Skocz do zawartości


Zdjęcie

czy mozna odmowic chrztu osobie zainteresowanej ?


  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#21 ABC...

ABC...

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 72 Postów
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano 2006-09-14, godz. 13:30

To namieszales. :huh: :blink: <_<

#22 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-09-14, godz. 16:21

Hej , braciszku Rekinie, ale nikt z chrześcijan nie uznaje tzw. chrztu ( bo w Imię kogo , go sprwawują?), bo, jest mowa w NT o tym jak chrzcić .....

Mt 28:19 BT
"Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego."


Tak więc się nie martw, bo - ŚJ - nie uznają takiego chrztu , jak wszyscy. Tak więc, pociesz się, że nie wiele straciłeś. :D

Bo przecież "Czynna Moc Boża" nie posiada Imienia (bo nie jest uważana za Osobę), ale za to Duch Święty - takowe IMIĘ, jako Osoba posiada !. :D


A w ogóle to Rekin jeszcze tu zagląda?

A co do formuły chrzcielnej to ta u śJ niczym się nie różni od tej w KK
Czesiek

#23 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2006-09-16, godz. 09:49

A co do formuły chrzcielnej to ta u śJ niczym się nie różni od tej w KK


Bracie Czeslawie, o ile mi wiadomo, to u ŚJ nie wypowiada się trynitarnej formuły chrztu jak to się dzieje w KRzK i innych Kościołach chrześcijańskich. Ale jeśli się mylę, to zacytuj jaką formułę używają ŚJ.

#24 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-09-16, godz. 09:57

Bracie Czeslawie, o ile mi wiadomo, to u ŚJ nie wypowiada się trynitarnej formuły chrztu jak to się dzieje w KRzK i innych Kościołach chrześcijańskich. Ale jeśli się mylę, to zacytuj jaką formułę używają ŚJ.


Wojtek37
o wypowiadaną formułę zapytaj się śJ i ex-śJ, ja jedynie mogę przytoczyć jej rozumienie za publikacjami CK - czyli to w jaki sposób wg. CK należy rozumieć chrzest w "Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego".

Poza tym, wiem, że niektórzy ex-śJ powoływali się na tą formułę, chcąc być przyjętymi do społeczności protestanckich i trzeba było tłumaczyć im, że nie tyle formuła ma znaczenie, co wiara jakiej wyrazem ma być chrzest, i że dla protestantów chrzest jest właśnie wyrazem wiary osoby chrzczonej, a nie "sakramentem" działającym niezależnie od wiary osoby chrzczącej i chrzczonej.
Czesiek

#25 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2006-09-16, godz. 10:37

Oczywiście iż wara jest nader istotna, lecz czy "maczani" w basenach, lub wannach ŚJ nie wyrażają wiary w chrzest w ich wydaniu (cokolwiek by miało to znaczyć) ?. Moim zdaniem chrzest bez owej trynitarnej formuły nie jest chrztem lecz jakąś inną formą podobną do znanego nam wszystkim rytu chrzcielnego. Oczywiście o sakramencie tu nie ma mowy, bo ŚJ nie wierzą w nie - a my tak. Bo sakramenty w połązeniu z Łaską Bożą i wiarę mają moc nas wewnętrznie przemieniać, czyż nie?.

#26 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-09-16, godz. 10:44

Oczywiście iż wara jest nader istotna, lecz czy "maczani" w basenach, lub wannach ŚJ nie wyrażają wiary w chrzest w ich wydaniu (cokolwiek by miało to znaczyć) ?. Moim zdaniem chrzest bez owej trynitarnej formuły nie jest chrztem lecz jakąś inną formą podobną do znanego nam wszystkim rytu chrzcielnego. Oczywiście o sakramencie tu nie ma mowy, bo ŚJ nie wierzą w nie - a my tak. Bo sakramenty w połązeniu z Łaską Bożą i wiarę mają moc nas wewnętrznie przemieniać, czyż nie?.


To Bóg ma moc nas wewnętrznie przemienić, nie sakrament. A pokładanie ufności w sakramentach a nie w Bogu, czyż nie jest niewiarą w Boga?
Czesiek

#27 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-09-16, godz. 11:14

A dlaczego ktoś wierząc w sakramenty miałby nie wierzyć w Boga ?
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#28 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-09-16, godz. 11:47

A dlaczego ktoś wierząc w sakramenty miałby nie wierzyć w Boga ?


A w czym lub w kim pokłada swoją nadzieję? W Bogu, który jedynie może zbawić człowieka, czy w sakramentach, które ustanowił człowiek, aby przez nie wymusić na Bogu łaskę?
Czesiek

#29 aurora

aurora

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 116 Postów
  • Lokalizacja:poznan - czerwonak

Napisano 2006-09-17, godz. 20:42

A w ogóle to Rekin jeszcze tu zagląda?

A co do formuły chrzcielnej to ta u śJ niczym się nie różni od tej w KK

A w ogóle to Rekin jeszcze tu zagląda?
zaglada ,ale nie raczyles zauwazyc ze nie moze wystepowac pod nickiem "rekin" bo jedyna sluszna prawda zawsze sie panoszy .
po prostu nick "rekin" zostal zablokowany na stale.[za wolnomyslicielstwo zostal wykluczony ze zboru "brooklyn sp. z oo. forum watchtower"]
obecnie wystepuje pod nickiem jak wyzej...jednak rzadko udaje mi sie ciekawie podyskutowac na istotne tematy dotyczace swiadkow .
nie chce mi sie wdawac w doktrynalne spory to strata czasu.
chetnie podyskutowalbym o Bogu w ogole ,bo juz jego milosc jest dla mnie niezrozumiala.
ale tutaj wolno rozmawiac Tylko wierzac goraco w to ze bog istnieje .

#30 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-04-27, godz. 10:15

czy ktos spotkal sie juz z takim przypadkiem?

Jeśli byłbym jednym z redaktorów "Faktów i mitów" to posądziłbym Cię o plagiat* ;) Moje przeżycia odnośnie chrztu są takie same jak w Twoim przypadku. Napisz do mnie, co aktualnie porabiasz i jak Ci się wiedzie. Zastanawiam sie jak wygląda Twoja relacja ze Zbawicielem i tymi, którzy także żyć bez Niego nie mogą :)
_________________________________________________________________________
*Mam na myśli artykuł o tym, że "Harry Potter" został odgapiony od "Pana Kleksa".
Dołączona grafika

#31 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-04-27, godz. 16:25

Rekin to teraz aurora. Wcześniej był zbanowany, więc zarejestrował się pod innym nickiem. W tej chwili to raczej rozbitek duchowy. :(

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#32 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-06-12, godz. 02:53

Moim zdaniem chrzest bez owej trynitarnej formuły nie jest chrztem lecz jakąś inną formą podobną do znanego nam wszystkim rytu chrzcielnego.

A ja pozwolę sobie zwrócić uwagę na to, że Dzieje Apostolskie przedstawiają całkiem odmienny obraz przebiegu chrztów.

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-06-12, godz. 02:55

Dołączona grafika

#33 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2007-06-12, godz. 07:58

A ja pozwolę sobie zwrócić uwagę na to, że Dzieje Apostolskie przedstawiają całkiem odmienny obraz przebiegu chrztów.


Przeczytałem. Proszę podać na czym miał polegać "odmienny obraz przebiegu chrztu"?

#34 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-06-12, godz. 08:04

Przeczytałem. Proszę podać na czym miał polegać "odmienny obraz przebiegu chrztu"?

Wojtek nadmienił o trynitarnej formule chrztu, której jednak w czasach apostolskich nie stosowano, pomimo że zawiera ją nakaz misyjny z 28 rozdz. Mateusza.
Dołączona grafika

#35 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-06-12, godz. 12:25

Wojtek nadmienił o trynitarnej formule chrztu, której jednak w czasach apostolskich nie stosowano, pomimo że zawiera ją nakaz misyjny z 28 rozdz. Mateusza.

Dowodzisz sprzeczności Biblii, twierdzisz, że Mt 28:19 jest sfałszowany, czy twierdzisz, że formuła z Mt 28:19 nie jest obligatoryjna?

#36 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-06-12, godz. 12:55

Dowodzisz sprzeczności Biblii, twierdzisz, że Mt 28:19 jest sfałszowany, czy twierdzisz, że formuła z Mt 28:19 nie jest obligatoryjna?

Opcja nr 4: niepodporządkowanie się apostołów ;)
Dołączona grafika

#37 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-06-12, godz. 12:58

Opcja nr 4: niepodporządkowanie się apostołów ;)

a co to wszystko ma związek ze SJ ;-) słyszałeś o chrzcie ogniem ?;-)

Użytkownik sebol edytował ten post 2007-06-12, godz. 12:58

"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#38 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-06-12, godz. 13:37

a co to wszystko ma związek ze SJ ;-)

Tyle samo, co poprzednie posty! ŚJ wraz z innymi jedynozbawczymi klikami egzaminują ludzi przed chrztem, a ja reklamuję apostolskie metody ;)


słyszałeś o chrzcie ogniem ?;-)

Czyją wersję?
Dołączona grafika

#39 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-06-12, godz. 13:37

Tyle samo, co poprzednie posty! ŚJ wraz z innymi jedynozbawczymi klikami egzaminują ludzi przed chrztem, a ja reklamuję apostolskie metody ;)
Czyją wersję?

a skąd wiesz ze Twoje sa prawdziwe ;-) ?
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#40 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-06-12, godz. 14:00

a skąd wiesz ze Twoje sa prawdziwe ;-) ?

Gdzie tak stwierdziłem? Napisałem: apostolskie, nie moje, ani tym bardziej prawdziwe. Jak znajdę rozsądniejszy przekaz religijny niż ten zwany Biblią, to rozważę możliwość jego propagowania. Na razie mam za sobą lekturę Koranu i Księgi Mormona.
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych