Skocz do zawarto¶ci


Zdjêcie

G³oszenie w "nieciekawych okolicach"


  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 miedziana_cyna

miedziana_cyna

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 273 Postów

Napisano 2008-08-30, godz. 15:54

Ostatnio us³ysza³em w wiadomo¶ciach radiowych o pewnym bloku z mieszkaniami socjalnymi, gdzie jest tak niebezpiecznie, ¿e nawet policjanci boj± siê tam zagl±daæ. Zwykli biedni (ale porz±dni) ludzie, którzy z ró¿nych przyczyn losowych stracili swoje mieszkania, albo ju¿ dawno stamt±d uciekli, albo chc± siê wynie¶æ jak najszybciej i w praktyce pozosta³ tam tylko tzw. "margines". Pijackie burdy z rêkoczynami, bitwami na no¿e itp. s± tam na porz±dku dziennym. Okoliczni mieszkañcy omijaj± rzeczony blok szerokim ³ukiem.

I w zwi±zku z tym mam pytanie: czy ¦wiadkowie Jehowy g³osz± w takich "nieciekawych" okolicach? Czy zagl±daj± do pijackich melin oraz do lokali socjalnych w barakach i by³ych hotelach robotniczych? Praktycznie w ka¿dym mie¶cie mo¿na natkn±æ siê na taki zak±tek, a ja nie wyobra¿am sobie, ¿eby chodzili tam g³osiciele pod krawatem i z teczuszk±.

Jak to wygl±da w praktyce? Czy ¦J docieraj± tak¿e i tam? Czy mo¿e zdarzy³o siê Wam g³osiæ w takich miejscach i jak to wygl±da³o?

I czy w ogóle s± jakie¶ budynki/kwarta³y/osiedla, gdzie ¦wiadkowie nie g³osz± "od drzwi do drzwi"? Je¶li tak, to z jakich przyczyn?

Pozdrawiam! :)
Miedziana cyna, ¿elazny sód, wanadowy skand, berylowy tantal, kadmowy molibden...

#2 malinowa7

malinowa7

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 438 Postów
  • P³eæ:Not Telling

Napisano 2008-08-30, godz. 16:19

Kiedy ja by³am ¦J w takich miejscach, uznanych przez braci za mniej bezpieczne od innych, g³osili zazwyczaj tylko bracia "w sile wieku" i owszem w przepisowym stroju ;) . G³osz±cy ¦J mog± siê jednak spotkaæ z agresywnymi zaczepkami czy wrêcz napa¶ci± fizyczn± nie tylko w takich "nieciekawych okolicach". Wystarczy "zwyk³e" osiedle, zima, ciemno ju¿ o 17.00 a tu g³osiæ trzeba, ³aziæ po ciemnych klatkach schodowych (a przed klatk± na ³aweczce "nieprzychylna" m³odzie¿), je¼dziæ wind± itd. Wielu ¦J stosuje ró¿ne ¶rodki ostro¿no¶ci i wie,¿e w s³u¿bie mo¿e spotkaæ ró¿nych ludzi, ale w wiêkszo¶æ zupe³nie nie potrafi± zachowaæ siê w obliczu takiego niebezpieczeñstwa. Ja czêsto ba³am siê g³osiæ w niektórych miejscach, albo po zmroku no ale nie wypada³o za bardzo o tym mówiæ. Kiedy¶ g³osi³am z jednym chuderlawym bratem w bloku dla osób po eksmisjach, no po prostu melina.Przy wej¶ciu do klatki schodowej zaczepi³o nas trzech wyrostków.Byli wulgarni i agresywni.Ten brat to by³ tak przera¿ony,¿e my¶la³am,¿e zaraz ucieknie i mnie zostawi. Zacz±³ im wersety cytowaæ! :o Masakra.Ja próbowa³am zachowaæ zimn± krew ;) Jako¶ siê jednak odczepili. Pomy¶la³am sobie,¿e taki braciszek wylêkniony to ¿adna ochrona dla siostry (s³abszej przecie¿ kobiety ;) ). Ale z kolei, gdy kiedy¶ dwóch skinheadów zaczê³o biæ mojego, wówczas 15 letniego, brata dos³ownie pod oknami naszego mieszkania to mój tato (¦J) wybieg³ do nich bynajmniej nie ze s³owem bo¿ym :)

U¿ytkownik malinowa7 edytowa³ ten post 2008-08-30, godz. 16:20


#3 A_Kloo

A_Kloo

    A_kloo

  • Cz³onkowie
  • PipPipPip
  • 532 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga

Napisano 2008-08-30, godz. 18:19

Moim terenem by³a np. Brzeska i Z±bkowska, a one jednako siê kojarz± :rolleyes: Ale nie by³o tak ¼le :)
Nie wierzê w to, ¿e ‘¿ycie w nie¶wiadomo¶ci jest szczê¶ciem’, nie wierzê, ¿e zachêcanie ludzi do ¿ycia z³udzeniami jest przejawem ¿yczliwo¶ci. Wcze¶niej czy pó¼niej iluzja musi zderzyæ siê z rzeczywisto¶ci±. Im d³u¿ej trwaj± z³udzenia, tym bardziej bolesny jest powrót do rzeczywisto¶ci” Podpisujê siê pod tymi s³owami Raya Franza.

#4 Emka

Emka

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 164 Postów
  • P³eæ:Female
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano 2008-11-17, godz. 09:18

Heh, u nas taki hotel socjalny by³ po drodze do Sali Królestwa ;) Nieraz zdarza³o siê s³yszeæ ró¿ne przemi³e s³owa od tych ludzi :P Czasami nawet kto¶ oberwa³ w g³owê jakim¶ kamyczkiem czy czym¶, ale wszyscy zawsze zachowywali kamienny spokój i po prostu tamtêdy szli. Zdaje siê nawet, ¿e w których¶ potrzebach zboru by³a taka sugestia, ¿eby nie wdawaæ siê z tymi lud¼mi w jakie¶ gierki s³owne, tylko szybko tamtêdy przechodziæ. Czyli uznano, ¿e dreptanie z teczuszkami przed ich nosem by³o wystarczaj±cym ¶wiadectwem i wykazali oni, ¿e nie s± godni dobrej nowiny i niech ich poch³onie gniew Jehowy. ;)

A bardziej powa¿nie - przydzielanie takiego terenu siostrom czy ludziom starszym by³oby bardzo nie na miejscu. Je¶li ju¿ w ogóle kto¶ chcia³by go opracowywaæ, to powinno siê go poinformowaæ o ewentualnych niebezpieczeñstwach. I, moim zdaniem, ¶nie¿nobia³a koszula i krawat nie pomog³yby zbytnio w trafieniu do serc tych ludzi :P
"When the war of the beasts brings about the world’s end
The goddess descends from the sky."

#5 odesz³am

odesz³am

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 117 Postów

Napisano 2008-11-18, godz. 02:13

Mia³am teren w ponoæ najniebezpieczniejszej dzielnicy miasta. I fakt, bracia przestrzegali aby nie g³osiæ po zmroku bez silnego brata przy boku. Czasami kto¶ krzykn±³, ale choæ mieszka³ tam tzw. margines ( cokolwiek by to nie oznacza³o ) to ludzie nie byli wrodzy.A mo¿e po prostu mia³am szczê¶cie. W dzieñ g³osi³am z siostrami, ale wieczorem lub zim± stara³am siê tylko z braæmi. Wiêcej strachu by³o z samym dotarciem na tern niz jego opracowaniem. Musia³am min±æ "trójk±t bermudzki" i pó¼niej ju¿ jako¶ sz³o.

#6 wyrzucona

wyrzucona

    Początkujący (1-50)

  • Cz³onkowie
  • Pip
  • 88 Postów
  • P³eæ:Female
  • Lokalizacja:lubuskie

Napisano 2010-02-27, godz. 22:21

Ja g³osi³am w nieciekawej okolicy, ale muszê powiedzieæ, ¿e to by³ ¶wietny teren, prawie ka¿dy chcia³ rozmawiaæ (mimo ¿e codziennie pi³, ca³a okolica to jedna wielka melina). G³osi³o siê o niebo lepiej ni¿ gdzie indziej

#7 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BY£EM ¦wiadkiem Jehowy

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2010-02-28, godz. 01:14

okazywali zainteresowanie nauczaniem stra¿nicy czy pozorowali zainteresowanie, aby innym razem poprosiæ Ciebie jako "znajom±" o 1z³ brakuj±ce im do kolejnej flaszki?

#8 wyrzucona

wyrzucona

    Początkujący (1-50)

  • Cz³onkowie
  • Pip
  • 88 Postów
  • P³eæ:Female
  • Lokalizacja:lubuskie

Napisano 2010-03-03, godz. 09:57

okazywali zainteresowanie nauczaniem stra¿nicy czy pozorowali zainteresowanie, aby innym razem poprosiæ Ciebie jako "znajom±" o 1z³ brakuj±ce im do kolejnej flaszki?

Nie prosili o pieni±dze (a¿ dziwne). W sumie nie wiem czemu rozmawiali, ale w±tpiê, ¿eby to by³o szczere zainteresowanie nauczaniem stra¿nicy. My¶lê ¿e tacy ludzie czuj± siê wyrzuceni poza spo³eczñstwo i nie chc± przypu¶ciæ okazji gdy kto¶ okazuje im zainteresowanie i specjalnie do nich przychodzi. Na tym terenie by³o wyj±tkowo du¿o studiów biblijnych...

#9 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BY£EM ¦wiadkiem Jehowy

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2010-03-04, godz. 01:35

rzeczywi¶cie dziwne, ale tacy ludzie mog± odczuwaæ ró¿nice miêdzy odrzuceniem na co dzieñ oraz zainteresowaniem ze strony akwizytorów stra¿nicy i mo¿e to ich sk³ania do ¿yczliwego potraktowania g³osicieli. Ja sam wspominam raczej niezbyt przyjemnie g³oszenie w "cygañskiej dzielnicy" miasta Kowary. Nigdy nie wiadomo, czy co tam czlowieka spotka: tynk z sufitu, pies czy cz³owiek z siekier±, ale có¿... trzeba by³o to i tam chodzi³em, z efektem (z perspektywy oceniaj±c: na szczê¶cie) mizernym...

#10 wyrzucona

wyrzucona

    Początkujący (1-50)

  • Cz³onkowie
  • Pip
  • 88 Postów
  • P³eæ:Female
  • Lokalizacja:lubuskie

Napisano 2010-03-04, godz. 07:27

Wielu lubi tylko rozmawiaæ, ale niektórzy przychodz± na zebrania, nawet regularnie. Ale w±tpiê, by alkoholizm i takie s±siedztwo pomog³o komu¶ wyzwoliæ siê z tego na³ogu i zostaæ ¦J (choæ to te¿ ró¿nie bywa...), bo pij± nadal i co niektórzy przychodz± na zebrania (trze¼wi), ale nie robi± "Postêpów duchowych", czyli nie chc± przestaæ piæ.

#11 lidia2

lidia2

    Początkujący (1-50)

  • Cz³onkowie
  • Pip
  • 40 Postów

Napisano 2010-06-22, godz. 20:09

Wielu lubi tylko rozmawiaæ, ale niektórzy przychodz± na zebrania, nawet regularnie. Ale w±tpiê, by alkoholizm i takie s±siedztwo pomog³o komu¶ wyzwoliæ siê z tego na³ogu i zostaæ ¦J (choæ to te¿ ró¿nie bywa...), bo pij± nadal i co niektórzy przychodz± na zebrania (trze¼wi), ale nie robi± "Postêpów duchowych", czyli nie chc± przestaæ piæ.

By³a¶ ¶w.Jehowy i nie wiesz,ze tych ludzi zmienia wp³yw Ducha ¦wiêtego a nie twoje studiowanie?
Dlatego znajdujecie siê na tym forum a nie na ¿ebraniach.

Ostatnio us³ysza³em w wiadomo¶ciach radiowych o pewnym bloku z mieszkaniami socjalnymi, gdzie jest tak niebezpiecznie, ¿e nawet policjanci boj± siê tam zagl±daæ. Zwykli biedni (ale porz±dni) ludzie, którzy z ró¿nych przyczyn losowych stracili swoje mieszkania, albo ju¿ dawno stamt±d uciekli, albo chc± siê wynie¶æ jak najszybciej i w praktyce pozosta³ tam tylko tzw. "margines". Pijackie burdy z rêkoczynami, bitwami na no¿e itp. s± tam na porz±dku dziennym. Okoliczni mieszkañcy omijaj± rzeczony blok szerokim ³ukiem.

I w zwi±zku z tym mam pytanie: czy ¦wiadkowie Jehowy g³osz± w takich "nieciekawych" okolicach? Czy zagl±daj± do pijackich melin oraz do lokali socjalnych w barakach i by³ych hotelach robotniczych? Praktycznie w ka¿dym mie¶cie mo¿na natkn±æ siê na taki zak±tek, a ja nie wyobra¿am sobie, ¿eby chodzili tam g³osiciele pod krawatem i z teczuszk±.

Jak to wygl±da w praktyce? Czy ¦J docieraj± tak¿e i tam? Czy mo¿e zdarzy³o siê Wam g³osiæ w takich miejscach i jak to wygl±da³o?

I czy w ogóle s± jakie¶ budynki/kwarta³y/osiedla, gdzie ¦wiadkowie nie g³osz± "od drzwi do drzwi"? Je¶li tak, to z jakich przyczyn?

Pozdrawiam! :)

Skoro ja g³oszê na tym forum to i takie meliny nie s± straszne.
Zawsze w pracy g³oszenia uczestnicz anio³,który jest dla ¶lepców niewidzialny.
Katolicy nazywaj± go anio³em stró¿em.Chroni g³osz±cych przed ewentualnymi atakami demonów.
Babilon Wielki /brama bogów/




U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 0

0 u¿ytkowników, 0 go¶ci, 0 anonimowych