Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przegląd najnowszych publikacji WTS


  • Please log in to reply
293 replies to this topic

#21 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-10-26, godz. 21:18

Wśród ciekawostek zamieszczonych w zbliżającym się, styczniowym wydaniu "Przebudźcie się!" znajdziemy przegląd dość charakterystycznych dla czasopism TS newsów, w tym (między innymi) doniesienie o Bożym Narodzeniu jako czasie rodzinnych konfliktów, a także temat wzrastającego ryzyka związanego z transfuzjami krwinek czerwonych u pacjentów po operacjach serca oraz dane liczbowe na temat niewierności w Polsce. Poświęcono także nieco miejsca kwestii radości płynącej z dawania – czytający to ŚJ powinni może w tym miejscu pomyśleć na przykład o dawaniu skierowanym na pomoc ogólnoświatowej społeczności braterskiej i dobrowolnych datkach(?)

Poniżej kilka cytatów z nagrania:

„Czas pokoju?”

„Boże Narodzenie to jedno z naszych największych świąt, ale to także czas konfliktów – twierdzi szwedzkie pismo dla rodziców (...)”

„Istotnie, w tym czasie członkowie rodzin kłócą się i awanturują częściej niż w jakimkolwiek innym okresie roku.”

„Dawać czy wydawać?”

„W nagłówku kanadyjskiej gazety The Globe and Mail można było przeczytać: ‘pieniądze dają szczęście, gdy się je rozdaje’”.

„(...) jednakże ci, którzy poświęcili pieniądze na pomaganie innym (...) w rzeczywistości czuli się o wiele szczęśliwsi.”

„Bogactwo nie gwarantuje szczęścia, a dowodzą tego niezliczone badania naukowe – napisano we wspomnianej gazecie.”

„Skala niewierności”

Doniesienie podsumowano: „Oto skala niewierności w społeczeństwie, w którym ponad 90% ludzi deklaruje przynależność do Kościoła rzymskokatolickiego.”

Przebudźcie się! – styczeń 2009, "Obserwujemy świat", mp3
.jb

#22 Matrix

Matrix

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 51 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-10-26, godz. 22:18

Może trochę w innym kontekście, dostałem dziś najnowsze Straszaki i zauważyłem, że chyba zmienili papier, taki bardziej miły w dotyku, jak by lepszego gatunku. Jestem wrażliwym chłopakiem, mam też wrażliwe palce i opuszki- a może to Tylkom moje subiektywne odczucie. Smyraliście najnowsze publikacje, zgadzacie się ze mną? ;)

#23 kochajacy_prawde

kochajacy_prawde

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 155 Postów

Napisano 2008-10-28, godz. 10:45

My natomiast w raju duchowym cieszymy się pokojem i jednością (Izaj. 48:17, 18; 60:18; 65:25).

Czyżby ŚJ doszli do wniosku, że raj już istnieje i jest miejscem duchowym, czy ja jestem nie na bieżąco?

#24 novanna

novanna

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 404 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano 2008-10-28, godz. 13:18

My natomiast w raju duchowym cieszymy się pokojem i jednością (Izaj. 48:17, 18; 60:18; 65:25).

Czyżby ŚJ doszli do wniosku, że raj już istnieje i jest miejscem duchowym, czy ja jestem nie na bieżąco?

nie jesteś na bieżąco.... tu chodzi o stan w jakim się znajdują św. jehowy. są w "raju duchowym". a raj duchowy to ujmując najprościej : towarzystwo cudownych kochających braci, to świadomość poznania prawd, tomnóstwo pokarmu duchowego, przywilej przebywania blisko z Bogiem, który wybrął właśnie św. Jehowy.....tak przynajmniej ja pamiętam wytłuamczenie "raju duchowego". w literaturze świadków jehowy przedstawia się taki raj prawie jak już raj fizyczny, jako coś cudownego,tylko że
ja tego raju jakoś wogóle nie odczuwałam. ale zawsze było wytułumaczenie odgórne, ze skoro ja go nie odczuwam "to ze mną jest coś nie tak" , to ja jestem słaba duchowo, dlatego tego raju niem mam.

Użytkownik novanna edytował ten post 2008-10-28, godz. 13:19


#25 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-10-28, godz. 17:28

To samo mi się nasunęło co novanna. Ale w takim razie świadkowie już są w raju! Tylko zazdrościć(???).
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#26 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-11-09, godz. 15:46

Wspomniany wyżej numer "Przebudźcie się!" (styczeń 2009) reklamuje nam również jedną z książek TS. W przedstawionej tam historii opisano zachwyt pewnej kanadyjskiej nauczycielki szkoły średniej, która uznała publikację "Człowiek poszukuje Boga" za "najlepszą książkę o religiach świata". "Była pod takim wrażeniem, że poprosiła władze szkolne o pozwolenie na wykorzystanie jej podczas zajęć"...

Przebudźcie się! – styczeń 2009, "Najlepsza książka o religiach świata", mp3
.jb

#27 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2008-11-09, godz. 16:25

My natomiast w raju duchowym cieszymy się pokojem i jednością (Izaj. 48:17, 18; 60:18; 65:25).

Czyżby ŚJ doszli do wniosku, że raj już istnieje i jest miejscem duchowym, czy ja jestem nie na bieżąco?



oczywiście , twierdzą że są,czy też mają dostęp, (bardzo nie jasno to tłumaczą) do przedsionków świątyni poprzez jedyny kanał itd Co ciekawe ten kanał:
przekazuje Boże Słowa ,ale nie jest nieomylny, i nie przekazując własnych słów nie przekazuje też Bożych, których to słów nie można lekceważyć ani kwestionować , gdyż są jedynym kanałem przez który Bóg... ( i od początku)

#28 ble

ble

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1026 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2008-11-23, godz. 14:34

?Czas pokoju??[indent=1]?Boże Narodzenie to jedno z naszych największych świąt, ale to także czas konfliktów ? twierdzi szwedzkie pismo dla rodziców (...)?


Jak zwykle Organizacja stosuje niereligijne metody takie jak przedstawianie wydarzenia z katolicyzmu w złym świetle bo "ktoś się pokłócił podczas tego wydarzenia". Robi się to po to, aby obrzydzić ludziom obchodzenie świąt poprzez lipne argumenty. Osobiście nie praktykuję Świąt Bożego Narodzenia. Ale moje nieobchodzenie tych świąt nie wynika z tego że podczas nich mogą być kłótnie w rodzinie. Kłótnie są często i to nie tylko wśród katolików ale i u ŚJ także.

To tak samo jak z urodzinami - ponieważ komuś wtedy ścięto głowę to znaczy że nie należy ich obchodzić. A tymczasem nowożeńcy ŚJ zapalają sobie świeczki i fajerwerki na tortach ślubnych.

Użytkownik ble edytował ten post 2008-11-23, godz. 14:38


#29 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-12-22, godz. 02:10

"Strażnica" zna odpowiedź na wszystkie trudne pytania:


1:35 – Czy w przyjściu na świat Jezusa odgrywała jakąś rolę komórka jajowa Marii? Tak. Dzięki temu dziecko Marii rzeczywiście było potomkiem jej przodków, czyli Abrahama, Judy i Dawida, jak to obiecał Bóg (Rodz. 22:15, 18; 49:10; 2 Sam. 7:8, 16). Jednak w przeniesieniu doskonałego życia Syna Bożego oraz w samym poczęciu brał udział święty duch Jehowy (Mat. 1:18). Duch ten najwyraźniej wymazał z komórki jajowej Marii wszelkie znamiona niedoskonałości i od samego początku chronił rozwijający się embrion przed wszelkimi szkodliwymi czynnikami.

źródło: "Słowo Jehowy jest żywe" – Ciekawe myśli z Ewangelii według Łukasza, "Strażnica" z 15 marca 2008
.jb

#30 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-12-22, godz. 05:34

Zauważmy podobieństwo ww. nauki do katolickiego dogmatu o niepokalanym poczęciu (nie mylić z dogmatem o narodzeniu z dziewicy). Papiestwo rzymskokatolickie naucza, że od niedoskonałości uchroniono komórkę jajową Maryi, a WTS że od niedoskonałości uchroniono komórkę jajową Jezusa. Wg katolicyzmu do Maryi została zastosowana z góry niejako zaliczkowo ofiara okupu Jezusa. Obie religie są zgodne, że raz jeden w historii Bóg musiał ręcznie zaingerować w rozwój jednego człowieka i usunąć z jego ciała brzemię grzechu pierworodnego. Różnica dot. tylko czy ingerencji została poddana Maryja w łonie Anny czy Jezus w łonie Maryi.

#31 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2008-12-22, godz. 09:21

Ciekawe podejście Strażnicy do nauki. Dlaczego więc Jezus urodził się chłopcem a nie dziewczynką? Przecież komórki rozrodcze kobiety zawierają tylko geny X, będące genami charaktezującymi cechy płciowe żeńskie. Strażnica nie wierzy jednak, iż Duch Święty jest osobą, dlaczego więc Jezus nie urodził się kobietą? :P

Jest rzeczą niepodważalną że Maria matka Jezusa gdy poczęła była dziewicą czyli nie współżyła z mężczyzną. Mimo to urodziła dziecko. Z naukowego punktu widzenia jest to możliwe. Nauka zna takie przypadki i są opisane naukowo. Nazywa się to PARTENOGENEZA. W wielkim skrócie. Kobiety posiadają chromosomy tylko typu X mężczyźni mają X i Y. Do tego żeby w komórce jajowej kobiety doszło to zapłodnienia są potrzebne dwa chromosomy np. X,Y w tedy rodzi się chłopczyk, albo X X w tedy rodzi się dziewczynka. Przyjmując że u Marii doszło do PARTENOGENEZY i pamiętając że kobieta ma tylko chromosomy typu X musiało dojść do połączenia tylko chromosomów X i X. Nie ma innej możliwości. Więc siłą rzeczy z medycznego i naukowego punktu widzenia dziecko które się narodziło z Marii musiało być płci żeńskiej. Więc Jezus była kobietą. Ciekaw jestem co na to Strażnica. :P

Użytkownik mirek edytował ten post 2008-12-22, godz. 09:26

On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#32 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-01-18, godz. 22:36

W artykule „Pomóżmy tym, którzy się oddalili od trzody” („Strażnica” z 15 listopada 2008) znalazły się wskazówki dotyczące niesienia pomocy dla nieaktywnych głosicieli.

Wyjaśniono tam, dlaczego tak łatwo jest przeoczyć fakt oddalania się poszczególnych osób od zboru:

Żyjemy w zabieganym i niespokojnym świecie, toteż łatwo przeoczyć, że ktoś oddala się od zboru (Hebr. 2:1).


Przedstawiona w tekście oferta pomocy dla nieaktywnych głosicieli obejmuje propozycję studium oraz rozmowy, w których można odwołać się do wspomnień z czasów przyłączania się do Prawdy. Przy okazji tego typu rozmów starsi zboru mogą przytoczyć stosowne wersety z Biblii, omówić wybrany artykuł, a także pomodlić się ze swoim rozmówcą. Poniżej kilka cytatów:

Kiedy pasterz trzody Bożej odwiedza współwyznawcę niedomagającego fizycznie, taka wizyta jest źródłem radości i pokrzepienia. Tak samo rzecz się ma, gdy starsi osobiście interesują się kimś, komu szwankuje zdrowie duchowe. Mogą wtedy przytoczyć wersety biblijne, omówić jakiś artykuł albo ciekawe myśli z zebrania oraz pomodlić się z nieczynnym głosicielem. Warto też zapewnić taką osobę, że pozostali współwyznawcy bardzo się ucieszą, gdy ponownie zacznie chodzić na zebrania (2 Kor. 1:3-7; Jak. 5:13-15).

W niektórych wypadkach starsi mogą poprosić doświadczonych głosicieli o prowadzenie studium biblijnego z nieczynnymi, którzy wyrażają takie pragnienie. Celem tych wysiłków jest rozbudzenie w takich osobach ‘miłości, którą przejawiały pierwotnie’ (Obj. 2:1, 4).

W czasie któregoś ze spotkań mógłbyś zapytać taką osobę, jak poznała prawdę. Powspominajcie dawne radości. Niech opowie ciekawe przeżycia związane z zebraniami, służbą kaznodziejską czy zgromadzeniami. Porozmawiajcie o miłych chwilach, które być może razem spędziliście w służbie dla Jehowy. Mów też o szczęściu, jakiego sam doświadczasz, przybliżając się do Boga (Jak. 4:8).


Artykuł używa określenia mówiącego o „duchowej nieaktywności”, wspomina się też o przywileju modlitwy oraz o czystym sumieniu, które pozwalało do niej przystępować w okresie zachowywania bliskiej relacji ze zborem. Pozwala to sądzić, że „Strażnica” chce postawić znak równości między zaprzestaniem głoszenia (i wynikającym z tego oddaleniem się od zboru) a zerwaniem więzi z Bogiem i ograniczeniem w kwestii uprawnienia do zwracania się do Boga w modlitwie. Zwróćmy uwagę na następujące fragmenty:

Warto również osobie duchowo nieaktywnej przypomnieć kilka błogosławieństw, których zaznawała, gdy utrzymywała bliski kontakt ze zborem. Na przykład mogła pogłębiać wiedzę o zamierzeniu Jehowy oraz Jego natchnionym Słowie (Prz. 4:18). Kiedy ‘żyła według ducha’, bez wątpienia było jej łatwiej odpierać pokusy do grzechu (Gal. 5:22-26). W rezultacie czyste sumienie pozwalało jej przystępować do Jehowy w modlitwie i zaznawać ‘pokoju Bożego, który przewyższa wszelką myśl i strzeże naszych serc i władz umysłowych’ (Filip. 4:6, 7).

Załóżmy, że jako starszy zboru dokonujesz wizyty pasterskiej u małżeństwa, które stało się nieaktywne duchowo. Możesz zachęcić tych współwyznawców, by przypomnieli sobie chwile, gdy po raz pierwszy zetknęli się z prawdą ze Słowa Bożego. Była ona tak wspaniała, logiczna i uszczęśliwiająca, a do tego niosła wyzwolenie pod względem duchowym! (Jana 8:32). Jakaż wzbierała w nich wdzięczność za to, czego się dowiadywali o Jehowie, Jego miłości i niezrównanych zamierzeniach! (Por. Łuk. 24:32). Podkreślaj, jakim skarbem dla oddanych Bogu chrześcijan jest bliska więź z Jehową i cudowny przywilej modlitwy.


Jako potwierdzenie, że zamieszczone rady rzeczywiście przynoszą skutek, przedstawiono następujący przykład:

Czy podane tu wskazówki rzeczywiście przynoszą efekty? Ależ tak. Przykładem jest brat, który od 12 roku życia był głosicielem, a w wieku lat 15 stał się nieczynny. Potem jednak się uaktywnił i już przeszło 30 lat pełni służbę pełnoczasową. Siły duchowe w dużej mierze odzyskał dzięki pomocy udzielonej mu przez pewnego nadzorcę. Niezmiernie ją sobie ceni!

Nie wiem, na ile taki przykład może być pomocny lub pocieszający dla tych świadków Jehowy, którzy po poświęceniu Organizacji wielu lat swojego życia, już jako dorosłe, dojrzałe osoby, stali się w tym głoszeniu nieczynni z powodu dylematów natury doktrynalnej i poważnych wątpliwości dotyczących nauczania TS.
.jb

#33 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-01-30, godz. 21:17

Wśród ciekawostek zamieszczonych w zbliżającym się, styczniowym wydaniu "Przebudźcie się!" znajdziemy przegląd dość charakterystycznych dla czasopism TS newsów, w tym (między innymi) doniesienie o Bożym Narodzeniu jako czasie rodzinnych konfliktów

Chociaż święta już dawno za nami, to podobnego doniesienia nie oszczędza nam także "Przebudźcie się!" w wydaniu kwietniowym:

Wesołe święta? Jak donosi wydawany w Sydney tygodnik "The Sunday Telegraph", co piąta sprawa rozwodowa w Australii jest zakładana tuż po Bożym Narodzeniu i Nowym Roku. ("Obserwujemy świat", "Przebudźcie się!" z kwietnia 2009, cytat z nagrania mp3)


Natomiast "Strażnica" z 15 marca 2009, w artykule 'Bądźcie czujni', zwraca uwagę na wpływ szatana na środki masowego przekazu:

Jakież potężne świadectwo o Królestwie Bożym otrzymują przed nadejściem końca wszystkie narody! Dzieje się tak, mimo iż Szatan jest "bogiem tego systemu rzeczy" (2 Kor. 4:4). Wywiera on przemożny wpływ na wszystkie czynniki polityczne, religijne i ekonomiczne tego świata oraz jego środki masowego przekazu.


W tym samym numerze "Strażnicy", w artykule Prawi będą sławić Boga na zawsze, możemy również przeczytać o przyszłej radości wiernych czcicieli Jehowy oraz tym, co czeka przeciwników "ludu Bożego":

W miarę zbliżania się końca prawi będą napotykać coraz większy sprzeciw. Osiągnie on punkt kulminacyjny, gdy Szatan Diabeł jako Gog z Magog przypuści na nich ogólnoświatowy atak. Wtedy wreszcie 'spojrzymy z góry na swych wrogów', którzy poniosą upokarzającą porażkę. Cóż to będzie za przeżycie, gdy ujrzymy, jak imię Jehowy zostanie w pełni uświęcone! (Ezech. 38:18, 22, 23).

Uznani za prawych przez Jehowę wzniosą tryumfalny okrzyk radości, gdy ujrzą zagładę wszystkich przeciwników zwierzchniej władzy Jehowy.

Każdy, kto nieustannie sprzeciwia się ludowi Bożemu, już wkrótce 'rozpłynie się' w swej zazdrości i nienawiści. Żywione przez takich ludzi pragnienie, by zobaczyć kres naszej działalności, zginie razem z nimi podczas nadchodzącego "wielkiego ucisku" (Mat. 24:21).


.jb

#34 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2009-01-30, godz. 22:09

Uznani za prawych przez Jehowę wzniosą tryumfalny okrzyk radości, gdy ujrzą zagładę wszystkich przeciwników zwierzchniej władzy Jehowy.

I z czego tu się cieszyć??? :blink: FUCK


Ale w tej publikacji znajdziemy ... - sami sobie skomentujcie:

Strażnica 15.03.2009 s.16:
"Od roku 1925 Świadkowie Jehowy głoszą, że I wojna światowa i to, co po niej nastąpiło po niej, stanowi niepodważalny dowód, iż w 1914 roku zaczęła się OBECNOŚĆ Chrystusa w charakterze niebiańskiego Króla, oraz dni ostatnie niegodziwego szatańskiego systemu rzeczy."

Proroctwo 1929 s.72, Towarzystwo Strażnica:
"Pismo Św. dowodzi, że wtóra OBECNOŚĆ Pana Jezusa Chrystusa rozpoczęła się w roku 1874 po Chr."

Harfa Boża, 1929, s.239, Towarzystwo Strażnica:
Stosując tą samą regułę, dzień za rok, 1335 dni po R. P. 539 sprowadza nas do R. P. 1874, w którym to czasie, według chronologii biblijnej, Pan po raz wtóry przyszedł na ziemię. (...) Czas obecności naszego Pana datuje się od R. P. 1874, jak powyżej udowodniono.

Użytkownik pawel r edytował ten post 2009-01-30, godz. 22:12

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#35 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2009-01-30, godz. 22:33

Chociaż święta już dawno za nami, to podobnego doniesienia nie oszczędza nam także "Przebudźcie się!" w wydaniu kwietniowym:

Wesołe święta? Jak donosi wydawany w Sydney tygodnik "The Sunday Telegraph", co piąta sprawa rozwodowa w Australii jest zakładana tuż po Bożym Narodzeniu i Nowym Roku. ("Obserwujemy świat", "Przebudźcie się!" z kwietnia 2009, cytat z nagrania mp3)


Natomiast "Strażnica" z 15 marca 2009, w artykule 'Bądźcie czujni', zwraca uwagę na wpływ szatana na środki masowego przekazu:



W tym samym numerze "Strażnicy", w artykule Prawi będą sławić Boga na zawsze, możemy również przeczytać o przyszłej radości wiernych czcicieli Jehowy oraz tym, co czeka przeciwników "ludu Bożego":


Bardzo znamienne cytaty. I co ważne – w takim samym tonie jak proroctwa i orędzie z Pisma Św. Czyli pełna zgodność ze Słowem Bożym które nigdy nie mówiło że będzie grzeszników i odstępców głaskać po głowie.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#36 augustusgermanicus

augustusgermanicus

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Daleko

Napisano 2009-01-30, godz. 22:41

Bardzo znamienne cytaty. I co ważne – w takim samym tonie jak proroctwa i orędzie z Pisma Św. Czyli pełna zgodność ze Słowem Bożym które nigdy nie mówiło że będzie grzeszników i odstępców głaskać po głowie.


Mam pytanie. Czy uwazasz ze Straznica i Przebudzcie sie we wszystkim i zawsze byly i sa w takim samym tonie jak proroctwa i oredzia w Biblii? Czy zawsze w pelni byly zgodne?
Umbre Summum

#37 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2009-01-30, godz. 22:47

Strażnica i Przebudźcie się kierują uwagę na Słowo Boże, to jest ich zaleta. A ty zawsze jesteś zgodny sam ze sobą ?
Że tak pytasz podchwytliwie ?
Umiesz szukać tylko dziur w Stażnicy ? To widzisz sprawę tendencyjnie.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#38 augustusgermanicus

augustusgermanicus

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Daleko

Napisano 2009-01-30, godz. 22:52

Strażnica i Przebudźcie się kierują uwagę na Słowo Boże, to jest ich zaleta. A ty zawsze jesteś zgodny sam ze sobą ?
Że tak pytasz podchwytliwie ?
Umiesz szukać tylko dziur w Stażnicy ? To widzisz sprawę tendencyjnie.



Oj wykreciles sie od odpowiedzi. :)

Prawde powiedziawszy nie trzeba dlugo szukac tych dziur.

Użytkownik augustusgermanicus edytował ten post 2009-01-30, godz. 22:54

Umbre Summum

#39 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-01-31, godz. 07:04

Bardzo znamienne cytaty. I co ważne – w takim samym tonie jak proroctwa i orędzie z Pisma Św. Czyli pełna zgodność ze Słowem Bożym które nigdy nie mówiło że będzie grzeszników i odstępców głaskać po głowie.

Jest mała różnica. Ot taka nieduża. Pismo wzywa grzesznika aby pokutował (opamiętał się) natomiast Strażnica, aby został śJ.

Chociaż święta już dawno za nami, to podobnego doniesienia nie oszczędza nam także "Przebudźcie się!" w wydaniu kwietniowym:

Wesołe święta? Jak donosi wydawany w Sydney tygodnik "The Sunday Telegraph", co piąta sprawa rozwodowa w Australii jest zakładana tuż po Bożym Narodzeniu i Nowym Roku. ("Obserwujemy świat", "Przebudźcie się!" z kwietnia 2009, cytat z nagrania mp3)

A co w tym dziwnego, przecież zbliża się czas Wialkanocy i trzeba zochydzić ten "pogański" czas świętowania.
Czesiek

#40 Bogdan Braun

Bogdan Braun

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 401 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-01-31, godz. 14:17

Mirek napisał

Więc siłą rzeczy z medycznego i naukowego punktu widzenia dziecko które się narodziło z Marii musiało być płci żeńskiej. Więc Jezus była kobietą.

Z medycznego i naukowego TAK. Lecz z teologiczno - dogmatycznego niekoniecznie Szanowny Mirku musi być tak jak piszesz. Musisz pamiętać, że Syn Boży (czytaj Bóg – druga Osoba Trójcy Świętej) jest posiadaczem dwóch natur.
Zrodzony z Boga Ojca jako mężczyzna posiada w sobie cechy Ojcowskie jako potomek.
Przyjmując naturę ludzką owa cech męskości dalej pozostała w Osobie Syna Bożego (czytaj w obu naturach).
To, że matka Jezusa Człowieka powinna urodzić dziewczynkę jak sam piszesz, a nie syna to byłoby możliwe przy założeniu posiadania tylko jednej (1) natury ludzkiej przez Jezusa w czasie Jego ziemskiej bytności.
Ci teologowie, którzy zajmują się w swoich pracach teologicznych tym zagadnieniem nazywają to,,Resublimacją bosko – kenotyczną.”


BB


Zauważmy podobieństwo ww. nauki do katolickiego dogmatu o niepokalanym poczęciu (nie mylić z dogmatem o narodzeniu z dziewicy). Papiestwo rzymskokatolickie naucza, że od niedoskonałości uchroniono komórkę jajową Maryi, a WTS że od niedoskonałości uchroniono komórkę jajową Jezusa. Wg katolicyzmu do Maryi została zastosowana z góry niejako zaliczkowo ofiara okupu Jezusa. Obie religie są zgodne, że raz jeden w historii Bóg musiał ręcznie zaingerować w rozwój jednego człowieka i usunąć z jego ciała brzemię grzechu pierworodnego. Różnica dot. tylko czy ingerencji została poddana Maryja w łonie Anny czy Jezus w łonie Maryi.


Jak widać jabłko rodem z WTS niedaleko poda od miąższu (jabłkowego rodem z Katolickiej winnicy.

BB
W dowodzeniu słuszności własnych racji patrzmy na bliźniego jak na siebie samego.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych