Skocz do zawartości


Zdjęcie

Annual Report 2008, 2009 i 2010


  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#21 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2010-10-19, godz. 23:25

Zapowiedziano próbny, roczny program wprowadzający wydanie „Strażnicy” w uproszczonym angielskim – będzie przeznaczone do udostępniania w krajach, gdzie angielski jest drugim językiem.

Natrafiłam na informację, iż w tym kontekście wymieniono między innymi: Fidżi, Ghanę, Kenię, Liberię, Nigerię, Papuę-Nową Gwineę, Wyspy Salomona oraz Zimbabwe.

Z dalszych treści, w kontekście omawiania odbioru rad odnoszących się do osobistego stylu życia, pojawił się przypadek wykluczonego dorosłego mieszkającego oddzielnie od swoich rodziców: w takiej sytuacji, jeżeli chodzi o relacje, rodzice mogą dać trochę na zachętę, ale powinni pozostawić dziecko z pragnieniem uzyskania więcej, dzięki czemu będzie ono mogło zacząć sobie uświadamiać straty z powodu braku relacji z Jehową i w efekcie zacznie się starać o przyłączenie.

Temat poruszył w swoim przemówieniu brat D. Splane. Miał on zwrócić uwagę, że określenie "konieczne/niezbędne sprawy rodzinne" to "nasz" (tzn. świadków Jehowy) termin, którego nie znajdujemy w Biblii i co do którego ŚJ wierzą, że Jehowa okaże zrozumienie. Zatem interpretacji tego terminu nie należy niepotrzebnie rozciągać na to, co się w nim nie mieści.
Inna myśl z tego przemówienia: relacja grzesznika z Jehową uległa zniszczeniu i grzesznika może to nawet nie obchodzi. Grzesznik może dojść do przekonania, że ponieważ nie widzi Boga, to nie jest On rzeczywisty. Jednak mama i tata grzesznika takimi rzeczywistymi osobami są...

.jb
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych