Skocz do zawartości


Zdjęcie

Hebrajczyków 11


  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#21 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-01-09, godz. 21:13

Mt 6:10 BT "Niech przyjdzie królestwo Twoje; niech Twoja wola spełnia się na ziemi, tak jak i w niebie."
Dla Abrachama będzie przyjdź a nie weź nas do nieba. A jeżeli nie, to dla kogo ta wola Boża ma się dziać na ziemi ?


Zdaje się, że nadal niektórzy nie mogą uznać różnicy polegającej na tym, że jedni zdążali do ojczyzny, drudzy do miasta. Unaocznijmy: Polska jest naszą ojczyzną, Warszawa jest miastem w którym znajduje się rząd mający zapewnić dobre warunki bytu. Czy wszyscy mieszkają w mieście ? Do ''ojczyzny" zmierzali wszyscy Staro Testamentowi. (Heb.11:4- 39)
Hbr 11:14 BT "Ci bowiem, co tak mówią, okazują, że szukają ojczyzny.

Tą ojczyzną ma być nowa ziemia. (Ob.21:1) Pielgrzymowanie oznacza więc przechodzenie z starej ziemi (choroby, niesprawiedliwość, śmierć itp.) do nowej ziemi (bezproblemowa doskonałość).
Hbr 11:13 Bw "Wszyscy oni poumierali w wierze, nie otrzymawszy tego, co głosiły obietnice, lecz ujrzeli i powitali je z dala; wyznali też, że są gośćmi i pielgrzymami na ziemi."

Tak więc poniższe przymierze zapewnia im błogosławieństwa na ziemi a nie w niebie.
Rdz 22:18 Bw "i w potomstwie twoim błogosławione będą wszystkie narody ziemi za to, że usłuchałeś głosu mego."

I teraz przechodzimy do tych co będą mieszkańcami ''miasta" niebiańskiego, jako coś lepszego, które przeciwstawiono ''ojczyźnie". (chociaż miasto też leży w ojczyźnie)
Hbr 11:40 Bw "ponieważ Bóg przewidział ze względu na nas coś lepszego, mianowicie, aby oni nie osiągnęli celu bez nas."
Ap 21:2 BT "I Miasto Święte - Jeruzalem Nowe ujrzałem zstępujące z nieba od Boga, przystrojone jak oblubienica zdobna w klejnoty dla swego męża."

Tak więc w słowach; ,,aby oni", co mają żyć na ziemi (w ojczyźnie), nie osiągną doskonałości ziemskiej ,,bez nas", czyli ''miasta" z nieba, jeszcze inaczej 'władców królewskich'.
Ap 5:10 NS "i uczyniłeś ich Bogu naszemu królestwem i kapłanami, i mają królować nad ziemią".
Ap 14:1 BT "Potem ujrzałem: a oto Baranek stojący na górze Syjon, a z Nim sto czterdzieści cztery tysiące, mające imię Jego i imię Jego Ojca wypisane na czołach."

Możesz Ewo, możesz i podświetlać, podkreślać, wytłuszczać, powiększać i tak nie zmienisz przymierza co do dania ziemi Abrachamowi Rdz 22:18. Jezus Chrystus wraz z tymi, z którymi zawarł przymierze 'by zasiadali na tronach' (Łuk.22:29-30), to z nimi zapewni Abrachamowi i pozostałym 11 rozdz. Hebr. rajskie warunki na ziemi.

Mt 5:5 Bw "Błogosławieni cisi, albowiem oni posiądą ziemię."
Iz 45:18 Bw "Bo tak mówi Pan, Stwórca niebios - On jest Bogiem - który stworzył ziemię i uczynił ją, utwierdził ją, a nie stworzył, aby była pustkowiem, lecz na mieszkanie ją stworzył: Ja jestem Pan, a nie ma innego".
Czy może to nie prawda ?
-- gambit

I znowu Pismo Święte swoje, a gambit swoje. Bo po co uszanować to co naucza Biblia, skoro powinna nauczać to, co chce gambit. I to nieważne dla gambita, że List do Hebrajczyków stwierdza iż mężowie ST w tym i Abraham dążyli do niebiańskiej ojczyzny.
Wybacz gambit, ale to co robisz jest po prostu przeinaczaniem Biblii, niczym więcej.
Czesiek

#22 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2009-01-09, godz. 22:01

A jeżeli nie, to dla kogo ta wola Boża ma się dziać na ziemi ?

Dla wszystkich, bo niebo to nie żadna kraina w przestworzach. Nie ma dwóch nadziei. Nie takie jest znaczenie tego zdania z tzw. modlitwy Pańskiej.
"niech przyjdzie królestwo Twoje, niech się dzieje wola Twoja, jak w niebie, tak (i) na ziemi." (Mt 6:10) Nie napisano, że i w niebie, i na ziemi, bo w tekscie greckim tego spójnika nie ma tam. Poprawniej jest w Biblii Poznańskiej: "niech przyjdzie Twoje królestwo, niech spełnia się Twoja wola na ziemi, tak jak w niebie."

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2009-01-09, godz. 22:09

Dołączona grafika

#23 ewa.lipka

ewa.lipka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 144 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2009-01-10, godz. 00:04

No cóż "gambit" nasza i Ojców Staro-Testamentowych ojczyzną, a nie tylko miastem jest niebo:
>>> 1 Piotr. 1:4 (BW)
4. Ku dziedzictwu nieznikomemu i nieskalanemu, i niezwiędłemu, jakie zachowane jest w niebie dla was, <<<

- - - Cóż to może oznaczać?
No cóż, nie wiem, na pewno nowe niebo i nową ziemię tak jak to mówi Objawienie, a na czym to będzie polegać, to jest to jeszcze przed nami zakryte.

"Gambit" nie doczytujmy się tylko tej naszej ziemi, bo że cisi posiądą ziemię, to znaczy, że może być tu mowa o nowej ziemi, a nie o tej. A jak ona będzie wyglądała, nie wiem. Na pewno obrazowo: lew z barankiem paść się będzie, albo nikt nie będzie się żenił i za mąż wydawał, ale jako aniołowie w niebie wszyscy tam będą. Tak jak w raju Adam i Ewa nie rodzili, bo byli doskonali i nie czuli cielesnego pociągu seksualnego, tak będzie i w nowym raju.

>>> Filip. 3:20 (BW)
20. Nasza zaś ojczyzna jest w niebie , skąd też Zbawiciela oczekujemy, Pana Jezusa Chrystusa, <<<
Ponieważ tam mamy nasze serce, w niebie u Boga.

A jak będzie w przyszłości, to zapewne jak to się spełni w co wierzymy, to wtedy zobaczymy naprawdę jak jest w Bogu/a dla nas będzie.
Iść za Jezusem, to badać samego siebie jakiego jestem ducha.
Pozdrawiam Ewa

#24 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2009-01-10, godz. 14:23

I znowu Pismo Święte swoje, a gambit swoje. Bo po co uszanować to co naucza Biblia, skoro powinna nauczać to, co chce gambit. I to nieważne dla gambita, że List do Hebrajczyków stwierdza iż mężowie ST w tym i Abraham dążyli do niebiańskiej ojczyzny.
Wybacz gambit, ale to co robisz jest po prostu przeinaczaniem Biblii, niczym więcej.

masz najzupełniej racje. A PNS fałszuje wersety, aby udowodnic nauki niezgodne z Biblia. Ten temat był poruszany zreszta tutaj:

http://watchtower.or...p?showtopic=981

jakos nikt nie kwapi sie do obrony kłamstw oszustow z Brooklynu.
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#25 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-01-10, godz. 15:27

jakos nikt nie kwapi sie do obrony kłamstw oszustow z Brooklynu.


moze jest nowe swiatlo ^_^
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych