Skocz do zawartości


Zdjęcie

szukam kontaktu


  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#1 kania

kania

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 76 Postów

Napisano 2005-03-12, godz. 16:33

Cześć. Szukam byłych Ś.J,którzy odeszli z powodów dotktrynalnych.Jestem ciekawa czy byl to proces czy decyzja i odejścia .Wiem ,że to sprawa indywidualna,ale może są jakieś cechy lub zachowania wspólne dla wychodzących z tej religii.Potrzebuje kontaktu .Odchodząca.Pa

#2 KpC

KpC

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 69 Postów
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano 2005-03-12, godz. 20:08

cześć Kaniu
polecam
http://www.exjw.prv.pl/
Na tym forum wiele osób chętnie z Tobą pogada, najważniejsze to byś trwała w modlitwie, miłości i czystym sumieniu....Bóg Cie kocha, wiec nic się nie bój:)
Jesteś na dobrej drodze...byle szczerze:)
pozdr
Kto Cie potrafi zdenerwować, ten Cię potrafi kontrolować.

#3 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2005-03-13, godz. 17:10

Cześć. Szukam byłych Ś.J,którzy odeszli z powodów dotktrynalnych. (...) Potrzebuje kontaktu .Odchodząca.Pa

Witaj,
Ja jestem jednym z tych, którzy odeszli z powodów doktrynalnych, m.in. chronologia, kwestia krwi, błędy interpretacyjne kilku proroctw...

Jeżeli chcesz, to możemy pogadać.
Napisz do mnie na maila:
[email protected]

Pzdr.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#4 artur olczykowski

artur olczykowski

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 474 Postów

Napisano 2005-03-17, godz. 22:49

cześć Kaniu
polecam
http://www.exjw.prv.pl/
Na tym forum wiele osób chętnie z Tobą pogada, najważniejsze to byś trwała w modlitwie, miłości i czystym sumieniu....Bóg Cie kocha, wiec nic się nie bój:)
Jesteś na dobrej drodze...byle szczerze:)
pozdr

KpC, tak się zastanawiam, na stronie którą podałeś znalazłem w nowościach OKB "Berejczyk", związany jak się nie mylę ze Słowem Nadziei. Jak podchodzisz do faktu, że wiekszość byłych ŚJ trafia do protestantów i łyka wszystkie ich doktryny łącznie z Trójcą, nieśmiertelnością duszy, wiecznym potępieniem itp?

Uważasz to za normalny, prawidłowy kierunek?
Sz'ma Israel, JHWH eloheinu, JHWH echad. Dewarim 6:4

www.Jeszua.pl - serwis monoteistyczny

#5 KpC

KpC

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 69 Postów
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano 2005-03-17, godz. 23:28

Cześc

Jakbyś głębiej poszukał znalazłbyś kontakty do ex sJ, o które Kania prosiła, także świadectwa ex sJ(w tym Arka Wiśniewskiego).
Wiem że nie jesteś pocieszony tym, że niewielu wierzy w Twoją argumentacje i prawdę, ale nie każdy jest tak oczytany i ma tyle bożej mądrości co Ty. Nam prostym małym ludziom, do których zaliczają się w większości sJ, musi wystarczyć interpretacja Pisma w języku polskim i ew. angielskim i to co Bóg mówi przez sumienie. Jasne są ludzie, jak Ty, którzy są poza wszystkim co ludzkie i błędne, poznali Pisma i mają Ducha, więc znają prawdę taką jak pokazał Bóg i Jego Syn...Nie pasuje to tylko do słów owego Syna....ale to pewnie już niedługo jak wszyscy zaczną "łykać" prawdę najprawdziwszą...którą Ty nam pokazujesz. Zapewne odpowiesz na ten post także wybitnie mądrze, więc chylę się i zapewniam, że nie dam rady z Tobą prowadzić polemiki przeciwko owym "herezjom", które głoszą protestanci i kk (co do podstawy wiary).

Zdecydowanie błędny kierunek, masz racje.....Zadowolony?
Zresztą po co ja to piszę....Ty juz to przecież wiesz:)

Tylko zastanawia mnie jedno....co byś poradził Kani...i nie mam na myśli w co wierzyć a w co nie....może zacytuję...

*Na tym forum wiele osób chętnie z Tobą pogada, najważniejsze to byś trwała w modlitwie, miłości i czystym sumieniu....Bóg Cie kocha, wiec nic się nie bój:)
Jesteś na dobrej drodze...byle szczerze:)*

a Ty??

Pozdrawiam i życzę jeszcze więcej mądrości...jak oczywiście się da...
Kto Cie potrafi zdenerwować, ten Cię potrafi kontrolować.

#6 artur olczykowski

artur olczykowski

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 474 Postów

Napisano 2005-03-17, godz. 23:43

KpC, zadałem ci normalne pytanie, jak się ustosunkowujesz do odchodzenia byłych SJ od wielu moim zdaniem biblijnych nauk, chcąc poznać twoje zdanie na ten temat. Nie wiem skąd ten cynizm i atak w moim kierunku. Czymś cię obraziłem? No, może zbyt ostre było wyrażenie "łyka doktryny". W porządku, uznaję to za błąd, ale od razu taki ton? Wycieczki w kierunku mojej "mądrości, oczytania itp"

Przepraszam, że się wogóle odezwałem. Nie byłem SJ, nie odchodzę też od nich więc pewnie mnie już nie dotyczą takie zapewnienia jak ...Bóg cię kocha, nie bój się! No cóż, taki los, postaram się to przeżyć.
Sz'ma Israel, JHWH eloheinu, JHWH echad. Dewarim 6:4

www.Jeszua.pl - serwis monoteistyczny

#7 KpC

KpC

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 69 Postów
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano 2005-03-18, godz. 00:10

to naprawde zabawne co napisałeś....

*Przepraszam, że się wogóle odezwałem. Nie byłem SJ, nie odchodzę też od nich więc pewnie mnie już nie dotyczą takie zapewnienia jak ...Bóg cię kocha, nie bój się! No cóż, taki los, postaram się to przeżyć. *

...albo smutne...

trzymaj głowę wysoko jak dotąd i nie udawaj nagle że Cię uraziłem, bo w Twoim poprzednim poście widać wiecej arogancji niż, w moim krytyki pod Twoim adresem.

*jak się ustosunkowujesz do odchodzenia byłych SJ od wielu moim zdaniem biblijnych nauk*

Zadałeś to retoryczne pytanie z wiadomych względów i chciałeś kolejny raz pokazać, że "my" się mylimy, a Ty masz rację. Nie chciałem Cię obrazić, ale między innymi pokazać, że zamiast pomóc Kani Ty odpisujesz mi....

Walczyć nie mam zamiaru, jak uraziłem -przepraszam, może wcale nie drwiłeś, a ja się zapędziłem....przepraszam.
Człowiek się robi nadpobudliwy gdy zbyt często ktoś mu próbuje wmócić, że sie myli, a nijak ma sie to do jego prostego zrozumienia Pisma.
Kto Cie potrafi zdenerwować, ten Cię potrafi kontrolować.

#8 artur olczykowski

artur olczykowski

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 474 Postów

Napisano 2005-03-18, godz. 00:36

trzymaj głowę wysoko jak dotąd i nie udawaj nagle że Cię uraziłem, bo w Twoim poprzednim poście widać wiecej arogancji niż, w moim krytyki pod Twoim adresem.

*jak się ustosunkowujesz do odchodzenia byłych SJ od wielu moim zdaniem biblijnych nauk*

Zadałeś to retoryczne pytanie z wiadomych względów i chciałeś kolejny raz pokazać, że "my" się mylimy, a Ty masz rację. Nie chciałem Cię obrazić, ale między innymi pokazać, że zamiast pomóc Kani Ty odpisujesz mi....

Walczyć nie mam zamiaru, jak uraziłem -przepraszam, może wcale nie drwiłeś, a ja się zapędziłem....przepraszam.
Człowiek się robi nadpobudliwy gdy zbyt często ktoś mu próbuje wmócić, że sie myli, a nijak ma sie to do jego prostego zrozumienia Pisma.

"Chciałeś pokazać, że "my" się mylimy..."
"ktoś próbuje mu wmówić, że się myli..."


Jedna uwaga, ja cię wogóle nieznam, przyznaję też, że nie czytałem twoich wcześniejszych wypowiedzi, więc nic ci nie próbuję wmówić. Nawet nie wiem, czy ty odrzuciłeś nauki, które wspomniałem i stąd moje pytanie. Staram się być sczery i używam emotikonów, a przynajmniej staram się o tym pamietać. Jeśli piszę z Usmieszkami lub oczkiem, to żartuję, jeśli chcę podkreślić złość, czy niezgadzanie się używam emotikonów.


To był "czysty" , pytający list postaraj się na przyszłość nie doszukiwać moich zamiarów i pobudek, a będzie lepiej się nam pisało.
Sz'ma Israel, JHWH eloheinu, JHWH echad. Dewarim 6:4

www.Jeszua.pl - serwis monoteistyczny

#9 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2005-03-19, godz. 10:39

Ja odszedłem od ŚJ, a teraz uczęszczam do jednego z kościołów protestanckich. To fakt, że wielu byłych ŚJ własnie tam znajduje swoje miejsce, chociaż z doświadczenia wiem, że niewielki odsetek zostaje tam na zawsze. Jest to pewnego rodzaju pomost aby zupełnie nie popaść w ateizm. Czy dobry? Nie wiem. Ale z pewnością lepszy niż bycie jednoosobowym kościolem i nie należenie nigdzie.

Co do Trójcy i duszy też w to nie wierze, ale nikt mnie z tego nie rozlicza ani nie robi większego problemu. Szanują moje przekonania, a szanuję ich. Mysle ze tak wlasnie powinna wygladac chrzescijanska milosc.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#10 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2005-03-19, godz. 11:28

Liberale to co powiedziałeś jest rozsądne. Ja jestem w podobnej sytuacji.

Dzięki za te słowa.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#11 artur olczykowski

artur olczykowski

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 474 Postów

Napisano 2005-03-19, godz. 20:19

Ja odszedłem od ŚJ, a teraz uczęszczam do jednego z kościołów protestanckich. To fakt, że wielu byłych ŚJ własnie tam znajduje swoje miejsce, chociaż z doświadczenia wiem, że niewielki odsetek zostaje tam na zawsze. Jest to pewnego rodzaju pomost aby zupełnie nie popaść w ateizm. Czy dobry? Nie wiem. Ale z pewnością lepszy niż bycie jednoosobowym kościolem i nie należenie nigdzie.

Co do Trójcy i duszy też w to nie wierze, ale nikt mnie z tego nie rozlicza ani nie robi większego problemu. Szanują moje przekonania, a szanuję ich. Mysle ze tak wlasnie powinna wygladac chrzescijanska milosc.

To fajnie, że trafiłeś na taki liberalny zbór Liberale ...ale mi sie powiedziało :D

Szkoda, że w Polsce nie ma więcej opartych na Biblii zborów, w których byli SJ nie musieliby wyrzekac się części całkiem IMO biblijnych nauk takich jak wspomniane wyżej przez ciebie.
Sz'ma Israel, JHWH eloheinu, JHWH echad. Dewarim 6:4

www.Jeszua.pl - serwis monoteistyczny

#12 grzesiek32

grzesiek32

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 184 Postów

Napisano 2005-03-24, godz. 10:42

Arturze, to co powiedziałeś, jest co najmniej nie obiektywne. Jak zwykle sugerujesz, że jedynie antytrynitarianie i przeciwnicy doktryny o nieśmiertelnej duszy opierają się na Biblii. Zauważ, że każdy chrześcijanin opiera się na Biblii, tylko każdy widzi tam co innego. Może lepiej powinienieś powiedzieć: "szkoda że nie ma takiej różnorodności wyznaniowych w zborach, aby każdy mógł sobie wybrać to, co mu najbardziej pasuje".

BTW ciekawe jest to, co mówisz Liberale. Nigdy nie przypuszczałem, że protestanci zaakceptują w swoich szeregach członka, który nie zgadza się z jedną z najbardziej fundamentalnych w ich odczuciu prawd, która stanowi podstawę ich nauki. Ale to miło, że Cię tam przyjęli mimo tak liberalnych poglądów.

Pozdrawiam

Grzesiek
Serwis monoteistyczny - trynitarny:
trinitarians.info, apologetyka.info

#13 artur olczykowski

artur olczykowski

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 474 Postów

Napisano 2005-03-24, godz. 11:37

Może wyraziłem się nie jasno. Nie miałem na myśli, że oparte na Biblii zbory to te, które mają takie same nauki jak wychodzący z Organizacji SJ niewierzący w Trójcę i duszę nieśmiertelną. Wyrażenie "oparte na Bibli" chciałem przeciwstawić Organizacji, która w miom odczuciu na niej się nie opiera mając nad sobą autorytet Niewolnika. Chodziło mi o to, żeby było więcej takich zborów jak ten w którym jest Liberał, które nie narzucają byłym SJ zmiany wszystkich ich jak zaznaczyłem IMO (w mojej opinii) biblijnych nauk.


A gdyby te oparte na Biblii zbory były jeszcze antytrynitarne i nie wierzyły w wieczne męki, to byłby szczyt moich marzeń. :D
Sz'ma Israel, JHWH eloheinu, JHWH echad. Dewarim 6:4

www.Jeszua.pl - serwis monoteistyczny

#14 jaabes

jaabes

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 64 Postów

Napisano 2005-04-14, godz. 21:53

Jest dużo prawdy w tym co napisaliście powyzej odnoście znalezienia wspólnoty, która zaakceptowałaby byłych świadków z ich poglądami. Myślę, że wiele od nas zależy. Między innymi temu służy konferencja we Wrocławiu w BST 21 maja. Jej temat - "Co ewangelikalne wspólnoty mają do zaoferowania Świadkom Jehowy opuszczającym organizacje?" - ma uświadomić tym zborom, że tak naprawdę, to niewiele oferują (poza chlubnymi wyjątkami) i powini coś z tym zrobić.

Zgadzam się z Liberałem, że związanie się się z lokalną wspólnotą jest 'lepsze niż bycie jednoosobowym kościolem i nie należenie nigdzie". Wspomniana konferencja będzie prowadzona prawie wyłącznie przez byłych świadków (z drobnym wyjątkiem), dlatego mam nadzieje trafi w sedno problemu i poruszy serca tych ludzi, którzy często nie ze złej woli, ale raczej z niewiedzy, popełniają kardynalne błędy w podejściu do byłych JW. Jestem przekonany, że nasze przeżycia w Organizacji mogą wnieśc wiele pozytywnego do zborów, w których możemy się znaleźć, zwłaszcza w kwestii ewangelizacji.
http://berea.pol.pl/ - zapraszam do odwiedzenia naszej stronki

#15 rekin

rekin

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 254 Postów

Napisano 2005-04-15, godz. 23:04

do Liberala ;dlaczego nie ateizm???

POZDRAWIAM

rekin

#16 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2005-04-16, godz. 05:28

a czy te "ewangelikalne wspólnoty" to czasem nie są zalążkami jakiś tam sekt destrukcyjnych? nie mam nic przeciwko ex którzy wierzą w Boga i wiążą sie z powszechnie uznawanymi religijami czy to protestanckimi czy też innymi? czy warto wpadac z deszczu pod rynne? jak ktos wybiera ateizm to czy mamy prawo te osoby krytykować?
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#17 Ma

Ma

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 417 Postów

Napisano 2005-04-16, godz. 05:53

Jestem bardzo ostrożna. Na początku miałam taka ochotę z jakąś religią się związać, gdzieś przynależeć. Teraz przeszło już. Dobrze mi tak "nigdzie". Też myslę że trzeba bardzo uważać, gdyz można związać się znów z jakąś destrukcyjna sekta i znów mieć kłopoty. Ostroznie, nie trzeba gdzieś należeć żeby dobrze się czuć i wierzyć w Boga. Lepiej sprawdzić bardzo dokładnie przeanalizować bo łatwo wpaść z deszczu pod rynnę. Tak przeciez większość z nas zrobiła zostając świadkami Jehowy, musimy zatem zdać sobie sprawę że może mamy potrzebe przynależności gdzieś i chcemy te potrzebe zaspokoić. Pamietajmy jednak o tym,że do Świadków wielu z nas poszło by tę potrzebe zaspokoić. Głupio by było powtarzać ciągle te same błędy.
Ma

#18 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2005-04-16, godz. 06:09

choć twierdze że napewno jest potrzebny jakiś ruch pomocowy dla odchodzących z organizacji! i to na płaszczyżnie niekoniecznie religijnym - głównie o zabarwieniu społecznym. Nie kazdy potrafii przejść do porządku dziennego. Taka osoba potrzebuje przyjaciół takich którzy beda potrafili zrozumieć. Potrzebuje porad psychologa socjologa itp. Niestety w Polsce (może się myle) nie ma czegoś takiego a jak są no to religijne! :(
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#19 rekin

rekin

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 254 Postów

Napisano 2005-04-16, godz. 08:43

SEBOL

ZGADZAM SIE Z TOBA CALKOWICIE.

TUTAJ PANUJE JEDNAK PRZEKONANIE O JEDYNEJ SLUSZNEJ DRODZE.
DRODZE RELIGIJNEJ , JAK TO W RELIGI ...

OBOJETNIE JAK SIE NAZYWA, ZAWSZE JEST NAJLEPSZA.

A JUZ ZUPELNIE NIE MOGE ZROZUMIEC KATOLIKOW I PROTESTANTOW,KTORYCH BRACIA PALILI NA STOSACH ZYWYCH LUDZI ;JEZUS IM WYBACZYL ? BOG IM WYBACZYL? MATKA BOSKA TEZ? I WSZYSCY SWIECI?

[a skrucha? a spowiedz to co ? zapomnialem....]

JEDYNY SLUSZNY KONTAKT TO PSYCHOLOG, ALBO PSYCHIATRA ,TYLKO W NASZYM ZACOFANYM ,OKROPNIE ZACOFANYM KRAJU TO WSTYD!!!!!!!!
pozdrawiam

rekin

#20 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2005-04-16, godz. 10:18

Nie wiem skąd ten atak na religijnośc niektórych exŚJ? Czyżby przeszkadzało wam to, że ktoś szuka Boga, a odejścia od Organizacji nie traktował jako jednoczesnego porzucenia wiary?
Niezmiennie jestem zdania, że lepsze jest znalezienie sobie wspólnoty wierzących niż praktykowanie wiary w pojedynkę, albo krytykowanie wszystkiego dookoła i obrażanie się na Boga.
Z doświadczenia wiem, że tego rodzaju konferencje i spotkania przyciągają wiele osób i wielu z wdzięcznością przyznaje rację, że jest to potrzebne.
Nikt nikogo nie namawia do przystąpienia do takiego lub innego kościoła czy zboru, nikomu nic się nie sugeruje, jednak sam jestem w zborze gdzie dobrze sie czuje i wiem, że jeżeli szukasz Boga - a nie kościoła - to można Go znaleźć.

Pzdr.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych