Skocz do zawartości


Zdjęcie

O rodzinie ŚJ w "Sprawie dla reportera"


  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2009-02-20, godz. 15:08

Wczoraj w TVP 1 w "sprawie dla reportera" odcinek byl posiwecony rodzinie SJ, ktorych podpalil ojciec nie bedacy SJ. Pokazano takze jak SJ wspolnie odbudowuja wspolnie gospodarstwo. Splonal dach domu i budynki gospodarcze oraz zwierzeta.

Chyba tu mozna obejrzec: LINK Ja nie moge sprawdzic.

Użytkownik edd edytował ten post 2009-02-20, godz. 15:14

Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#2 Fakirek

Fakirek

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 181 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano 2009-02-21, godz. 21:11

Wczoraj w TVP 1 w "sprawie dla reportera" odcinek byl posiwecony rodzinie SJ, ktorych podpalil ojciec nie bedacy SJ. Pokazano takze jak SJ wspolnie odbudowuja wspolnie gospodarstwo. Splonal dach domu i budynki gospodarcze oraz zwierzeta.

Chyba tu mozna obejrzec: LINK Ja nie moge sprawdzic.



Też zaciekawił mnie ten program. Natomiast prze -interesująca była wypowiedź rzymsko-katolickiego duchownego, który pełen miłości chrześcijańskiej zarzucił gościom pani Jaworowicz, że sami są sobie winni tego, że spotyka ich ostracyzm w tej dosyć tradycyjnej wiejskiej społeczności, gdyż nie uczestniczą w życiu społeczno-politycznym powiatu hehe - na koniec nazwał ich błyskotliwie jehowitami - .... ;-) Jak widzę takich pełnych zadufania spaślaków reprezentujących opcje Kościoła triumfującego to mnie coś trafia, ufff

Użytkownik Fakirek edytował ten post 2009-02-21, godz. 21:12


#3 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2009-02-22, godz. 11:24

Natomiast prze -interesująca była wypowiedź rzymsko-katolickiego duchownego, który pełen miłości chrześcijańskiej zarzucił gościom pani Jaworowicz, że sami są sobie winni tego, że spotyka ich ostracyzm w tej dosyć tradycyjnej wiejskiej społeczności, gdyż nie uczestniczą w życiu społeczno-politycznym powiatu hehe - na koniec nazwał ich błyskotliwie jehowitami - .... ;-) Jak widzę takich pełnych zadufania spaślaków reprezentujących opcje Kościoła triumfującego to mnie coś trafia, ufff

Mam trochę odmienne wrażenie po wysłuchaniu tego programu i wypowiedzi tegoż księdza. Owszem specjalnie nie wychodził z inicjatywą pomocy tylko szukał usprawiedliwienia sprawy ze strony społeczności niemniej jednak nie dostrzegam tu tego by chciał wykazać że "sami są sobie winni".


Tak naprawdę winni są wszyscy (w jakim stopniu tego nie wiem):
- policja,
- służby socjalne,
- sąsiedzi (katolicy rzecz jasna :P ),
- parafia,
- sama rodzina (najprawdopodobniej uzależniona od męża i ojca),
- jak i zbór Świadków Jehowy


Tyle lat hodować patologię tak samo z siebie nie da się - musi być brak reakcji innych by coś z tym zrobić. Nie raz były sytuacje na wioskach, że jak ktoś szedł pomóc kobiecie bitej to ta jeszcze z mordą do udzielającej mu osoby z mordą, że jej mąż ma prawo ją bić - autentyk. W tej sytuacji jest trochę inaczej. niemniej tłumaczenie się np. syna, że coś tam się z ojcem szamotał i niby mu dał radę wydaje mi się dość dziwne. Mój kumpel jak podrósł a był również poniewierany (jak i rodzina przez ojca) to jak się wziął to mu tak natrzaskał, że ojciec się od razu uspokoił w domu. I przynajmniej w domu był spokój. Fakt faktem, że raz na jakiś czas musiała być przynajmniej ostra pogawędka ale DAŁO się! Najpierw musi rodzina sama chcieć, a później znaleźć oparcie w znajomych i/lub w rodzinie. Najlepiej też u tej prawdziwie męskiej części ;) która nie będzie się patyczkowała jak będzie potrzeba.

Użytkownik pawel r edytował ten post 2009-02-22, godz. 11:25

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#4 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2009-02-22, godz. 16:09


Sorry Paweł, ale na antenie ksiądz mógł chociaz udawac tolerancje. Jehowici. Skąd ja znam to słowo? Aaaa z www Brooklynu ! 

#5 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2009-02-22, godz. 20:15

Sorry Paweł, ale na antenie ksiądz mógł chociaz udawac tolerancje. Jehowici. Skąd ja znam to słowo? Aaaa z www Brooklynu ! 

Jesteś zwolennikiem jakiejś poprawności politycznej? Jak świadkowie określają innych filistynami to łokej, ale jak zgodnie ze słownikiem języka polskiego powiedzieć "jehowici" to obraza? A jak sobie wmówią, że słowo "człowiek" ich tez obraża to też będzie to słowo trzeba omijać? ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#6 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2009-02-22, godz. 20:24

Jesteś zwolennikiem jakiejś poprawności politycznej? Jak świadkowie określają innych filistynami to łokej, ale jak zgodnie ze słownikiem języka polskiego powiedzieć "jehowici" to obraza? A jak sobie wmówią, że słowo "człowiek" ich tez obraża to też będzie to słowo trzeba omijać? ;)


JEHOWOCI są odbierani przez Świadków Jehowy bardzo, bardzo prerioratywnie i nie ma znaczenia czy słowo jest w słowniku j. polskiego. W słowniku tym jest także G..., KAŁ I SZCZYNY i rozumiem , że skoro jest, to można nim okreslać każdego. Więc to co zaprezentował w tym programie ksiądz i to co jest na stronie Brooklynu: to kał, g... i szczyny. No i nie ma poprawności politycznej - cieszysz się? O to ci biegało? 

#7 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2009-02-22, godz. 20:29

Paweł ja to ci powiem wprost. My to ci "dobrzy" tak jak na filmach. Nie mordujemy jenców, nie bombardujemy szpitali, wierzymy w honor, stosujemy zasady uczciwej walki, jestesmy mili, uśmiechnięci - jednym słowem trzymamy sie reguł. I to odróznia "dobrych" od "złych". Żli mają reguły w d..... My nie możemy dać się sprowokować bandzie staruszków żyjących na cudzy koszt na czele z polaczkowym cwaniakiem oskarzonym publicznie o pedofilię, która nie mogąc zapanowac nad coraz bardziej niepokornymi swiadkami tłupie nóżkami, toczy pianę z ust i drze sie: filistini, swiatusy czy jakies inne głupie hasła.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#8 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2009-02-22, godz. 20:34

JEHOWOCI są odbierani przez Świadków Jehowy bardzo, bardzo prerioratywnie i nie ma znaczenia czy słowo jest w słowniku j. polskiego. W słowniku tym jest także G..., KAŁ I SZCZYNY i rozumiem , że skoro jest, to można nim okreslać każdego. Więc to co zaprezentował w tym programie ksiądz i to co jest na stronie Brooklynu: to kał, g... i szczyny. No i nie ma poprawności politycznej - cieszysz się? O to ci biegało? 

Nawet bez tego jakże źle odbieranego słowa świadkowie uważają samo istnienie takiego serwisu za ich prześladowanie. Wielokrotnie podczas tak zwanego "głoszenia" świadkowie umieją splugawić wartości innych ludzi - w przeciwieństwie do mnie nie znając znaczenia tego co poruszają - a mimo to nie obrażam się na nich. Jak rozumiem w związku z ich "odczuciami" pewne słowa powinny być pomijane by się nie poczuli bardziej źle niż czują się źle czytając takie serwisy? Jak rozumiem chodzi Ci o unikanie pewnych sformułowań które sami sobie świadkowie wbili jako obraźliwe? O to Ci biega? Trzeba było mnie wcześniej uprzedzić o Twej wizji tego serwisu w zakresie poprawnego słownictwa.

Paweł ja to ci powiem wprost. My to ci "dobrzy" tak jak na filmach. Nie mordujemy jenców, nie bombardujemy szpitali, wierzymy w honor, stosujemy zasady uczciwej walki, jestesmy mili, uśmiechnięci - jednym słowem trzymamy sie reguł. I to odróznia "dobrych" od "złych". Żli mają reguły w d..... My nie możemy dać się sprowokować bandzie staruszków żyjących na cudzy koszt na czele z polaczkowym cwaniakiem oskarzonym publicznie o pedofilię, która nie mogąc zapanowac nad coraz bardziej niepokornymi swiadkami tłupie nóżkami, toczy pianę z ust i drze sie: filistini, swiatusy czy jakies inne głupie hasła.

Okey tylko bym prosił mnie wcześniej uprzedzać, że pewnych słów nie używamy. Bo ja używając słowa "jehowita" nie używam go bo nie uważam za obraźliwe i nie wiem czemu miało by być (oprócz odczuć świadków). Świadkowie używając powyższych i owszem!

I że Ty z Iszbinem jedną sztamę trzymacie? :D

Użytkownik pawel r edytował ten post 2009-02-22, godz. 20:37

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#9 A_Kloo

A_Kloo

    A_kloo

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 532 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga

Napisano 2009-02-22, godz. 21:09

Ta rodzina jest z naszego zboru i tak naprawdę to z nim zawsze były problemy. Pamiętam ze 12 lat temu jak na zgromadzeniu w MM w Budowlance na wypowiedź brata że dzieci to błogosławieństwo Boga on w toalecie powiedział ze jego poblogosławił wyjątkowo bo aż dziesięciorgiem :rolleyes:
Nie wierzę w to, że ‘życie w nieświadomości jest szczęściem’, nie wierzę, że zachęcanie ludzi do życia złudzeniami jest przejawem życzliwości. Wcześniej czy później iluzja musi zderzyć się z rzeczywistością. Im dłużej trwają złudzenia, tym bardziej bolesny jest powrót do rzeczywistości” Podpisuję się pod tymi słowami Raya Franza.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych