Skocz do zawartości


Zdjęcie

Potrzebuję porady ekspertów:)


  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#21 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2008-12-30, godz. 12:18

Chwilka, chwilka.

Zacznijmy od tego ,że to SJ chodzą po domach i burzą ludziom światopogląd i chcą by wstąpili do ich religi. Jesli wiec podczas głoszenia natrafią na dobrze przygotowanego Henoszka czy kogokolwiek innego i to on zburzy im ich światopogląd ale nie przez to ,że będzie ich atakował tylko przez to ,że bronił swoich poglądów, to jest to Sj ryzyko zawodowe. Trzeba było siedzieć w domu....

A jelis chodzi o rady - to będa one bardzo proste.

Rada podstawowa: Przeczytać jak najwięcej na temat Sj od Rey Franza, poprzez Słowo Nadzieji, wszystkie artykuły na Brooklynie, Berei, free mainds, ksiązki, broszurki, zrobić notatki. Potem przerobić podstawę Sj : czego naprawdę uczy Biblia, Zorganizowani, Zważajcie - SJ - głosiciele królestwa, zrobic notatki.

No i jak to zrobisz to ci powiem co dalej.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#22 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2008-12-30, godz. 12:23

Jak rozumiem, chodzi o ex-ŚJ?

W takim razie......
Należałoby też zadać (dokończyć?) pytanie: "czy chciałbyś tam wrócić?".

Z pozdrowieniami :)

Pytanie jest o tyle podstępne, bo służy temu aby mnie postawić w niezręcznej sytuacji, niezależnie od tego jak bym odpowiedział w tutejszym gronie. I na takie pytania wzorem Jezusa nie odpowiadam w miarę możliwości.


Chwilka, chwilka.

Zacznijmy od tego ,że to SJ chodzą po domach i burzą ludziom światopogląd i chcą by wstąpili do ich religi. Jesli wiec podczas głoszenia natrafią na dobrze przygotowanego Henoszka czy kogokolwiek innego i to on zburzy im ich światopogląd ale nie przez to ,że będzie ich atakował tylko przez to ,że bronił swoich poglądów, to jest to Sj ryzyko zawodowe. Trzeba było siedzieć w domu....

Tak masz rację. To jest to ryzyko z ich strony.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#23 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2008-12-30, godz. 12:29

Pytanie jest o tyle podstępne, bo służy temu aby mnie postawić w niezręcznej sytuacji, niezależnie od tego jak bym odpowiedział w tutejszym gronie. I na takie pytania wzorem Jezusa nie odpowiadam w miarę możliwości.


A czy Twoje takowe nie bylo - o żalu itd :)? Potraktuj moje jedynie jako uzupełnienie (ew dopełnienie).
Możesz je też dalej zignorować, co mnie utwierdzi w przekonaniu, że ŚJ nigdy mi nie odpowiadają na moje pytania.


Z serdecznym pozdrowieniem :)

#24 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-12-30, godz. 12:42

JA Henoszka rozumiem, też chciałabym pootwierać zamkniete umysły..... tylko nie ma na to sposobu, jest dylemat moralny, który przez wielu został podniesiony, czy mam prawo wyzwalać na siłę? Bo nie mogę dać w zamian nic, bo nie ma żadnej dobrej religii wybranej przez Boga. Jest miłosć Chrystusa, ale zdaje się to jakaś wyzsza szkoła jazdy, a na pewno za wysoka dla ludzi którym WTS mówi w jaki sposób mają się umyć w łazience. Ludzie zniewoleni muszą sami nabrac gotowości do zmiany i zreqwidowania swoich poglądów, a jak to wywołac? Nie ma scenariusza. Na każdego jak zostało wcześniej powiedziane działa cos innego..... Każdego do wolności i miłości chrystusowej doprowadzi inna droga. Mozna i jak najbardziej trzeba wywoływac zastanowienie, można pytać, jak ktoś ładnie powiedziął w wątku, jeśli będziemy działac z miłością to ziarenko zostanie posiane..... kiedyś zakiełkuje.
Mi osobiście oczy zaczęły się otwierać właśnie po rozmowach z Epifanistami...... kiedy zobaczyłam, że są inne ugrupowania chrześcijańskie GŁOSZĄCE dobrą nowinę, kochające się ( WTS wyklucza innych uważając ich za złych ludzi ) ..... To było to ziarenko.........
Henoszku, nie wiem jak to zrobić, myślę, że Twój plan jest dobry, można "udawać" zainteresowanego i zadawać po czasie mądre pytania....... Ale nic na siłe...... bo być może tym ludziom zawali się życie, może nie udzwigną rzeczywistości......
pozdrawiam
nie potrafiłam uwierzyć.......

#25 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2008-12-30, godz. 15:10

A czy Twoje takowe nie bylo - o żalu itd :)? Potraktuj moje jedynie jako uzupełnienie (ew dopełnienie).
Możesz je też dalej zignorować, co mnie utwierdzi w przekonaniu, że ŚJ nigdy mi nie odpowiadają na moje pytania.


Z serdecznym pozdrowieniem :)

Kolejna manipulacja cudzą osobą.

Co się tyczy twojego, wcześniejszego pierwszego pytania, "czy chciałbym wrócić do WTS". To odpowiem ci, że moja odpowiedź niczego nie zmienia. Bo moje osobiste stanowisko, jeszcze nie dowodzi tego co jest lepsze dla innych. Niezależnie co bym odpowiedział.

Natomiast tutaj zaprzeczasz sobie. Wcześniej stawiając mnie jako nie będącego już ŚJ. A teraz jako ŚJ. Raz ci jest potrzebny jeden mój obraz. A raz drugi. W zależności jak chcesz ukąsić. I właśnie z takimi postawami samozaprzeczalnymi, nie dyskutuje poważnie.

Użytkownik Olo. edytował ten post 2008-12-30, godz. 15:11

Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#26 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2008-12-30, godz. 15:15

Niestety nie wiem czy nim jestes czy nie, ale bronisz ich postawy, wiec zadaje adekwatne do tej postawy pytania.

Mógłbys po prostu odpowiedziec, nim oznajmisz wszem i wobec, ze jestem niepowazna osoba :)

To jest wlasnie to, z czym sie zawsze spotykam - zadaję pytanie, ale zamiast odpowiedzi - slysze ataki.
Banalnie proste :)

pozdrowionka:)

#27 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2008-12-30, godz. 15:22

Obrońca też broni, oskarżonych. I wcale nie musi być z nimi tożsamy. W życiu wyrażamy wiele opinii na różne tematy, jako obserwatorzy. I nie biorąc na to poprawki, popełniasz błędy jak powyżej.


Serdeczne całuski. :)

zadaję pytanie, ale zamiast odpowiedzi - slysze ataki.
Banalnie proste :)

pozdrowionka:)

Może odwrotnie. To Ty atakujesz pytaniem. A zamian otrzymujesz kontratak, lub skuteczny unik. Co doprowadza cie do frustracji.

Jeszcze raz serdeczne ukłony. :)

Użytkownik Olo. edytował ten post 2008-12-30, godz. 15:23

Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#28 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2008-12-30, godz. 15:36

To poprosze o dokladne wytlumaczenie nie pozostawiajace mi mozliwosci manerwu i nieporozumien, to zadam adekwatne pytania.

Ale na moje wczesniejsze tez by sie przydala odpowiedz.

#29 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-12-30, godz. 17:09

Witam,

(...)
Wskażcie słabe punkty, aby wzmocnić mój "projekt":)

Henoszek
Jak bardzo chcesz rozmawiać ze śJ, to zacznij od prostych rzeczy. Powiedz im, co Pan Jezus zrobił dla ciebie, jakim byłeś, jak zmienił twoje życie i jak nadal zmienia. Powiedz m jakążywisz nadzieję (uczyń to na podstawie Biblii). I na koniec spytaj ich, co oni mogą ci ofiarować w zamian tego, co otrzymałeś z łaski Boga, co lepszego od tego mogą mieć. Możesz też ich spytać czy czasami nie chcą skorzystać z tego, co łaskawie chce dać Bóg każdemu, kto zaufa (uwierzy) panu Jezusowi.
A przede wszystkim naucz się mówić zwykłym językiem bez używania "protestańckiego slangu".
Czesiek

#30 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2008-12-30, godz. 17:12

To poprosze o dokladne wytlumaczenie nie pozostawiajace mi mozliwosci manerwu i nieporozumien, to zadam adekwatne pytania.

Ale na moje wczesniejsze tez by sie przydala odpowiedz.

Tak jak sugerowałem. Do zadawania podchwytliwych pytań znajdź sobie kogoś głupszego od siebie.

Najnajnajserdeczniej odwzajemniam pozdrowienia. :)

Użytkownik Olo. edytował ten post 2008-12-30, godz. 17:13

Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#31 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2008-12-30, godz. 17:26

I znów próbujesz mnie obrazic :)
Nie wiem dlaczego unikasz mnie jak ognia.

#32 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2008-12-30, godz. 17:34

Ja tylko taktownie, acz stanowczo wyjaśniłem. :) Wierzę w twój intelekt i godność, dlatego nie widzę potrzeby dodatkowo więcej wyjaśniać czegokolwiek, nad powyższe wyjaśnienia. No chyba że się mylę co do Ciebie. Ale to zobaczymy.

Użytkownik Olo. edytował ten post 2008-12-30, godz. 17:35

Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#33 domino

domino

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 121 Postów
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano 2008-12-30, godz. 17:38

Pytanie jest o tyle podstępne, bo służy temu aby mnie postawić w niezręcznej sytuacji, niezależnie od tego jak bym odpowiedział w tutejszym gronie. I na takie pytania wzorem Jezusa nie odpowiadam w miarę możliwości.


A tu mnie zaintrygowałeś Olo. Na jakie to podstępne pytania Jezus odpowiedzi unikał?

#34 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2008-12-30, godz. 17:45

Ja tylko taktownie, acz stanowczo wyjaśniłem. :) Wierzę w twój intelekt i godność, dlatego nie widzę potrzeby dodatkowo więcej wyjaśniać czegokolwiek, nad powyższe wyjaśnienia. No chyba że się mylę co do Ciebie. Ale to zobaczymy.


No ale wyjasniles co innego niz mialem w zamysle ^^.

Bo chcialbym wiedziec dlaczego reagujesz tak, nie inaczej, dlatego prosilem o wyjasnienie mi, zeby nie bylo, ze jestem podstepny jakis. Otwarte karty.

Nie wiem czy popierasz praktyki ŚJ, ich nauki, oraz nie wiem dlaczego napisales, ze manipuluję lub chce manipulowac Toba, lub czy chce postawic w sytuacji niezrecznej, oraz dlaczego mam szukac "glupszych od siebie".

#35 domino

domino

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 121 Postów
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano 2008-12-30, godz. 17:51

Nie wiem czy popierasz praktyki ŚJ, ich nauki, oraz nie wiem dlaczego napisales, ze manipuluję lub chce manipulowac Toba, lub czy chce postawic w sytuacji niezrecznej, oraz dlaczego mam szukac "glupszych od siebie".

rhundz - Nie jesteś pierwszym któremu Olo tak napisał. Po prostu czasem spotyka się ludzi którzy Ci oznajmiają że nie dorastasz im do pięt. Nie przejmuj się. Ich też Bóg kocha. :)

#36 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2008-12-30, godz. 18:00

W zasadzie wszystko jest jeszcze do zaakceptowania, dopóki nie jest się obrażanym, lub się nie obraża kogos.
Tak w skrócie mówiąc.

No ale mysle, ze jasno przedstawilem o co mi się rozchodzi, wiec spokojnie poczekam na odpowiedz :)

Czas na kolację, więc wszystkim: smacznego!

(P.S. to i może tak wygląda, ale posaram się, ażby to nie był OT)

#37 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2008-12-30, godz. 18:45

Nie przesadzajcie panowie. Przeanalizujmy moją rozmowę z Rhundz od początku.

Ty pierwszy spytałeś:

Należałoby też zadać (dokończyć?) pytanie: "czy chciałbyś tam wrócić?".

Więc pytam. Po co o to spytałeś? Jaki to ma merytoryczny i poza personalny związek z tematem tego wątku. Bo może ja czegoś nie rozumiem. Więc mnie uświadom. Co było Twoją intencją?
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#38 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2008-12-30, godz. 19:02

Dobrze, zatem, napisałeś takowe:

Może ci żal ŚJ. Ale spytaj się tutaj obecnych ŚJ, czy najwięcej stresu, bólu i rozpaczy, przeżywali gdy żyli spokojnie w przekonaniu swojej racji, czy dopiero wtedy, gdy ten światopogląd zaczął być burzony.


A ja zadałem dodatkowe pytanie "Czy chciałbyś tam wrócić".

Pytanie kierowałem do "tutaj obecnych ŚJ", nie bezposrednio do Ciebie, mysle, ze mogło Cie to zmylic :)

Czyli w moim mniemaniu pytanie powinno brzmieć:

Czy najwięcej stresu, bólu i rozpaczy, przeżywałeś gdy żyłeś/żyłaś spokojnie w przekonaniu swojej racji, czy dopiero wtedy, gdy ten światopogląd zaczął być burzony, czy chciałbyś/chciałabyś tam wrócić?


Dlaczego :)? Ponieważ wg mnie jest pełniejsze, oddaje nie tylko stan podczas przebywania tam + w trakcie opuszczania organizacji (ew poczatku burzenia swiatopoglądu), ale także odczucia już po faktach (w razie, iz została owa organizacja opuszczona). Dlatego traktuję je jako uzupełnienie.

Teraz ja chciałbym poznac tajniki Twojej reakcji i Twoich słów :)

#39 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2008-12-30, godz. 19:19

No kochany. Teraz to Cię rozumiem. Faktycznie tak jak piszesz mogło to być odczytane inaczej. I ja tak to odczytałem. Ale jeśli jest tak jak piszesz. To pytanie jest zasadne. Myślałem że odbiegasz od tematu. Małe nieporozumienie. Faktycznie szkoda było czasu. :D Dzięki za wyjaśnienie. Ale nie zorientowałeś się wcześniej, że źle zrozumiałem? Zresztą nie ma to w takim razie znaczenia.

Kończę bo muszę jutro wcześnie wstać w drogę. Pozdrawiam. :)

Mało tego. Takie pytanie było bardzo mądre z Twojej strony.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#40 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-12-30, godz. 19:29

Panowie Olo i Rhundz swoim pytaniami i przepychankami chyba daleko odbiegliście od tematu tego wątka. Czy nie mogliście do tych rozważań założyć sobie nowego tematu
Czesiek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych