Skocz do zawartości


Zdjęcie

PROSZĘ O POMOC


  • Please log in to reply
88 replies to this topic

#21 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-02-02, godz. 20:57

Też pomysł - sudium to możemy na forum zrobić z odpowiednim komentarzem, będzie i szybciej i bezpieczniej.

daj jej spokoj...... :P
[font=Tahoma]

#22 Claudia

Claudia

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 21 Postów

Napisano 2009-02-02, godz. 21:18

jak chcesz, mogę ci podac Claudia telefon do mojej siostry która jest świadkiem Jehowy. jest wprawdzie z Gdańska Żabianki, ale to niedaleko Sopotu. napewno ci pomoze, jeżeli faktycznie chcesz studiowac biblię ze swiadkami



Hey z wielką chęcią bym skorzystała jeżeli to nie problem :)

DZIĘKUJĘ :)

#23 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-02-02, godz. 21:35

Claudiu, myślę że najsensowniej będzie studiować ze ŚJ (argumenty "za" religią ŚJ) i o każdy temat pytać na forum (argumenty "przeciw" nauczaniu ŚJ) a potem samodzielnie wyciągać wnioski.

#24 Claudia

Claudia

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 21 Postów

Napisano 2009-02-02, godz. 21:38

Claudiu, myślę że najsensowniej będzie studiować ze ŚJ (argumenty "za" religią ŚJ) i o każdy temat pytać na forum (argumenty "przeciw" nauczaniu ŚJ) a potem samodzielnie wyciągać wnioski.



Sama chcę się przekonać-NAPRAWDE.
Pochodzę na studium i zobacze :)
Prócz tego będę się udzielała na forum
i pytała jak nie będę czegoś pewna itp.

Ale dziękuję :)

#25 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-02-02, godz. 21:54

Wcześniej czy później ŚJ odczytają Ci wersecik "zaufaj Jehowie i nie polegaj na własnym rozumie".
Chcesz żyć wiecznie w raju na ziemi, nie używaj mózgu! Oto oferta ŚJ...

Claudiu, nie daj sobie wcisnąć kitu, że aby uzyskać przychylnść Boga trzeba wyłączyć rozum.

#26 Claudia

Claudia

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 21 Postów

Napisano 2009-02-02, godz. 22:09

Wcześniej czy później ŚJ odczytają Ci wersecik "zaufaj Jehowie i nie polegaj na własnym rozumie".
Chcesz żyć wiecznie w raju na ziemi, nie używaj mózgu! Oto oferta ŚJ...

Claudiu, nie daj sobie wcisnąć kitu, że aby uzyskać przychylnść Boga trzeba wyłączyć rozum.


Mam swój rozum i mam zamiar korzystać z niego do końca moich dni :)
Nie dam się wciągnąc w takie gadki
ale szczerze mówiąc,wątpię,że wszyscy śJ tacy są ...
Każda religia ma grono osób "nie widzących świata po za daną rligią"
więc podejrzewam,że i w tym przypadku tak jest :)
Zobzczę i sama się przekonam :)

#27 Kamień

Kamień

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 55 Postów

Napisano 2009-02-02, godz. 22:16

Czy to prawda,że chrztu śJ nie może przyjąć każdy ?? :o
słyszałam,że są jakieś "egazaminy" czy coś takiego ...

Każdy może - jeżeli nie palisz, nie nadużywasz alkoholu i innych substancji, prowadzisz się moralnie, czyli nie współżyjesz z nikim bez zalegalizowanego związku i się nie masturbujesz (nawet gdyby TAK, to masz jeszcze czas do chrztu na oduczenie się), to postudiujesz z jakąś siostrą i/lub bratem przez co najmniej pół roku, ale taka średnia norma studium to chyba z rok, potem staniesz się głosicielem i zaczniesz chodzić i głosić od domu do domu, a potem będziesz mogła się ubiegać o dopuszczenie do chrztu, po pytaniach (chyba z dwoma starszymi, ale nie pamiętam na sto procent, nic strasznego w każym razie) do chrztu na jakimś zgromadzeniu (na przykład kongresie) dasz się ochrzcić. Być może jakaś drobnostka w wyliczaniu została przeze mnie zapomniana, ale tak w skrócie to mniej więcej coś w tym stylu jest.

Użytkownik Kamień edytował ten post 2009-02-02, godz. 22:22


#28 Claudia

Claudia

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 21 Postów

Napisano 2009-02-02, godz. 22:27

Każdy może - jeżeli nie palisz, nie nadużywasz alkoholu i innych substancji, prowadzisz się moralnie, czyli nie współżyjesz z nikim bez zalegalizowanego związku i się nie masturbujesz (nawet gdyby TAK, to masz jeszcze czas do chrztu na oduczenie się), to postudiujesz z jakąś siostrą i/lub bratem przez co najmniej pół roku, ale taka średnia norma studium to chyba z rok, potem staniesz się głosicielem i zaczniesz chodzić i głosić od domu do domu, a potem będziesz mogła się ubiegać o dopuszczenie do chrztu, po pytaniach (chyba z dwoma starszymi, ale nie pamiętam na sto procent, nic strasznego w każym razie) do chrztu na jakimś zgromadzeniu (na przykład kongresie) dasz się ochrzcić. Być może jakaś drobnostka w wyliczaniu została przeze mnie zapomniana, ale tak w skrócie to mniej więcej coś w tym stylu jest.




Dziękuję za wiadomość :)

#29 Kamień

Kamień

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 55 Postów

Napisano 2009-02-02, godz. 22:34

Dziękuję za wiadomość :)

Proszę, życzę Ci powodzenia na Twojej drodze życiowej - obojętnie na jaką się zdecydujesz.

#30 Kasztanowa

Kasztanowa

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 413 Postów

Napisano 2009-02-02, godz. 22:34

Oj Kasztanowa z tą łatwością "dorwania" świadka to różnie bywa. Tu, gdzie mieszkam, w przeciągu 5 lat widziałam śJ może ze 3 razy w akcji - raz na ulicy, 2 razy na Dworcu Centralnym.

A Ty Claudia daj sobie spokój. Dopóki nie poczytasz o świadkach z różnych źródeł, nie bierz się za rozmowy z nimi.


Kantata,bo oni teraz wiecej głosza na terenach oddalonych,u nas na wsi [he,he]regularnie kursuja jak busy,stąd ich zatrzesienie.Latem w stolicy widziałam babcie ze strażnicami takze na dworcu zachodnim. :)
Umysł jest jak spadochron,działa wtedy,gdy jest otwarty

#31 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2009-02-03, godz. 06:58

Każda religia ma grono osób "nie widzących świata po za daną rligią"


Tak, u świadków jest to mniej więcej 6 mln osób. :P Uwierz mi - tam nie ma stopniowania. Albo jesteś z nami, albo przeciw nam. Jeśli zrezygnujesz z tego wyznania, zanim się ochrzcisz, zachowasz przynajmniej kontakty z ludźmi. Ale gdy zostaniesz ochrzczona, a potem odejdziesz... Pies z kulawą nogą Cię nie pozdrowi na ulicy.
To jest piękna grupa na początku. Byłam urzeczona, widziałam się tam, wśród tych ludzi. Życzliwych, uśmiechniętych, pomocnych. Życie, na szczęście, weryfikuje plany i pierwsze wrażenia. Życzę Ci podjęcia słusznej decyzji. I zastanów się choć przez chwilę, dlaczego aż tylu ludzi na forum odradza Ci bliższe kontakty z śJ.

Użytkownik cara edytował ten post 2009-02-03, godz. 06:59

Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.

#32 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2009-02-03, godz. 08:21

I zastanów się choć przez chwilę, dlaczego aż tylu ludzi na forum odradza Ci bliższe kontakty z śJ.

Są przynajmniej dwie odpowiedzi na to pytanie:
1. Jesteśmy pod władza demonów i prześladujemy świadków
2. nie chcemy by ktoś się poparzył...

A tak poważniej Claudio to po prostu sama sprawdzaj i porównuj dwie strony medalu. Nie jedną czy Za czy PRZECIW, ale obie. ;)


1J 4:1 BP Umiłowani, nie wierzcie każdemu duchowi, lecz badajcie duchy, czy pochodzą od Boga, gdyż wielu fałszywych proroków pojawiło się na tym świecie.


Dz 17:10-11 BW Bracia zaś wyprawili zaraz w nocy Pawła i Sylasa do Berei; ci, gdy tam przybyli, udali się do synagogi Żydów, którzy byli szlachetniejszego usposobienia niż owi w Tesalonice; przyjęli oni Słowo z całą gotowością i codziennie badali Pisma, czy tak się rzeczy mają.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#33 novanna

novanna

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 404 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano 2009-02-03, godz. 08:29

Claudiu

he he.... tylko "Claudiu", nie daj się zwieśc "złym ludziom"....he he pamiętaj "Claudiu"

#34 ninaw

ninaw

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 37 Postów

Napisano 2009-02-03, godz. 15:46

Claudiu, myślę że najsensowniej będzie studiować ze ŚJ (argumenty "za" religią ŚJ) i o każdy temat pytać na forum (argumenty "przeciw" nauczaniu ŚJ) a potem samodzielnie wyciągać wnioski.


No...tylko przypadkiem nie wspominać o forum :)
Podczas rozmowy "chodnikowej" (na chodniku) z zaprzyjaźnioną koleżanką ŚJ ,która zaczynała ze mną studium już kilkakrotnie :P
powiedziałam ;" Zagladam na forum o ŚJ..." ,na to ona szybciutko powiedziała z ironicznym uśmieszkiem, abym nie zaglądała tam lepiej ,bo piszą bzdury na temat ŚJ :unsure: :) i temat został zmiażdżony w zarodku :)

#35 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2009-02-03, godz. 16:36

No...tylko przypadkiem nie wspominać o forum :)

Znam taki przypadek, pionierka przerwala studium z osoba ktora jednoczesnie czerpala informacje z innego zrodla. Pozniej rozmawiajac w grupie starszych i pionierow zapytalam dlaczego tak zrobila. Odpowiedziano mi, ze takie studia sa bezowocne, i ze nie powinnismy tracic cennego czasu z ludzmi ktorzy czytuja odstepcze publikacje, gdyz w ten sposob podejmujemy polemike z odstepcami. Spytalam dlaczego nie, przeciez mozemy wykazac nasza racje, na to oni ze tych ludzi jedynie interesuje szkalowanie organizacji, wiec taka polemika jest bez sensu. Nie kazali nam tez rozmawiac z ksiezmi.

Claudia, jedyne co mozesz zrobic jest na biezaco sprawdzac czy SJ maja racje. Uwazaj na ten moment, kiedy zaczna Cie przekonywac zebys oprocz nich nie szukala prawdy w innym miejscu. Jesli Cie do tego przekonaja to juz jestes ich.
Dołączona grafika

#36 ninaw

ninaw

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 37 Postów

Napisano 2009-02-03, godz. 16:50

.... i ze nie powinnismy tracic cennego czasu ....

Mnie tam nie odpuszczają ,pomimo tego,ze już podchodziłam do studium straznicy kilka razy i przerywałam :unsure:
Ciągle mnie "siostry" i "bracia" odwiedzają i wciąż próbują "zbłakaną duszę" zbawić "ofiarowując" różne broszurki :)
W sumie nigdy nie powiedziałam NIE ,bo lubię czasem pogadać,ale nic wiecej -nikt mnie nie przekona ,żeby należeć do jakiejkolwiek organizacji,bo wiem,ze to czysta polityka ,którą się brzydzę.

#37 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2009-02-03, godz. 17:22

Nie kazali nam tez rozmawiac z ksiezmi.

No nie żartuj :P Ile to ja się nasłuchałem od świadków opowieści jak to księża unikali rozmów ze świadkami. ;) Tyle, że jak ostatnio zaproponowałem wybranie się do jakiegoś to nie było zbyt wielkiego entuzjazmu. Czarny PR? :)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#38 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-02-03, godz. 18:01

Ile to ja się nasłuchałem od świadków opowieści jak to księża unikali rozmów ze świadkami.



Dokładnie tak. Anegdotki tego typu - mniej lub bardziej wiarygodne ;) - za moich czasów okraszały różnego rodzaju spotkania teokratyczne. Najpierw była wizja przygłupiego klechy, który gada coś ludziom, ale sam nie bardzo wie, "o co mu się rozchodzi", a następnie ikona tryumfującego głosiciela, który miażdży kapłana "Babilonu Wielkiego" argumentami ze "Straszaka" :lol: . No i nie ma się czemu dziwić, że księża nie unikali głosicieli jak diabeł wody święconej :P
Temat sobie trochę popłynął własnym nurtem, ale miejmy nadzieję, że Claudia coś z tegoż wyniesie :)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#39 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2009-02-03, godz. 20:44

ikona tryumfującego głosiciela, który miażdży kapłana "Babilonu Wielkiego" argumentami ze "Straszaka"

W moim ex-zborze to byl przywilej dla "dojrzalych duchowo" czyli wieloletnich pionierow lub nadzorcow. Zwyklym glosicielom odradzano wdawac sie w dysputy z duchownymi, panowalo przekonanie ze oni dobrze wiedza gdzie jest prawda tylko brak im pokory.
Dołączona grafika

#40 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-02-03, godz. 21:22

w moim zborze jeden z długoletnich braci przechwalał się jak to "zagiął" ksiedza, który przyszedł po kolędzie. Jak wiadomo, ministrant pyta czy przyjmie pan księdza i ten braciszek (jak wielu śJ) powiedział że tak, ksiądz przyszedł, został poproszony do stołu i uraczony zarzutem "wy macie Ojca w rzymie a my mamy Ojca w niebie. Dlaczego wy katolicy modlicie się słowami ojcze nasz któryś jest w niebie? przecież macie ojca w rzymie?". Księdza zatkało i wyszedł bez słowa. ŚJ tryumfował. Czy słusznie, niech każdy sam oceni.

Moim zdaniem to nie był żaden powód do dumy ale zwykłe prostactwo.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych