówno do świadków Jehowy, do eksów, jak i do tych co do Organizacji nigdy nie należeli. Czy czuliście kiedyś, kiedykolwiek nienawiść do WTS? Ja przyznaję, że miałem taki okres, że COŚ czułem, choć nie wiem, czy to była taka czysta nienawiść, prędzej OGROMNY żal do tej Organizacji. A jednak. ;)

Użytkownik Terebint edytował ten post 2008-08-13, godz. 20:12

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#2 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-08-13, godz. 20:28

Mimo że pointa dialogu pasuje, to porównanie WTS-u do nazistów jest mocno chybione

#3 pojawiamsieiznikam

pojawiamsieiznikam

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 264 Postów

Napisano 2008-08-13, godz. 20:43

Do ludzi którzy są SJ mam współczucie.
Do organizacji WTS jako przebiegłej korporacji manipulującej ludźmi czuję pewnego rodzaju nienawiść.

#4 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-08-13, godz. 21:30

Mimo że pointa dialogu pasuje, to porównanie WTS-u do nazistów jest mocno chybione

Tak, chodziło mi o pointe, a nie przyrównywanie WTS do nazistów. Odniosłem to bardziej do siebie, ponieważ przez dość długi czas po odejściu od Organizacji byłem w dalszym ciągu tak jakby jej więźniem. I nie chodzi mi tylko o stan emocjonalny do tej grupy przewodniczących temu ruchowi, ale i również o nauki i sposób patrzenia na świat. ;)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#5 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-08-13, godz. 21:37

Patrzac wstecz wydaje mi sie, ze bylam "wiezniem" WTS-u jeszcze przez jakies 5 lat po odejsciu. Z jednej strony czulam wielki zal a z drugiej nie potrafilam odwazyc sie na jawna krytyke ich systemu, co powodowalo u mnie dyskomfort psychiczny. Zal mialam nie tylko do WTS-u, ale rowniez do mojej rodziny a przede wszystkim do siebie.
Obecnie nie mam tego typu odczuc. WTS jest dla mnie firma.
Dołączona grafika

#6 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2008-08-13, godz. 21:53

Dziś na protestanckim forum przeczytałem takie coś:

"Były więzień nazistowskiego obozu koncentracyjnego odwiedził przyjaciela, który wraz z nim dzielił to ciężkie doświadczenie.
- Czy przebaczyłeś nazistom? - zapytał przyjaciela.
- Tak.
- A ja nie. Ciągle trawi mnie nienawiść do nich.
- W takim razie - powiedział łagodnie przyjaciel - oni nadal cię więżą."


Mam do Was pytanie, zarówno do świadków Jehowy, do eksów, jak i do tych co do Organizacji nigdy nie należeli. Czy czuliście kiedyś, kiedykolwiek nienawiść do WTS? Ja przyznaję, że miałem taki okres, że COŚ czułem, choć nie wiem, czy to była taka czysta nienawiść, prędzej OGROMNY żal do tej Organizacji. A jednak. ;)




Nauczcie sie robić te sondy!


Ja nie żałuje bycia ŚJ, nie mam żalu do WTSu, wręcz przeciwnie - serdeczne podziekowania dla Organizacji za mozliwośc bycia ŚJ. 

#7 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-08-13, godz. 21:53

Zal mialam nie tylko do WTS-u, ale rowniez do mojej rodziny a przede wszystkim do siebie.

Dokładnie. O ile wkurzony byłem na WTS, to o wiele bardziej na siebie, że tak łatwo dałem się podejść. ;)

Obecnie nie mam tego typu odczuc. WTS jest dla mnie firma.

To tak samo, jak ja.

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#8 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2008-08-13, godz. 22:04

Czy przebaczyłeś nazistom? - zapytał przyjaciela.
- Tak.
- A ja nie. Ciągle trawi mnie nienawiść do nich.
- W takim razie - powiedział łagodnie przyjaciel - oni nadal cię więżą."
Czy czuliście kiedyś, kiedykolwiek nienawiść do WTS?

To zależy co rozumieć przez nienawiść? Najczęściej definiowane jest jako ‘uczucie silnej wrogości ‘. Jeśli chodzi o mnie, po 2,5 letnim wykluczeniu, mam mieszane uczucia i wolałbym nazwać żalem. Wielę wiedzy biblijnej zawdzięczam ŚJ, z drugiej strony mam żal, za zbytnie zniewalanie umysłów oraz tak często podkreślaną manipulację. Myślę, że nie tylko ‘ Strażnica’ uczy aby żywić nienawiść do zła a nie do ludzi. Tylko jakoś to trudno oddzielić. No bo samo zło nie ma inteligencji, musi złem kierować osoba (osoby) i to ona ponosi odpowiedzialność. Odpowiem też na nie postawione pytanie: jak się to manifestuje? Otóż staram się wylać tu na forum to co czuję. Czasem bronie, czasem zwalczam co nie pasuje do mojej znajomości rzeczy. Zresztą tak zaleca Pismo Święte. ,,Nie bądź zbyt sprawiedliwy i nie udawaj zbyt mądrego: dlaczego miałbyś sam siebie gubić? (Kzn.7:16, Bw.) Zatem stoicka postawa do przykładu nazistów dawałaby przyzwolenie złu i nie działałaby wychowawczo. Podobnie z WTS-em.
-- gambit
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#9 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-08-14, godz. 09:06

Żal - tak, nienawiść - nie. W ogóle staram się unikać uczucia nienawiści do kogokolwiek (z wyjątkiem pedolifów)... Zabrakło mi takiej opcji w głosowaniu, którą można by określić jako "zwykły żal". Czy mój żal jest ogromny (tak zaznaczyłem)? Raczej nie. Przypominając sobie pewne sprawy, czuję nieraz wściekłość, także na samego siebie - że byłem zbyt głupi, naiwny i za mało stanowczy.
W przeciwieństwie do niektórych ex-ów, nie uważam mojego bycia świadkiem za pozytywne doświadczenie. Zbyt wiele spraw się wówczas popsuło i za dużo możliwości poszło koło nosa przez świadkowanie... Jak by nie patrzeć, bilans wychodzi na minus. Na szczęście, w moim przypadku, brzemię "świadkowania" coraz mniej ciąży. I tak trzymać.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#10 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-08-14, godz. 09:44

Nigdy nie czułam i nie czuję nienawiści. Ja z tych co wszystko zrozumieją. Ja rozumiem WTS ja rozumiem świadków.... ja wszystko rozumiem, :) ale nie pojmuję :)
Zawsze było mi ich żal. Żal mi ludzi, którzy są oszukiwani, omamiani i mimo wszystko nie widzą tego. A może to jak z baśnią o "nowych szatach cesarza?", ten kto nie widzi wspaniałości organizacji jest wsiowym głupkiem? Przydałyby się jakieś dzieci aby powiedzieć "Król jest nagi"......... ale dzieci WTS głosu nie mają. A dorośli, widzą brak szat, ale psychologia tłumu jest silniejsza. Skoro wszyscy swiadkowie tak uważają to ja nie mogę uwazac inaczej.
Brak towarzystwa spoza organizacji także nie daje szansy spojrzenia z "BOKU".
nie potrafiłam uwierzyć.......

#11 Warmianka

Warmianka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 155 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2008-08-14, godz. 10:41

Ja również nigdy nie czułam nienawiści i nadal staram się jej w sobie nie wzbudzać. Przecież chciałam się od niej uwolnić, dlatego nie rozmyślam o niej, bo nie byłabym wtedy wolna. Poprzez to, że było to hermetycznie zamknięte środowisko, nie dostrzegałam wielu rzeczy, które działy się na zewnątrz. Uciekło mi kilka lat młodości, ale nie uważam ich za stracone. Wiele się nauczyłam, nie tylko chodzi o Biblię, ale o psychologię, o postępowanie z ludźmi, wiele zawdzięczam TSSK, przełamałam wstydliwość, nabrałam pewności siebie :), poznałam wspaniałych ludzi, szkoda tylko, że nie mogę mieć z nimi kontaktu, ale cóż.. teraz poznałam wielu innych. Najbardziej mi tylko żal tego, że organizacja zostawiła w moim sercu pustkę na jakiekolwiek życie religijne i tak głęboko wdarła się w moje życie, że do tej pory trudno mi wytępić pewne nauki, zmienić sposób myślenia.
Dlatego traktuję organizację jako sektę, do której dałam się wciągnąć. Niektórzy bronią, że to nie sekta tylko zarejestrowany związek, ale dla mnie nie liczy się zarejestrowanie tylko sposób w jaki zniewala ludzi, podporządkowuje ich do siebie i nimi steruje w każdej dziedzinie życia.

Użytkownik Warmianka edytował ten post 2008-08-14, godz. 10:41


#12 Dudu

Dudu

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 88 Postów

Napisano 2008-08-14, godz. 20:49

Nigdy nie byłem ŚJ. Nienawiści chyba nie czułem choć przyznaję złość, frustracja, pojawiały się i pojawiają. Współczucie dla ŚJ nasilało się w miarę pojmowania , że ta organizacja w swojej istocie jest zła i służy złu. Jestem pełen podziwu dla ludzi , którym ostatecznie udało się wyzwolić z jej szponów. Za tych , którzy tam zostali należy się modlić.

Pozdrawiam.

#13 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2008-08-14, godz. 20:56

. Za tych , którzy tam zostali należy się modlić.

No i jak zwykle Panu Bogu przypadło kule nosić.
Dołączona grafika

#14 zamknietywsobie

zamknietywsobie

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 91 Postów
  • Lokalizacja:obywatel swiata

Napisano 2008-12-31, godz. 14:59

Przejawiam niechec do Organizacji,bo uczy pogardy dla ludzi,ktorzy niezgadzaja sie z jej pogladami.

Użytkownik zamknietywsobie edytował ten post 2008-12-31, godz. 15:00

"Umrzemy, i to czyni z nas szczęściarzy. Większość ludzi nigdy nie umrze, ponieważ nigdy się nie narodzi. Ludzi, którzy potencjalnie mogliby teraz być na moim miejscu, ale w rzeczywistości nigdy nie przyjdą na ten świat, jest zapewne więcej niż ziaren piasku na arabskiej pustyni. Wśród owych nienarodzonych duchów są z pewnością poeci więksi od Keatsa i uczeni więksi od Newtona. Wiemy to, ponieważ liczba możliwych sekwencji ludzkiego DNA znacznie przewyższa liczbę ludzi rzeczywiście żyjących.Świat jest niesprawiedliwy, ale cóż, to właśnie myśmy się na nim znaleźli, ty i ja, całkiem zwyczajnie." (R.Dawkins,"Rozplatanie tęczy")

#15 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-12-31, godz. 22:44

nie głosowałem bo nie wiem, co to jest ten WTS? ciało kierownicze? nadarzyn? starsi z karpacza? zbór w karpaczu? tylko hierarchia "kościelna" u ŚJ? czy cała społeczność ŚJ?

#16 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-12-31, godz. 22:46

Tyle lat siedzisz na forum i nie wiesz, co to WTS?

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#17 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-12-31, godz. 23:05

znam znaczenie skrótu WTS ale nie wiem czy pytasz w ankiecie o organizację, całą społeczność, tylko o pasterzy a o owce nie czy tylko papiestwo brooklynskie?

#18 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-12-31, godz. 23:11

Sebastian przecież skrótem WTS nie oznacza się pasterzy, czy owieczek, ale główną centralę zarządzającą stadkiem. ;)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#19 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2009-01-01, godz. 22:13

T. Strażnica zrobiło tyle dobrego że nie widzę powodów do nienawiści. A że każdy popełnia błędy..
Nie da się ich uniknać..

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#20 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-01-01, godz. 22:29

T. Strażnica zrobiło tyle dobrego że nie widzę powodów do nienawiści. A że każdy popełnia błędy..
Nie da się ich uniknać..

Swiadome przeinaczanie Pisma Świętego i prorokowanie w Imieniu Boga są wystarczającym powodem do tego, aby ci, którzy dali się oszukać a potem przejrzeli na oczy mogli czuć jeśli nie nienawiść do CK to co najmniej złość na tych ludzi. Nie mówiąc już o tym, że te "błędy" są potępiane przez Boga w Biblii i Bóg ukarze tak postępujących ludzi.
Czesiek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych