Skocz do zawartości


Zdjęcie

well, well, well


  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1 vigo

vigo

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 25 Postów
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2005-03-12, godz. 21:11

Tak sobie dzisiaj - chyba z nudów - wstąpiłem na tę stronkę odstępczą (HeHe) jako że jestem gorliwym ŚJ.
Rzuciłem parę postów tu, parę postów tam, gdzieś tam wspomniałem że miałem kiedyś "barwny" życiorys, gdzieś wspomniałem że jest mi dobrze być ŚJ. Ale tak wnikając w poszczególne posty, uderzyło mnie jedno:

Fala goryczy, która się wylewa z tego forum.

No ale cóż, ja jestem w Matrixie, a "tam" jest słodkie i nieuświadomione życie. Życzę wszystkim powrotu do Matrixa.

Pozdrawiam

#2 brooklyn_hunter

brooklyn_hunter

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 464 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Sidarpointohajo

Napisano 2005-03-12, godz. 21:32

Ale tak wnikając w poszczególne posty, uderzyło mnie jedno:
Fala goryczy, która się wylewa z tego forum.

To nie gorycz, to nie nienawiść (oprócz może paru, którzy i tak nigdzie nie zagrzeją miejsca lub koniecznie chcą udowodnić, że KK ma rację). Tu chodzi o równowagę, o pokazanie drugiej strony, o wejście za kulisy, o pokazanie normalności wśród ŚJ, o zdjęcie maski i sztucznego uśmiechu, o umożliwienie przeciwwagi do tego co czytamy i oglądamy w publikacjach, że ŚJ są naj..., że są jedyni i w ogóle the best.

Dołączona grafika
---------------------------------------------------------------------------------

"Wśród SJ, wszyscy mówią o "prawdzie", ale nikt jej nie może (do końca) powiedzieć..."
"Żeby do zródła dotrzeć, trzeba pod prąd popłynać."
"Kto choć raz zajrzał za kulisy, ten już dłużej nie zadowoli się fasadą."
"Z kłamstw, w które uwierzymy, stają się prawdy, z którymi żyjemy."
"Nikt nie jest tak ślepy jak ten, który nie chce widzieć."
"W każdej religii są owce i pasterze, ale tylko owce są dojone, strzyżone i zarzynane, pasterze nie..."





#3 yogiii

yogiii

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 536 Postów
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano 2005-03-13, godz. 07:30

>> To nie gorycz, to nie nienawiść (oprócz może paru, którzy i tak nigdzie nie zagrzeją miejsca lub koniecznie chcą udowodnić, że KK ma rację). Tu chodzi o równowagę, o pokazanie drugiej strony, o wejście za kulisy, o pokazanie normalności wśród ŚJ, o zdjęcie maski i sztucznego usmiechu, o umożliwienie przeciwwagi do tego co czytamy i oglądamy w publikacjach, że ŚJ są naj..., że są jedyni i w ogóle the best.

Myślę że są dwa rodzaje prawdy człowieka: potrzebna i niepotrzebna lub ta do której trzeba dojrzeć. Równowagą tego miejsca bym nie nazwał.

#4 vigo

vigo

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 25 Postów
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2005-03-13, godz. 07:41

Masz rację Yogiii. Równowagi to tu nie ma. Jest przeciwwaga mocno (patologicznie) przesunięta w jedną strone.

Pozdrawiam

#5 rekin

rekin

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 254 Postów

Napisano 2005-03-13, godz. 09:13

proste wyjscie
zaproscie braci na forum

spowiadac sie przeciez jeszcze nie musza.
pozdrawiam
rekin

#6 vigo

vigo

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 25 Postów
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2005-03-13, godz. 14:02

Wolałbym Rekin już Ciebie zaprosić na "pamiątkę", która się odbędzie 24 marca niż braci na to forum.

Pozdrawiam

#7 rekin

rekin

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 254 Postów

Napisano 2005-03-13, godz. 16:33

Jezus kazal pic wino i spzywac chleb .

Na pamiatce tego sie nie czyni, za wyjatkiem tzw. klasy niebianskiej.

Dziekuje za zaproszenie ,nie skorzystam z podawania sobie kieliszka i talerzyka ,
jest to niezgodne z tym co kazal czynic Jezus na swoja pamiatke .

POZDRAWIAM

rekin

#8 mstar4

mstar4

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 19 Postów

Napisano 2005-03-13, godz. 18:40

Rekin napisał:
[/QUOTE]
Jezus kazal pic wino i spzywac chleb .

Na pamiatce tego sie nie czyni, za wyjatkiem tzw. klasy niebianskiej.

Dziekuje za zaproszenie ,nie skorzystam z podawania sobie kieliszka i talerzyka ,
jest to niezgodne z tym co kazal czynic Jezus na swoja pamiatke .
[QUOTE]

Drogi rekinie
Przebojem zdobyłeś moją sympatię. Myślę że chciałbym razem tobą spożyć wieczerzę- posiłek tak, jak oto prosił Jezus a co zapisane jest w ewangelii I Kor 11,23

Pozdrawiam

#9 vigo

vigo

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 25 Postów
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2005-03-14, godz. 15:22

Życzę smacznego, chłopaki.
Zastanowiłem się tylko jak by to miało wyglądać od strony technicznej. Będzie modlitwa, a jak tak to do kogo. A może by tak bez modlitwy ?
No dobrze idźmy dalej, przecież modlitwa to nie wszystko.
Jakieś przemówienie, wykład ? Eeee niee, to już było w organizacji. Sami se pogadamy o tym jacy jesteśmy wielcy i wszystkowidzący. Ileż tam zakłamania, obłudy, dwulicowości u tych ŚJ. No przecież tam chodzi tylko o kasę, jak wszędzie. No i jeszcze ci starsi. Jak to dobrze, że my już poszliśmy dalej i wiemy jak jest naprawdę.
A może inaczej ?
Co tam będziemy gadać o ŚJ. Zrobimy to po „duchowemu”. Skupimy się głównie na rozmyślaniu o śmierci Jezusa. O odkupieniu z grzechu pierworodnego. O tym jak wspaniale jest robić to w sposób w jaki nakazał Pan. A Ci biedni ŚJ wierzą, że tylko klasa niebiańska może spożywać emblematy. Oj biedni są, tacy zmanipulowani, zaprogramowani. To co może pomodlimy się za nich ? Niee no stary, nie przesadzaj.

Czekam na relację z waszej „uroczystości” dnia 24 marca. No, chyba że uznacie dzień 24 marca za nieprawidłowy. Przecież nie wiadomo czy „niewolnik wierny i roztropny” dzień 14 Nisan „obliczył” prawidłowo.

Pozdrawiam

#10 rekin

rekin

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 254 Postów

Napisano 2005-03-14, godz. 15:29

Odpowiedz na pytanie dlaczego tylko wybrani" mala spozywac chleb i wino na pamiatce?
Znowu zachecam swoimi slowami ,bez formolek organizacji ,przejadly mi sie.

[w oparciu o pismo prosze ]

A moze sam nie wiesz?

Po prostu powiedz nie wiem i juz .

pozdrawiam

rekin

#11 vigo

vigo

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 25 Postów
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2005-03-14, godz. 17:24

Nie wiem co z twojego punktu widzenia jest formułką. Bo z mojego, formułkami są: starsi się panoszą, rodzice mi nie pozwalają, przejrzałem na oczy, „niewolnik” się myli, chcę decydować sam o swoim życiu i robić to na co mam ochotę, itp. itd.
Widzisz Rekin ja po prostu WIEM, że istnieje sfera duchowa. I wiem to z mojego dawnego okultystycznego doświadczenia. Przekonałem się o tym na własnej skórze, a nie tylko w teorii. Czy wiesz np. że imiona bożków kananejskich i innych występujących w pismach hebrajskich jak np. Baal, Tammuz, Moloch itd. to są imiona demonów ? Do tego już doszło w tamtych czasach, że ludzie oddawali cześć demonom niemalże w sposób bezpośredni. Znałem też paru Satanistów i to nie jakiś szczeniaków, którzy rozprują kota na cmentarzu i są wielcy, ale Satanistów, u których kult Szatana jest kontynuowany z dziada pradziada. Dla tych ludzi jest jasne jak 2+2=4, że istnieje Szatan, że istnieją demony, że istnieje Bóg, który ma na imię Jehowa i że istnieje w końcu organizacja żywego Boga o wiadomej nazwie. Ale ci ludzie wolą życie takie jakie prowadzą teraz, a prowadzą dostatnie życie i to głównie za sprawą demonów.
Śmieszne ? Dla tych co nie są w temacie z pewnością (nawet niektórych braci). Ale dla mnie i dla ludzi z „branży” to są sprawy oczywiste.
Dlaczego tak się wynurzam ? Ano dlatego, że z mojego punktu widzenia, pytania w stylu: udowodnij to albo tamto są w niektórych wypadkach (właśnie na tym forum) bez sensu. Ja po prostu wiem z własnego doświadczenia jak jest naprawdę i wiem, że głową muru nie przebiję. Dlatego też, czas musi rozwiązać wszelki wątpliwości. Szkoda tylko, że dla niektórych już może być za późno.
A na pytanie: dlaczego więc w ogóle tu „przychodzisz” na to forum, odpowiem że: jak byłem mały i jeździłem na wieś w trakcie wakacji to był okres, że pierwsze co robiłem to szedłem do lasu, szukałem mrowiska i po znalezieniu, wkładałem tam kij i lubiłem patrzeć na efekty tych działań (to autentyczna historyjka). I coś mi z tego pozostało.
Poza tym, nie widzisz, że traktując Biblię instrumentalnie i z góry odpowiednim nastawieniem i teorią można „udowodnić” wszystko ?
No bo czy można „udowodnić” – analizując pięcioksiąg Mojżeszowy – że Bóg jest bezwzględny i okrutny ? Można, i to bez większych wysiłków. Ale żeby „udowodnić” że np. Bóg istnieje w trzech osobach, to już trzeba się mocno natrudzić. I można podziwiać niektórych „artystów”, którzy potrafią to „udowodnić” m.inn. właśnie na tym forum.
Ponoć „wyrywając” poszczególne zdania z Biblii, napisano opowiadanie erotyczne, sensacyjne tudzież nowelę kryminalną.
Dlatego też nie mam zamiaru pisać pokaźnych elaboratów doktrynalnych (bo i takich prawie nikt ich nie czyta) i zalewać papką informacyjną.
Ale jeśli tak bardzo chcesz to uraczę Cię formułką na temat dlaczego emblematy mają spożywać tylko wybrani:

1. Łuk. 22:29 – „a ja zawieram z wami przymierze – tak jak mój Ojciec zawarł przymierze ze mną – co do królestwa” - uczestnicy (apostołowie) ostatniej wieczerzy Jezusa i z nimi zostało zawarte przymierze, czyli zostali zaproszeni do udziału z Chrystusem w jego niebiańskim Królestwie (Jana 14:2,3). A więc i w naszych czasach chleb i wino powinny spożywać osoby których to przymierze dotyczy
2. Ile jest tych osób ? Łuk. 12:32 – „Nie bój się mała trzódko, gdyż wasz Ojciec uznał za dobre dać wam królestwo”. Mała trzódka, a konkretnie 144 000 osób (Obj. 14:1-3)
3. Wybór członków tego grona rozpoczął się w roku 33 n.e., kompletowanie trwało przez cały okres aż do XX w. i obecnie żyje trochę ponad 8 tys osób z małej trzódki i tylko oni mają prawo spożywać emblematy.

I tyle jeśli chodzi o formułki

Pozdrawiam

#12 rekin

rekin

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 254 Postów

Napisano 2005-03-14, godz. 18:37

jesli chodzi o kompletowanie chrzescijan do grona 144000, w czasie o jakim mowisz to pomysl; czy na przestrzeni 2000 lat tylko 143000,ludzi Bog uznal za godnych zmartwychwstania ?
PRZECIEZ PO33R,LUDZIE MIELI NADZIEJE NIEBIANSKA ,WSZYSCY KTORZY ZMARLI A MIELI SZANSE NA ZMARTWYCHWSTANIE.

MUSZA BYC MILIONY,DO NASZYCH CZASOW .

po33r,do smierci ostatniego apostola zrodla historyczne podaja ze chrzescijan bylo ok.200tys.
Uwazasz ze przez 2tys lat nikt nie byl godny zmartwychwstania?
A jaka nadzieje mieli waldensi przeciez zyli po33r ne.
A arianie ?
A w ogole prawych ludzi nie bylo?
Jesli byli ,jaka mieli nadzieje na zmartwychwstanie ?
Przeciez wielka rzesza pojawila sie w naszych czasach!
W 20 wieku!
To juz nie jest tylko inne zdanie ,to sa fakty ktore obalaja cala te nauke .

A propo demonow ,moglbym ci cos o tym temacie opowiedziec ale to nie miejsce,
na takie opowiesci.
Mnie nie musisz przekonywac do ich istnienia.

Jesli tylko apostolowie byli objeci przymierzem ,dlaczego inni chrzescijanie rowniez spozywali symbole,niektorzy upijali sie przy tym i spozywali je nie godnie .[PISMO]

A propo malej trzodki; to zwykla doktryna nie majaca zadnego oparcia w pismie co laczy 144000 i mala trzodke ?

nawet niechce mi sie tego poruszac.
pozdrawiam

rekin

#13 vigo

vigo

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 25 Postów
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2005-03-14, godz. 18:48

Masz dane wzięte z sufitu: 200 tys.
Waldensi, Arianie, prawi ludzie - tak naprawdę nie wiadomo, kogo Bóg uznał za godnych podczas długich lat odstępstwa (chyba że ty będziesz wiedział lepiej)
Przymierzem oczywiście byli objęci nie tylko apostołowie, ale wszyscy ówcześni chrześcijanie.
Związki małej trzódki i 144 000 ? Masz rację mi też już o tym się nie chce gadać.

Pozdrawiam

#14 ehomo

ehomo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 337 Postów

Napisano 2005-03-14, godz. 18:51

tak na marginesie:

Vigo napisał "O odkupieniu z grzechu pierworodnego." w nauczaniu ŚJ nie istnieje coś takiego jak GRZECH PIERWORODNY. :huh:

Pozdrawiam.

#15 rekin

rekin

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 254 Postów

Napisano 2005-03-14, godz. 18:59

do Vigo

straznica ta nauka osadzila wszystkich zyjacych ludzi, na przestrzeni 2000lat
wspolczuje cialu kierowniczemu na sadzie ostatecznym.

teraz wiesz dlaczego to bzdura?

pozdrawiam
rekin

#16 vigo

vigo

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 25 Postów
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2005-03-14, godz. 19:06

Jedynie kto będzie osądzał to sam Bóg. Ale dzięki za "nowe światło"

Co do grzechu pierworodnego to miałem na myśli grzech pierwszej pary ludzkiej. Czy istnieje takie określenie w nauce ŚJ ? Powiem szczerze, że nie wiem. Być może wyraziłem się nieprecyzyjnie (jeśli chodzi o sformułowanie "grzech pierworodny")

Pozdrawiam

#17 mstar4

mstar4

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 19 Postów

Napisano 2005-03-14, godz. 22:33

Vigo napisał:
[QUOTE]
Czekam na relację z waszej „uroczystości” dnia 24 marca. No, chyba że uznacie dzień 24 marca za nieprawidłowy. Przecież nie wiadomo czy „niewolnik wierny i roztropny” dzień 14 Nisan „obliczył” prawidłowo.[QUOTE]

Odpowiedź:
Drogi Vigo , tyle w życiu przeszedłeś a to widać... jeszcze nie koniec.
Czyżby nie pałiła Cię w język ta nowomowa? Wybacz Ty i Wybaczcie wszyscy, z trudem powstrzymuję się żeby nie zwymiotować. ODSYŁAM CIĘ DO BIBLII. I LIST DO KORYNTIAN A WSZCZEGOLNOŚCI ROZDZ. 11,23 I DALEJ. Tam dowiesz o tym jak to czynili pierwsi Chrześcijanie.

P.S.
czytaj Biblię , z Bogiem , nie pod dyktando bankrutów społeczych.
Pozdrawiam

#18 vigo

vigo

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 25 Postów
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2005-03-15, godz. 12:18

Ooops ! Czyżbym przegiął ?
Ot paradoks. Aktywny ŚJ gorszy odstępców (no dobrze, nie znam twojego statusu – może nim nie jesteś)
A tak poważniej, to ja tu wpadłem tylko chwilowo i długo tu nie zabawię. Także nie przejmuj się, może nie zdążysz zwymiotować.

Pozdrawiam

#19 rekin

rekin

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 254 Postów

Napisano 2005-03-15, godz. 14:59

Szkoda ze nie chcesz pogadac dluzej chyba za ostro cie potraktowalismy, nawet na pewno!
Zostan Vigo.
Niewielu swiadkow ma odwage dyskutowac otwarcie .
A moze zaczynasz watpic ?
pozdrawiam i zachecam do dalszej dyskusji, z tymi facetami od trojcy nie sposob rozmawiac sensownie.[na temat trojcy]

rekin

.

#20 mstar4

mstar4

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 19 Postów

Napisano 2005-03-15, godz. 18:53

Do Vigo

Przyłączam się do apelu o twoje pozostanie tutaj. Chociażby po to, aby ocenić merytoryczny poziom dyskusji niektórych (natchnionych duchem Jehowy) i poprzez rozmowę, uczyć siebie i innych wymieniać mądrze argumenty. No chyba że ty już wszystko wiesz, masz zawsze właściwą (budującą) odpowiedź na wszystko i bez żadnych wątpliwości możesz powiedzieć o sobie, że należysz do najlepszej organizacji na świecie.
Wszystkie inne i inni podlegają władzy szatana (najbardziej Internet) i że grupka starych cwanych pryków stanowi Przewielebnie kanał łączności między ludźmi a Bogiem.
No właśnie a propos, czy ze wszystkimi ludźmi!?
A co to to nie, tylko z tymi którzy bezwolnie dadzą się namówić na powyższe dictum i przyłączą się do jedynej organizacji cieszącej się uznaniem Jehowy ( Boże co za bełkot !!!)
Ot i takie to posłanie tłoczy „świątobliwe Ciało Kierownicze”.

A tylko przypomnę, że za nas wszystkich umarł Chrystus.


Pozdrawiam z sympatią




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych