Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kilka pytań trynitarianom zadanych.


  • Please log in to reply
348 replies to this topic

#341 Gonzalo

Gonzalo

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 666 Postów

Napisano 2006-12-02, godz. 19:25

Pawel77,

Nie mam nic do dodania.

#342 SCORP1ON

SCORP1ON

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 44 Postów

Napisano 2006-12-16, godz. 04:03

Tak sobie popijając piwko z sokiem (Mikołaj mi przyniósł...) spokojnie czytam to, co piszą Gonzalo i Pawel77 o Jezusie i nasuwają mi się różne pytania i dwa z nich zadam, aby zaspokoić swoją ciekawość/wiedzę w tym tak frapującym temacie, jakim jest Człowiek Jezus zwany Chrystusem, który wedle jednych ma dwie natury (?!) Boską i ludzką.
Gonzalo powiedz mi czy absolut sam siebie może uczynić skończonym nie rezygnując ze swego bóstwa?
Pawel77, bądź tak miłym i powiedz mi czy osoba ludzka może stać się manifestacją Boga i jego obecności w ciele nie doznając ograniczenia w swej ludzkiej naturze?


"czy absolut sam siebie może uczynić skończonym nie rezygnując ze swego bóstwa?"
"czy osoba ludzka może stać się manifestacją Boga i jego obecności w ciele nie doznając ograniczenia w swej ludzkiej naturze?"

TO TAKIE W PEWNYM SENSIE ZAPYTANIE JAK: CZY BÓG MOŻE STWORZYĆ KAMIEŃ, KTÓRY NIE MÓGŁBY PODNIEŚĆ?

CZYLI CZY NIESKOŃCZONOŚĆ MOŻE ZAMKNĄĆ SIĘ W CZYMŚ OGRANICZONYM, KTÓRE TĄ NIESKOŃCZONOŚĆ OGRANICZY.

TO TAKIE PYTANIA Z NATURY BEZ SENSU... JEŚLI ROZUMIE SIĘ CZYM JEST NIESKOŃCZONOŚĆ I WSZECHWŁADZA.
(SŁYSZAŁEM PODOBNE OD ATEISTÓW, SZYDZĄCYCH Z WSZECHWŁADZY BOGA)

CHRYSTUS BĘDĄC W CIELE CZŁOWIEKA POSIADAŁ WSZECHWŁADZĘ.

CHRYSTUS Z BÓSTWA NIE ZREZYGNOWAŁ ANI NIE UMNIEJSZYŁ SWOJEJ BOSKIEJ WŁADZY.

CHRYSTUS JEST SZCZEGÓLNYM PRZYPADKIEM CZŁOWIEKA (JEDYNYM W SWOIM RODZAJU)

JAKO OSOBA LUDZKA CHRYSTUS UKAZAŁ PEŁNIĘ BOSKIEJ MIŁOŚCI I PRZEZ TO UKAZAŁ PEŁNIĘ BOGA.

J 14:8 BT "Rzekł do Niego Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy."
J 14:9 BT "Odpowiedział mu Jezus: Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: Pokaż nam Ojca?"

#343 Bogdan Braun

Bogdan Braun

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 401 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-17, godz. 18:52

SCORP1ON napisał

"czy absolut sam siebie może uczynić skończonym nie rezygnując ze swego bóstwa?"
"czy osoba ludzka może stać się manifestacją Boga i jego obecności w ciele nie doznając ograniczenia w swej ludzkiej naturze?"

TO TAKIE W PEWNYM SENSIE ZAPYTANIE JAK: CZY BÓG MOŻE STWORZYĆ KAMIEŃ, KTÓRY NIE MÓGŁBY PODNIEŚĆ?


Scorpi proszę wytęż umysł i pokaż to podobieństwo...Tylko nie zechciej iść na skróty i pisać coś, co nie będzie korespondowało z tym, o czym jest meritum tematu.

SCORP1ON napisał

TO TAKIE PYTANIA Z NATURY BEZ SENSU... JEŚLI ROZUMIE SIĘ CZYM JEST NIESKOŃCZONOŚĆ I WSZECHWŁADZA.


Scorpi brniesz w opary absurdu na maxa!!!
Zechciej przyjąć do swej świadomości i zapamiętaj to sobie na zawsze!!!
Nikt w oparciu o Biblię i tę szeroko pojmowaną tradycję NIE naucza i NIE nakazuje zaakceptowania na zasadzie dogmatu tego, iż Bóg może lub nie może stworzyć kamienia, którego podniesie lub nie podniesie!!!
Natomiast o tym, że Jezus Człowiek podczas swej bytności na ziemi był osobnikiem o dwóch naturach (Boskiej i ludzkiej) jest dogmatem!!!
I miliony ludzi w to wierzy i mówią (na tym forum też)...Pewnikiem to jest prawda, choć tajemnicą owiana!!!
I w tym kontekście postawiłem powyższe pytania... No i co tu jest bez sensu???
W dowodzeniu słuszności własnych racji patrzmy na bliźniego jak na siebie samego.

#344 SCORP1ON

SCORP1ON

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 44 Postów

Napisano 2006-12-18, godz. 01:58

Widocznie nie pojmujesz pewnych podobieństw związanych z ograniczeniem, to był luźny przykład, a temat tematem.
Ja wskazywałem pewne pytanie i z natury bezsensowne. A to czy ktoś w to wierzy czy nie to mnie to nie interesuje.
Czy ja pisałem to pytanie odnośnie Biblii i tradycji?
A gdzie ja tam o dogmacie pisałem.
Sam brniesz tam gdzie nie trzeba i piszesz o tym czego nie napisałem.
To przecież proste, że Jezus miał dwie natury.
Bezsensem jest to, że odpowiedzi na te pytania nie są trudne więc po co takie pytania w ogóle zadawać, skoro jeśli ktoś ma dostateczną wiarę, sam może sobie na nie odpowiedzieć.

Weź sobie coś na uspokojenie, wyjdzie ci to na zdrowie...

I nie pij tyle piwa z sokiem, bo ci źle działa na nerwy i trzeźwość umysłu...

#345 Bogdan Braun

Bogdan Braun

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 401 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-18, godz. 02:50

SCORP1ON napisał

Ja wskazywałem pewne pytanie i z natury bezsensowne. A to czy ktoś w to wierzy czy nie to mnie to nie interesuje.


Piszesz kompletnie nie na temat!!!

SCORP1ON napisał

Czy ja pisałem to pytanie odnośnie Biblii i tradycji?
A gdzie ja tam o dogmacie pisałem.


Czy ja Ci stawiam zarzut, że pisałeś?

SCORP1ON napisał

To przecież proste, że Jezus miał dwie natury.


Piszesz tak jakbyś codziennie spotykał się z Pawłem z Tarsu lub Janem Ewangelistą i o niczym innym nie rozmawiacie jak tylko o Jezusie...Scorpi wyluzuj.
Jeśli to jest takie proste to zapytaj się Pawła lub Jana, dlaczego o tym nie napisali wprost???
Może jest tak, że dla nich to nie jest takie proste???

SCORP1ON napisał

Bezsensem jest to, że odpowiedzi na te pytania nie są trudne więc po co takie pytania w ogóle zadawać, skoro jeśli ktoś ma dostateczną wiarę, sam może sobie na nie odpowiedzieć.


No to może postarasz się w swojej łaskawości odpowiedzieć na powyższe pytania, a nie cedzić własne mądrości na swojską nutę...

SCORP1ON napisał

Weź sobie coś na uspokojenie, wyjdzie ci to na zdrowie...


A może tak jest, że lekarzu ulecz wpierw sam siebie... :P

SCORP1ON napisał

I nie pij tyle piwa z sokiem, bo ci źle działa na nerwy i trzeźwość umysłu...


W tym temacie masz wiedzę w oparciu o subiektywne doświadczenie??? ;)
W dowodzeniu słuszności własnych racji patrzmy na bliźniego jak na siebie samego.

#346 SCORP1ON

SCORP1ON

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 44 Postów

Napisano 2006-12-18, godz. 03:26

Widzę, że lubisz szukać dziury w całym i nie pojmujesz, że ktoś coś może pojmować inaczej, a może bardziej głęboko.

Zadajesz sporo pytań, zupełnie niepotrzebnych, rozbij moje wypowiedzi jeszcze na wyrazy i do wyrazów dodaj pytania... hahaha

"Jeśli to jest takie proste to zapytaj się Pawła lub Jana, dlaczego o tym nie napisali wprost???
Może jest tak, że dla nich to nie jest takie proste???"

A jak mam się ich zapytać? haha

Dobrze się czujesz? bo twoje wypowiedzi świadczą o jakiejś...

Ja nie potrzebuje lekarza, ale ty może tak, bo o nim wspominasz...

"W tym temacie masz wiedzę w oparciu o subiektywne doświadczenie???"

Nie piję, to i wyobraźni takiej zapewne nie mam jak ty...

#347 Bogdan Braun

Bogdan Braun

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 401 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-18, godz. 21:21

SCORP1ON napisał

Widzę, że lubisz szukać dziury w całym i nie pojmujesz, że ktoś coś może pojmować inaczej, a może bardziej głęboko.


No i tu jesteś właśnie w błędzie...Skoro zadaję pytania to znaczy, że biorę pod uwagę, że ktoś inny może pojmować to inaczej, a może i bardziej głęboko. :)

SCORP1ON napisał

Zadajesz sporo pytań, zupełnie niepotrzebnych, rozbij moje wypowiedzi jeszcze na wyrazy i do wyrazów dodaj pytania... hahaha


Twój śmiech jest wystarczającą puentą do tego, co piszesz. Nie mam nic do dodania. ;)

SCORP1ON napisał

A jak mam się ich zapytać? Haha


Wprost!!! :D

SCORP1ON napisał

Dobrze się czujesz? bo twoje wypowiedzi świadczą o jakiejś...
Ja nie potrzebuje lekarza, ale ty może tak, bo o nim wspominasz...


Scorpi wybacz mi, ale mnie nie interesują przepychanki w stylu wolnej amerykanki...Ale miło mi, że o mój stan zdrowia bardzo się martwisz... ;)

BB
W dowodzeniu słuszności własnych racji patrzmy na bliźniego jak na siebie samego.

#348 SCORP1ON

SCORP1ON

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 44 Postów

Napisano 2006-12-20, godz. 00:30

Ja nie zamierzam polemizować o śmieszne rzeczy. Ja wolę dyskusję na temat ŚJ i ich fałszywej nauki...

Bo my się możemy kłócić o szczegóły np. dotyczące Trójcy, a ŚJ ją obalają drwiąc szyderczo.
Kiedyś Bóg ich rozliczy z ich fałszywej nauki...

#349 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2007-03-11, godz. 20:37

Ja nie zamierzam polemizować o śmieszne rzeczy. Ja wolę dyskusję na temat ŚJ i ich fałszywej nauki...

Bo my się możemy kłócić o szczegóły np. dotyczące Trójcy, a ŚJ ją obalają drwiąc szyderczo.
Kiedyś Bóg ich rozliczy z ich fałszywej nauki...



http://www.sw-jacek....iosj/czyt01.php




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych