Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowa propozycja


  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2009-03-09, godz. 16:32

Na fali ujawnienia się grupy chcącej walczyć o swoje prawa z WTS, kolega Liberal, powrócił do starej idei (do tej pory był jej największym przeciwnikiem) powołania stowarzyszenia w celu wspierania tej szlachetnej sprawy. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że grupa złożona jest z ludzi poważnych i gotowych do poświęceń. Na bazie dotychczasowych doświadczeń podchodzę do pomysłu dość sceptycznie ale kto wie, może tym razem coś drgnie. Proponuje aby chętni przybyli dzisiaj na naszego czata albo skontaktowali się na PM ze mną bezpośrednio. Może być też na GG: 2279001.

Można tez wypoiwedzieć się tutaj, co o tym myslicie, tylko tym razem taniego krytykanctwa w stylu: to sie nie uda bo ja twierdze ,ze sie nie uda
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#2 Kasztanowa

Kasztanowa

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 413 Postów

Napisano 2009-03-09, godz. 18:39

Na fali ujawnienia się grupy chcącej walczyć o swoje prawa z WTS, kolega Liberal, powrócił do starej idei (do tej pory był jej największym przeciwnikiem) powołania stowarzyszenia w celu wspierania tej szlachetnej sprawy. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że grupa złożona jest z ludzi poważnych i gotowych do poświęceń. Na bazie dotychczasowych doświadczeń podchodzę do pomysłu dość sceptycznie ale kto wie, może tym razem coś drgnie. Proponuje aby chętni przybyli dzisiaj na naszego czata albo skontaktowali się na PM ze mną bezpośrednio. Może być też na GG: 2279001.

Można tez wypoiwedzieć się tutaj, co o tym myslicie, tylko tym razem taniego krytykanctwa w stylu: to sie nie uda bo ja twierdze ,ze sie nie uda


Arturku,ale czy chodzi o naduzycia w kwestii krwi,czy tez łamania praw człowieka w kwestii wykluczeń i odstepstwa? :)
Umysł jest jak spadochron,działa wtedy,gdy jest otwarty

#3 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2009-03-09, godz. 19:02

jedno i drugie - i o całą resztę łamania jakichkolwiek praw też
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#4 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-03-09, godz. 20:20

wg mojej wiedzy stowarzyszenie z osobowością prawną (a chyba takie byłoby potrzebne do procesowania się z WTS) musiałoby prowadzić pełną księgowość.

Rynkowa cena takiej usługi to minimum 14.400zł rocznie! (wpiszcie w google "pełna ksiegowość": ceny "od" 1000zł netto miesiecznie). Słówko "od" sugeruje, że jeśli osoba prawna nic nie robi i ma mało papierów do wypełniania to będzie 1000+VAT, a niech tylko zacznie aktywnie działać, to cena podskoczy ze 2-3x

Czy wśród założycieli jest osoba z uprawnieniami do prowadzenia ksiąg rachunkowych i czy zgodzi się poprowadzić księgowość bezpłatnie?


jedynym znanym mi sposobem na brak pełnej ksiegowości byłby status kościelnej osoby prawnej, A tego bez pieczątki biskupa ordynariusza nie utworzycie. No i biorąc pod uwagę awersję ŚJ i ex-ŚJ do katolicyzmu, stowarzyszenie "kościelne" jako reprezentant ex-ŚJ się po prostu nie sprawdzi.

teoretycznie do występowania przed sądami wystarcza zdolność prawna bez osobowości prawnej (stowarzyszenie "zwykłe" >=3 osoby) ale w praktyce to moim zdaniem za mało

#5 andreaZZ

andreaZZ

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1069 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2009-03-09, godz. 23:04

A ja jestem zielony i się nie znam, ale jeżeli będzie trzeba, to dla TEJ sprawy jestem gotowy być nawet mięsem armatnim <_< A jeżeli chodzi o to, by się znaleźć pod skrzydłem kościoła- to dla skuteczności misji mogę podpisać pakt z samym diabłem. Na poważnie: Czy w tym kraju takie stowarzyszenie ma moc?! Czy w USA ludzie, którzy np protestują przed siedzibą TS są stowarzyszeni formalnie i czy w Polsce coś takiego mogą zorganizować tylko instytucje? Może jednak warto zacząć (oczywiście, jeżeli jest to u nas legalne) od wielkiego BUUM. Na tym forum jest nas mało i zaczynając po cichu się zbierać można nie osiągnąć zamierzonego efektu. Myślę, że przy zrobieniu na start dużego hałasu wokół sprawy -tak, żeby usłyszało o tym społeczeństwo- a znajdą się może w nim wrażliwi na ludzkie dramaty, kompetentni społecznicy, którzy nie tylko by chcieli, ale mogą pomóc.

"Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swym autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan, lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez Boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym"
[Siddhartha Gautama]

#6 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2009-03-09, godz. 23:24

A ja jestem zielony i się nie znam, ale jeżeli będzie trzeba, to dla TEJ sprawy jestem gotowy być nawet mięsem armatnim <_<



:lol:

niezły zwolennik sprawy - uczciwie deklaruje się, jako ciemny

#7 andreaZZ

andreaZZ

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1069 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2009-03-10, godz. 01:12

oj Kantata, pospolite ruszenie chyba tez jest w bitwie niezbędne :unsure:

"Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swym autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan, lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez Boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym"
[Siddhartha Gautama]

#8 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2009-03-10, godz. 08:29

ino ano :) owszem jest.

ale nie rozpatruj tego jak wojna ^_^. raczej jako misyjka. swoja droga ja tez chetnie bym pomogl jesli bede w stanie :)

#9 Kasztanowa

Kasztanowa

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 413 Postów

Napisano 2009-03-10, godz. 08:45

A ja moge nakleic na samochód jakies waleczne hasło :P A tak powaznie zgłaszam swoj akces w akcji,a co... :rolleyes:
Umysł jest jak spadochron,działa wtedy,gdy jest otwarty

#10 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-03-10, godz. 10:14

co do księgowości, problem daje sie rozwiązać bez uciekania sie pod skrzydła kościoła, bo jest jedna osoba która poprowadzi papierkologię gratis.

myślę że na początek warto powołać stowarzyszenie zwykłe i potem na zasadzie sukcesji uniwersalnej przekształcić sie w stowarzyszenie z osobowością prawną.

#11 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-03-10, godz. 11:46

andreaZZ protestować, pikietować to sobie można ile sie chce bez jakiejkolwiek formy organizacyjnej, ale w sądzie wiele nie wskórasz.

teraz jest dobry czas na organizowanie się. Procedowana jest właśnie (i pewnie w tym roku wejdzie w życie) ustawa o pozwach zbiorowych.

Proponuję: jeśli to stowarzyszenie ma mieć sens, poszukajmy znajomych adwokatów i radców prawnych ze środowiska ex-ŚJ.

#12 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2009-03-11, godz. 20:51

A znasz takich?

A powąznie - na dzien dobry potrzebnych jest 12 gniewnych ludzi ,żeby założyć. Tylko i aż tylu. Oczywiście te osoby będą musiały sie w pełni ujawnić. I spotkać. To jest podstawowy warunkiem. Jesli nie jestesmy w stanie zrobić tak małej rzeczy to reszta nie ma najmniejszego sensu.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#13 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2009-03-11, godz. 21:35

A co masz na mysli przez gniewnych i jakie są inne wymagania podstawowe?

#14 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2009-03-11, godz. 22:02

obywatelstwo polskie, niekaralność i poczucie ,że chce sie coś zrobić.

A gniewnych - no tak mi sie z filmem skojarzyło - żadnych innych skojarzeń nie mam
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#15 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2009-03-11, godz. 22:19

A gniewnych - no tak mi sie z filmem skojarzyło - żadnych innych skojarzeń nie mam


No tak.. ale wśród tych dwunastu był jeden, co przekonał resztę do niegniewności... Jeśli to ma być skojarzenie prorocze, to z tej paczki-anty nawróceni na "jedyną widzialną" się wyrobią. Może lepiej siedmiu wspaniałych?

Użytkownik kantata edytował ten post 2009-03-11, godz. 22:20


#16 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2009-03-11, godz. 23:37

i trzeba ustalic miejsce takowego spotkania - a to juz moze byc klopocik :-)

#17 andreaZZ

andreaZZ

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1069 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2009-03-12, godz. 00:28

A tak jakoś się złożyło, że już się ujawniłem - przypadek to, czy zrządzenie Boże- nie daj niewolniku, tzn ups(!) Boże... Ja jestem gotów oddać marny żywot swój za, czyli za przeciw Strażnicy!-)

"Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swym autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan, lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez Boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym"
[Siddhartha Gautama]

#18 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-03-12, godz. 00:34

moim zdaniem, przed pierwszym spotkaniem trzeba mieć obgadane wszystko a w szczególności to, co podpisujemy, czyli wszelkie statuty itp.

#19 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-03-12, godz. 06:53

A znasz takich?

A powąznie - na dzien dobry potrzebnych jest 12 gniewnych ludzi ,żeby założyć. Tylko i aż tylu. (...)



No tak.. ale wśród tych dwunastu był jeden, co przekonał resztę do niegniewności... Jeśli to ma być skojarzenie prorocze, to z tej paczki-anty nawróceni na "jedyną widzialną" się wyrobią. Może lepiej siedmiu wspaniałych?

I tak dla zwolenników WTSu będzie to "Parsywa dwunastka".
A jedynie co można wymusić na "organizacji" to podawanie przyczyn odjścia z organizacji na życzenie zainteresowanego. Czy warto dla takiego efektu zakładać stowarzyszenie?
Czesiek

#20 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2009-03-12, godz. 07:02

A jedynie co można wymusić na "organizacji" to podawanie przyczyn odjścia z organizacji na życzenie zainteresowanego. Czy warto dla takiego efektu zakładać stowarzyszenie?

Dla Ciebie pewnie nie warto, dla wielu ex-SJ tak.
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych