Skocz do zawartości


Zdjęcie

wielka kampanija w niebie


  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#21 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2008-12-18, godz. 23:44

Ponoć ktoś napotkał ludzi, którzy twierdzą że Strażnica nauczała o tym, że drugie owce (kampanija) jest podrzędną klasą w niebie.
Czy spotkaliście się z czymś takim? Chciałbym to na własne oczy zobaczyć, gdzie pisze Strażnica, że drugie owce są w niebie.


,,Światkowie Jehowy Głosiciele ... str. 161 ak.1-2 (zob. od 160 str.)
Dołączona grafika

Trzeba wziąć jednak pod uwagę, że Badacze Pisma Świętego w swych wczesnych rozważaniach jeszcze nie rozumieli wszystkiego, co mieli w ''spadku" po poprzednich wierzeniach. Toteż podchodzenie do tego tematu przez niektórych w sposób pedantyczny, zdradzają się jako tendencyjni, bez wyrozumiałości. To tak jakby Piotrowi nie mogli darować zaparcia się Jezusa, lub innych początkowych niedociągnięć. Jak również sporów w I w. (por.Dz.15:6-7)
-- gambit
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#22 Mario

Mario

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 577 Postów

Napisano 2008-12-19, godz. 00:00

Cześć Gambicie, zgadzam się, znam tę książkę.
Ale bardzo bardzo chciałbym zobaczyć skan Strażnicy sprzed 35 roku jak ARGUMENTUJE STRAŻNICA w w tych latach kampaniję w niebie. Jak to w tych latach tłumaczyła. W książce którą przytoczyłeś w skanie, jest jedynie wspomniane że kiedyś tak wierzono. A Ciekawe jest DLACZEGO tak myślano. Jakiego kalibru argumenty przytaczano!
Pozdrawiam

#23 ewa.lipka

ewa.lipka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 144 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2008-12-19, godz. 00:42

Gambit, nie wiem czy to jest tylko Twoje tłumaczenie, czy też "Strażnicy" na obecny czas, ale wiem jedno, że nie musi się równać z faktem.
Przeanalizujmy:

Wielka Rzesza jeszcze nie wyszła z wielkiego ucisku, bo go jeszcze nie było. Dotyczy tylko tych innych (drugich) owiec. Zrozum także, że chodzi o 'wielki ucisk jakiego nie było" (Mat.24:21) Chociaż apostołowie i inni przechodzili przez uciski ale nie przez ten, który jest jedynym, szczególnego rodzaju. Nie mieszaj więc różnie innych do tego.

Z tej wypowiedzi rozumiem, że Wielka rzesza, to nie drugie owce i drugie owce, to nie Wielka Rzesza.
- - - Czy na pewno i na jakiej podstawie twierdzisz, że ucisk o którym mówi Objawienie przy Wielkiej Rzeszy jest tym samym uciskiem, o którym mówił Jezus:
jakiego nigdy przedtem nie było i już nigdy więcej nie będzie?

Wiara w złożony okup Jezusa dotyczy obydwie grupy. Pomazańców którzy będą zasiadać na ''tronach" w niebie z Jezusem, łączy jednak coś więcej - przymierze. (zob. Łuk.22:19-20; 28-30)

>>> Łuk. 22:20 (BW)
20. Podobnie i kielich, gdy było po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich, to nowe przymierze we krwi mojej, która się za was wylewa. <<<
- - - Czyżby krew Jezusa się tylko wylewała za Apostołów?, a jeśli nie tylko za Apostołów, to dlaczego tylko za 144tys.?
Przecież Apostołowie zrozumieli, że tą Ewangelię o przelaniu krwi za was mają głosić wszystkim, a nie mieli zachować jej tylko dla siebie.
Zapewne Gambit dasz tu werset z Koryntian:
>>> 1 Kor. 11:28-29 (BW)
28. Niechże więc człowiek samego siebie doświadcza i tak niech je z chleba tego i z kielicha tego pije.
W tym wersecie jest głoszona Ewangelia Jezusowa.
29. Albowiem kto je i pije niegodnie, nie rozróżniając ciała Pańskiego, sąd własny je i pije.
Natomiast ten werset wskazuje na nasze zachowanie i Apostoł Paweł w ten sposób nas upomina abyśmy najpierw się sami badali, nasze postępowanie => i tym
samym dążyli do świętości ciała, => i tym samym czy możemy uczestniczyć w tym przymieżu i "spożywać" ciało i krew Jezusa, ale to nie znaczy, że nie mamy
spożywać uczty Pańskiej, bo goście weselni też spożywają, a nie tylko małżonkowie.
Zbór Koryncki był zborem bardzo grzesznym co się dowiadujemy z napomnień jakich Paweł stosował do tego zboru. Jednak nie zabraniał im spożywać
wieczerzy Pańskiej, ale tymi słowy oznajmiał im, że sąd własny jedzą i piją.
Więc i dziś trzeba by zastosować takie samo prawo do nas. Każdy sam musi się badać czy może czy nie może spożywać ze stołu Pańskiego.
I nie jest to uzależnione od jakiegoś wyższego niebiańskiego powołania, bo powołanie jest jedno do pracy przy budowie Świątyni Bożej.
"Wielu wezwanych, ale nie wielu wybranych" (Mat. 22:14)
Wiem, że ŚJ dla bezpieczeństwa też nie chcą uczestniczyć w uczcie Pańskiej, żeby nie pić własnego sądu.
- - - Ale czy Przeciętny ŚJ jest gorszy w swym postępowaniu niż CK?
- - - Na podstawie słów Apostoła Pawła co ich może dyskwalifikować do spożywania, a CK-go nic nie dyskwalifikuje, a przecież w zasadzie niczym się nie różnią
w postępowaniu od CK-go?

Gambit porównaj te dwie swoje wypowiedzi z naukami ŚJ, chyba, że nie jesteś ŚJ tak jak Mario, to wtedy pisz, że coś Ci się tam u nich podoba i jest logiczne,
to będę wiedziała lepiej na czym stoję i łatek nie będę przylepiała:

Natomiast wiara w okup - wypranie i wybielenie szat - umożliwia przejście przez wielki ucisk, ale ten wyjątkowy, jedyny tuż przed Armagedonem.

i

Wielka Rzesza jeszcze nie wyszła z wielkiego ucisku, bo go jeszcze nie było.

Z nich dowiaduję się, że wielkiego ucisku jeszcze nie ma, więc też nie ma Wielkiej Rzeszy, a z tego co wiem, to "Strażnica" uczy,
że już jest od 1935roku i Wielka Rzesza i analogicznie jest i ucisk z którego wychodzi ten "Tłum".
Coś mi tu Gambit nie pasuje. <_<

Toteż Jan w natchnieniu pisze w swoim 1 Liście 1-2 wers.

Dzięki za pomyłkę, bo tym samym spojżałam na 1. Jana 1:1-4 może tylko drugi werset zacytuję:
>>> 1 Jan. 1:2 (BW)
2. A żywot objawiony został, i widzieliśmy, i świadczymy, i zwiastujemy wam ów żywot wieczny, który był u Ojca, a nam objawiony został -

- - - Żywot wieczny u Ojca, o jaki tu żywot chodzi?, Czyżby ziemski żywot był u Ojca?

Zauważasz kiedy Jan mówi, za nasze czyli, siebie zalicza do tych z powołaniem do nieba (Heb.3:1), inaczej 14400 którzy będą opieczętowani ?(Ob.7:1-4) Natomiast słowami również za grzechy całego świata wyodrębnia tych którzy nie będą opieczętowani, ale też na podstawie ofiary przebłagalnej przechodzą żywo przez Armagedon i to bez umierania i to tu na ziemi (Mat.5:5). Dlatego nie rozumiem dlaczego niektórzy tego rozróżnienia nie chcą zaakceptować ?

- - - Gambit a co z całą resztą, która się nie zalicza ani do 144tys., ani do tych, którzy jak twierdzisz przejdą żywo przez Armagedon,
to oni w grupie tej "za grzechy całego świata" się nie mieszczą?
- - - Kim oni w takim razie są?

To tak jakby Piotrowi nie mogli darować zaparcia się Jezusa, lub innych początkowych niedociągnięć. Jak również sporów w I w.

Mam Gambit nadzieje, że takim samym sądem sądzisz KK, a nie tylko swoje wierzenia. <_<
Iść za Jezusem, to badać samego siebie jakiego jestem ducha.
Pozdrawiam Ewa

#24 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2008-12-19, godz. 16:18

Z tej wypowiedzi rozumiem, że Wielka rzesza, to nie drugie owce i drugie owce, to nie Wielka Rzesza.
- - - Czy na pewno i na jakiej podstawie twierdzisz, że ucisk o którym mówi Objawienie przy Wielkiej Rzeszy jest tym samym uciskiem, o którym mówił Jezus: jakiego nigdy przedtem nie było i już nigdy więcej nie będzie?

Drugie owce to m.in. wszyscy ludzie (bez względu na światopogląd. - według ŚJ, to osoby po chrzcie z nadzieją ziemską) którzy obiektywnie chcą poznać wolę Bożą i wprowadzają w życie. Wielka rzesza, to też drugie owce z tą różnicą, że dotyczyć będzie tylko tej części osób które przeżyją Armagedon.

Wielki ucisk o którym mówił Jezus, (Mat.24:21) jest tym samym o którym mówi Ob.7:14, ponieważ wynika z kontekstu 24-25 rozdz. wg. Mateusza. Moja argumentacja w skróceniu.

24:1-2 Uczniowie chwalą budowlę świątynną. Ku ich zaskoczeniu Jezus oznajmia jej zburzenie. W 3.wers. w zasadzie zadają uczniowie trzy pytania: 1) Kiedy nastąpi zburzenie świątyni ? 2) Jaki będzie znak powtórnej obecności (paruzji) Jezusa ? 3) Po czym będzie się można zorientować, że koniec tego ''świata" tuż, tuż.

Odp. 1) Świątynia została zburzona w 70 r.n.e. 4-20 omawiają cechy poprzedzające owe zburzenie. Wyróżnił bym tu np. wers. 9 mówiący o ucisku ale nie o tym z 21 wers. Wers. 16 o ucieczce w góry. Kto obserwował i zastosował się do Jezusa ostrzeżeń, uratował się w czasie burzenia świątyni, gdzie zginęło ok. 1000000 ludzi.

Odp.2) W zasadzie te same wers. 4-20. Następnie w wers. 34 Jezus mówi o pokoleniu które poprzedzi 'ucisk jakiego nie było'.21 Zatem inne uciski w poszczególnych wiekach, to zarazem uciski w innych pokoleniach niż to ostatnie pokolenie. (pyt. co rozumieć pokolenie?)

Odp.3. Jeżeli np. KK rości sobie prawo do ciągłej sukcesji od Piotra, to wynika, że nie jest to prawda biblijna. Ponieważ Jezus podaje znak mieszczący się w przypowieści, gdzie nawiązuje do pewnej przerwy w prawdziwym wielbieniu Boga. Niemniej po ponownym powrocie dokona inspekcji poszczególnych religii.A po długim czasie powraca pan owych sług i rozlicza się z nimi. (Mat.25:19, Bw.) Podczas tej inspekcji Jezus zadaje pytanie: Kto więc jest tym sługą wiernym i roztropnym (...) Zaprawdę postawi go nad całym swoim mieniem. (Mat.24:45-47) Jeżeli ciągłość w planie Bożym, by miała być zachowana, to po co te słowa o ustanowieniu ? Ponadto Biblia podaje, że prawda Boża w zborach miały stracić swą tożsamość. (zob. Mat.13:24-25; Dz.20:29-30; 1Ja.2:18)

>>> Łuk. 22:20 (BW)
20. Podobnie i kielich, gdy było po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich, to nowe przymierze we krwi mojej, która się za was wylewa. <<<
- - - Czyżby krew Jezusa się tylko wylewała za Apostołów?, a jeśli nie tylko za Apostołów, to dlaczego tylko za 144tys.

To Bóg ustalił 144000 i z nimi zawarł przymierze, by wraz z Jezusem doprowadzili pozostałych do doskonałości ziemskiej. Ja nie czuję żalu lub pragnienia żyć w niebie. Tak jak Staro Testamentowi m.in.: Abel. Abraham, Mojżesz, Eliasz, Dawid itd. nie spożywali ''ciała i krwi" Jezusa, nie żywili nigdy pragnienia do życia w niebie, a jednak mają zapewnione zbawienie (na ziemi). Jeśli ktoś twierdzi, że niezbywalnym warunkiem zbawienia jest spożywanie wieczerzy Pańskiej, to niech wyjaśni dlaczego ci ze ST-ntu nie spożywali a zbawieni?

- - - Ale czy Przeciętny ŚJ jest gorszy w swym postępowaniu niż CK?
- - - Na podstawie słów Apostoła Pawła co ich może dyskwalifikować do spożywania, a CK-go nic nie dyskwalifikuje, a przecież w zasadzie niczym się nie różnią w postępowaniu od CK-go?

Nie wiem czy jakikolwiek ŚJ czuje się dyskryminowany przez CK ? Przecież rozmawiają ze sobą jak równy z równym, po imieniu, nie tak jak w innych religiach gdzie uprzywilejowani oczekują tytułowania itp., poniżań.

Z nich dowiaduję się, że wielkiego ucisku jeszcze nie ma, więc też nie ma Wielkiej Rzeszy, a z tego co wiem, to "Strażnica" uczy, że już jest od 1935roku i Wielka Rzesza i analogicznie jest i ucisk z którego wychodzi ten "Tłum".
Coś mi tu Gambit nie pasuje. <_<

No i ja też się z tą nauką nie zgadzam aby obecnie zaliczać się do wielkiej rzeszy. Bo wielką rzeszą nazwani są ci po wyjściu z wielkiego ucisku a nigdzie Biblia nie mówi, że przed. ŚJ Umiera ok. 60000 rocznie o których mówiono, że należeli do wielkiej rzeszy, a jednak nie przeszli przez Armagedon. Ja nie popieram takiego twierdzenia ani rozumowania.

Dzięki za pomyłkę, bo tym samym spojżałam na 1. Jana 1:1-4 może tylko drugi werset zacytuję:
[b]>>> 1 Jan. 1:2 (BW)

To ja przepraszam, że nie podałem rozdziału, bo powinienem podać; 1 Jan. 1:1-2, ale cytat był właściwy.

- - - Gambit a co z całą resztą, która się nie zalicza ani do 144tys., ani do tych, którzy jak twierdzisz przejdą żywo przez Armagedon, to oni w grupie tej "za grzechy całego świata" się nie mieszczą?
- - - Kim oni w takim razie są?

No cóż jeżeli wzgardzą niebem lub rajem na ziemi to odpowiada Paweł w 2Tes.1:6-8
-- gambit

Użytkownik gambit edytował ten post 2008-12-19, godz. 19:34

Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#25 ewa.lipka

ewa.lipka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 144 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2008-12-19, godz. 23:15

Drugie owce to m.in. wszyscy ludzie (bez względu na światopogląd. - według ŚJ, to osoby po chrzcie z nadzieją ziemską)

Gambit mam prośbę: wypowiadaj się za siebie i dokładnie tłumacz o co Ci chodzi, tak jak pierwszoklasiście, bo czasem zbraknie jednego słowa i ja Cię nie rozumię,
a tylko się domyślam.
Wiesz byłam bardzo dobra z matematyki, świetnie robiłam zadania i nauczycielka to wiedziała, ale gdy mi przychodziło sklecić jakieś twierdzenie, to zawsze czegoś
mi brakowało, bo uznawałam, że to coś jest tak oczywiste, że nie trzeba tego mówić, a tu: ups... pała za teorię. :lol:
I tak się nauczyłam a raczej jeszcze się uczę dokładnie precyzować to o co mi chodzi, nawet jeśli bym miała się w czymś powtarzać.
Piszę to bo nie wiem które jest Twoje zdanie i nie wiem czy zgadzasz się z tym zdaniem świadkowym.

Sprubuję zebrać Twoje wypowiedzi do kupy.
Pierwsze owce to 144tys., drugie owce, to wszyscy ludzie (no i tu nie wim, bo albo wszyscy ludzie, albo tylko ci po chrzcie z nadzieją ziemską, także zastanów
się dobrze co wybierasz, chyba, że jeszcze sam dobrze nie wiesz :unsure: ) Bo co do tego, to nie wiem jak dalej z Tobą rozmawiać.

którzy obiektywnie chcą poznać wolę Bożą i wprowadzają w życie.

Co do tej Twojej wypowiedzi, to mogę powiedzieć, że zawsze może się znaleść ktoś, kto Ci może powiedzieć, że nie wypełniasz woli Bożej, bo
(piszę ogólnie, nie do Ciebie, ale takie teksty słyszałam niejednokrotnie od różnych ludzi ze sobą rozmawiających i chcących pokazać się w lepszym świetle):
- bo nie przestrzegasz Sabatu,
- bo nie jesteś prawidłowo ochszczony, bo powinno się ochrzcić w Imię Jezusa,
- bo Twoja żona nie nakłada chusteczki na zebraniu,
- bo jesz świninę, a Izajasz mówi, że wszyscy, którzy jedzą świninę będą wytraceni (Izaj. 66:17),
- bo Twoja organizacja nie ma ducha proroczego zgodnie z księgą Daniela, jakieś tam czyjeś wyliczanki,
- bo Twoja żona ścina włosy,
- bo Twoja żona chodzi roznegliżowana, albo w męskim stroju,
- bo kożystasz z internetu, a to dzieło szatana,
- bo wreszcie pośrednio zaśmiecasz ziemię, a objawienie wyraźnie mówi, że niech będzie przeklęty ten co zaśmieca ziemię, a to czyni praktycznie każdy
człowiek, tego nie robią zwirzęta.
Tak więc Gambit, tylko siąść i płakać nad sobą jakim się jest grzesznym.
Tylko nie mów, że to wszystko się Ciebie nie tyczy, bo chociażby używasz tak jak ja internetu.
- - - Dlaczego to piszę?
Ano właśnie dlatego, żeby Ci i innym pokazać jaką jesteśmy marnością.
A takie powyższe wypowiedzi są niczm innym jak szatańskim oskarżeniami. Nie znaczy to, że ci ludzie mają styczność z szatanem, ale światczy to o tym,
że są swoją bogobojnością zaślepieni i w związku z tym innymi gardzą.
Gambit ja wierzę, że Jezus umarł za nas wszystkich i wierzących - jako pierwsze owce i niewierzącyh - jako drugie owce, które też będą słuchały głosu Jezusa.

Wielka rzesza, to też drugie owce z tą różnicą, że dotyczyć będzie tylko tej części osób które przeżyją Armagedon.

- - - Gambit, w jaki sposób przeżyją Armagedon i czy Jezus mówi tu na pewno o Wielkiej Rzeszy, a może raczej o tych zapieczętowanych 144tys.(Mat.24:22)?
- - - Czyli Armagedon = wielki ucisk, ale czy na pewno = uciskowi z Objawienia? bo moim zdaniem, to dwie rzóżne sprawy.
Tu wyjście z ucisku o którym mówi Jezus równałoby się z przeżyciu ciała, ale wiesz Gambit jakoś ja tu nie widzę podobieństwa co do wychodzących z ucisku Objawieniowego.
I tak ucisk trwa od ukrzyżowania Chrystusa aż do Armagedonu, Armagedon jest kulminacją ucisku. Wiemy, że przez Armagedon ma ktoś z ludzi przejść/przeżyć o czym mówi Jezus:
>>> Mat. 24:22 (BW)
22. A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota, lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
- - - Wyrażnie tu Jezus mówi o wybranych, czy Wielka Rzesza może być klasą wybraną?
- - - Jak te słowa mają się do tych słów:
>>> Mat. 22:14 (BW)
14. Albowiem wielu jest wezwanych, ale mało wybranych.


w zasadzie zadają uczniowie trzy pytania:
1) Kiedy nastąpi zburzenie świątyni ?
2) Jaki będzie znak powtórnej obecności (paruzji) Jezusa ?
3) Po czym będzie się można zorientować, że koniec tego ''świata" tuż, tuż.

- - - Czy Jezus odpowiada uczniom na zadane ich pytania w kolejności jakiej zadali?
Ad.1. Ok nastało, więc nie będę tu doszukiwać się w którym momencie Jezus odpowiadał, bo za bardzo tego też nie jestem pewna.
Ad.2. - - - Dlaczego dodałeś paruzjii? O tym odpowiada Jezus wyraźnie w wersetach: Mat:24:27 i 30.
Ad.3. Wcześniej Jezus mówi o różnych przykrych doświadczeniach, jakie mają spotkać Chrześcijan, może Mat. 24:4-20 i póżniej jeszcze Jezus wtrąca/dodaje w 29-tym wersecie.
- - - Co zauważyłam?
Po pierwszym tłumaczeniu uczniom (Mat. 24:4-20 - znaki) Jezus daje informację o końcu świata, a dopiero póżniej "Ja" przyjdę (27 werset).
I po drugim tłumaczeniu uczniom (Mat. 24:29 - znaki) Jezus również mówi dopiero wtedy (30 werset) "Ja" przyjdę.
Czyli najpierw jest koniec świata (wielki ucisk) a dopiero Jezus przyjdzie, czyli raczej jeszcze Jego nie ma wedłóg podania słowa przez samago Jezusa.

Następnie w wers. 34 Jezus mówi o pokoleniu które poprzedzi 'ucisk jakiego nie było'.21 Zatem inne uciski w poszczególnych wiekach, to zarazem uciski w innych pokoleniach niż to ostatnie pokolenie. (pyt. co rozumieć pokolenie?)

- - - No tu mogłabym się zgodzić, jednak jakie pokolenie masz na myśli co do drzewa figowego, a może drzewo to tylko przykład?
- - - Więc o jakim pokoleniu tu Jezus mówi? (Mat. 24:34)

Odp.3. Jeżeli np. KK rości sobie prawo do ciągłej sukcesji od Piotra, to wynika, że nie jest to prawda biblijna. Ponieważ Jezus podaje znak mieszczący się w przypowieści, gdzie nawiązuje do pewnej przerwy w prawdziwym wielbieniu Boga. Niemniej po ponownym powrocie dokona inspekcji poszczególnych religii.A po długim czasie powraca pan owych sług i rozlicza się z nimi. (Mat.25:19, Bw.) Podczas tej inspekcji Jezus zadaje pytanie: Kto więc jest tym sługą wiernym i roztropnym (...) Zaprawdę postawi go nad całym swoim mieniem. (Mat.24:45-47) Jeżeli ciągłość w planie Bożym, by miała być zachowana, to po co te słowa o ustanowieniu ? Ponadto Biblia podaje, że prawda Boża w zborach miały stracić swą tożsamość. (zob. Mat.13:24-25; Dz.20:29-30; 1Ja.2:18)

- - - Gambit dlaczego zmiksowałeś dwie przypowieści? Przecież każda z osobna czego innego nas uczy.
Z pierwszej przypowieści dowiadujemy się, tak jak napisałeś że po długim czasie wraca Pan i rozlicza się ze sługami. Ok.
- - - Dlaczego Gambit te słowa rozumiesz jak prawie, że dosłownie. Napisałeś, że Jezus podaje znak, że będzie przerwa w wielbieniu, a mianowicie taki znak,
że Pan odszedł?, to byłby znak przerwy w prawdziwym wielbieniu?
Czyli jeżeli byśmy wzięli to dosłownie co napisałeś, to analogicznie nie mogło by być żadnego tak czyniącego, gdy Pan przyjdzie, bo sługa zrobił sobie przerwę.
Tak więc te przypowieści trzebaby inaczej czytać niż podałeś.
- - - Gambit, a ustanowienie kogoś nad całym mieniem Jezusowym jak to ŚJ sobie przypisują, że są postawieni nad cały mieniem Jezusa, to by znaczyłoby,
że Jezusa mienie jest to głoszenie ewangelii?, bo do tego zmierzasz.
A nie pomyślałeś, że całe mienie Jezusa, to sąd, który przekazał Jezusowi Ojciec i może jeszcze więcej, bo przede wszyskim Królowanie, ale to nie tyczy się
teraźniejszego wieku złego, ale przyszłości. I postawienie ludzi nad mieniem Jezusa, to może to co pisze Paweł:
>>> 1 Kor. 6:2 (BW)
2. Czy nie wiecie, że święci świat sądzić będą? A jeśli wy świat sądzić będziecie, to czyż jesteście niegodni osądzać sprawy pomniejsze?

Może narazie tyle.
Iść za Jezusem, to badać samego siebie jakiego jestem ducha.
Pozdrawiam Ewa

#26 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2008-12-20, godz. 13:35

Cytat(gambit @ 2008-12-19 16:18)
Drugie owce to m.in. wszyscy ludzie (bez względu na światopogląd. - według ŚJ, to osoby po chrzcie z nadzieją ziemską)

Sprubuję zebrać Twoje wypowiedzi do kupy.
Pierwsze owce to 144tys., drugie owce, to wszyscy ludzie (no i tu nie wim, bo albo wszyscy ludzie, albo tylko ci po chrzcie z nadzieją ziemską, także zastanów się dobrze co wybierasz, chyba, że jeszcze sam dobrze nie wiesz ) Bo co do tego, to nie wiem jak dalej z Tobą rozmawiać.

Może zacytuje broszurę ,,Świadkowie Jehowy Kim są?", gdzie na str.30 zadano pyt. ,,Czy wierzą, że tylko oni zostaną zbawieni?" Odp. ,,Ależ nię. Miliony ludzi, którzy w minionych stuleciach nie byli Świadkami Jehowy, zmartwychwstaną i będą mieć możliwość pozostania przy życiu. Wiele ludzi obecnie żyjących może jeszcze opowiedzieć się po stronie prawdy i sprawiedliwości przed nadejściem ,,wielkiego ucisku" i ci również dostąpią zbawienia. Ponadto Jezus powiedział, żebyśmy nie sądzili jedni drugich. My patrzymy na wygląd; Bóg patrzy na serce". Jak widzimy ŚJ nie twierdzą, że jak ktoś jest ŚJ to będzie zbawiony i, że również może być zbawiony ktoś kto nigdy nie był ''zaszufladkowany" do ŚJ. Ponieważ Bóg może tylko ocenić osobiście daną osobę, czy miała okoliczności sprzyjające do poznania prawdy. Jednakże ŚJ wierzą, że ich wierzenia są najbliższe prawdzie Bożej, dlatego zachęcają innych do przyłączenia się.

Cytat(gambit @ 2008-12-19 16:18)
którzy obiektywnie chcą poznać wolę Bożą i wprowadzają w życie.

Co do tej Twojej wypowiedzi, to mogę powiedzieć, że zawsze może się znaleść ktoś, kto Ci może powiedzieć, że nie wypełniasz woli Bożej, bo […]- - - Dlaczego to piszę?
Ano właśnie dlatego, żeby Ci i innym pokazać jaką jesteśmy marnością.

Ewo L. wielkość grzechu (prócz d.ś.) nie nie decyduje o naszym zbawieniu. (Rz.5:12; Ef.2:8-9; 1Tym.2:6) Paweł o swojej marności napisał: ,,Mimo to, że przedtem byłem bluźniercą i prześladowcą i gnębicielem, ale miłosierdzia dostąpiłem, bo czyniłem to nieświadomie, w niewiedzy". Co nie oznacza, że mamy lekceważyć szukania i nastawienia do prawdy Bożej oraz wiary w okup złożony przez Jezusa.

Cytat(gambit @ 2008-12-19 16:18)
Wielka rzesza, to też drugie owce z tą różnicą, że dotyczyć będzie tylko tej części osób które przeżyją Armagedon.

- - - Gambit, w jaki sposób przeżyją Armagedon i czy Jezus mówi tu na pewno o Wielkiej Rzeszy, a może raczej o tych zapieczętowanych 144tys.(Mat.24:22)?
- - - Czyli Armagedon = wielki ucisk, ale czy na pewno = uciskowi z Objawienia? bo moim zdaniem, to dwie rzóżne sprawy.
[…]
22. A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota, lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
- - - Wyrażnie tu Jezus mówi o wybranych, czy Wielka Rzesza może być klasą wybraną?
- - - Jak te słowa mają się do tych słów:
>>> Mat. 22:14 (BW)
14. Albowiem wielu jest wezwanych, ale mało wybranych.

Może pomoże wykres.
l- - - - - - - - - - - - - -- - - - wielki ucisk - - - - - - - - - - - - - - - - - -l
l- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -l Armagedon-l
Czyli Armagedon jest końcową częścią wielkiego ucisku. (tak jak sobota jest częścią tygodnia)
Ostatek, czyli niewielka liczba osób ze 144000 będzie jeszcze żyła w wielkim ucisku. Drugie (inne) owce będą przez Jezusa wyratowane na podstawie pozytywnej reakcji do reszty żyjących jeszcze ze 144000, nazwanych 'braćmi' Jezusa. 40. ,,A król, odpowiadając, powie im: Zaprawdę powiadam wam, cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych moich braci, mnie uczyniliście 34. ,,Wtedy powie król tym po swojej prawicy: Pójdźcie, błogosławieni Ojca mego, odziedziczcie królestwo, ..." (Mat.25:40, 34) Ten sąd umieszczone jest w 'znaku' o ostatniego pokolenia. (Mat.24:34) Zatem zadaniem każdego człowieka jest rozpoznanie religii, którą posługuje się Bóg i popieranie jej. Dodam, że wielki ucisk rozpocznie się od zlikwidowania błędnych religii zwanych ''nierządnicą" przez systemy polityczne. (Ob.17:1, 15-18)

Natomiast odnośnie wypowiedzi; 'gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota, ale ze względu na wybranych będą skrócone owe dni'(Mat.24:22) Owymi wybranymi to reszta Izraelitów którzy rozpoznali i przyłączyli się do Chrystusa Jezusa. Ponieważ Żydzi mieli pierwszeństwo wejść w skład 144000, ale Jezus powiedział: ,,Albowiem wielu jest wezwanych, ale mało wybranych".(Mat.22:14) Natomiast 'skróconymi dniami', to dotyczy ucisku Żydowskiego (Mat.24:9) w czasie oblężenia Jerozolmy 30 tys. armii Cestjusza Gallusa w 66 r. Dlatego po nieoczekiwanym wycofaniu się wojsk, naśladowcy Jezusa zrozumieli, że nastała pora skorzystać ze ''znaku": ,,Gdy więc ujrzycie na miejscu świętym ohydę spustoszenia (...) niech uciekają w góry". (Mat.2415-16) W ten sposób ocaleli z ok. milionowej rzezi w 70 r. podczas zburzenia świątyni. Tak więc 'wybranych i skróceniu dni', nie dotyczą czasu z przed Armagedonu.
Na dalszą część Twego postu inny razem. Ponadto zaznaczam, że możesz się zgadzać lub nie, bo nie ja jestem dyktatorem w co należy wierzyć.
-- gambit
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych