Skocz do zawartości


Zdjęcie

Absurdy


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
39 replies to this topic

#1 pharao29

pharao29

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 166 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Jarocin

Napisano 2008-11-21, godz. 22:42

wg mnie absurdem dnia dzisiejszego jest to, co stało sie z tematem pt. Komitet Jezusa.. Jeszcze chwile temu czytałem wypowiedzi innych użytkowników pod moim postem, by po chwili ze zdumieniem stwierdzić, co następuje:
- temat zosytał zablokowany (bravissimo),
- nie mogę edytować nawet własnego postu (że co???)
O sancta simplicitas!
Wnioskuję, że forum to, tak naprawdę wymusza wypowiedzi określonego typu (mylę się?)
ŚMIEJĘ SIĘ, BO DOWCIP SETNY panie Administratorze
"Szlachetny rzecz każdą z wielu stron ogląda i nie ma uprzedzeń"

#2 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-11-22, godz. 10:41

Rzeczywiście informacja o zamknięciu wątku "Komitet Jezusa" brzmi lakonicznie. Sama tematyka wątku nie budziła chyba wielkich emocji. Być może Administrator lub Moderator pokusi się o bliższe wyjaśnienie przyczyny zamknięcia. Oczywiście to dobra wola Administratora, gdyż forum to jego własność i ja to szanuję.

#3 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2008-11-22, godz. 10:51

I znowu mi się oberwie. :mellow:

Ale nie można doprowadzić do tego aby zagubiony diki psuł temat w dziale humor. Niech marudzi gdzieś indziej. przypominam również iż żart i poczucie humoru jest jedną z najwazniejszych broni w wale z zapedami dyktaroskimi i doskonale sprawdza sie w walce ze Straznicą, podnosząc morale i poprawiając samopoczucie zagubionych odstępców.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#4 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-11-22, godz. 11:03

Ja nie rozumiem co za problem? Stworzyć dział Kosz, albo Ściek i tam wrzucać dyskusje "na poziomie". Co za problem???
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#5 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2008-11-22, godz. 12:48

A ja Dikusia w tym temacie popieram, i administratorów również. Każdy ma coś, co jest dla niego tabu. W tym wypadku,dla niektóry, w tym i dla mnie - Osoba Jezusa.
Nie sądzę, żeby, tym razem, protest Dikusia miał coś wspólnego z obroną Organizacji.

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

PS.
Czasami zazdroszczę wyznawcom islamu ich czci, do ich tabu.

D.

#6 pharao29

pharao29

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 166 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Jarocin

Napisano 2008-11-22, godz. 15:26

Drodzy Państwo - jednak nie żyjemy w świecie islamu (ciekawe, która z użytkowniczek chciałaby tam żyć); poza tym kultura europejska jest już taka, a nie inna - może ktoś chciałby spalić np. książkę J. Hellera "Bóg wie"?? Przecież tam także w jawny sposób autor kpi i szydzi z postaci biblijnych (np. król Salomon jest tam idiotą, Batszeba wymyśla majtki, itp.). Wydaje mi się, że można śmiać się z wielu rzeczy i osób. W tym przypadku autor tak naprawdę nie śmiał się z Jezusa (polecam film "Żywot Briana"), tylko ze sposobu sądzenia przez starszych zboru. Może zablokowć wszystkie tematy, w których kpi się z nich? Przecież to też obraża!! A nazywanie członków CK "zgrzybiałymi starcami" jest w porządku? Zatem albo - albo.
"Szlachetny rzecz każdą z wielu stron ogląda i nie ma uprzedzeń"

#7 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-11-22, godz. 16:12

Każdy ma coś, co jest dla niego tabu. W tym wypadku,dla niektóry, w tym i dla mnie - Osoba Jezusa.

A dla innych tabu jest WTS?

Czasami zazdroszczę wyznawcom islamu ich czci, do ich tabu.

Tzn. skrajnego mizoginizmu objawiającego się np. seksualną fiksacją na punkcie kobiecych włosów? Czy może tęsknisz za karą śmierci za odstępstwo?

A nazywanie członków CK "zgrzybiałymi starcami" jest w porządku?

Bo moje tabu jest najmojsze, a z Twojego można szydzić. Normalka.

Użytkownik [db] edytował ten post 2008-11-22, godz. 16:15

[db]

#8 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2008-11-22, godz. 16:34

Bo moje tabu jest najmojsze.

Oczywiście, że moje tabu jest "najmojsze", bo czyjeś obce mi tabu, nie jest dla mnie tabu. Dlatego właśnie ucieszyłam się, że dla kogoś "najmojsze" jest też moje "najmojsze" tabu i dałam temu wyraz w postaci poparcia.

Nadmienie tylko, że trzeba być, albo wyjątkowy tempakiem, albo wyjątkowo zgorzkniałym złośliwcem, żeby tak jak powyżej zinterpretować moje odniesienie do Islamu.

Pozdrawiam cieplutko

Największa choleryczka (czy pieniaczka <_< , bo już nie pamiętam) na forum Dosia

PS. Bez odbioru

D.

#9 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-11-22, godz. 20:44

Zaraz, zaraz, niech się w tym wszystkim połapię. Czy to znaczy, że jest jeszcze jakiś inny "Komitet Jezusa" oprócz tego, który utworzyła Agape? Przecież ten wątek można czytać bez żadnych przeszkód. Czy ominęła mnie jakaś atrakcja?

#10 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-11-22, godz. 21:09

małe zamieszanie było ale się zmyło znaczy posty kontrowersyjne skasowano

i mała uwaga: to że ktoś nie może edytować posta to już taki urok tego forum, że na edycję jest akurat 6h a nie np. 12h lub miesiąc czy wieczność.

#11 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-11-22, godz. 21:54

Zaraz, zaraz, niech się w tym wszystkim połapię. Czy to znaczy, że jest jeszcze jakiś inny "Komitet Jezusa" oprócz tego, który utworzyła Agape? Przecież ten wątek można czytać bez żadnych przeszkód. Czy ominęła mnie jakaś atrakcja?

No wlasnie tak patrze czy aby na pewno jest tam tekst ktory mysle ze napisalam, czy moze ktos go podmienil na jakies szatanskie wersety.
Dołączona grafika

#12 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2008-11-22, godz. 22:06

he he i znów mnie omineła jakaś zabawa ! rzeczywiście cos znikło, ale nie pamiętam co heheh ;) ale popieram wniosek pawła r ;) przynajmiej bym wiedzial o co chodzi heheh ;) i nie byłoby tak nudnie ;)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#13 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2008-11-22, godz. 22:10

diki stwierdził ,że to obraża Jezusa, a ja mu kazałem spadać i nie psuć wątku
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#14 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2008-11-22, godz. 22:33

, gdyż forum to jego własność i ja to szanuję.

O istnieniu forum dyskusyjnego stanowią (a przynajmniej powinny stanowić!) wypowiedzi jego uczestników, a nie reakcje pseudoewangelicznych informatyków na bezzasadne zażalenia Alkoholików Jehowy, bądź kogokolwiek. W związku z powyższym dedykacja: >>Ten się przeciwstawia oraz wynosi nad każdego, kto jest zwany "bogiem" lub przedmiotem wielbienia; zasiada też w świątyni Boga, publicznie podając się za boga.<< (2 do Tesaloniczan 2:4)

Wersję łagodniejszą dla tych o słabszej konstrukcji zamieszczam poniżej ;)
A ja nie i w związku z powyższym dedykacja: >>Ten się przeciwstawia oraz wynosi nad każdego, kto jest zwany "bogiem" lub przedmiotem wielbienia; zasiada też w świątyni Boga, publicznie podając się za boga.<< (2 do Tesaloniczan 2:4)

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2008-11-22, godz. 22:57

Dołączona grafika

#15 Scavender

Scavender

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 166 Postów
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano 2008-11-22, godz. 22:42

diki stwierdził ,że to obraża Jezusa


Jezusa czy komitet? takich co to się Jezusem zasłaniali już kilku było i nie skończyli najlepiej.

#16 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-11-22, godz. 23:29

Oczywiście, że moje tabu jest "najmojsze", bo czyjeś obce mi tabu, nie jest dla mnie tabu.

I vice versa.

Dlatego właśnie ucieszyłam się, że dla kogoś "najmojsze" jest też moje "najmojsze" tabu

"W kupie siła" to bądź co bądź jedna z postawowych reguł rządzących rozwojem religii.

Nadmienie tylko, że trzeba być, albo wyjątkowy tempakiem, albo wyjątkowo zgorzkniałym złośliwcem, żeby tak jak powyżej zinterpretować moje odniesienie do Islamu.

Są jeszcze inne możliwości. Ale "nic do dodania ponad to co napisane". Tak przy okazji - tępak przez "ę", nie przez "em". Dbajcie o polszczyznę tam w starym kraju, bo niedługo jedynym potrafiącym się wyrazić po polsku nie robiąc dwóch ortów na akapit zostanie Marcel Reich-Ranicki.

Użytkownik [db] edytował ten post 2008-11-22, godz. 23:32

[db]

#17 pharao29

pharao29

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 166 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Jarocin

Napisano 2008-11-22, godz. 23:38

małe zamieszanie było ale się zmyło znaczy posty kontrowersyjne skasowano

i mała uwaga: to że ktoś nie może edytować posta to już taki urok tego forum, że na edycję jest akurat 6h a nie np. 12h lub miesiąc czy wieczność.

Proszę mi nie zarzucać, że oskarżam kogoś bezpodstawnie, bo na 100% nie minęło 6 godzin od napisania postu do próby jego zmiany. Poza tym zamieszanie wywołał pewnie sam Admin, ale to nie moja sprawa. Oburza mnie tylko pokrętne tłumaczenie.
PS. Chyba aż tak kontrowersyjene te skasowane posty nie były.

Użytkownik pharao29 edytował ten post 2008-11-22, godz. 23:51

"Szlachetny rzecz każdą z wielu stron ogląda i nie ma uprzedzeń"

#18 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2008-11-22, godz. 23:49

Dbajcie o polszczyznę tam w starym kraju, bo niedługo jedynym potrafiącym się wyrazić po polsku nie robiąc dwóch ortów na akapit zostanie Marcel Reich-Ranicki.

db ;) wk***iasz mnie, z tym ciągłym atakowaniem innych użytkowniów z ta popraffnom polszczyną ;) wyluzuj chopie ! bo zawału nabawisz się ! ;) ... i jestem ciekaw jak tam, gdzie teraz jestes piszesz poprawną .... ;)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#19 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-11-22, godz. 23:55

wyluzuj chopie ! bo zawału nabawisz się ! ;)

Ależ ja jestem luźny.

... i jestem ciekaw jak tam, gdzie teraz jestes piszesz poprawną .... ;)

Zależy jak do kogo - polszczyzną, niemczyzną tudzież angielszczyzną. W obydwu trzech przypadkach staram się by była poprawna.
[db]

#20 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2008-11-23, godz. 00:09

a teraz będę czepiał się ;) od kiedy, to w języku polskim, zdanie rozpoczynamy od słowa „Ależ” i do tego z dużej literki ;) … jak chcesz to możemy pojechać teraz w hochdeutsche Sprache ! albo w dialekcie Schwyzertüütsch

Użytkownik sebol edytował ten post 2008-11-23, godz. 00:19

"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych